Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kumbur"gaz"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    tekeriniz düz bassın millet.

artçılı sürüşlerde artçı rahat mı?
    artçının oturuş pozisyonu bir SS gibi çok öne yatık mı?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ss gibi 1 üst katta oturmuyor artçı.(1&2 fotolarda da goruluyor acıkca.)

bız oldukca memnunuz. RR dan sonra oldukca rahat geldi eşime.

Motosikleti
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss gibi 1 üst katta oturmuyor artçı.(1&2 fotolarda da goruluyor acıkca.)

bız oldukca memnunuz. RR dan sonra oldukca rahat geldi eşime.
    Peki motorla artçıyı alıp uzun yolculuk yapabilir miyiz. Arka ve yan çanta takabilir miyiz?

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Güncel yakıt ölçüm değerini paylaşıyorum,dün 270 km lik bir yol yaptım yolculuğa başlarken depoyu fulledim (metal plakanın altına kadar),(motor dik konumda iken)tam olarak 145 km sonra yine aynı hizaya kadar motor dik konumda iken yakıt aldım ve 33.92 TL lik benzin aldı düz hesap 34 TL harcamışım 145 km de.

Sürüş hızım:, ise şu şekilde ; 100km hız ın altına inmedim çoğunlukla 120km yi geçmedim, araç geçerken 130km leri gördüğüm oldu, ortalama olarak 110km ile yol aldım bu 145 km lik yol boyunca.

Motor hakkında: yağ değişim aralığım 4bin km dir, bujiler lazer iridyum takalı 10bin km oldu,hava filtresi bmc aynı şekilde 10bin km önce takıldı(bu aralar temizlemem lazım sanıyorum temizlenince yakıt çok az daha düşecek)egzoz yoshimura trc.

birkaç resim ile destekliyorum.

ömer2 bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    [/COLOR]
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motorla artçıyı alıp uzun yolculuk yapabilir miyiz. Arka ve yan çanta takabilir miyiz?
    istedikten sonra avrupa turuda yapabilirsin size kişiden kişiye bağlı kimisi rahatına kimisi heycanına düşkündür

ayrıca soft ve depo üstü çanta kullanmanız gayet mümkün ama topcase için FAya özgü demirine ihtiyaç var avrupada öle kullananlarda var türkiyede görmedim ama

BUDA RESMİ
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hangi modeli düşünüyorsunuz ? F4i mi yoksa FA mı ? F4i ile geçen sene 400 km yaptım ben yorgunluk hissetmedim.Artçı içinde daha iyidir F serisi diğerlerine göre.

Birde bu ilan var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63703440/detay
    HONDA

Motosikleti
    Bu ikinci motorum olacak eğer alırsam.
    Cb125 artçılı kullanmışlığım var
    Bmw f700gs kullanırken hiç zorluk çekmedim.
    Bu motor bana bir gömlek büyük gelir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

650'lik yeni kasayı almayı planlıyorum

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio

Cbr 650f bugün aldık geldik. Benim hoşuma gitti cbr 600fa kullanıcısı olarak.

gursus, wolrath, seerkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

seerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Hayırlı olsun bende de var 650f gayet başarılı
    hsnogz41 bunu beğendi.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorumu sattığım için elimde givi çanta demiri ve mavi renk ayak basamakları mevcuttur.
    Almak isteyen olursa makul bir fiyata vereceğim.

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    hayırlı olsun,
    bende cbr650f siyahını aldım 2 ay önce gayet memnunum
    egzos ve grenaj koruma olayını çözen var mı acaba ?
    hsnogz41 ve seerkan bunu beğendiler.

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio
    Mesai sonrası bi anlık Ağva gezim. İftar öncesî eğlencelîk tadında.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    arkadaçlar cbr650f yeni partiler gelmiş işten gelirken uğradım bayiye beyazı güzelmiş

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    yarın itibari ile jr.f bendeki 2. büyük bakımına girecek
    hem 2001 model olması hemde 70bin km'nin kapıya dayanması ile beraber zamanını dolduran parçalarda değişecekler

debriyaj kısmı komple değişiyor
    ebc makra kevlar balata seti takılacak içerisinde balataları saçları ve yayları bulunmakta ort 400 lira civarı ve tercih sebebim servisten orj balata saç ve yay seti daha bile pahalıya gelebiliyor hemde ebc kevlar balata olması nedeni ile çok daha dayanıklı
    debriyaj teli değişenler arasında
    su pompasının o ring contası zamanını doldurmuş durumda inceden sızıntı yapıyordu buda değişecek (10 15tl gibi bir rakamı var serviste)
    debriyaj kapağından içeri giren ayırma saplamasının contası değişecek ( burasıda nadiren yağı öksürme yapıyordu ek bir işlemdense conta değişimi daha iyi )
    motul 10-40w 7100 motosiklet yağı
    orj yağ filtresi
    eksantirik gergisi değişimi veya içerisindeki yay değişimi
    benzin rezerv göstergem çalışmıyor buna bakılacak ve gerekiyorsa değişimi olacak
    antifriz ve safsu değişimi

egsantirik zincir ve paletleri, egsantirik gergisi ve sol ön süspansyon keçe değişimi ort 54bin km'de fren balatalarım (marka hatırlamıyorum ama yaz sonu ebc simtelli olarak yine değiştirecem bitmesede), zincir dişli seti (afam dişliler dc xring zincir), arka fren diski(ebay noname ama performans olarak memnunum) 68bin km bujilerim (ngk ımr9c-9h lazer iridyum buji)62bin km'de akümü ( gold marka mutlu akü getiriyor garantili ) geçen sene olarak değişimi yapmıştım

debriyaj balatalarında sıyırma olmuşsa eğer alt karter açılarak karterde ve pompa girişindeki konik kısım temizlenecek son olarak hoş bir kaçırma yaşamadım şimdiye kadar
    gursus ve ömer2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    kimse yok bu aralar ya hepiniz tatile kaçtınız yada her boşlukta gazlıyosunuz

yarın güzel bi temizliğe girişecem grenajları söküp bloktaki en ufak yağ toz vs pislikleri temizlemek için isteyen olursa beklerim
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse yok bu aralar ya hepiniz tatile kaçtınız yada her boşlukta gazlıyosunuz

yarın güzel bi temizliğe girişecem grenajları söküp bloktaki en ufak yağ toz vs pislikleri temizlemek için isteyen olursa beklerim
    F gibi makina olunca durmazlar tabi Biraz önce makineleri değiştirdik dolaşırken yanından geçerken falan çok güzel geldi gözüme alet aynadan açık kırmızı bişi geliyor Birkez daha sevdim f i Bende bakıma sokmak istiyorum.Balatanın bittiğini nasıl anladınız ? Benim vites geçişleri sert ama bağırma falan olmuyor gidiyor alet.
    HONDA

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    bende hava filtresi temizliği,yağ değişimi,ön cam montajı (zero gravity light smoke aldım)arka fren diski değişimi8ebay den aldım gelmesini bkiyorum),arka fren balata değişimi ve genel temizlik yapacağım zaman bulamıyorum, geçen haftalarda fren hidroliklerini ve suyunu değiştirdim.

bu arada ek olarak egzantirik zinciri siparişi verdim onun değişimini haftaya ustam yapacak,zamanı geldi.

Motosikleti
    Alıntı Unique693 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F gibi makina olunca durmazlar tabi Biraz önce makineleri değiştirdik dolaşırken yanından geçerken falan çok güzel geldi gözüme alet aynadan açık kırmızı bişi geliyor Birkez daha sevdim f i Bende bakıma sokmak istiyorum.Balatanın bittiğini nasıl anladınız ? Benim vites geçişleri sert ama bağırma falan olmuyor gidiyor alet.
    debriyaj balatasını soruyosan kalkışta hafif bi titreme yapıyodu ve kavrama olması gerekenden daha geç alıyordu ( sıyırma kaçırma yapmıyordu )

arka fren balatamda çok az kalmıştı onuda ebc hh simtelli ile değiştirdik simtelli fren balatası müthiş bişe resmen dokunmamla yere yapışıyo makina

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hava filtresi temizliği,yağ değişimi,ön cam montajı (zero gravity light smoke aldım)arka fren diski değişimi8ebay den aldım gelmesini bkiyorum),arka fren balata değişimi ve genel temizlik yapacağım zaman bulamıyorum, geçen haftalarda fren hidroliklerini ve suyunu değiştirdim.

bu arada ek olarak egzantirik zinciri siparişi verdim onun değişimini haftaya ustam yapacak,zamanı geldi.
    egsantrik orj mi sipariş verdin
    bu benim 20bin kmdeki 4. gergim olduğundan ben xx gergisi takmayı planlıyorum artık
    gursus bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun zero da yakışır bence F e en iyi cam zero gravity bence

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatasını soruyosan kalkışta hafif bi titreme yapıyodu ve kavrama olması gerekenden daha geç alıyordu ( sıyırma kaçırma yapmıyordu )

arka fren balatamda çok az kalmıştı onuda ebc hh simtelli ile değiştirdik simtelli fren balatası müthiş bişe resmen dokunmamla yere yapışıyo makina

egsantrik orj mi sipariş verdin
    bu benim 20bin kmdeki 4. gergim olduğundan ben xx gergisi takmayı planlıyorum artık

Benim balataları aldıgım adam değiştirmiş.4 tane iridium buji yağ değişimi egzantriğe baktırıcam senkron ayarı birde radyatör suyunu değiştirmeyi düşünüyorum.Kendim değiştirebilir miyim radyatör suyunu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler