Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar saydım 7 kere göz kırpıyor FI ışığı... Yarın Çanakkale gezimiz var böyle gitsem yolda bırakmaz umarım değil mi? Hani 600 f yolda bırakmaz diyorlar ya ona güvenerekten
    7 uğurlu sayıdır bişiy olmaz
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    7 kere yanıp sönme neye tekamul edıyor servıs defterıne bakıp söleyim

sen akuyu kutup baslarını kontrol ettınmı?
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 uğurlu sayıdır bişiy olmaz
    Benim uğurlu sayım 8 ama nolcek şimdi

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 kere yanıp sönme neye tekamul edıyor servıs defterıne bakıp söleyim

sen akuyu kutup baslarını kontrol ettınmı?
    Teşekkür ederim ben hata kodunu buldum ECT sensörü yani 'Engine coolant temperature' hararet müşürü denen zımbırtıyla ilgiliymiş ya kablosunda yada kendisinde arıza olabilir dedi bir servisten arkadaşım Teşhis tamam sırada tedavisi var bakalım. Tekrar teşekkürler arkadaşlar.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Motosikleti
    hararet musurunu kontrol ettır belkı gevsemıstır kulagına su kacmıstır__? eger musur bozuksa uzun yola cıkabılırsın ancak 100 dereceye cıkarma motoru hararet yapıp fan calısmas ise iyi olmaz

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar üzülerek motorumu satıyorum.Artık eşimi uzun yolda motora binmeye ikna edemediğim için enduroya geçmeye karar verdim.Siteden birilerine giderse sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44724733/detay
    Hayırlısı olsun dostum, ilan açıklamalarını detaylı yazman iyi olmuş; ama emin ol buna rağmen bir sürü dangalak mesaj ile karşılaşacaksın yine de.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar bu da yeni motoruma yaptığım ilk modifikasyon

nasıl tank pad ama ))
    Emir tank pad tam senlik, güle güle kullan.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    hararet musurunu kontrol ettır belkı gevsemıstır kulagına su kacmıstır__? eger musur bozuksa uzun yola cıkabılırsın ancak 100 dereceye cıkarma motoru hararet yapıp fan calısmas ise iyi olmaz
    kapalı devre olduğundan 100 derecede kaynamaya başlamaz
    basınç altındaki sıvının kaynama noktası yüksek olur
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Two Brother mu Yoshımura mı ?

Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar üzülerek motorumu satıyorum.Artık eşimi uzun yolda motora binmeye ikna edemediğim için enduroya geçmeye karar verdim.Siteden birilerine giderse sevinirim.

abicim hayırlı satış olur inş.senin motorda yoshımura eksoz var ve ben sesini merak ediyorum.two brother la eş değer olabilir mi ? hangisinde daha can alıcı ses var.eksoz bnm için bi kriter çünkü.fernando görmez heralde bilenler ustalar yönlendirme yapsın ltfn

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fernando umarım istediğin motoruda bir an önce bulabilirsin
    eyvallah kardeşim,fakat önce motorumu satmam lazım,piyasa ölücü kaynıyor,egzostu almazsam kaça olur deyen bile var!!!
    DL650 V-strom arıyorum,bildiğiniz motorlardan beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    Fiyatı düşürdüm,sezon başlamak üzere beğendiğim motorlar bir bir satılıyor :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:22 ----------

Alıntı halilyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim hayırlı satış olur inş.senin motorda yoshımura eksoz var ve ben sesini merak ediyorum.two brother la eş değer olabilir mi ? hangisinde daha can alıcı ses var.eksoz bnm için bi kriter çünkü.fernando görmez heralde bilenler ustalar yönlendirme yapsın ltfn
    sesinden gayet memnunum,insanlar f-16 kalkıyormuş gibi 300 metre öteden başla takibe geçiyor ama karşılaştırma için birşey söyleyemem.

FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapalı devre olduğundan 100 derecede kaynamaya başlamaz
    basınç altındaki sıvının kaynama noktası yüksek olur
    biliyorum ilkay zaten 103 derecede fan acıyor bizim motorlar önlem acısından onu dedim

Motosikleti
    biliyorum ilkay zaten 103 derecede fan acıyor bizim motorlar önlem acısından onu dedim
    benimki 110 derecede açıyor havalar iyicene ısınmaya başladığında müşürünü değiştirecem servise sokup yoksa başıma bela olabilir ufak bir ihtimal

Motosikleti
    yazın sıcagında trafıgın ıcınde mumkunse acmasalar bayıltıyor aslında bende unuttum şimdi tam kaç drecede actıgını

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Arkadaşlar Selam,

Yaklaşık 2 yıldır motosiklet dünyasından uzaktayım. En son Hyo GV250'mi satmıştım.
    Motorsuz geçen yıllardan sonra artık bu yaz dönüş yapmak istiyorum. Uzun süredir de piyasayı araştırmaktayım.

1.Sorum: Malum tarz değişikliği yapacağım ve cruiser'ın rahatlığını CBR 600F te bulabilir miyim.Şehir içinde kullanırken sırt ağrıları çeker miyim? Ayak koyma pozisyonu felan bana çok yabancı gelir mi?

2. Motosikletle yol yapmayı çok seviyorum, kışın dahi bazen motosiklet kullanırım, CBR 600F yol tutuşu felan nasıl? (GV250'imle 1,5 yılda 25.000 KM Yaptım) Görünüş ve Hantallığından dolayı istemesemde Sizce enduro mu düşünmeliyim?

3. 25-30 Bin KM civarı 2004 ve üzeri kırmızı, siyah, gri model bakıyorum, boyalı motosikletler kaza ihtimalinden dolayı beni korkutuyor. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Bu modelin kronik problemleri var mıdır? Önceki motosikletlerimden çok araştırmama rağmen malesef çok çektim, bu sefer düzgün bir alete binmek istiyorum. Tek teker yapılmış-oynanmış- aşırı modifiye yapılmış motorları nasıl anlarım. Kısacası alırken nelere dikkat etmeliyiz. Ayrıca en son sizce ne kadar gözden çıkarmalıyım (sahibinden.com) gibi sitelerdeki fiyatlar biraz abartı diil mi?

Forumun çoğunu okudum ama birde güncel cevaplar almak istedim, arkadaşlar sizlerde bu yollardan geçtiniz, beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum...

Saygılar-sevgiler, yolunuz açık olsun...
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben bir kaç cevap vereyim;
    *2004 ve sonrası 600 F lerde; eksantrik gergi sorunu oluyor. sanırım kronik bir olay
    *Uzun yol yapacağım diyorsun; 100 km de en az 6.5 litre yakan bir motor bu uzun yol için her zaman cift silindir diyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı Carlitoturco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selam,

Yaklaşık 2 yıldır motosiklet dünyasından uzaktayım. En son Hyo GV250'mi satmıştım.
    Motorsuz geçen yıllardan sonra artık bu yaz dönüş yapmak istiyorum. Uzun süredir de piyasayı araştırmaktayım.

1.Sorum: Malum tarz değişikliği yapacağım ve cruiser'ın rahatlığını CBR 600F te bulabilir miyim.Şehir içinde kullanırken sırt ağrıları çeker miyim? Ayak koyma pozisyonu felan bana çok yabancı gelir mi?

2. Motosikletle yol yapmayı çok seviyorum, kışın dahi bazen motosiklet kullanırım, CBR 600F yol tutuşu felan nasıl? (GV250'imle 1,5 yılda 25.000 KM Yaptım) Görünüş ve Hantallığından dolayı istemesemde Sizce enduro mu düşünmeliyim?

3. 25-30 Bin KM civarı 2004 ve üzeri kırmızı, siyah, gri model bakıyorum, boyalı motosikletler kaza ihtimalinden dolayı beni korkutuyor. Alırken nelere dikkat etmeliyim? Bu modelin kronik problemleri var mıdır? Önceki motosikletlerimden çok araştırmama rağmen malesef çok çektim, bu sefer düzgün bir alete binmek istiyorum. Tek teker yapılmış-oynanmış- aşırı modifiye yapılmış motorları nasıl anlarım. Kısacası alırken nelere dikkat etmeliyiz. Ayrıca en son sizce ne kadar gözden çıkarmalıyım (sahibinden.com) gibi sitelerdeki fiyatlar biraz abartı diil mi?

Forumun çoğunu okudum ama birde güncel cevaplar almak istedim, arkadaşlar sizlerde bu yollardan geçtiniz, beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum...

Saygılar-sevgiler, yolunuz açık olsun...
    Selamlar,

600F'in oturuş pozisyonu diğer supersportlar kadar yatık ve rahatsız, ayak pogleri de çok yukarıda değildir, bu nedenle şehir içinde ağrılar çekeceğini sanmıyorum. Tabiki cruiserlara göre kullanım tarzı farklıdır ama, ona da alışırsın kısa süre sonra.

Yol tutuş olarak oldukça başarılıdır, kafanda o konuda soru işareti olmasın. Bir enduronun rahatlığını bir supersportta aramak da yanlış olur. Bu biraz kullanıcıya bağlı aslında ama, ben geçtiğimiz yaz eşimle 2000 km kadar yol yaptım ve 1,5 saatlik molalar ile çok fazla yorulmadım. Biraz bacaklar ve kalça ağrısı çekmiştim motordan indiğimde ama, en fazla hissettiğim rahatsızlık buydu. Ancak sürekli uzun yol yapılacaksa ve illa supersport performansı aranmıyorsa, benzin tüketimi, işletim maliyetleri ve kullanım rahatlığı açısından bir enduro tabiki daha doğru bir seçim olacaktır.
    Gerçi eğer bütçe sorunu yoksa VFR800 de düşünebilirsin.

Motoru alırken aklında soru işareti kalmaması için güvendiğin bir ustaya göstermen en doğrusu olacaktır, senin farkedemeyeceğin noktaları deneyimli gözler ve kulaklar farkedebilir.
    Boya olayına da takılma o kadar. 5-6 yaşındaki motorların illaki yan yatması olabilir; yeterki şase, motor, yürüyen sağlam olsun.
    Alacağın motorun bakımları tam olsun, bu motorun yedek parçası ucuz değildir. Bir bujisi en az 35-40 TLx4 = 160 TL.
    Lastik, zincir, dişli durumu iyi olsun ki bunlara da para harcamak zorunda kalma, fiyatı tüm bunlara göre hesap et.
    Piyasada masrafsız bir 600F için en az 11-13 bin TL arası rakamlar isteniyor; km-model yılı-temizliği vs. bu durumu etkileyen faktörler.

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *2004 ve sonrası 600 F lerde; eksantrik gergi sorunu oluyor. sanırım kronik bir olay
    *Uzun yol yapacağım diyorsun; 100 km de en az 6.5 litre yakan bir motor bu uzun yol için her zaman cift silindir diyorum
    kendimden alıntı yapayım:

Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada hafta sonu için izmir-aydın muğla marmaris datça ve geri dönüş şeklinde iki motor yola çıktık. Diğer arkadaşta v-strom dl-650 var 625 km toplamda ben v-stromdan 4 tl daha az benzin yaktım. Aydın otobanından sonra benzin aldım 115 max 120 yi geçmeden kullandım ortalama 100km de 4.66 lt yakıt harcadım...

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6,5 lt uzun yol mu ş içi mi ?
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

Motosikleti
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6,5 lt uzun yol mu ş içi mi ?
    rizede yollar zaten uzun yol gibi şehirin içinden geçen otoban sayesinde

ama hava yakıt karışımındaki ayarsızlıktanda olabilir. Bende bir ara kontrol ettirecem daha ölçüm yapamadım gerçi hiç..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    uZU Yol sehir içi karısık gezdik biz 10 civarı ısıkta durduk. bu sekilde. Gazı cok hafif kullanırsak sanırım 6 litreye düşer... Bundan aşağısını sanmıyorum

Mesela bir arkadasın kendi F 'i için söylediği ;
    Sıkarsan yakar; Sıkmazsan 6-7 litre
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Arkadaşlar 2004 model Siyah 600F im var. Sol grenaj CBR PGM-FI çıkartma yazısına (gümüş renkli) ihtiyacım var. Servis fiyatı 168 tl maalesef :( Bu konuda bana yardımcı olabilecek biriniz var mı içinizde? Teşekkürler...

Bazı grenajcılar şablon ve boya ile orjinal gibi yapıyor, sticker olduğunu bile anlamıyorsun. Bir araştır derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler