Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    1 litre antifriz aldım kapasite 2.7 litre olarak geçiyor kullanım kılavuzunda ben 1 litre daha alayım değilmi .? antifirizi litresi 11 tl e bp den aldım,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Arkadaşlar iki haftadır tam gaz 600 f arayışındayım. Ama kazasız bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Tramer sorgusunda bazen şöyle bir ibare çıkıyor: "***şasi nolu aracın 1 adet hasarı mevcut, (tarih)çarpma". Hasar tutarı yazmıyor. Bir sitede, kaza kusurunun %100 çarpan araçta olduğundan karşı tarafın sigortası ödeme yapmadığı için hasar tutarının çıkmadığını okudum. Örneğin; park halindeki araca çarpmak. Sizin düşünceleriniz nedir? Böyle bir F alır mıydınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 litre antifriz aldım kapasite 2.7 litre olarak geçiyor kullanım kılavuzunda ben 1 litre daha alayım değilmi .? antifirizi litresi 11 tl e bp den aldım,
    "İdeal bir soğutma suyu karışımı %50 antifriz ve %50 sudan oluşur." diyor Castrol.
    http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=73024005&contentId=70 15849
    gursus bunu beğendi.
    Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-arayana-103569037/detay
    sizin fikriniz nedir bu motorla ilgili.Bu arada alper hayırlı olsun güzel motor.Kurtuldun Hyosungdan sonunda Kaç model senin motorun,seninkine talip olayım.
    2002 model o yanlıs yazılmıs ayrıca grenaj altlarındakı honda yazıları yok.
    E bendede 2001 var zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı alisoylu38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iki haftadır tam gaz 600 f arayışındayım. Ama kazasız bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Tramer sorgusunda bazen şöyle bir ibare çıkıyor: "***şasi nolu aracın 1 adet hasarı mevcut, (tarih)çarpma". Hasar tutarı yazmıyor. Bir sitede, kaza kusurunun %100 çarpan araçta olduğundan karşı tarafın sigortası ödeme yapmadığı için hasar tutarının çıkmadığını okudum. Örneğin; park halindeki araca çarpmak. Sizin düşünceleriniz nedir? Böyle bir F alır mıydınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

"İdeal bir soğutma suyu karışımı %50 antifriz ve %50 sudan oluşur." diyor Castrol.
    http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=73024005&contentId=70 15849
    Satışı sıkıntılı olur ben olsam almam
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2002 model o yanlıs yazılmıs ayrıca grenaj altlarındakı honda yazıları yok.
    E bendede 2001 var zaten[COLOR="Silver"]
    O nasıl bir iş , herşeyi yanlış yazarsında arkadaş modeli nasıl yanlış yazarsın :( Senin motorun satılık mı ?
    Bir gün mutlaka ...

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Arkadaşlar motorumu satmaya karar verdim ilgilenlere duyrulur...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-600f-sahibinden-1-sinif-ojinal-siyah-119061964/detay

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    radyatörün suyunu değiştirdim. soldan hortumun kelepçesini açıp suyu akıttım, sonra birkaç yerden direk radtatör kapağından suyu koymayın diye okumuştum bu yüzden yedek depodan (genleşme kabı) verdim saf suyu 1 litre bitmeden doldu orası bende radyatör kapağını açıp devam ettim saf su eklemeye,antifrizide koydum ordan ,radyatörün içine antifiriz ve yarım litreden biraz fazla safsu koymuş oldum,yedek depoyada 0.8 lt kadar koymuştum topladım motoru verdim marşı 70 den sonra çok yavaş yükseldi ısı normalde 100 ü rolentide 5 dk içinde görürdü değişimden sonra 15 dk yı geçti 100ü görmesi ve 108de açtı fanı ,değişimden önce daha erken açıyodu,

şimdi sormak istediğim bu rezerv haznesine sadece safsu koydum radyatörede geçer sanıp fakat koyduğum orda kaldı . radyatör kapağından 1ltre antifiriz ile 1lt e yakın safsu koydum radyatör doldu.şimdi radyatöre koyduğum 1ltre antifriz ve 1ltreye yakın safsu yetermi ? yedek hazneye fazla koydum max çizgisini göremedim çok ters yerde bu sorun olurmu fazlasını atarmı soldaki hortumlardan yoksa çekmelimiyim fazlasını?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu satmaya karar verdim ilgilenlere duyrulur...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...19061964/detay

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ara-cikti.html
    2006 CBR 600F yollara çıktı
    ........
    CBR 600F 2065 mm uzunluğa, 685 mm genişliğe ve 1135 m yüksekliğe sahip. Hem konforu hem de yol tutuşu geliştirmek amacıyla geliştirilen süspansiyonlarıysa alüminyumdan imal edilmiş. Önde ve arkada kullanılan üç kollu jantlarda da aynı malzemeden faydalanılmış. Jantların üzerindeyse önde 120/70 ZR17, arkadaysa 180/55 ZR17 ölçülerinde Michelin Pilot serisi lastikler tercih edilmiş. Motosiklet 14 bin 750 YTL’lik fiyat etiketi taşıyor.
    .....

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aferim be gökhan

2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 ...
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    forum ahalisi selam
    epeydi uzak kaldım forumdan.
    eskilerden hatırlayan olursa sıkı bir 600f kullanıcısıydım.
    2006 model 3 tane ayrı 600f aldım, epey bindim ve sattım. geçen sene son 600f'imi ki tamamen orjinal hiç boyasız ve de rizomadan tutun da two brothers carbon egzosa kadar dolu motorumu 13.000'e satmış artık yavaşlamak zamanı diye shadow almıştım.
    sonra yaptığım hatayı anladım kana 4 silindir girdikten sonra iflah olunmuyor
    şubat ayında otomobilimi değiştirmek için shadowu da sattım zaten alışamamıştım. kısmet oldu aklımdaki otomobili aldık ama şimdi motorsuzluk da can sıkmaya başladı.
    hafiften bi piyasaya bakayım dedim ama akıl sır erdiremiyorum.
    600f fiyatları zaten bi garip. tamam güzel motor hoş motor sonuçta 3 tane eskittim bilirim ama en berbatları bile 12'nin üzerinde fiyatlara sahip en azından sahibinden de öyle.
    hadi dedim farklı bi motor alalım naked olsun dedim. 2006 FZ6'lara bakıyorum onlar da uçmuş 12-13'ten aşağı yok ki 600f'ten ucuz olmalı
    GSR600 desek onlar da aynı
    ben anlamıyorum biz motor satarken makul rakamlara nüşteri bulamıyoruz orjinal motorlara ama alırken maaşallah kimse burnundan kıl aldırmıyor.
    yine hiç boyasız hatasız 2007 model turuncu shadowu 11.500'e zor sattım aylarca ilanda kalıp
    cakalaz ve gursus bunu beğendiler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı BLaCK_j.W.a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış alıntı yapmışsın hacı gel buyur göstereyim özelden yazıyorum teli

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

http://img210.imageshack.us/img210/9...0407152334.jpg
    http://img401.imageshack.us/img401/4...0407185553.jpg

Pazar günü 600km yol yaptık bittik...

Güzergah : eskişehir-sarıcakaya-nallıhan-mudurnu-bolu-düzce-sakarya-bilecik-bozüyük-eskişehir
    Dostum bende söktüm grenajları..Sağ yanda bir boya atma vardı,acaba kırık vs varmı diye hemde bakalım dedim eteğin altında ne var diye... ;)
    Şükür yama falan yok hava musade etse topluycam bugün yarın..Ama işten kafamızı kaldıramıyoruz testler falan hergün doluyuz.

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:12 ----------

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense ; 600F 'lere aşırı fiyat yazılıyor artık. Ben şahsen 12.500 TL nın uzerınde vermezdim alıcı olsaydım.O da Orjınal KM sınde Hırpalanmamıs ve FULL bakımlı olursa... 2011 Modellerı, 2-3 bin kmlerde 18500 TL cıvarlarına kadar düşmüşken; 2005 modellerıne 13-14 ısteyen arkadaslar var aramızda??? Anlamış değilim
    Tabi Herkes kendi çapında fiyat koyuyor ama motorun ederı bellı gideri belli...
    Söylediklerim Yanlıs anlasılmasın. 600F leri cok severim. Temiz bulsam alır binerim. Fakat Biraz objektif olmak gerekir bazı konularda...
    Simdi bir soru ;

Suzuki nin hangi model hangi markasının gergılerı 600F lere uyuyordu ?
    Sevgili cakalaz üretilmeyen bir kasa olduğundan bence fiyatlar cok farklılık gösteriyor..Ama iyi bir araştırma ve birazda şans ile hala temiz makinlar bulunabiliniyor..'VE' sorduğun soruya bende cevap istiyorum.
    BLaCK_j.W.a bunu beğendi.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suzuki gsxr 1000 gergisi oluyor fakat öyle hemen alıp takamıyorsunuz.
    İşi daha önce yapmış birine yaptırmanız gerekiyor
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Arkadaşlar 600f mi satmaktan vazgeçtim 600f e devam...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    de enflasyon die bişeyde var o zamanki 15.000tl şuanki 15.000tl ile birmi bugun 15.000tl nasıl bi 600cc motor alabiliyosunuz o zamanlar sıfır olarak alınabiliyormuş ama bugün yanından bile yaklaşılmaz o fiyata düz mantıkla hareket etmek çok basit
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Vallahi hiç umduğum gibi bir hareket yok bu forumda . Paylaşımlar yavaşşşş . Canlanın arkadaşlar!

Bebeğimi aldığım da, orjnal aksesuarları ile böyle olacak tam olarak . Sadece tank padim farklı o kadar. Daha sonra almış olduğum ve hala yolda olan, Two bro egzoz, K&N filtre, puig cam, power commander 5, led stop, gömme ön sinyal, koruma topuzları ve rizomalar motosikletime eklenecek . Dolu dolu bir 600F yapacağız...

gursus, Alper Kaya, sundowner ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Önce emniyet, sonra hareket...

alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Arkadaşlar sonunda aldım. 2006 model, kırmız bir 600 f. Fakat ne şans ki evime 60 km uzakta bir garajda yatıyor şimdi. Hava muhalefeti nedeniyle ancak bu kadar yaklaştım. Güneşli günler bekliyorum, sabırla...
    Bütün hafta yağışlı görünüyor, aman dikkat. Hepimize kazasız sürüşler..
    gursus bunu beğendi.
    Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    arkadaşlar şu fotodaki f i almayı düşünüyorum yatması var ve grenajdaki cbr yazısının ordaki boşluktan görünen saşe demirinde hafif bir sürtme var ne dersiniz elden çıkartırken sıkıntı olur mu 2006 model

'78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi hiç umduğum gibi bir hareket yok bu forumda . Paylaşımlar yavaşşşş . Canlanın arkadaşlar!

Bebeğimi aldığım da, orjnal aksesuarları ile böyle olacak tam olarak . Sadece tank padim farklı o kadar. Daha sonra almış olduğum ve hala yolda olan, Two bro egzoz, K&N filtre, puig cam, power commander 5, led stop, gömme ön sinyal, koruma topuzları ve rizomalar motosikletime eklenecek . Dolu dolu bir 600F yapacağız...

http://s10.postimg.org/640n23t49/894...25438218_o.jpg
    hehehe hayırlı olsun tekrardan alda seni bi tokatlıyım falan :D bu arada aynı zamanda egsoz daş olucaz :D benim bu two etiketini yapıştıran insan kimse onu saygıyla anıyorum ters yapıştırmış düzeltme şansım nedir :D

Uploaded with ImageShack.us

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu fotodaki f i almayı düşünüyorum yatması var ve grenajdaki cbr yazısının ordaki boşluktan görünen saşe demirinde hafif bir sürtme var ne dersiniz elden çıkartırken sıkıntı olur mu 2006 model

http://j1304.hizliresim.com/18/j/m4wc5.jpg
    abi şasedeki sürtmeyi pek bilmemde normalde yatmasına kalkmasına boyasına pek bakmamak lazım sonuçta 6-7 yaşında alet bugün 2012 model aletler bile boyalı olabiliyor motorsiklet bu düşmesi boyanması normal şase destek demirindeki o sürtmeye gelince nasıl olmuş dei sordunmu benim düşüncem grenajsız çıplakken düşürülmüş olunabileceği
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o şasideki çizik kaldırım yakın bir yerde dururken kaldırıma yattığı amanda oluşabilir,

motorunde sesinde sorun yk ise elbette sorun çıkmaz,
    şimdiden hayırlı olsun.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    de enflasyon die bişeyde var o zamanki 15.000tl şuanki 15.000tl ile birmi bugun 15.000tl nasıl bi 600cc motor alabiliyosunuz o zamanlar sıfır olarak alınabiliyormuş ama bugün yanından bile yaklaşılmaz o fiyata düz mantıkla hareket etmek çok basit
    Evet eflasyonu biliyorum. Hafiften bölümüm sayılır.Peki geçen 8 yıldaki yıpranması ne, sizin bu konuda bilginiz var mı? Eflasyonu gerekçe gösterek sıfır km'den fazla para isteyeceksek bende 2005 model 660X'im için 15.000 TL civarından ilan veriyim

Neyse ürün sahibi istedigi fiyattan ilan verir buna bir engel yok.

Motosikleti
    sonpoL;

Kardeş hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin,benim ençok sevdiğim renk gerçekten çok hoş,İnş. bize de nasib olur tekerğin düz bassın kardeş Adana dan selamlar...
    SonpoL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler