Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla uzun km lerce fitil kullandım lastikte ve hiçbir zararını görmedim.ama lastiğin gerçekten bitmişse hiç uğraşma değiştir derim.
    kullandığını söylemen iyi oldu, içim rahatladı biraz

lastik şu an orta derecede. bu sezonu çıkarır heralde. kime sorduysam öyle söylüyor en azından. bakalım sonbahara doğru birşeyler yapabiliriz. teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler bir aksilik olmazsa yarın yeni kuyruk-plakalık tasarımımı paylaşacağım kısmetse.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bir aksilik olmazsa yarın yeni kuyruk-plakalık tasarımımı paylaşacağım kısmetse.
    hadi bekliyoruz merakla. eminin güzel olmuştur...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadia bakalım yaz geldi zaten..bizimde bişiler yapmamız lazım artık o plakalığa...
    çok tipsiz duruyoooo
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Haydi paylaş artık... Merak ediyorummmm
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Evet arkadaşlar, bugün katlanır plakalık da elime geçti. Ancak vakitsizlikten henüz monte edemedim.

Şimdi paylaşacağım fotoğraflar kuyruğun kesilip gerekli modifikasyonlar yapılarak plakalığın takılmasına uygunlaştırılmış halidir ve tamamen benim el emeğimdir.

Yapım aşamasında fotoğraf çekme fırsatım olmadı, o yüzden şu anda sadece bitmiş halini paylaşabiliyorum.

Yapılan işlemler :

- Kuyruk grenajını, arka stopu ve sinyalleri söktüm
    - Kalemle keseceğim yerleri işaretledikten sonra, ince kıl testere ile plakalığı file bağlama kancalarına kadar kestim. Bu kancalar işime yaradığı için kesmek istemedim.
    - Falçata ile kestiğim yerleri bayağı bir uğraşarak düzelttim ve sonrasında zımpara yaparak düzledim.
    - Plakalığı kancalara kadar kesince dolayısıyla arka stoptan kancalara kadar bagajı da kesmiş olduk ve bir boşluk oluştu.
    - Oluşan bu boşluğu ölçtüm ve plastik bir parçadan aynen buraya uyacak bir kalıp oluşturdum.
    - Plakalıkdaki anahtar mekanizmasını da söktüm ve yaptığım kalıp için ona da bir yer tesbit ettim.
    - Sonrasında yaptığım plastik kalıbın aynısından gidip fibercide kestirdim.
    - Motorda vidalayacağım yerleri belirledim ve anahtar mekanizması için de fiber parçayı deldikten sonra, ince zımparayla düzeltip, mat siyah sprey boyayla 2 günde 3 kat boya attım.
    - Kuruduktan sonra boş kalan kısma monte işlemini bitirdim.
    - Sırada parçayı yerine yerleştirmeme rağman kanca sisteminin üstünde kalan oluklu boşlukları kapatmak kalmıştı.
    - Bunun için de bir araştırma yaptıktan sonra, nalburdan fiber macunu aldım ve sertleştirici karışımı hazırlayarak macunla boşluk kalan yerleri kapattım.
    - 1 gün süreyle kurumaya bıraktıktan sonra zımparasını yaptım ve mat siyah sprey boyayla 2 kat boya da ona attım.

Tüm bu işlemler sonucunda ortaya çıkan görüntü budur arkadaşlar :

Yarın da plakalığı takıp fotoğrafları eklerim.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Emre eline sağlık çok güzel olmuş, şu an arka taraf boş gözüküyor ama plakalığı takıp eğimli bi açı verince bi de motraxları ona aktarınca arkadan da yandan da harika ötesi bi görüntü çıkacak. güle güle kullan...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Sağolasın Emir, bayağı uğraştım ama değdi sanırım. Yarın da dediğin gibi montajın tamamen bitmiş halini göreceğiz bakalım.
    Daha agresif ve spor görünüyor sanki makine bu haliyle, ne dersin?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kesinlikle haklısın çok daha agresif ve de yol motorundan ziyade super sport gibi görünüyo bu kuyruk tasarımıyla. inşallah tekrar 600f alırsam ilk yapacağım iştir bu.

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    eline sağlık çok güzel olmuş sinyalleri nasıl yapacaksın,gömme led mi,plakalık üzerine mi??
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık çok güzel olmuş sinyalleri nasıl yapacaksın,gömme led mi,plakalık üzerine mi??
    Sağolasın, plakalık üzerine takacağım sinyalleri.

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    süper olmuş gerçekten çok farklı gözüküyor.emeğine sağlık.
    Drift Religion

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Sağolasın Emir, bayağı uğraştım ama değdi sanırım. Yarın da dediğin gibi montajın tamamen bitmiş halini göreceğiz bakalım.
    Daha agresif ve spor görünüyor sanki makine bu haliyle, ne dersin?
    Emre sele anahtarı sol tarafa doğru metal gibi gözüken yermi?Ben tam anlayamadım.Plakalığı monte edince nasıl açıp kapatacaksın?Foto!!!!

Sağolun arkadaşlar.

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre sele anahtarı sol tarafa doğru metal gibi gözüken yermi?Ben tam anlayamadım.Plakalığı monte edince nasıl açıp kapatacaksın?Foto!!!!
    Aynen öyle Kemal, bir sorun yok açılıp kapanmasında, geliyor fotolar.

İşte beklenen fotoğraflar :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

Kolay bulunması açısından aşağıya bir başlık açtım, isterseniz yorumları buradan da paylaşabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2024789

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    dreamdark süper bir çalışma olmuş.. helal olsun..bu çalışmayı diğer arkadaşların 600 f'ine de yaparsın artık.. bu arada ne iş yapıyodun?

Alıntı zeymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dreamdark süper bir çalışma olmuş.. helal olsun..bu çalışmayı diğer arkadaşların 600 f'ine de yaparsın artık.. bu arada ne iş yapıyodun?
    Teşekkür ederim.
    Açıkçası bir daha aynı işi yapmayı hiç gözüm yemiyor, çok uğraştırıyor gerçekten de.
    Medya mensubuyum bu arada.

herkese iyi günler,

600f'den önce en iyi tecrübe kazandıracak makina ne alınmalıdır tecrübeli arkadaşlardan rica etsem yorumlarını paylaşabilirlermi?

syg.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı morfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler,

600f'den önce en iyi tecrübe kazandıracak makina ne alınmalıdır tecrübeli arkadaşlardan rica etsem yorumlarını paylaşabilirlermi?

syg.
    Forumu Araştır Hazırı bekleme kardeşim bir ton şey var bu forumda... ;) araştırırsan bulursun hadi kolay gelsin..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Alıntı morfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler,

syg.
    Kendi tecrübem doğrultusunda, 600F ya da her türlü büyük hacimli Sport makina öncesinde ben Hyosung GT250R'ı tek geçerim. Bence fiyat performans ve fiziksel özellikleri bakımından geçiş motoru olarak en uygun makina.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler