Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet beyler. iki gündür kasıp kavuran güneş, ben noter işlerini müteakiben eve dönüş yolunda gökyüzünde olmayacakmış . devlet meteoroloji işlerinin yalancısıyım. sonunda kavuşuyorum 600f'ime yarın. aman dua edinde yağmur yağmasın
    Hadi hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Fotoğrafları ekle en kısa zamanda, bir de anlat biraz; kaç model, km, renk, aksesuarlar vs.?
    Ben bu siteden bakıyorum, 17:00'a kadar yağış göstermiyor.
    http://freemeteo.com/default.asp?pid...745044&nDate=0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet senin eski fotoları hatırlıyorum ben hatta bugün geriye dönük baktım da bulamadım.Sen bu işi profosyonel olarak yapıyosun dimi?Nasıl haberleşelim.Bana özelden tel verebilirmisin?
    Tamamdır kemal yolladım numaralarımı istediğin zaman arayıp bilgi alabilirsin.

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben cbr 125 kullanıyorum bu sene okulum bitiyo ve en kısa zamanda 600 lük makınaya geçmek istiyorum favorimde 600 F ama 600 RR la arasında ne fark var.ben son hız tutunu değilim ama ara hızlanmaları nasıl beygir güçleri falan.geçen sohbet esnasında RR kullanıcı F kullanan eleman tarafından tokatlanmış kafam karıştı...bi de ses hastasıyım sesler arasında fark var mı? yakından inceleme fırsatım oladığı için sizlere soruyorum..alsam KM olarak ve yaş olarak ne tavsiye edersiniz? şimdiden tşkrler

yorulmaz50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    selam arkadaslar ya epeyce araştırdım bulamadım bizim flerin lastiklerine (185 40 17 arka idi sanırım )kac bar hava basılıyor 25 e 30 bastım ama olmadı gibi sanki bu amaşla kullanım kılavuzu aradım onuda bulamadım elinde olan arkadaslar varsa sevinirim bide egzoz benimki orjinal ses egzozu alıyım dedim motorcum okadar para verme bunu modifiye edelim (açalım ) dedi ne dersiniz
    kazasızz belasız ...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Fotoğrafları ekle en kısa zamanda, bir de anlat biraz; kaç model, km, renk, aksesuarlar vs.?
    Ben bu siteden bakıyorum, 17:00'a kadar yağış göstermiyor.
    http://freemeteo.com/default.asp?pid...745044&nDate=0
    sağol abim. Allah razı olsun. cümlemize.
    şu an foto yok. onlarda en yakın zamanda İnşallah.

2006 model
    14000km.
    kırmızı-siyah
    devil master egsoz (mükemmel)
    power bronz siyah cam
    kn hava filtresi
    ngk iridyum buji
    rizoma elcik
    brc disk firen
    kısa-uzun xenon far (mükemmel)

sabah ikitelli'den aldım motoru. şişli'ye şirkete bikaç malzeme almaya gittim. ilk tecrübem o lanet trafik oldu yinede herşeyiyle çok güzeldi. akşamda kadıköy'e geçtim. daha ilk günden 2 çevirmede tuzu biberi oldu artık.

harbi senin site aşmış saat saat gösteriyo hava durumunu. iyi gezdim dolaştım bugün... 22:30'da motoru garaja koydum, 22:34'te dışarı çıktığımda yağmur çoktan başlamıştı azda olsa şanslıydım bugün yolda yağmadığı için.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı yorulmaz50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ya epeyce araştırdım bulamadım bizim flerin lastiklerine (185 40 17 arka idi sanırım )kac bar hava basılıyor 25 e 30 bastım ama olmadı gibi sanki bu amaşla kullanım kılavuzu aradım onuda bulamadım elinde olan arkadaslar varsa sevinirim bide egzoz benimki orjinal ses egzozu alıyım dedim motorcum okadar para verme bunu modifiye edelim (açalım ) dedi ne dersiniz
    arkadaşım aman ne 25 e 30 psi olur mu. lastik ölçüsü 180 55 17 dir (arka)
    öne 36 arkaya 42 psi hava basman lazım. katalog değeri budur. aman alaylı motosiklet ustalarının lafına kanıp daha çok yola tutunsun diye 30 psi falan basma hem lastiğini yersin hem frenajın hem de viraj kabiliyetin bozulur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:45 ----------

2006 model
    14000km.
    kırmızı-siyah
    power bronz siyah cam
    kn hava filtresi
    ngk iridyum buji
    rizoma elcik
    brc disk firen

sabah ikitelli'den aldım motoru. şişli'ye şirkete bikaç malzeme almaya gittim. ilk tecrübem o lanet trafik oldu yinede herşeyiyle çok güzeldi. akşamda kadıköy'e geçtim. daha ilk günden 2 çevirmede tuzu biberi oldu artık.

harbi senin site aşmış saat saat gösteriyo hava durumunu. iyi gezdim dolaştım bugün... 22:30'da motoru garaja koydum, 22:34'te dışarı çıktığımda yağmur çoktan başlamıştı azda olsa şanslıydım bugün yolda yağmadığı için.
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    [QUOTE=chopperrider;2005404]arkadaşım aman ne 25 e 30 psi olur mu. lastik ölçüsü 180 55 17 dir (arka)
    öne 36 arkaya 42 psi hava basman lazım. katalog değeri budur. aman alaylı motosiklet ustalarının lafına kanıp daha çok yola tutunsun diye 30 psi falan basma hem lastiğini yersin hem frenajın hem de viraj kabiliyetin bozulur.[COLOR="Silver"]

teşekkur ederim kardes sağolasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:05 ----------

kullanım kılavuzu aradım onuda bulamadım elinde olan arkadaslar varsa sevinirim bide egzoz benimki orjinal ses egzozu alıyım dedim motorcum okadar para verme bunu modifiye edelim (açalım ) dedi ne dersiniz
    kazasızz belasız ...

Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben cbr 125 kullanıyorum bu sene okulum bitiyo ve en kısa zamanda 600 lük makınaya geçmek istiyorum favorimde 600 F ama 600 RR la arasında ne fark var.ben son hız tutunu değilim ama ara hızlanmaları nasıl beygir güçleri falan.geçen sohbet esnasında RR kullanıcı F kullanan eleman tarafından tokatlanmış kafam karıştı...bi de ses hastasıyım sesler arasında fark var mı? yakından inceleme fırsatım oladığı için sizlere soruyorum..alsam KM olarak ve yaş olarak ne tavsiye edersiniz? şimdiden tşkrler
    Aralarındaki farkı aşağıdaki başlıkta detaylıca bulabilirsin:
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...daki-fark.html

Tokatlama olayı şöyle, pilotajla RR'ın 10 hp'lik üstünlüğü kapatılıp geride bırakılabiliyor.
    İmkanın varsa tabiki düşük km.li ve genç makine öneririm. Eğer gücün yetiyorsa 2007 sonrası yeni kasa 600RR, düşük ağırlığı, küçültülmüş boyutları ve elektronik gidon amörtisörü gibi özellikleriyle sınıfının en cazip makinası bence.
    Eğer ekonomik bakıyorsan da, 2006 ve 20 bin altı bir 600F gayet güzel bir seçim olur.

Alıntı yorulmaz50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopperrider'ın dediği gibi aynen.

Egsoz boşaltmayı tavsiye etmem, orjinal bir performans egsozu alman daha mantıklı olur. Sonuçta gaz çıkışı vs. hepsi belli bir beyne bağlı ve bu şekilde motorun dengesizleşmesine sebep olup, ömrünü azaltabilirsin. Bence kendini kanıtlamış ve bu iş için üretilmiş aksesuarlardan tercih et.

2006 model
    14000km.
    kırmızı-siyah
    power bronz siyah cam
    kn hava filtresi
    ngk iridyum buji
    rizoma elcik
    brc disk firen

Maşallah cillop gibi makina, sana masraf kalmamış herşey var üzerinde. Belki istersen special sinyal olayına girersin ek olarak.

Fotoğrafları da ekle en kısa zamanda.

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Maşallah cillop gibi makina, sana masraf kalmamış herşey var üzerinde. Belki istersen special sinyal olayına girersin ek olarak.

Fotoğrafları da ekle en kısa zamanda.
    fena alet yaa. şahıstan aldım, Fatih KILIÇ onaylı.

(special sinyal) ne bilmiyorum ama üzerinde güzel sinyaller var.

fotoğraf işini yarın halledicem İnşallah..

Motosikleti
    Honda CBR 600F

Güle güle kullan oldukca zevkli bir motordur huyuna suyuna alışana kadar sabret dicem ama çok zor

Bahsettiğim şey orjinal harici değişik sinyaldi zaten.
    Demekki o da var motorun üzerinde, bu durumda sana aksesuar için harcayacak para kalmamış.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar aksesuar elbette güzel ve keyifli ama performans egzosu, rizoma elcik ıvır zıvıra para dökmeden en önce gidon amortisörü almak gerekli bence. 600f'imi satmasam bu sezon ilk yapacağım iş oydu. belki sadece 1 kere gerekli olur ama o zaman da mutlak bi kazayı engeller.
    uygun model olmadığı genel kanı ama iyi bir ustanız varsa sorunsuz ve güvenli şekilde bilinen modellerin 600f'e uyarlaması mümkün.
    tank-slapperla karşılaşmadan önce alın derim. kazasız sürüşler...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    HONDA CBR 600 FS
    Arkadaşlar CBR 600 F için alçaltma kiti ve montajı konusunda yardım edebilecek, yol göSterecek bir arkadaş arıyorum. Ankara'da mümkünse..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:53 ----------

Arkadaşlar 600 F için alçaltma kiti ve montajı konusunda yardım edebilecek, yol göterecek bir arkadaş arıyorum. Ankara'da mümkünse..

ebay üzerinde 35TL-70TL arası uyumlu kitler var ama bu işten anlayan bir de usta lazım. Yardım lütfen..

(boy 175cm ama 2 ayak birden uzattığımda ayak uçlarım ancak değiyor. Dur kalklarda, yokuş dönüşlerinde vs. 2 ayak yerde tam bassın istiyorum.)

@Basarm
    Slm kardeşim Özel mesaj kutun dolu sanırım, o yüzden buradan yazdım.
    Çok limitlerde kullanmıyorsan lastiğin çok çabuk bitmeyecektir zaten, bu nedenle sana hem yumuşak, hem de fiyat olarak da uygun olan Michelin Pilot Sport öneririm. Bir dönem 600F'lerin üzerinde standart olarak da kullanılıyordu zaten. Limitlerde de kullansan sonuna kadar beklentilerini karşılar.

Linki aşağıda:
    http://www.buzmotor.com/lastik.html

Arka 390 TL, Ön 280 TL
    Toplam : 670 TL

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aksesuar elbette güzel ve keyifli ama performans egzosu, rizoma elcik ıvır zıvıra para dökmeden en önce gidon amortisörü almak gerekli bence. 600f'imi satmasam bu sezon ilk yapacağım iş oydu. belki sadece 1 kere gerekli olur ama o zaman da mutlak bi kazayı engeller.
    uygun model olmadığı genel kanı ama iyi bir ustanız varsa sorunsuz ve güvenli şekilde bilinen modellerin 600f'e uyarlaması mümkün.
    Emir haklısın gidon amortisörü lazım bizim makinalara.
    Bu arada, bir tanıdığımda 600F için orjinal HRC marka hiç kullanılmamış satılık gidon amortisörü var. Aklınızda olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:02 ----------

Alıntı avolon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar CBR 600 F için alçaltma kiti ve montajı konusunda yardım edebilecek, yol göSterecek bir arkadaş arıyorum. Ankara'da mümkünse..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:53 ----------

Arkadaşlar 600 F için alçaltma kiti ve montajı konusunda yardım edebilecek, yol göterecek bir arkadaş arıyorum. Ankara'da mümkünse..

ebay üzerinde 35TL-70TL arası uyumlu kitler var ama bu işten anlayan bir de usta lazım. Yardım lütfen..

(boy 175cm ama 2 ayak birden uzattığımda ayak uçlarım ancak değiyor. Dur kalklarda, yokuş dönüşlerinde vs. 2 ayak yerde tam bassın istiyorum.)
    Ben kullanıyorum ama aldığım arkadaş da yurt dışından getirmişti ve şu anda elinde başka yok, nereden de bulunur bilmiyorum.

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkdaşlar Kadıköy/Selamiçeşme de bir binaya gelen var mı??
    Kırmızı-Siyah CBR 600F
    Üstünde Devil egzost var.
    Bizim siteden birisidir umarım.
    =)

Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    cevaplar için teşkrler arkadaslar bide kullanım kılavuzu sormustum bilen bulan varmı acaba
    kazasızz belasız ...

Motosikleti
    HONDA CBR 600 FS
    Hocam, CBR 600 F serisinin kullanım kılavuzu PDF formatında mevcut ancak 104MB. parça parça gönderilebilir sanırım. e-posta verirsen 10'ar MB lik parçalar halinde gönderebilirm
    [COLOR="DimGray"]Gerçek zafer, kişinin kendisine karşı kazandığı zaferdir.[/COLOR]

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan oldukca zevkli bir motordur huyuna suyuna alışana kadar sabret dicem ama çok zor
    teşekkür ederim. dediğin gibi sabretmek zor. çarşamba gününden beri akşamları akşam 10-11'de geliyorum eve dondum soğuktan

Motosikleti
    HONDA CBR 600 FS
    dreamdark arkadaşım. ebay üzerinde 35-70TL arası aparatlar varda. yanlış birşey almak istemiyorum. link vereyim bir bak anlıyorsan.. birde ögrenmek istedigim motora bir zararı varmıdır? bu alçatma sonrası motorun altıda yere yaklaşıyormu? yoksa sadece sele yüksekliğimi değişiyor.?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Lower...#ht_2619wt_939

[COLOR="DimGray"]Gerçek zafer, kişinin kendisine karşı kazandığı zaferdir.[/COLOR]

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı avolon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, CBR 600 F serisinin kullanım kılavuzu PDF formatında mevcut ancak 104MB. parça parça gönderilebilir sanırım. e-posta verirsen 10'ar MB lik parçalar halinde gönderebilirm
    banada gönderirsen çok sevinirim yaa. çoklu gönderirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğimiz aksesuarlar yeni aldığım motorda mevcut olan şeyler. ama dediğin gibi araştırmalı, paylaşmalı... teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:46 ----------

Bahsettiğim şey orjinal harici değişik sinyaldi zaten.
    Demekki o da var motorun üzerinde, bu durumda sana aksesuar için harcayacak para kalmamış.
    var var. oda var. söylemeyi unuttum, koruma takozlarıda var artık bende grafik sanatımı konuşturup bir kaç sticker düşünüyorum

mesela (motosikletleri fark edin) etkinliği ile kendi yaptığım logo

ve kendi adıma yaptığım motor desenli (gkhn) logosu gibi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:48 ----------

Alıntı Aykut009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar Kadıköy/Selamiçeşme de bir binaya gelen var mı??
    Kırmızı-Siyah CBR 600F
    Üstünde Devil egzost var.
    Bizim siteden birisidir umarım.
    =)
    kardeş bahsettiğin motor benimkine uyuyor ama çarşamba sabahı aldım motoru. aynı akşam 8-9 gibi kadıköyde'ydim. yani günlerden çarşamba, bahsettiğin site acıbadem hastanesinin oralarda ise o bendim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler