Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimde hiç kullanılmamış LAZER İRİDYUM BUJİLER VAR,
    4'lü set olarak kutusunda,
    http://www.motoek.com/NGK-BUJI-IMR9C...M,PR-1971.html

isteyene kutusunu yani takımını 4 adet'ini 200 liraya verebilirim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...467325/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...051140/detay/?

burdaki linklerde aynı bujiler 130-140 TL iken sence 200 TL biraz fazla değilmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı bubblinboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkay, kafa bozma meselesi daha çok kıbrısta olduğumdan kaynaklanıyor. orada usta bulmak biraz sıkıntılı. hazır buraya gelmişken tüm herşeyi bitirip dönmek istiyordum. tekrar tekrar gel git yapacak vaktim yok. bu genel bi bakım oldu herşeyi bitirip gitmek istiyordum ama biraz daha uzayacak işler sanki. zincir dişli set kırmızı düşünüyorum ama fiyat olarak hiç bir fikrim yok. dahası buji almam lazım onlarında siparişini vermedim. bunlar dışında pek bir sıkıntı yok sanki. bunlarıda hallettimmi sorun kalmıyor (inşallah :D )
    bu arada sende az masraf yapmamışsın ve yapmayada devam ediyorsun. inşallah dediğin gibi geleceğe yatırım gibi olurda sorun çıkarmaz
    ayna ayarında bende sorun yaşıyordum benim boy 1.85. bakalım bu aynalarla ne gibi sorunlar yaşıyacağım. sorunlar fazla olursa eskilerine dönerim. senin boy kaç ?
    benimde boyum seninkinden 4 cm fazla işte çok fazla değil yani
    benim makina üzerinde boy ile ilgili tek sıkıntım yorgunken dizlerimin ekstra olarak ağrımaya başlaması. bacak boyumda pek kısa denemez çünkü.

benden sana bir tavsiye
    al kendine bir anahtar takımı kendi işini kendin gör emin ol hem çok zevk alacaksın hemde kar edeceksin

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkay ayna uzatma aparatları almıştım ben bi kaç ay önce, aynaların görüş açısını dışarı taşıyor ben memnun kaldım açıkçası kolumu oynatmak zorunda kalmıyorum. Bunun dışında DID in mavi zinciri yok, eğer bulursan bana da haber ver bende alayım. Bende yakın zamanda buji alacağım, bizim motorlara hem NGK 9C9H hemde 9A9H uyuyor sanırım ama e-bay de genelde 9A9H çıkıyor bizim motorlar için.
    bizim motorların kitapçığında yazan model IMR9A-9H modeli. ama IMR9C-9H modelide uyuyor. tek farkı buji üzerindeki diş uzunluğunun biraz daha kısa olması.
    birde CR9EH-9 modelide uyumlu bizim motorlara. bu diğerlerine göre daha ucuz tanesi 20 liramı ne ama IMR serisi kadar teknolojik denemez pek

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimde hiç kullanılmamış LAZER İRİDYUM BUJİLER VAR,
    4'lü set olarak kutusunda,
    http://www.motoek.com/NGK-BUJI-IMR9C...M,PR-1971.html

isteyene kutusunu yani takımını 4 adet'ini 200 liraya verebilirim...
    denizlidemiydi hataydamı bir yerde 45 liraya bulmuştum ben tanesini bunların.

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç bir ilan daha ;
    2005 model 12 bin km de.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5722769/detay/

12 bin de fren balatasının bitmeside ilginç.
    fren balataları 12 binde bitebilir. bu motoru nasıl kullandığın hakkında bilgi verir sadece. motorda gaza yüklenilip fren yapılmış çok.
    stopie yapmaya çalışırsan felan 10bin içerisinde rahat bitirirsin fren balatalarını

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun 12000km olması bana hiç mümkün gözükmedi :D
    orj km olabilir de olmayabilirde. gidip incelemek gerek ciddi anlamda.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle dogru ki Rize gibi bir yerde dahi o gaz sabitleyiciyi kullanmak dogru degil. Hee orjinalinde gaz sabitleme opsiyonuyla gelse yani diger araçlarda oldugu gibi frene dokununca hız sabitleyici devreden çıksa tamam ama bunda olay olmuyor malesef. Nereye dokunursan dokun motora gaz vermeye devam ediyor. Kısaca bu şekilde kullanman büyük risk hele istanbul gibi trafigi olan bir şehirde kullanman bildigin intahara teşebbüs...
    felon bu yazılanları dikkate almanı tavsiye ederim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...467325/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...051140/detay/?

burdaki linklerde aynı bujiler 130-140 TL iken sence 200 TL biraz fazla değilmi ?
    bu fiyatlar güzelmiş aslında.bunlardanmı alsam ne ?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam ya vazgeçirdiniz sonunda olmayıversin gaz kesicim pek uzun yol yapabildiğim yok zaten bütün km yi ist içinde yapıyorum
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    birde şundan alsam mı acaba ?

gösterge paneline beyaz ışıklandırma yapıyor ve zemindeki kağıt değişiyor.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ben NGK'DAN sipariş etmiştim bunları,
    2 kutu aldık arkadaş motoru sattı elınde kaldı,
    ben ondan soylemiştim isteyen olur diye,

https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=437
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=434

bunlar daha hesapllı iridyum buji

bizim motosiklete takılanlara göre farklı lazer teknolojisi ile üretilmiş iridyum buji olmaması sadece.

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    Motosikletimin son hali aceleden bi kaç foto ekledim daha sonra devamı gelir inşallah
    Aynaları tornacıya verip ayar çektirmem lazım çok aşşağıda duruyor görüş açısı yok. Yakında arka çamurluk, arka kuyruk altı kapağı ve arka sele kapağıda aldımmı tamamdır
    İlkay bu arada o gösterge şık duruyormuş onuda ekledim listeme

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Arkadaşlar forumda daha önce bahsi geçmişti ama bir türlü bulamadım.Arkadaşımızın başına aşağıda anlatacağım olay gelmişti şimdi aynı sorunla ben de karşıkarşıyayım.Hatta video ile de arızayı paylaşmıştı.motorumu çalıştırdığımda çok gürültülü bir şekilde çalıştı ve f1 ışığı 2 defa yanıp sönmeye başladı.Ardından stop edip tekrar çalıştırdığımda bu defa rölnti çok düştü.biraz gaz verip 5-6 bin devire getirdiğimde normal ama gazı bırakınca devir 0.5 rpm de filan kaldı.Ama f1 ışığı söndü ve 3-5 km.gezince normale döndü ama yarın ne olur bilmiyorum.Acaba buji filan mı
    sıkıntı verdi? Veya başka bir problem mi var çözemedim.Aynı sorunu yaşayan arkadaş bu sıkıntısını nasıl aşmıştı? Fikirlerinizi bekliyorum iyi geceler...

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumda daha önce bahsi geçmişti ama bir türlü bulamadım.Arkadaşımızın başına aşağıda anlatacağım olay gelmişti şimdi aynı sorunla ben de karşıkarşıyayım.Hatta video ile de arızayı paylaşmıştı.motorumu çalıştırdığımda çok gürültülü bir şekilde çalıştı ve f1 ışığı 2 defa yanıp sönmeye başladı.Ardından stop edip tekrar çalıştırdığımda bu defa rölnti çok düştü.biraz gaz verip 5-6 bin devire getirdiğimde normal ama gazı bırakınca devir 0.5 rpm de filan kaldı.Ama f1 ışığı söndü ve 3-5 km.gezince normale döndü ama yarın ne olur bilmiyorum.Acaba buji filan mı
    sıkıntı verdi? Veya başka bir problem mi var çözemedim.Aynı sorunu yaşayan arkadaş bu sıkıntısını nasıl aşmıştı? Fikirlerinizi bekliyorum iyi geceler...
    aynı sorun benim başıma gelmişdi ve bir video ben çekip de yüklemişdim onu görmüş olmalısın. o sorunu çözmek için pek birşey yapmadım aslında. o sorun canımı çok sıkmıştı ve motosikletim 4-5 gün yattı o sorun yüzünden. çünkü göstereceğim bir usta yoktu. bir gece canım sıkıldı atladım motosiklete şehir içinde 5-10 dk turladım geri döndüm. sabah uyandığımda motosikleti çalıştırdım sorun ortadan kaybolmuştu. hâlâ da bi sorun yok bende. kaç ay oldu hatırlamıyorum ama galiba 2 ay oldu bi sıkıntı yok.
    işte böle çözdüm o sorunu

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    Sabah duş aldıktan sonra işe motorla gittim, kot pantalon giymiştim -.- Dizlerimden aşağısı uyuşuk-ağır bir vaziyette. 9 km yolda ortalama 50-60km hızla böyle oluyorsa insanlar uzun yollara nasıl kotla çıkıyorlar. Sabah sabah romatizma paranoyasına girdim, paylaşayım dedim :=)
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

Motosikleti
    Alıntı ilkerrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah duş aldıktan sonra işe motorla gittim, kot pantalon giymiştim -.- Dizlerimden aşağısı uyuşuk-ağır bir vaziyette. 9 km yolda ortalama 50-60km hızla böyle oluyorsa insanlar uzun yollara nasıl kotla çıkıyorlar. Sabah sabah romatizma paranoyasına girdim, paylaşayım dedim :=)
    niye yol çok mu soğuktu ?
    ben kışın bile işe motorumla gidip geliyorum yol güzergahımda sahil üstelik

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye yol çok mu soğuktu ?
    ben kışın bile işe motorumla gidip geliyorum yol güzergahımda sahil üstelik
    Leş gibi sıcaktı :D Yaz-kış sahil yolu sana problem yaratmıyorsa bende başka bir problem var heralde, en iyisi doktora görüneyim ben önümüzdeki hafta :=)
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    aynı sorun benim başıma gelmişdi ve bir video ben çekip de yüklemişdim onu görmüş olmalısın. o sorunu çözmek için pek birşey yapmadım aslında. o sorun canımı çok sıkmıştı ve motosikletim 4-5 gün yattı o sorun yüzünden. çünkü göstereceğim bir usta yoktu. bir gece canım sıkıldı atladım motosiklete şehir içinde 5-10 dk turladım geri döndüm. sabah uyandığımda motosikleti çalıştırdım sorun ortadan kaybolmuştu. hâlâ da bi sorun yok bende. kaç ay oldu hatırlamıyorum ama galiba 2 ay oldu bi sıkıntı yok.
    işte böle çözdüm o sorunu
    Sen çok yaşa kardeş Tamirci arkadaşıma sordum (kendinin zaten 600 rr ı var) motor uzun süre yatarsa akü zayıflar ondan yapar dedi ben de zaten 10 gündür tatilde olduğum için kullanmıyordum.Motor biraz çalışıp akü şarj edince sorun kalmadı şükür ama ben bir elektrikçide aküyü 1-2 saat şarj ettirmek istiyorum yine de

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    az önce amortisör yağını değiştirdik usta ile. 1 lt amortisör yağı + 1 tane orjinal amortisör keçesi (patlak idi eskisi) + işçilik = 130 TL. 2 senede bir değişmesi gerekiyor bilmeyenler için, simsiyah yağa benzemeyen bir sıvı çıktı amortisörlerin içinden...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar 600f ile 600rr aynaları aynı mı ? aynı ise nerden temine edebilirimcbr 125ime takacağımda

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    baglantı delikleri aynı evet,
    fakat RR modellerın daha ıçe kapanıyor,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    bu gün emrahın makina ile ilgili her şeyi hallettik sonunda.
    motorun jantlarıda beyaza boyandı.

şimdi sizi fotoğraflar ile baş başa bırakayım (=

By ilkyy at 2011-08-06

By ilkyy at 2011-08-06

By ilkyy at 2011-08-06

By ilkyy at 2011-08-06

buda beyaz ile siyah karşılaştırmasını yapabilmek için benim motosikletten bir kare (=

By ilkyy at 2011-06-06

ilkancım bu beyaz jant işine en çok sen ah be süper olmuş hemen bende yaptırıyorum diyeceksin (=
    jantlar sedefli beyaz rengidir

bu arada biri bu motora peglere benzer bir mavilikte zincir ve dişli boyaması yapabilirse merak ediyorum nasıl durabileceğini

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kanka beğenmedim jantları
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka beğenmedim jantları
    Ben boyatmayacagım zaten vazgectım jantları boyatmaktan (=

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin baktığın motorların coğusunun km leri geri sardırıldığı için o km lerde görülüyor
    40ooo km nin altında; 2001-2003 arası olacağını sanmıyorum ben de. tabi bu bir genelleme;
    temiz bakılmıs, biilincli bir kullanıcı tarafından kullanılmıs ve sadece zevk için binilmiş bir motor 2001 model olup 25ooo km de de olabilir.fakat bu 100 de 5 lik bir orandır

İLandaki motor temiz görünüyor. öncelikle nerelerin boyalı olduğunu sormalısın; büyük kazalı motorları bile su an sıfır gibi satabiliyorlar.

Mesela;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41320376/detay
    İlandaki motor; Rize de cıktığımız yaz büyük bir kaza yapmıs ve şasesi bile çatlamıs bir motordur. bilenler biliyordur; bahsetmiştik
    2ooo Liraya burda motor ustası aldı; 35oo liraya bu hale getirdi;12ooo liraya sattı
    Su an ki sahibi ilandaki kişidir. Aradığınız zaman; motorda kaza boya çizik bile yok diyor

Tüm grenajlar Çin malı; şasesi kaynaklı bir motor...

Bu yüzden cok iyi arastırmak lazım
    hocam peki yetkili honda servisine baktırdığımız zaman şasede kaynak var mı veya grenajlar değişmiş mi anlarlar mı ..?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler