Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı onur_600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hersey ıyı guzelde ugur kardesım 1 aylık tecrube ıle 600f kullanman pek dogru olmaz

gursus arka masanın sag tarafı 28 sol tarafı 22 anahtar ıle gevsetıyoruz once sonra gerıye cekme somunlarını saga dogru sıkıyoruz 8 yada 6 olması lazımdı onlarında aman dıkkat et ıkısıde aynı hızada olsun yoksa tekerın yamuk olur balansını bozarsın orada gergı cızgılerı var onlar yardımcı olur sana bu anahtarlar selenın altındakı takım cantasında mevcut bendekı 22 bırı almıs neyse zıncırının 3 santım asagı yukarı esnemesı gereklı sonra 22 28 le sıkıp olayı bıtırıyorsun kolay gelsın
    teşekkür ederim güzel bir anlatım işime yarayacak

bugünden bikaç kare;

vlknsyrn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı onur_600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin ömer kardesım hayırlı ugurlu olsun oncelıkle Allah kaza bela vermesın numaram 0541 823 34 67 bana buradan ulasabılırısn
    saolasın onur kardeşim , kaydettim numaranı
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

Motosikleti
    XMAX250
    Herkese selam arkadaşlar bende istanbul,bodrum,antalya seyahati yaptım 2 kişi 310 km gördü 60 liralık benzinle çok iyi ayrıca antalayada plakası gözükmeyen motorları çekici ile çekiyorlar haberiniz olsun o kadar yol yaptım bir şey olmadı arkadaşıma bıraktım yakalattı makineyi bir günde emanetin canı burnundadır yarın almaya gideceğim herkese ho sohbetler bol gezmeler...

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cakalaz ın bi kaç sayfa önce eklediği resimlerdeki motor değilmi? yeni alınmamışmıydı tarz değişikliğiymiş öyle yazıyor fiyatıda iyiymiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92053005/detay

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz ın bi kaç sayfa önce eklediği resimlerdeki motor değilmi? yeni alınmamışmıydı tarz değişikliğiymiş öyle yazıyor fiyatıda iyiymiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92053005/detay
    uh fiyata bak
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6

canım sıkılıo

Taylan bunu beğendi.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün akşam saat 20.00 civarında çatalca-A.H.L arası temde 59 plaka bir 600f birde 954RR vardı 2side artçılı dip gaz yardırmış gidiyoken arkadaşlara denk geldim bi 10km kadar birlikte gittik sonra iyisin gibisinden el işareti yaptı 600f li Kız arkadaşımla buluşacaktım, geç kalmışım o yüzden durup tanışamadım ,o arkadaş buradanmı acaba?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Arkadaşlar bana 600 F in oksijen sensörü lazım. Nerden bulabilirim bilgisi olan var mı?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    istanbula çıkma parçacılar var,
    onlara danış istersen,
    carızma moto,(muharrem)
    fatıh kılıçlı.
    google'da aratırsan çıkar...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    CBR 600F
    Bu 600 F lerin hepsinde oksijen sensörü mevcut mu yoksa bazılarında mı var? Bendeki kitapçıkta sadece california tipinde olduğu yazıyor.Benim motorda da yok.Aldığımda orjinal egzozun üzerindeki sensör boşluğunu bir civata ile kapatmışlar. Fakat geçen bakıma bırakmıştım.Ne yazık ki başında duramadım motorun. Usta bakmış, kontrol etmiş, üzerindeki bujilerin iridyum olduğunu ve değişime gerek olmadığını söyledi.Hava filtresini filan temizledi. Ondan sonra motor şu an ara ara FI ışığı yakmaya başladı. Özellikle ilk marşta otomatik jigle devreye girince 3-5 sn sonra arıza ışığı yanıyor.Motor ısınıca tekrar kapatıp çalıştırınca arıza ışığı yanmıyor bu sefer de. Eğer tekrar çalıştırmazsam ışık yanık olarak motoru kullanırsam da egzoz patlatma yapıyor.Ustaya sordum arıza kodu, oksijen sensörünü gösteriyor diyor. Ama önceden böyle bir sıkıntım yoktu dediğimde, imkansız diyor. Yani sizin anlayacağınız çamura yatıyor.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım :( En büyük sıkıntımsa, bu arıza ışığı her zaman yanmıyor. Ara ara, o da ilk marşta, motor soğuk çalıştığında yanması ... Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar..?

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler son aldigim iki depo benzinde yaptigim olcumlere gore; 95 oktan benzinin litresini 4.2tl den baz alarak;

5800km de ki yeni 600F in yakit tuketimi; yogun trafik-uzun yol ortalama hizlarda kullanimla ortalamam 5.3lt/100km
    vlknsyrn ve cemdoga bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 600 F lerin hepsinde oksijen sensörü mevcut mu yoksa bazılarında mı var? Bendeki kitapçıkta sadece california tipinde olduğu yazıyor.Benim motorda da yok.Aldığımda orjinal egzozun üzerindeki sensör boşluğunu bir civata ile kapatmışlar. Fakat geçen bakıma bırakmıştım.Ne yazık ki başında duramadım motorun. Usta bakmış, kontrol etmiş, üzerindeki bujilerin iridyum olduğunu ve değişime gerek olmadığını söyledi.Hava filtresini filan temizledi. Ondan sonra motor şu an ara ara FI ışığı yakmaya başladı. Özellikle ilk marşta otomatik jigle devreye girince 3-5 sn sonra arıza ışığı yanıyor.Motor ısınıca tekrar kapatıp çalıştırınca arıza ışığı yanmıyor bu sefer de. Eğer tekrar çalıştırmazsam ışık yanık olarak motoru kullanırsam da egzoz patlatma yapıyor.Ustaya sordum arıza kodu, oksijen sensörünü gösteriyor diyor. Ama önceden böyle bir sıkıntım yoktu dediğimde, imkansız diyor. Yani sizin anlayacağınız çamura yatıyor.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım :( En büyük sıkıntımsa, bu arıza ışığı her zaman yanmıyor. Ara ara, o da ilk marşta, motor soğuk çalıştığında yanması ... Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar..?
    butun f lerde var die bilirom oksijen sensöru, california fln senden duydum ilk defa...
    oksijen sensöru olmayan motorun FI ısığı yanar..sayet egzoz uzerinde sensör yerıne cıvata ile kapayıp sokulmuş anlamına gelmeşin, sensöru fişlerini cıkarmadan sadece eksoz ara borudan cıkarıp FI ısıgı yanmasın diye motorun baska yerine gizlemiş bağlamış olabilirler..komple sokulunce FI ısıgı arıza verir..bunu genelde (yapmayanlarıda gördum) orjinel eksoz dan performans eksoz değişimine gidildiğinde uygularlar bu yöntemi..birde bu FI servise gitmeden once yanıyormuydu..??
    ...

Motosikleti
    hayırlı geceler ve nice kandiller arkadaşlar,

bu gün amortısor kecemı değiştirdim,
    ve D,I,D eksantrik zinciri aldım,
    dışından şöyle bir tuttumda sanki bendeki uzun gıbı geldı,,,

arkadaşlar orjınal bakla sayısını bileniniz varmı acaba aranızda???

benım aldıgım 156 bakla,
    google'da arattırınca cbr 600rr eksantrik zinciri 116 bakla çıkıyor,
    ve bızım motorlarla yanı CBR 600F ve CBR 600RR aynı eksantrik zincirini taşıyor diye biliyorum!!!!!

Yanlışmıyım,

Yani 156 bakla uzunmu tam sayıyı bılen veya daha once degıstırıp eskısını gerı alan varmı aranızda???
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    arkadaşlar eksantrik zincir değişimine bu akşamdan itibaren başlamış bulunmaktayım
    kısmetse yarın akşama hallederım,
    malum işler güçler
    vlknsyrn bunu beğendi.
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    arkadaşlar sıteye resım yukleyebılecegım bır sıte bılıyormusunuz???
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    butun f lerde var die bilirom oksijen sensöru, california fln senden duydum ilk defa...
    oksijen sensöru olmayan motorun FI ısığı yanar..sayet egzoz uzerinde sensör yerıne cıvata ile kapayıp sokulmuş anlamına gelmeşin, sensöru fişlerini cıkarmadan sadece eksoz ara borudan cıkarıp FI ısıgı yanmasın diye motorun baska yerine gizlemiş bağlamış olabilirler..komple sokulunce FI ısıgı arıza verir..bunu genelde (yapmayanlarıda gördum) orjinel eksoz dan performans eksoz değişimine gidildiğinde uygularlar bu yöntemi..birde bu FI servise gitmeden once yanıyormuydu..??
    Kardeş tamirciye gitmeden önce FI ışığı yanmıyordu. Benim de kafamı karıştıran şey o işte :( Acaba bujileri tam sıkmadan filan mı taktılar o da kafama takılmıyor değil..? Geçen kn hava filtresi taktım motora, şimdilik ışık yakmıyor fakat neden kafasına göre bu ışık yanıyor, anlayabilmiş değilim...Hava filtresini değiştirirken oksijen sensörünün bağlandığı soket yerini inceledim öyle boşta bırakılmış bir fiş filan da görmedim. Tam olarak bu oksijen sensörünün motora bağlandığı yer neresidir (egzoz bağlantısı değil), şema veya fotoğraf olarak gösterebilirsen sevinirim, selamlar...
    vlknsyrn bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 600f
    herkese merhaba arkadaşlar 600 f için gidon pad arıyorum.internete baktım bulamadım..bildiğiniz bir site yada telefon numarası varmı.

Motosikleti
    İşlemin Adı,
    Cbr 600f eksantrik zincir değişimi,
    CBR 600F ve 600RR EKSANTRİK ZİNCİRİ 116 BAKLA OLUR...
    önce üst kapağı açıyoruz,
    üzerınde 3 adet 10 anahtarlık cıvatayı acıyoruz...

sonrasında kapaç cıkıyor ve eksantrik üzerindeki gergiyi alıyoruz...

sırada alt kısım var,
    buradakı 10 adet 8 numara anahtar ıle acılan cıvataları sokuyoruz.

burada debrıyaj tasımızı ve eksantrik zinciri ile ateşleme zamanlayıcısını görebiliyoruz...

Debrıyaj tası ve debrıyaj balataları

ve ateşleme zamanlayıcısı,,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

bu tırnakların yanındakıler de tabıkıde bızım eksantrik gergi paletlerimiz,
    Sorunsuz Durumdalar...

burada sokmeden once dıkkatlıce eksantrik dişlilerini sökerken özen gösteriyoruz,
    toplarken sente atlamasın dıye,,,

bakın dışlının dıp kısmında sente yuvası var,,,

işte şimdi zincir boşa çıkmış oluyor,
    eksantrik milini sökmeden çıkmaz dıye düşündüm fakat bıraz uğraşınca yan olarak çıkarttım,

aldığım 156 bakla olan zincir büyük geldiğinden aldıgım yere verdım,
    yarın öğleden sonra alacağım geri,
    toplarkende ayrıntılı anlatım yaparım,

arkadaşlar kalıtelı takımınız yok ise sakın bulaşmayın bu işe,
    bende 50 LT kompresör var o dahi zor sokturdu bazı cıvarataları...
    Taylan, vlknsyrn ve Blackboy bunu beğendiler.
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    CBR600F
    serkan abi eline sağlık iyi iş çıkarıyosun ;
    merak ettiğim birkaç nokta var benimde zincir gergi değiştirmem gerek fakat konuştuğum bütün ustalar orjinal zincir al dedi honda fiyatı şuan 267tl sen did takmışsın sanırım 120tl civarı olması gerekiyor fiyatı, karar veremedim açıkçası ne gibi eksileri olabilir,birebir değilmidir bu 2 zincir orjinalin + sı nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Alıntı Hayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaşlar 600 f için gidon pad arıyorum.internete baktım bulamadım..bildiğiniz bir site yada telefon numarası varmı.
    özelden yaptıracağın adresi yolluyorum fakat malzeme kalitesi çok iyi değil belirteyim ben depo kapak pad yaptırmıştım pek kaliteli değil ama idare eder.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş tamirciye gitmeden önce FI ışığı yanmıyordu. Benim de kafamı karıştıran şey o işte :( Acaba bujileri tam sıkmadan filan mı taktılar o da kafama takılmıyor değil..? Geçen kn hava filtresi taktım motora, şimdilik ışık yakmıyor fakat neden kafasına göre bu ışık yanıyor, anlayabilmiş değilim...Hava filtresini değiştirirken oksijen sensörünün bağlandığı soket yerini inceledim öyle boşta bırakılmış bir fiş filan da görmedim. Tam olarak bu oksijen sensörünün motora bağlandığı yer neresidir (egzoz bağlantısı değil), şema veya fotoğraf olarak gösterebilirsen sevinirim, selamlar...

ustaya gitmeden önce yanmıyorsa ya hava filtresinın kutusuna(deponun altındaki siyah kutu) giren ınce kucuk borular var..kutunun sol tarafında bi soket var onun altına giren kucuk ince boruyu ve aynı zamanda dier boruları kontrol et..
    oksijen sensörunun de gittiği yer depoyu kaldırdıgında motorun solunda kablo toplulugu göruceksin ordan bağlantısı başlıyor ama o FI ısıgı yanması sensörluk değil cunku hep yanar..dediğim hava borularını kontrol..bide kalitesiz benzınden dolayıda yapabilir!..
    ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler