Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gürselakay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.. Foruma üye olmadan bu bölümdeki 103 sayfanın tamamını okudum!! Bir kaç gün sürdü
    Kendimi tanıtayım: Yaşım 50. (herhalde en yaşlınız)20'li yaşlardan beri çok yoğun olmasa da motosiklet kullanıyorum. İşim bisikletçilik.. (Yeşil Bisiklet'in sahibiyim)125'lik bir Honda'yla başlayan motor hayatım 90'lı yıllarda Yamaha XT 600, sonra TT600, Honda Transalp (ve aynı anda Honda Beat) ile devam etti. Geçen hafta da Transalp'imi içim burkularak satıp bir arkadaşımdan (ilan vermemiş)2005 model, 3300 KM. de bir CBR 600F aldım. Üzerinde ilk baktığım egsozuydu. Orjinal egsoz olmasa almayabilirdim. (Ya da orjinalini bulur takardım. "Böğüren" motorları sevmiyorum.)İnsanların motor gürültüsüyle rahatsız edilmesini hoş karşılamıyorum.Motorcu çevreye (ve insanlara) saygılı olmalı diye düşünüyorum. Ama motorda güç, sürat neymiş anlamış bulunuyorum..Fakat sürat meraklısı biri değilim. Gazlama davetlerine geleceğimi sanmıyorum
    Motorumu alınca aküsünü, yağını, yağ filtresini değiştirdik. Buz Motor'dan ön arka Michelin Road 2CT lastik aldım.
    Motorum kırmızı siyah, cillop gibi. Kaza vs, motorda en ufak bir sorun yok.(Bakıldı)
    Endurolardan sonra "rahatsızlığa" alışmaya çalşıyorum

Herkese, özellikle de Dreamdark arkadaşa selamlar. (Bu bölüme çok katkısı olmuş)
    Gürsel Akay
    Gürsel abi selamlar,
    Hoşgeldiniz, motorunuz da hayırlı olsun; kazasız belasız keyifli sürüşler İnşallah.
    Özellikle lise yıllarımda (50.Yıl Tahran 1994-1998) koyu bir bisiklet tutkunu olarak, dükkanınızı sık sık ziyaret ederdim.
    Sizi de hem sima olarak, hem de bisiklet konusunda ülkemizdeki sayılı bilgi ve tecrübe sahibi bir kişi; ayrıca yılların markalaşmış bir firmasının sahibi; kaliteli bir esnaf ve sporcu olarak tanıyorum zaten.
    Egsoz konusunda görüşünüze saygım sonsuz, çok yüksek desibelde olup çevreye fazla rahatsızlık vermemek kaydıyla, trafikde farkedilirliğimizi artırmak adına faydalı oluyor ama gerçekten de. Bir de zevk meselesi tabi ama, yüksek devirli sıralı 4 silindirin sesini tüm heybetiyle duymak isteyenler için vazgeçilmez bir aksesuar egsoz.
    Gazlamaya değil de, mangala; muhabbete gelirsiniz herhalde organize edersek?
    Ben de Buz Motor'dan aldığım aynı lastikleri 1 seneye yakın zamandır kullanıyorum. Biraz geç ısınması haricinde yol tutuşu fena olmayan, uzun ömürlü bir lastik.
    İlk fırsatta geçerken uğrarım yanınıza, yüz yüze de sohbet ederiz kısmetse.

Teşekkürler, hoşbulduk..Evet kısa mesaflerde sorun olmaz. Ama bu motorla Avrupa turu yapan arkadaşlar da var. Sanırım sık sık mola vermişlerdir. Bir de arkada yolcu olursa belki biraz daha zor olabilir. Ben ayrıca bu motora top case düşünüyorum. (ihtiyaçtan ve de yolcu rahatlığı için). Biliyorum bu motora uymaz denecek ama..Tam da karar vermedim açıkçası..Dreamdark'ın sissy bar projesi de güzelmiş bu arada..
    Aslında bizim motorlar için Topcase ve aparatları mevcut ve yurtdışında tercih de ediliyor. Ancak Türkiye'de pek yok bildiğim kadarıyla. Gerçi biraz araştırma yapınca bulmak ya da getirtmek illaki mümkün olabilir; bence kullanışlı da olur.
    Bir de dediğiniz gibi, benim sisy bar + yan çanta sistemini de düşünebilirsiniz.
    Yaptırmaya niyetlenirseniz buluşuruz, yardımcı olmaya çalışırım.

Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Arkadaşlar kabul ederseniz aranıza bende katılmak isterim. Fakat öncelikle işe bir CBR 600 F almakla başlamalıyım. Kendimi geliştirmek için kullanmış olduğum 200'lük motoru sattım ve temiz bir 600 F arıyorum. Takliflerinize açığım, hepiniz sağlıcakla kalın...
    Kabul ettik bakalım, hoşgeldin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 Honda CBF 1000
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürsel abi selamlar,
    Hoşgeldiniz, motorunuz da hayırlı olsun; kazasız belasız keyifli sürüşler İnşallah.
    Özellikle lise yıllarımda (50.Yıl Tahran 1994-1998) koyu bir bisiklet tutkunu olarak, dükkanınızı sık sık ziyaret ederdim.
    Sizi de hem sima olarak, hem de bisiklet konusunda ülkemizdeki sayılı bilgi ve tecrübe sahibi bir kişi; ayrıca yılların markalaşmış bir firmasının sahibi; kaliteli bir esnaf ve sporcu olarak tanıyorum zaten.
    Egsoz konusunda görüşünüze saygım sonsuz, çok yüksek desibelde olup çevreye fazla rahatsızlık vermemek kaydıyla, trafikde farkedilirliğimizi artırmak adına faydalı oluyor ama gerçekten de. Bir de zevk meselesi tabi ama, yüksek devirli sıralı 4 silindirin sesini tüm heybetiyle duymak isteyenler için vazgeçilmez bir aksesuar egsoz.
    Ben de Buz Motor'dan aldığım aynı lastikleri 1 seneye yakın zamandır kullanıyorum. Biraz geç ısınması haricinde yol tutuşu fena olmayan, uzun ömürlü bir lastik.

Aslında bizim motorlar için Topcase ve aparatları mevcut ve yurtdışında tercih de ediliyor. Ancak Türkiye'de pek yok bildiğim kadarıyla. Gerçi biraz araştırma yapınca bulmak ya da getirtmek illaki mümkün olabilir; bence kullanışlı da olur.
    Bir de dediğiniz gibi, benim sisy bar + yan çanta sistemini de düşünebilirsiniz.

Merhaba dreamdark.
    Mesajın için teşekkür ederim.. Ben de seni hatırlar gibiydim zaten
    Yapacağınız organizasyonlara gelmeye çalışırım..
    Sürati sevmem demiyorum ama kısa bir alışma dönemi lazım sanırım. Yoksa bisikletle 90'lara çıkamazdım (Yokuş aşağı tabii ki)
    Diğer konularda sana danışırım memnuniyetle..

Selamlar..

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürsel abi selamlar,

Hoş bulduk...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşlar merhaba,
    600f almak üzereyim yarın gidip teslim alıcam.
    Kafama takılan bazı sorular var bazı cevapları arayıp buluyorum ama bazılarına ulaşamadım.

Takıldığım yerlerde sizden bilgi almak isterim.

Mesala aranızda trigerin kaç kmde değişmesi gerektiğini bilen varmı bana yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarımla.
    Bora AVCILAR
    [B]34 [COLOR="Red"]FF[/COLOR] 4929[/B]

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Selam arkadaşlar;

Malumunuz CBR 600 F almak için arayış içerisindeydim sanırım sona yaklaşıyorum, yarın gidip kafamda belirlediğim CBR 600 F'i teslim alacağım ama sizce motoru nasıl kontrol etmeliyim. İşin açıkçası bu motor hakkında fazla bilgim yok. İstanbulda Avrupa Yakasında bu işten anlayan usta varmıdır ve yeri nerededir? Duyduğum kadarıyla bu işten en iyi anlayan usta "Ali" ustaymış, "Ali" ustanın adresini bilmiyorum ama anadolu yakasında Honda bayi yanında sanırım. Ali ustaya getirmem gerekirse nasıl yapmam gerekir, motorun kaporasını verip motoru göstermem mi uygun olur yoksa satın alıp satışı yapıp sonramı göstersem yada hiç para vermeden (tabi kabul edilirmi bilmem) motoru alıp götürsem mi ne önerirsiniz bana. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler...
    Saygılarımla...

brl06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yokki
    bütün motorcu arkadaşlara ve özellikle 600f sahibi arkadaşlara selamlar,saygılar.ben aranıza Ankara,dan katılıyorum,ismim Birol,yaşım 39.Yaklaşık bir ay önce üye oldum ve forumu şöyle bir karıştırdım baktım ki 600f sevdalısı arkadaşlar bu topic de,bende Gürsel abi gibi 104 sayfayı tamamen okudum,inceledim,yani hemen hemen her gün aranızdaydım.
    Zaten yıllardır içimde 600f sevdası ile yanıp tutuşuyordum,yazdıklarınızı okuduk dan sonra 600f sevdam iyice depreşti.İnşallah 1.5-2 ay içerisinde özellikle kırmızı siyah 2006 yada 2007 model 600f almayı düşünüyorum,kısmet olursa tabi.(Gürsel abi gibinin motoru gibi temiz 2005,de olur)
    Sizlerinde yardımları ile İnşallah temiz,hor kullanılmamış,orjinal bir motor bulurum umarım.
    hepinize keyifli forumlar,kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

Merhaba Arkadaşlar.. Foruma üye olmadan bu bölümdeki 103 sayfanın tamamını okudum!! Bir kaç gün sürdü
    Kendimi tanıtayım: Yaşım 50. (herhalde en yaşlınız)20'li yaşlardan beri çok yoğun olmasa da motosiklet kullanıyorum. İşim bisikletçilik.. (Yeşil Bisiklet'in sahibiyim)125'lik bir Honda'yla başlayan motor hayatım 90'lı yıllarda Yamaha XT 600, sonra TT600, Honda Transalp (ve aynı anda Honda Beat) ile devam etti. Geçen hafta da Transalp'imi içim burkularak satıp bir arkadaşımdan (ilan vermemiş)2005 model, 3300 KM. de bir CBR 600F aldım. Üzerinde ilk baktığım egsozuydu. Orjinal egsoz olmasa almayabilirdim. (Ya da orjinalini bulur takardım. "Böğüren" motorları sevmiyorum.)İnsanların motor gürültüsüyle rahatsız edilmesini hoş karşılamıyorum.Motorcu çevreye (ve insanlara) saygılı olmalı diye düşünüyorum. Ama motorda güç, sürat neymiş anlamış bulunuyorum..Fakat sürat meraklısı biri değilim. Gazlama davetlerine geleceğimi sanmıyorum
    Motorumu alınca aküsünü, yağını, yağ filtresini değiştirdik. Buz Motor'dan ön arka Michelin Road 2CT lastik aldım.
    Motorum kırmızı siyah, cillop gibi. Kaza vs, motorda en ufak bir sorun yok.(Bakıldı)
    Endurolardan sonra "rahatsızlığa" alışmaya çalşıyorum

Herkese, özellikle de Dreamdark arkadaşa selamlar. (Bu bölüme çok katkısı olmuş)
    Gürsel Akay
    Gürsel abi yeni motorunuz hayırlı olsun,2005 lerin rengine bayılıyorum ben,kırmızı-siyah-gri,güzel uyum sağlamış,harika bir renk.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Merhabalar;

Arkadaşlar sonunda gözümü kapattım ve gidip 600 F aldım hiç bir ustayada göstermedim ufak tefek sıkıntılar var ama motor sağlam gibi. İstanbul anadolu yakasında iyi bir usat olarak Ali usta söyleniyor fakat adresi varmı yada motoru gösterebilceğim Tuzla civarı bir yer varmıdır...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    yokki
    Merhabalar;

Arkadaşlar sonunda gözümü kapattım ve gidip 600 F aldım hiç bir ustayada göstermedim ufak tefek sıkıntılar var ama motor sağlam gibi. İstanbul anadolu yakasında iyi bir usat olarak Ali usta söyleniyor fakat adresi varmı yada motoru gösterebilceğim Tuzla civarı bir yer varmıdır...
    hayırlı olsun motorunuz.kazasız belasız sürüşler.
    iki gündür topicde kimseler yok.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı brl06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Ben buralarda olmaya çalışırım...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı brl06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet uğrayıp uğrayıp gidiyor.. yeni bir konu bir uğraş yok...yaz geldi millet motor üzerinde..

benim motorda satılık... ama satsamda yine bu sayfada olacağım her daim.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet uğrayıp uğrayıp gidiyor.. yeni bir konu bir uğraş yok...yaz geldi millet motor üzerinde..

benim motorda satılık... ama satsamda yine bu sayfada olacağım her daim.
    Katılıyorum herkes dolaşıyor.
    Motorunuz ile ilgili bir ilan varmı resimleri görebilceğimiz, kaç Km'de, fiyatı nedir, durumunu öğrenebileceğimiz. Bir kaç dostum 600 F arıyor hem size hemde onlara yardımcı olmak isterim...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Katılıyorum herkes dolaşıyor.
    Motorunuz ile ilgili bir ilan varmı resimleri görebilceğimiz, kaç Km'de, fiyatı nedir, durumunu öğrenebileceğimiz. Bir kaç dostum 600 F arıyor hem size hemde onlara yardımcı olmak isterim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...isteyene/detay

bu adresten görebilirsin makineyi...

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Merhabalar;

Motorunuz hayırlı olsun, güle güle kullanın.Benim bildiğim Ali Usta(Esengül)Kızıltoprak ta.Benim motoru aldığım arkadaşda ona götürüyormuş bakımları için.Teli-0 532 266 04 13.Ben de Tuzla da çalışıyorum.Müsait zaman ayarlarsak buluşabiliriz.Benim Ustamda çok eski bir Usta.Bende motorunu görüp ona telle danışabilirim.Yani yardımcı olmaya çalışırım.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam millet nasılsınız bakim.....
    2004 f mi sattım hayırlısıyla 2006 gri siyah f e transfer oldum ...

işte huzurlarınızda yeni bebişim...

AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Hayırlı olsun Temel abi çok temizmiş motorun (Maaşallah)... Allah kaza bela vermesin inşallah.

Kilometren sıfırlanana kadar binersin dilerim.
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Temel abi çok temizmiş motorun (Maaşallah)... Allah kaza bela vermesin inşallah.

Kilometren sıfırlanana kadar binersin dilerim.
    saolasın ...daha iyileri sizlerin olsun....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın ...daha iyileri sizlerin olsun....
    Sende sağol abi inşallah inşallah
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin Temel abi...

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun, güle güle kullanın.Benim bildiğim Ali Usta(Esengül)Kızıltoprak ta.Benim motoru aldığım arkadaşda ona götürüyormuş bakımları için.Teli-0 532 266 04 13.Ben de Tuzla da çalışıyorum.Müsait zaman ayarlarsak buluşabiliriz.Benim Ustamda çok eski bir Usta.Bende motorunu görüp ona telle danışabilirim.Yani yardımcı olmaya çalışırım.
    Teşekkürler. Gerçekten mükemmelsin umarım uygun bir gün ayarlar ve görüşür hem dolaşır hemde gerekli işlemleri yaparız. Çok teşekkür ederim...

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...isteyene/detay

bu adresten görebilirsin makineyi...
    Ben hemen iletiyorum arkadaşlarıma sanırım sizinle iletişim kuracaklardır...

Arkadaşlar ben malesef kullanma kılavuzuna ulaşamadım online bir kılavuz varmıdır...

Ayrıca gösterge panelindeki saati nasıl ayarlayabilirim.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    yokki
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet nasılsınız bakim.....
    2004 f mi sattım hayırlısıyla 2006 gri siyah f e transfer oldum ...

işte huzurlarınızda yeni bebişim...
    hayırlı olsun yeni motorunuz,gayet temiz görünüyor.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    akileos ,
    hayırlı olsun çok temiz duruyo maşallah güle güle kullan
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler