Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Motoru alalı 20 gün oldu ve sonunda dün motordan nazar çıktı Kale Center otoparkı girişindeki tırtıklar da lastik kaydı ve sola düşüp aynamı kırdım. Ve işin komiği düğün konvoyuna giderken oldu. 2 kere Üsküdar'dan Kücükçekmece'ye tek aynayla gittim geldim. Sanki sol gözüm kör gibi hissettim tek aynayla :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı alpayfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zinciri temizledim sonrada yağladım çır çır die ses geliyordu artık gelmiyor gzl oldu tşkler birde bu antifirizde marka vs. bişi varmıdır? Mobil Antifreze T die bişi aldım? antifiriz i normal su ile mi yoksa saf su ilemi kombine etmeliyiz?
    benim kullandığım antifirizden kullanmışsın sende problem olmayacaktır.
    ama karışımı normal değil sanayinden alacağın saf su ile yapman gerekir.temiz içme suları şaşal pet şişelerde vs satılan sularda olmaz. suyun bileşiminde sadece h2o molekülü olmalı
    litresi 1 tl'den almıştım ben 3 4 lt
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim kullandığım antifirizden kullanmışsın sende problem olmayacaktır.
    ama karışımı normal değil sanayinden alacağın saf su ile yapman gerekir.temiz içme suları şaşal pet şişelerde vs satılan sularda olmaz. suyun bileşiminde sadece h2o molekülü olmalı
    peki son bi soru radyatrdeki suyu nerden boşaltıcam ? ve kaç lt radyotrön deposu ?

Motosikleti
    peki son bi soru radyatrdeki suyu nerden boşaltıcam ? ve kaç lt radyotrön deposu ?
    önce tekerleğin arkasında kalan ve sağ sol grenajı birbirine tutan alt panzotu sök. sonra gidonun orada sağ sol ve kafa grenajına bağlı yan panzotları sök. sonrada sağ ve sol grenajı sökmen gerekecek. gördüğün boruları sök kelepçelerini gevşetip. emin ol kolay olmayacaktır bu kısım pek (= muhtemelen radyatorun altındaki tek bağlantı vidasını sökerek alttan biraz ileri alabilir biraz daha rahat bir çalışma ortamı elde edebilirsin. radyator kapağını açıp alttaki boruları söktükten sonra boruları aşağı kıvır ve içlerinde sıvı kalmadığına emin ol.

sonrasında radyator borularını aynen geri monte et. boruları geçirdikten sonra kelepçelerin boruyu doğru yerinden sıktığına emin ol. radyatorden çıkan borunun geçtiği boğazların en ucu çıkıntılıdır çap olarak. kelepçeleri boruda bu noktalardan yüksek bir noktaya sabitlemen gerekecek (ben radyatoru toparken taylan sağolsun bunu yanlış yere monte etmiş. ama iyiki otobanda giderken fırlamadı yerinden gişelerden çıktıktan sonra fark ederek düzgün bir şekilde kelepçeyi yerine sıktırdım sonrasında.) neyse sonrasında radyator kapağından içeri 2 lt antifreeze boşalt. 1 lt'de saf su ekle zaten dolacaktır radyator kapasitesi 3 lt. sol kısımda radyator için rezerv tankı vardır. bununda içini aynı şekilde 2'ye 1 oranınıda karışım koyarak doldur kapağını kapat ve motorunu çalıştırıp bir süre bekle.sıvı sızan bir yer varmı iyice kontrol et motor ısınıp radyator fanını açsın. sonrasında rezerv tankını kontrol et eksilme varsa max. seviyesine kadar tekrar doldur. borularda sızıntı yok ise grenajlarını topla ve sana iyi yolculuklar

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Merhabalar elimde f4 i cbr 600 f kafa granajı var ihtiyacı olan varsa ulaşsın bana 05319844446 tolga kocaeli

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ilkay cim sana bunlari kim anlatti yahu????
    Saf su ütü de kullanilir ama radyatörde gerek yok..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Alıntı ugurersop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu siteyi de tavsiye ederim. bir incele istersen

http://www.extremesupply.com/categor...rs-Gloves.html
    ben bi inceledim güzel ürünler var fakat bir kask için 80$ kargo istiyor. pek cazip bi yönü kalmadı açıkcası :(

Motosikleti
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilkay cim sana bunlari kim anlatti yahu????
    Saf su ütü de kullanilir ama radyatörde gerek yok..
    servis kitapçığında yarı yarıya gibi bir oran var yetkili serviste sadece antifriz diyor bende 2sinin ortalamasını kullanıyorum.
    saf suyun akışkanlığı antifirze göre daha iyidir. devirdaim pompasını çok azda olsa rahatlatan bir etken. aynı zamanda bu 2 sıvı da saf olarak kullanıldığında kaynama noktaları ve donma noktaları düşüktür. aynı kaynayan suya tuz veya şeker döktüğümüzde kaynama noktasının artması ve donma noktasının 0'ın altına düşmesi gibi.
    bu yüzden bir miktar karışım yapıyorum ben en sağlıklısı

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar günü İstanbul Park ta şuana kadar gördüğüm en temiz 600f i inceledim
    hatta utanmadım üstüne bile oturdum
    sonra incelerken sahibide denk geldi, motor baya temizmiş falan diye anlatınca sahibide ''evet hakikatten temiz motor diyodu ''
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    Alıntı bubblinboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar motorumda görsellik açısından biraz değişiklik yapmayı düşünüyorum bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. bu aksesuarlar iyi dururmu 600f de. renkler tamamen uyumlumu sizce ?

By bubblinboy at 2011-07-01

Bu ürünler için tavsiye istemişdim ama hiç kimse yorum yapmamış. olsun ben yinede aldım ürünleri.
    ama bir tek manet de sıkıntı yaşadım manetin siparşini daha vermedim.
    Manet olarak CRG yada Pazzo düşünüyorum arkadaşlar ve bu konuda çok kararsızım (bilgisizim desem daha iyi olur)
    gerçekden yardımınıza ihtiyacım var. Burdaki ürünlerden hangisini almalıyım sizce ? Görünüş ve kalite açısından hangisi daha iyi. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA...Q5fAccessories
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SET-P...Q5fAccessories

Motorumun son halinin resimlerinide sizinle paylaşırım 1-2 hafta içinde.

Bu ürünler için tavsiye istemişdim ama hiç kimse yorum yapmamış. olsun ben yinede aldım ürünleri.
    Manet olarak CRG yada Pazzo düşünüyorum arkadaşlar ve bu konuda çok kararsızım (bilgisizim desem daha iyi olur)
    gerçekden yardımınıza ihtiyacım var. Burdaki ürünlerden hangisini almalıyım sizce ? Görünüş ve kalite açısından hangisi daha iyi. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

valla kardeş bana kalırsa hiç bu kadar masraf yapmana gerek yok. bende alıcaktım bu tarz ürünleri ama sonradan vazgeçtim...

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    valla kardeş bana kalırsa hiç bu kadar masraf yapmana gerek yok. bende alıcaktım bu tarz ürünleri ama sonradan vazgeçtim...

ücret sorun değil [ kasko karşılıyor ]

Motosikleti

bence bu kadar para vermek anlamsız. ebayde daha hoşuna gidebilecek ürünleri çok daha güzel fiyatlardan satın alabilirsin bence...

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    bence bu kadar para vermek anlamsız. ebayde daha hoşuna gidebilecek ürünleri çok daha güzel fiyatlardan satın alabilirsin bence...
    yaklaşık 3 haftadır [belkide daha fazla] bu ürünleri inceliyorum. manet konusunda pazzo,crg,asv,titax ve birkaç markaya baktım ama CRG ve Pazzo nun bu modelleri arasında
    kararsız kaldım. daha ucuza ürünlerde var ama biraz da kaliteli olsun diye uğraşıyorum ve dediğim gibi ücret konusunda bir sıkıntı yok.

Motosikleti
    yaklaşık 3 haftadır [belkide daha fazla] bu ürünleri inceliyorum. manet konusunda pazzo,crg,asv,titax ve birkaç markaya baktım ama CRG ve Pazzo nun bu modelleri arasında
    kararsız kaldım. daha ucuza ürünlerde var ama biraz da kaliteli olsun diye uğraşıyorum ve dediğim gibi ücret konusunda bir sıkıntı yok.
    kalitede ne fark edecek ki? hepsi aliminyum ve cnc tezgahlarda yapılıyor. kimse sana satarken diyor mu bu çok kaliteli asla kırılmaz diye garanti verebiliyor mu? yok
    düştüğünde yere çarparsa hepsi kırılıyor bu kadar basit. bu yüzden o kadar para vermeye gerek yok. ebayda gördüğün ürünler ile maliyetleri aynı. aradaki fiyat farkını marka ücreti olarak ödüyorsun.
    benim tavsiyem önce al ve kullan. kalitesiz mi kaliteli mi yorumlarını yap. değilse 3 5 lira kimseye dokunmaz. ki aldığın ürünleri çok yıldızlı top seller satıcılarından alacaksın. insanlar ürünleri beğenmeseler iyi notlar yazmazlar.

yani converse'inde levis'in'da kumaş altı lastikli ayakkabıları var benzer.
    ama insanlar gidip converse alıyor levis daha ucuz olsada. aynı ayakkabının ne gibi kalitesi varki daha altı lastik üstü ince bez işte resmen...

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    kalitede ne fark edecek ki? hepsi aliminyum ve cnc tezgahlarda yapılıyor. kimse sana satarken diyor mu bu çok kaliteli asla kırılmaz diye garanti verebiliyor mu? yok
    düştüğünde yere çarparsa hepsi kırılıyor bu kadar basit. bu yüzden o kadar para vermeye gerek yok. ebayda gördüğün ürünler ile maliyetleri aynı. aradaki fiyat farkını marka ücreti olarak ödüyorsun.
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ASV-F...Q5fAccessories

bu ürünü kırdığın takdirde şirket sana yenisini sorgusuz sualsiz gönderiyor. Marka ASV ve UNBREAKABLE serisi.
    yani kırılmıyacağına dair garanti verenler varmış

ama CRG ve Pazzo bu garantiyi vermiyor tabiki.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us

geçen akşam söküp topladığımız 2006 600f in resimlerini atayım...

resimler rastgele seçildi.... komple motor yapılmış adam gibi usta toplayamadığından yeniden açıp topladım... şuan 10 numara...

resimleri güncelledim affola....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ASV-F...Q5fAccessories

bu ürünü kırdığın takdirde şirket sana yenisini sorgusuz sualsiz gönderiyor. Marka ASV ve UNBREAKABLE serisi.
    yani kırılmıyacağına dair garanti verenler varmış

ama CRG ve Pazzo bu garantiyi vermiyor tabiki.
    yani giderken motordan düşsen allah korusun, motor bu manetin üzerine düşse bu şey kırılmayacak...
    aliminyum bir parça kırılmaması gibi bir durum söz konusu değil.
    sana ilk başından beri anlatmak istediğim şey buydu. allah korusun kaza yapsan verdiğin onca paraya yazık olmayacak mı?

az önceki örneğime daha iyi bir şekilde örnek veriyim
    ferrari ve corvette
    2side lüks arabalar 2side çok güçlü arabalar (ve hatta corvette zr1 şimdiye kadar yapılan seri üretimler arasında en güçlülerinden ve gücü sonradan kısıldı ferrari ve porsche gibi markalar ile yarıştırabilmek için)
    bir diğer yandan
    ferrari 599 gtb 250bin 300bin $ fiyatı varken
    chevrolet corvette zr1'in 100bin 130bin gibi bir fiyatı var

ama ucuz olanın pahalı oyuncağı alt ettiğide başka bir mevzu...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimleri güncelledim affola....
    ulem bunu gördük zaten bi daha kocaman fotoğrafların çıkması hoş olmuyor birde herkes alıntı yapınca aynı şeye in in bitmiyor sayfa arkadaş (=

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    yani giderken motordan düşsen allah korusun, motor bu manetin üzerine düşse bu şey kırılmayacak...
    aliminyum bir parça kırılmaması gibi bir durum söz konusu değil.
    sana ilk başından beri anlatmak istediğim şey buydu. allah korusun kaza yapsan verdiğin onca paraya yazık olmayacak mı?

az önceki örneğime daha iyi bir şekilde örnek veriyim
    ferrari ve corvette
    2side lüks arabalar 2side çok güçlü arabalar (ve hatta corvette zr1 şimdiye kadar yapılan seri üretimler arasında en güçlülerinden ve gücü sonradan kısıldı ferrari ve porsche gibi markalar ile yarıştırabilmek için)
    bir diğer yandan
    ferrari 599 gtb 250bin 300bin $ fiyatı varken
    chevrolet corvette zr1'in 100bin 130bin gibi bir fiyatı var

ama ucuz olanın pahalı oyuncağı alt ettiğide başka bir mevzu...
    ASV bunun kırılmıyacağı konusunda diretiyor ben onların yalancısıyım
    Peki diyelim vazgeçtim bu CRG yada Pazzodan. O kadar araştırdım ben bişey bulamadım gözüme çarpan. varmı senin tavsiye ettiğin bir manet bunlara benzer görünüşde yada başka tavsiyesi olan varmı ?

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar merhaba.benim bir sorum olacak.2006 600f im var. göstergede km nin yanında küçük kare içinde B harfi var ne işareti yada göstergesi.beni aydınlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler