Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an bir değişiklik yapmayacağım. motor bitmeye başladığında 150 lik olarak toplamak yerine 180 lik yapayım diyorum. bikaç yere soruşturdum silindir, piston dışında egzantrik gergiside değişecekmiş. doğru mu?
    En azindan 100-200 den kaçma,fazla ver orjinal piston,silindir al.uzun vadede saglikli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Sabah beni tahrik eden Cbr125 inde ifadesini aldim,baktim oynaşiyor olacak gibi degil 120ye kadar musade ettim,sonra kapattim gazı,uzerine kapandim 145´de biraktim,,baktim eleman kaybolmuş..ulan takmayin kardeşim şu replika egzozlari resmen kafa mikiyor..sondaj motoru gibi..

Akıllı olun aslanım,altinizdaki 125lik makina..bana pulsar200le gelin...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bende dün Edremit’e inmeden tepede bir cg ile Yanyana geldim. Baktım aragaz veriyor. Zaten lastikler ve ben tamlamayı seviyoruz. Kapattık gittik. Bakalım Ege’ye inerken yüzümde gülümseme ile gidiyordum ama İstanbul’a giderken nasıl bir yüz ifadem olacak? Tüm dallama şoförleri ne güzel arkamda bırakıp inmiştim medeniyete.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar200le gelin...
    150 ile gittiğini söyleyen Pulsar'ı 140 ile falan solladım. Eski pulsar sahibiyim ibresi 110-120'den sonra şaşıyor.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 ile gittiğini söyleyen Pulsar'ı 140 ile falan solladım. Eski pulsar sahibiyim ibresi 110-120'den sonra şaşıyor.
    Sollarken,Altindaki motor neydi?

Yanliş olmasin,india gençlerin ns200 videosunda vardi 115 ten sonra ani bir sekilde 128 hizlara cikiyordu(bu gucteki bir motor icin fizik kuralina aykiri)bende kısa mesafe kullandim ns200 inan hiç dikkat etmedim.

Gecen akşam onumde seyreden 2008-2010 Citroen C4 dijital kadrani dikkatimi cekti(malum tam orta gögüste) benim hizim 65 ti onumdeki c4 un hizi 67 idi.gps ile olçmek lazim aslinda.

Sollarken,Altindaki motor neydi?

Yanliş olmasin,india gençlerin ns200 videosunda vardi 115 ten sonra ani bir sekilde 128 hizlara cikiyordu(bu gucteki bir motor icin fizik kuralina aykiri)bende kısa mesafe kullandim ns200 inan hiç dikkat etmedim.

Gecen akşam onumde seyreden 2008-2010 Citroen C4 dijital kadrani dikkatimi cekti(malum tam orta gögüste) benim hizim 65 ti onumdeki c4 un hizi 67 idi.gps ile olçmek lazim aslinda.
    Tnt250 kullandığım motor.

Gps ile test ederken egim falan olmasın yolda düz yol olsun tam doğru ölcüm alırsınız. Eğimler de hali ile kuş uçumu ile olan mesafe tutmuyor. 1-2km fark anlıktır zaten.

Motosikleti
    ......
    Tnt250 kullandığım motor.

Gps ile test ederken egim falan olmasın yolda düz yol olsun tam doğru ölcüm alırsınız. Eğimler de hali ile kuş uçumu ile olan mesafe tutmuyor. 1-2km fark anlıktır zaten.
    Pulsar 200 hiz reduktoru(okuyucu) on tekerde.

Tnt250 şanzumandan aliyor.

Buda farkedebilir.

Şanzımandan değil de arka tekerden alıyor. Ben motora yazılım attım. Emisyon kısıtlamalarını kaldırdım. 40hp e yakın güç var şuan. O sıra son hızı denemek için yola çıktığım da gps ile de kontrol ettim. 160'a kadar aynı gitti hemen hemen 1-2 km fark oluyordu. 180'e cıktığımda ama gps tam 174 gösteriyordu. Fark %2-3 kadar fark vardı.

Pulsar parasına göre iyiydi biraz yavan bir motor

Motosikleti
    ......
    Şanzımandan değil de arka tekerden alıyor. Ben motora yazılım attım. Emisyon kısıtlamalarını kaldırdım. 40hp e yakın güç var şuan. O sıra son hızı denemek için yola çıktığım da gps ile de kontrol ettim. 160'a kadar aynı gitti hemen hemen 1-2 km fark oluyordu. 180'e cıktığımda ama gps tam 174 gösteriyordu. Fark %2-3 kadar fark vardı.
    Dogrudur.

40hp cidden iyi güç. Cbr500 ve Mt25 bile gerek yok.gayet yeterli hatta nc700s ile yakin kivamda uzar.

Hacı beygir varda tork yok gazı açınca uzamıyor onlar gibi derdim bu maalesef. 190 130kg'yum birde ne kadar beygir olsa da tork fakiri olunca tersten hafif esinti olsa canı kalmıyor. Ama tabi arada işten çıkıp gelirken dellenince rahat rahat 140-150'ler de geliyorum tam gaz hiç vermeden. Tabi yokuşta olmayacak :D

Motosikleti
    ......
    Hacı beygir varda tork yok gazı açınca uzamıyor onlar gibi derdim bu maalesef. 190 130kg'yum birde ne kadar beygir olsa da tork fakiri olunca tersten hafif esinti olsa canı kalmıyor. Ama tabi arada işten çıkıp gelirken dellenince rahat rahat 140-150'ler de geliyorum tam gaz hiç vermeden. Tabi yokuşta olmayacak :D
    Dişlilerle oynadin mi?

On ve arka,performans filtre,buji,pipo,debriyaj takimi,ateşleme haritası.

Aslinda dedigin gibi ne yapsanda tork egrisini tam olarak degiştiremezsin.

Dişlilerle oynadin mi?

On ve arka,performans filtre,buji,pipo,debriyaj takimi,ateşleme haritası.

Aslinda dedigin gibi ne yapsanda tork egrisini tam olarak degiştiremezsin.
    Şöyle anlatayım gelişmeleri bu sayfayı da tnt250 ile kalabalık ediyorum ama sohbet tatlı geldi

Öncelikle harita ile oynandı. 6-7 bin devir arası dyno da hafif çukur çıkıyordu. Enjeksiyon basınçlarını arttırarak bunu kaldırdık. 7 bin devirde canlanan motor artık 5 bin devirde kendini topluyor. 11500'de kesiciye giriyor tnt300 ise 12000'de kesiciye giriyor. 250cc'ye küçültürler iken devir kesiciyi de küçültmüşler. Zaten dyno'da 11500'e kadar güç eğrisi yukarı bakıyordu. Kesiciyi 12500'e çıkardım. Hali ile üst devirlerdeki enjeksiyon ayarları yapıldı. Fabrika değeri 31hp'i 42hp'e kadar enjeksiyon basınçlarını arttırarak çıkardım. Sonra oktan muhabbetinden dolayı vanayı tekrar kıstım 37 civarlarında şuan. Ancak tork bu kadar artmadı tabi 24nm falan çıkarsa öpüp başıma koyarım.

Arka da orjinal 46 dişli vardı. İlk başlarda 42 dişliye küçülttüm bir süre böyle kullandım. 0-100 8sn son hızda 195-196 arasında oldu. Sonraları şehir içinde atikliği arttırmak için geri 46 dişliye geri döndüm. Şuan son hız 170 ancak 0-100 6 saniyelere indi sanırım tam ölçüm yapmadım.
    Yazılımı 8-9 bin km'de attım. Onun dışında geri kalan hiç bir şey değişmedi. Genel bakımlara devam 5 binde yağ değişimi, 7 binde bujileri değiştiriyorum. Normalde servis süresi daha uzun.

Şuan 21bin km olmak üzere sorunsuz devam. Yazılımdan sonra daha düşük devirlerde güç olduğundan genel kullandığım devir bandı da düştü. 7 binde canlanan motor 5 binde uyanıyor. 7-8 bin gibi vites yükseltiyorum. Ancak tork fakirliği biraz sıkışınca hissediliyor hemen. Hp iyi hoş arttı ama yüksek devirde gelen güç konforsuz oluyor.

250cc istiyorsa 50hp olsun otoban hızları hikaye oluyor. Bu aralar tnt300'ün piston takımını alıp girişmeyi düşünüyorum ama değer mi değmez mi bilemiyorum

Motosikleti
    ......
    Sorun degil ustad,konu iceriklerinde ne boş tatavalar dönuyor bizimki ne ki yaninda.

Tnt300 silindir piston olayi mantiklu gibi,ama krank musade edermi?

Sıkıştirma orani ile oynanabilir

Yoksa performans supap urunleri var(alaşim ve tasarimlari farkli),yurtdisi sitelerde..isinde uzman ustayla belki upgrade yapilabilir,ayrica iyi bir usta şanzimanla oynayabilir.denemek lazim.

Bu arada performans olayinda radyator buyultmekte etkili.

Magnezyum alaşımlı supap ürünleri vs var ancak açıkçası şu ekonomik durumda pek bu tip işlere giresim yok. TNT300 ile arasındaki fark sadece 4,5,6 vites oranları, piston ve silindir çapı. Geri kalan herşeyi aynı birebir. Bunda silindir, blok aynı zamanda çok iyi bir rektefiye yapan biri bulmak lazım. Birde motoru sık kullanıyorum. Kullanmaya bahane ürettiğim bile oluyor. Yani ömründen de bir şey kaybetmemesi benim için önemli.

Rektefiye yapan yerlere pek güvenmiyorum. Tezgahlar genelde çok eski ve çoğu yer vurdum duymaz.

Açıkçası doğrusu ile hakkıyla yapmaya kalkınca ciddi bir para harcamak lazım.

Motosikleti
    ......
    O zaman hiç kafani ağritma,mekanik aksama bulaşmadan kullan motorunu.ilerde yukseltirsin.hem vstrom650 almayi dusunuyordun?

Vstrom'u 16'a satmıştım. Şuan eli yüzü düzgünler için 25 lira falan lazım. 10 aydır işsizdim yeni girdim bakalım zorlayacağım gibi ilerki zamanlarda ama malum sebepler korkutuyor biraz.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Şöyle anlatayım gelişmeleri bu sayfayı da tnt250 ile kalabalık ediyorum ama sohbet tatlı geldi

Öncelikle harita ile oynandı. 6-7 bin devir arası dyno da hafif çukur çıkıyordu. Enjeksiyon basınçlarını arttırarak bunu kaldırdık. 7 bin devirde canlanan motor artık 5 bin devirde kendini topluyor. 11500'de kesiciye giriyor tnt300 ise 12000'de kesiciye giriyor. 250cc'ye küçültürler iken devir kesiciyi de küçültmüşler. Zaten dyno'da 11500'e kadar güç eğrisi yukarı bakıyordu. Kesiciyi 12500'e çıkardım. Hali ile üst devirlerdeki enjeksiyon ayarları yapıldı. Fabrika değeri 31hp'i 42hp'e kadar enjeksiyon basınçlarını arttırarak çıkardım. Sonra oktan muhabbetinden dolayı vanayı tekrar kıstım 37 civarlarında şuan. Ancak tork bu kadar artmadı tabi 24nm falan çıkarsa öpüp başıma koyarım.

Arka da orjinal 46 dişli vardı. İlk başlarda 42 dişliye küçülttüm bir süre böyle kullandım. 0-100 8sn son hızda 195-196 arasında oldu. Sonraları şehir içinde atikliği arttırmak için geri 46 dişliye geri döndüm. Şuan son hız 170 ancak 0-100 6 saniyelere indi sanırım tam ölçüm yapmadım.
    Yazılımı 8-9 bin km'de attım. Onun dışında geri kalan hiç bir şey değişmedi. Genel bakımlara devam 5 binde yağ değişimi, 7 binde bujileri değiştiriyorum. Normalde servis süresi daha uzun.

Şuan 21bin km olmak üzere sorunsuz devam. Yazılımdan sonra daha düşük devirlerde güç olduğundan genel kullandığım devir bandı da düştü. 7 binde canlanan motor 5 binde uyanıyor. 7-8 bin gibi vites yükseltiyorum. Ancak tork fakirliği biraz sıkışınca hissediliyor hemen. Hp iyi hoş arttı ama yüksek devirde gelen güç konforsuz oluyor.

250cc istiyorsa 50hp olsun otoban hızları hikaye oluyor. Bu aralar tnt300'ün piston takımını alıp girişmeyi düşünüyorum ama değer mi değmez mi bilemiyorum
    Enjeksiyon basınçlarını nasıl değiştiriyorlardı? Hangi şehirdensiniz, hangi firma, dyno vs?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyon basınçlarını nasıl değiştiriyorlardı? Hangi şehirdensiniz, hangi firma, dyno vs?
    Ankara'dayım çalışan sisteme çomak sokan benim. Ktag gibi cihazlar ile ecu'yu okuyup, okunan dosya winols/damos gibi yazılımlar ile editlenip tekrar ecuya yazınca oluyor.
    Enjeksiyon basınç değerlerini bu programlar üzerinde değiştirebiliyorsun. Dyno ve cihazlara erişim için arkadaşımın yerine gittim. Şaşmaz'da KLT otomotiv yerlerinin adı.

Motosikleti
    ......
    Ankara'dayım çalışan sisteme çomak sokan benim. Ktag gibi cihazlar ile ecu'yu okuyup, okunan dosya winols/damos gibi yazılımlar ile editlenip tekrar ecuya yazınca oluyor.
    Enjeksiyon basınç değerlerini bu programlar üzerinde değiştirebiliyorsun. Dyno ve cihazlara erişim için arkadaşımın yerine gittim. Şaşmaz'da KLT otomotiv yerlerinin adı.
    Tekrar eski stok haline döndürme durumu var mı bu yazilimsal olayin?

Tekrar eski stok haline döndürme durumu var mı bu yazilimsal olayin?
    Okuduğum ilk dosyayı yedekledim. Yani istersem gider eski haline çeviririm.

Motosikleti
    ......
    Okuduğum ilk dosyayı yedekledim. Yani istersem gider eski haline çeviririm.
    Yakıt tüketimi illa yukselmistir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)