Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi lastiği aldığığını merak ettim?Bende lastik baktım çünkü fuarda ama bulamadım uygun.En uygunu Ferhat BUZ'un elinde kalan bir takım vardı.(Micheiln)500 tl ye veririm dedi ama lastiğin yanaklarında hasar vardı gibi geldi. bana.
    bende micheiln aldım... dediğin fiyata... ama sabahtan çok vardı elinde lastik.. 2009 37 hafta üretimi...istediğini seçip alabiliyordun... ben seçtim yanaklarına tarihine hata varmı yokmu seçip aldım.. sabahtan gelsen sende bulabilirdin sanırım..piyasada 650-750civarı takımlar yanlış hatırlamıyorsam.. buz motorda 680 lira idi power. (ben onu aldım) ...internetten araştırmıştım en ucuzu peşin havale ile alımlarda arka 380 tl ön 285 tl idi..toplamda 665 tl yapıyordu.. yüzelli tl lik bir indirim gibi birşey oldu... Eşimede yıldızdan ixon diva mont aldım.. oda site satışı 235 tl ben 125 ty aldım.. ankarada çin, hint malı dandik montlar bile 150-200 arası satılırken oda iyi bir alışveriş oldu...birde ebc marka debriyaj balatası aldım 125 e oda 160-180 arasıydı..

Michelien lastik takımı : 530
    ixon mont bayan diva : 125
    ebc depriyaj balatası : 125
    branda : 25
    bellik : 25
    iki balaklava : 10

yani toplam alışverişte ortalama 350 tl gibi bir fark var..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    cumartesi ben de fuardaydım. sabah arabaya atlayıp geldik. ben ilk kez fuar ziyareti yaptığım için geçen yıllarla kıyas imkanım yok ama beklediğim umduğum gibi değildi.
    triumphlar hoşuma gitti, ortada dolaşan pirelli kızı hoşuma gitti, bell in standındaki kızlar hoşuma gitti
    bi tane shoei xr1000 aldım düz siyah 650 tl. bi de siyah vizör 50 euro .revitt torx eldiven 150 tl.
    eldivene bayılıyodum başka hiçbi model aramadım zaten sordum var deyince aldım hemen.
    kask olarak da aslında carbon bakıyodum ama marushinin carbonu 900 tl idi, laserin carbonu 700 dü ama lasere güvenemedim. bildiğinde şaşma dedim gittim shoei aldım.
    deri mont alıcaktım mantıklı bişey bulamadım.

fuarda en güzel sürpriz emrelerle karşılaştık, dainese de mont denerken baktım tanıdım hemen, ayaküstü sohbet ettik biraz. inşallah bi dahaki gelişe (motorla olur umarım) beraber gezer otururuz.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    cbr 600 f
    Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende micheiln aldım... dediğin fiyata... ama sabahtan çok vardı elinde lastik.. 2009 37 hafta üretimi...istediğini seçip alabiliyordun... ben seçtim yanaklarına tarihine hata varmı yokmu seçip aldım.. sabahtan gelsen sende bulabilirdin sanırım..piyasada 650-750civarı takımlar yanlış hatırlamıyorsam.. buz motorda 680 lira idi power. (ben onu aldım) ...internetten araştırmıştım en ucuzu peşin havale ile alımlarda arka 380 tl ön 285 tl idi..toplamda 665 tl yapıyordu.. yüzelli tl lik bir indirim gibi birşey oldu... Eşimede yıldızdan ixon diva mont aldım.. oda site satışı 235 tl ben 125 ty aldım.. ankarada çin, hint malı dandik montlar bile 150-200 arası satılırken oda iyi bir alışveriş oldu...birde ebc marka debriyaj balatası aldım 125 e oda 160-180 arasıydı..

Michelien lastik takımı : 530
    ixon mont bayan diva : 125
    ebc depriyaj balatası : 125
    branda : 25
    bellik : 25
    iki balaklava : 10

yani toplam alışverişte ortalama 350 tl gibi bir fark var..
    bende cumarteside gittim pazarda mt nin kahvaltısına gittim ordan fuara gittik bende lastik takımı aldım abim arkadaşlar tanıdıkları varmış
    180/55ZR17 73W
    Pilot Power 2CT 480 tl

120/60ZR17 55W
    Pilot Power 2CT 350 tl

ikisini bize 640 verdiler

dreamdark abinin dediyi akü vlm 100 tl ye aldım

birde ngk laser iridium platinium imr9c-9h buji aldım 4lü o biraz pahalı gibi geldi ama performan ve dayanılıkta üstüne yokmuş galiba yani anlıycağınız bu fuar bana baya baya bi geldi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:50 ----------

dreamdark abime sesliniyorum burdan abi sendede shoie xr 1000 varmış abim banada vizör lazım siyah herden alabilirim sen kesin araştırmışındır

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bluebox;
    bujiyi ne kadara aldın ?
    bu arada xr-1000 siyah vizörü 50 euro, iridyom vizör 75 euro. ben siyah vizör aldım kardeşler motordan aldım fuarda üst kattaki standından.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    cbr 600 f
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bluebox;
    bujiyi ne kadara aldın ?
    bu arada xr-1000 siyah vizörü 50 euro, iridyom vizör 75 euro. ben siyah vizör aldım kardeşler motordan aldım fuarda üst kattaki standından.
    bende sordum ama kalmamıştı
    vallaha siteden iki arkadaş oktay motora götürdü adam liste fiyatı 55 milyon dedi 45 den verdi. o konuda biraz kazık yemiş gibi düşünüyorum bakıyorum preminyumda kimse satmıyor nerdeyse pahalı diye ama 600fin orjinal bujisiymiş yüksek devirlerde kaçırmaz maksimum gücü alırsın uzun süre kullanırsın diye biraz beni şişirdiler bende alınmış oldum

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben de vizörü teslim alamadım. siyah vizör de eldivenin numarası da fuar mağazasında kalmamıştı adres verdim kargoyla gönderelim dediler ok dedim. salı günü elimde olacağını söylediler heyecanla bekliyorum
    bu arada bujiler biraz tuzlu olmuş sanki hakkaten. netten araştırmadan almak istemediğim için buji ve hava filtresi hiç bakmadım ben de fuarda.

Motosikleti
    cbr 600 f
    ben de vizörü teslim alamadım. siyah vizör de eldivenin numarası da fuar mağazasında kalmamıştı adres verdim kargoyla gönderelim dediler ok dedim. salı günü elimde olacağını söylediler heyecanla bekliyorum
    bu arada bujiler biraz tuzlu olmuş sanki hakkaten. netten araştırmadan almak istemediğim için buji ve hava filtresi hiç bakmadım ben de fuarda.
    ben nette aynı markaya baktım birsitede tanesine 60 tl diyordu bir 30 diyor benimkinin resmini koymuş ama aynı buji deyildi lastikleri taktırmadım fuarda bıraktım hafta içi gel rolantisini yapalım takalım o zaman bujileri felanda takarım bakalım makine noluyor bu arada benim ismim erdem k.çekmece sefaköyde oturuyorum

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bu buji olayını tecrübeyle çözelim.

dreamdark;
    duy sesimizi hocam alacağımız bujinin markası kodu şusu busu ne olsun ? hatta bi de hava filtresi marka ve kodu verirsen tam süper olur sezon tam açılmak üzere bakımını yapalım şu canavarların artık

Motosikleti
    Honda CBR 600F (2005)
    http://www.sportrider.com/tech/146_0...ips/index.html

Arkadaşlar mükemmel bir link. Her marka egsozun sesini dinleyebilirsiniz. Sound test ve dyno run iki türlü seside dinleyin. Dyno run=Tam gaz inletme, Sound Test= Normal kullanımdaki ses.

Bende Yoshi nin görüntüsünü daha çok seviyorum. Yukardaki verdiğim linkte de dinledigim kadarıyla yoshi benim hosuma gitti açıkçası. Twobrothers ın rengi şekli cbr600f de sanki sırıtıyor gibi geliyor bana Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz En azından ortak zevkimiz cbr600f ;)

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam beyler, ohhh fuarda harcamışsınız paracıkları bakıyorum Kuş gibi hafiflemişsinizdir

Şaka bir yana, hayırlı olsun aldığınız malzemeler, hepsi gayet kaliteli, sezon için iyi olmuş. Güle güle kullanın inşallah, Allah kaza bela vermesin.

XR-1000 için vizör konusunda Feyizoğlu'nu tercih edebilirsiniz veya Özen Motor'da da mevcuttur. Kargo ve müşteri ilişkileri konusunda Feyizoğlu çok başarılıdır ama.
    O gün Emir'e de söyledim; ben renk konusunda aşağıdaki (çift renk) vizörü tercih ettim ve çok memnunum. Biraz pahalı ama, geceleri de kullanıma uygun olduğu için çok kullanışlı bir vizör :

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44570

Buji olarak ben de geçtiğimiz günlerde NGK Laser İridium Premium IMR9C-9H buji değişimi yapmıştım. Araştırmalarım sonucunda gerçekten de 600F için en kaliteli seçim olduğu sonucuna vardım. Taktıktan sonra motorun performansında azda olsa bir artış hissettim. Biraz pahalı ama uzun vadeli bir buji sonuçta. Fiyat olarak genelde tanesi 30-60 TL arasında değişiyor, mesela aşağıdaki çok uygun bir fiyat :

http://www.sahibinden.com/ngk_imr9c-...XQQdisplayitem

Hava filtresi olarak da K&N tavsiye ederim; bizim motorlar için kodu : HA-6001
    Aşağıdaki linklerin fiyatları uygun :

http://www.aydinmotor.com/urunler/in...product_id=916
    http://www.motoek.com/index.php?do=c...oduct&pid=1430
    http://www.sahibinden.com/ha-6001_k_...XQQdisplayitem

Hadi bakalım canavarları hazırlayın sezona.

Bu arada son bir enstantane aktarayım, ufak bir gazlama macerası daha geçti başımdan.
    Bu da bugünün hikayesi olsun

Bu sefer diğer başrol oyuncusu 2005 model kırmızı-siyah-gri bir 600F ve benim makina.
    Maltepe minibüs yolundan sahile doğru inerken ileride bir motor sesi duydum ve biraz daha ilerleyince 50-60 metre kadar ileride makinayı gördüm.
    Sahile doğru inen alt geçidin altından geçtim ve Bostancı yönüne doğru kıvrıldım. O da aynadan beni kesiyor. Ben asıldım gaza, o da asıldı; 30 metre kadar var aramızda. Ben vites geçişlerini pürüzsüz ve seri bir şekilde yaparak aradaki mesafeyi 8-9 saniyede kapatarak yanından uzayıp gittim arkadaşın. Biraz ileride gelsin diye bekledim ve gazlamış yanıma yaklaştığı esnada tekrar vites küçültüp asıldım gaza. Yine gelemedi ve Küçükyalı sapağında selamlaşıp ayrıldık.

Makinamı seviyorum

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    fuarda çektiğim resim

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    OOO iyi gazlamalar beyler,motorumdan 1000 km uzaktayım ve onu çok özlüyorum.
    DREAMDARK normal kullanımda ve motoru sıkıştırdığında kaç devirde vites değiştiriyosun,9000 devirden sonra ince bir ses ve gıcık bir titreşim başlıyor mu makinede??
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    emre;
    linkler için çok teşekkürler. o gün senle konuştuktan sonra gidip vizörü dediğinle değiştireyim dedim gittim de ama sonra şeytan dürtükledi simsiyah kask bi de simsiyah vizör olsun tadından yenmesin yolda kızlar önüme atlasın dedim hahaha
    artık geceleri vizörü açıp gözyaşları arasınd dolaşıcam
    bi de linkini verdiğin k&n filtreler standart filtre değil mi ? yıkanıp tekrar kullanılan performans filtresi değil dimi?

ya bir de fuardan lastikn bakmadığıma üzüldüm, pist çıkması işi sakata geldi gibi bu aralar düzgün lastik gelmiyomuş, riske girip 250 tl den olmak da var işin sonunda ya da içine sinmeyen lastikle gazlamak da.
    en iyisi 0 lastik araştırmaya başladım. ilk sırada nispeten uygun fiyatı dolayısıyla continental var ama hadi bakalım.
    iyi gazlamalar bu arada bakım ve lastik işini halledeyim çıkıcam ben de caddelere

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bu buji olayını tecrübeyle çözelim.

dreamdark;
    duy sesimizi hocam alacağımız bujinin markası kodu şusu busu ne olsun ? hatta bi de hava filtresi marka ve kodu verirsen tam süper olur sezon tam açılmak üzere bakımını yapalım şu canavarların artık
    evet evet çözelim şu hava filtresi ve buji olayını.. gerçi bujiler için para kalmadı bir tek KN hava filtresi için para ayırabildim... onuda motolizden bakıyorum yarın arayıp haber verecekler 110 civarı birşey... fuarda standlarına gittim ama oraya getirmemişler.. kargoyla alacağım artık...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Hepinizin yeni ürünleri hayırlı olsun bende xenon aldım ufaklığa kısa ve uzun siz nereye monte ettiniz beyinlerini?

Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OOO iyi gazlamalar beyler,motorumdan 1000 km uzaktayım ve onu çok özlüyorum.
    DREAMDARK normal kullanımda ve motoru sıkıştırdığında kaç devirde vites değiştiriyosun,9000 devirden sonra ince bir ses ve gıcık bir titreşim başlıyor mu makinede??
    Allah kavuştursun.
    Normal kullanımda 7,000 civarı, sıkıştırdığımda 11,500-12,500 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.
    Dev,r yükseldikçe vibrasyon artıyor tabi ama, öyle rahatsız edici anormal bir titreşim de gözlemlemedim ben açıkcası.

emre;
    linkler için çok teşekkürler. o gün senle konuştuktan sonra gidip vizörü dediğinle değiştireyim dedim gittim de ama sonra şeytan dürtükledi simsiyah kask bi de simsiyah vizör olsun tadından yenmesin yolda kızlar önüme atlasın dedim hahaha
    artık geceleri vizörü açıp gözyaşları arasınd dolaşıcam
    bi de linkini verdiğin k&n filtreler standart filtre değil mi ? yıkanıp tekrar kullanılan performans filtresi değil dimi?

ya bir de fuardan lastikn bakmadığıma üzüldüm, pist çıkması işi sakata geldi gibi bu aralar düzgün lastik gelmiyomuş, riske girip 250 tl den olmak da var işin sonunda ya da içine sinmeyen lastikle gazlamak da.
    en iyisi 0 lastik araştırmaya başladım. ilk sırada nispeten uygun fiyatı dolayısıyla continental var ama hadi bakalım.
    iyi gazlamalar bu arada bakım ve lastik işini halledeyim çıkıcam ben de caddelere
    Hangisini beğendiysen onu alacaksın tabiki.
    Linkini verdiğim filtreler performans hava filtresi, yani kullanıp atmıyorsun; solüsyonu ile temizleyerek bir ömür boyu kullanıyorsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:58 ----------

Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinizin yeni ürünleri hayırlı olsun bende xenon aldım ufaklığa kısa ve uzun siz nereye monte ettiniz beyinlerini?
    Hayırlı olsun. B
    ende xenon yok ama kafa grenajının ya da panzotların iç tarafına bir yere monte edilebilir herhalde.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Ben onu dün hallettim çok iyi bi yer buldum çok yorucu oldu ama hiç gözükmüyo resimlerini yollicam şu anda yanımda diil işyerindeki pc de kaldı takıcak olan arkadaşlara yardımcı olabilir die düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    beyler selam.
    dün itibariyle motorumu sattım :(
    buji filtre lastik derken dün ilana ciddi bi müşteri geldi çok da düzgün genç bi arkadaşımdı motora baktı 500 tl kapora verdi bugün de noter satışını verip motoru teslim edicem.
    inşallah hayırlısıylaq hayrını görerek kullanır.

600f'e çok alışmıştım inanlmaz da seviyordum şimdi motor almadan da duramam. fuardan aldığım kask da elimde patlar sonra hem
    bana acil motor önerin arkadaşlar ne alabilirim. 5-6 bin seviyesine. 250cc ye inmek de istemiyorum zaten 109 hp den sonra neye binsem kesmeyecek :(((

alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    slm arkadaslar
    hepınıze hayırlı olsun epey para harcamıs 600 f cıler

beyler selam.
    dün itibariyle motorumu sattım :(
    buji filtre lastik derken dün ilana ciddi bi müşteri geldi çok da düzgün genç bi arkadaşımdı motora baktı 500 tl kapora verdi bugün de noter satışını verip motoru teslim edicem.
    inşallah hayırlısıylaq hayrını görerek kullanır.

600f'e çok alışmıştım inanlmaz da seviyordum şimdi motor almadan da duramam. fuardan aldığım kask da elimde patlar sonra hem
    bana acil motor önerin arkadaşlar ne alabilirim. 5-6 bin seviyesine. 250cc ye inmek de istemiyorum zaten 109 hp den sonra neye binsem kesmeyecek :(((
    Hayırlı olsun Emir.
    Ama maalesef dediğin rakamlara pek güçlü makina yok sen de biliyorsun, mecbur GT250 filan bakacaksın artık. Biraz daha ekleyip ER6 da olabilir tabi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler