Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Emin olmamakla birlikte; muhtemelen göstergeler içinde hafıza için ufak bir saat pili vardır ve o bitmiştir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Hayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb motosikletimi kontağını her kapatıp açtığımda saati ve geçici km yi (A-B) sıfırlıyor. acaba sebebi nedir yardımcı olurmusunuz.
    Ben dede aynı problem var, araştırdığım kadarıyla gösterge tablosundan aküye gitmesi gereken bir veya bir kaç kablo'da kısa devre var veya direk kontağa bağlı durumda. Kontak kapatınca gittiği için mantıklı geldi bana, ben de en yakın zaman da halletmeye çalışacam bu sorunu...

Motosikleti
    VFR 800 F
    [/COLOR]
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum birimi dedi sana onları değiştirdigin zaman duzelir die yoksa gönlun rahat olsun die mi??
    birde eksozun performans mı? oksijen sensörun mevcutmu ?
    senin makineye bi senkron ayarı siboplar sismiş ve emme şim lerin de değiştimi motorunu tanıyamassın ;)
    Ben içim rahat olsun diye yaptım ama sanıyorum ki normal sıfırdan ani gaz verince hafif bir bogulma yapıyor sonra topluyor kendını mesela 3. viteste filan 2-3 devirdeyken ani gaz verince ok gibi hızlanamaması normaldır sanırsam yanılıyormuyum?

Motosikleti
    CBR 600f
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dede aynı problem var, araştırdığım kadarıyla gösterge tablosundan aküye gitmesi gereken bir veya bir kaç kablo'da kısa devre var veya direk kontağa bağlı durumda. Kontak kapatınca gittiği için mantıklı geldi bana, ben de en yakın zaman da halletmeye çalışacam bu sorunu...
    dostum sorunu hallettiğinde bilgi verirsen çok mutlu olurum.

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]
    Ben içim rahat olsun diye yaptım ama sanıyorum ki normal sıfırdan ani gaz verince hafif bir bogulma yapıyor sonra topluyor kendını mesela 3. viteste filan 2-3 devirdeyken ani gaz verince ok gibi hızlanamaması normaldır sanırsam yanılıyormuyum?

.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb motosikletimi kontağını her kapatıp açtığımda saati ve geçici km yi (A-B) sıfırlıyor. acaba sebebi nedir yardımcı olurmusunuz.
    Koltugun altında sigorta tablosu var oraya bak muhtemelen saat ve göstergeye bağlı olan sigorta atmıştır veya oksit yapmıştır.

Çıkarıp yenisini takarsan düzelir arkadaşım.
    vlknsyrn bunu beğendi.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    CBR 600f
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltugun altında sigorta tablosu var oraya bak muhtemelen saat ve göstergeye bağlı olan sigorta atmıştır veya oksit yapmıştır.

Çıkarıp yenisini takarsan düzelir arkadaşım.
    hepsini kontrol ettirdim sağlam

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Extremanın dediği gibi sigorta kutusu oksitlenme yapıyor, iki kez aynı sorunu yaşadım. Akünün + ucunun hemen yanındaki sigorta kutusundan kaynaklı, değiştirmeye gerek yok wd40 ile güzelce temizlenirse sorun kalmaz... Arkadaşlar bu arada 2006 600 f satılıktır. Almak isteyenler ve ya motoru görmek isteyenler mesaj atabilirler... Motor abimin ve İst- Başakşehir'de... 12.500 tl

bu da linki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94082900/detay
    The man who knows everything chooses to know nothing...

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    2012 modelini kullananlar varmı gören oldumu hiç düşünceleriniz nedir o kadar para verilirmi 25 bin tl
    uzaklar yolcusu.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı SessizGezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 modelini kullananlar varmı gören oldumu hiç düşünceleriniz nedir o kadar para verilirmi 25 bin tl
    Ben de sizinkisiyle benzer bir soruya 600F kullanıcıları adı altında cevap alamasam da, daha önce bir arkadaş almış ve fotoğraflarını paylaşmış. Test'e dahil pek yazı yok fakat göz atmak istersiniz diye size linki paylaşayım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...0f-2011-a.html

Bu da Barkın'nın (Altın elbiseli adam) Cbr 600F inceleme vidyosu:

http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc

Başka bir forumdan ulaştığım inceleme:

Arkadaşlar,
    2011 model siyah CBR 600F'im var. 10'dır motosiklet sürüyorum. Bugüne kadar onlarca kaza yaptım, bir çoğu sürücü hatası olduğu gibi, bir çoğuda görülmez kaza denilebilir. Büyük şehirlerde ne zaman neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Siz siz olun her türlü önleminizi alın, gerisini tanrıya havale edin.
    Bu detayları niye anlayıyorsun arkadaş diyeceksiniz belki. Sebebi şu; bu motor bu güne kadar kullandığım en güvenli motorlardan biri. (Marauder, Shadow, KTM, V-Rod, Hayabusa, 600RR gibi çeşitli motorlara bindim.) Performansı tatmin edici olduğu gibi, verdiği güven hissi, motora bağlanmanıza sebep olacaktır. Uzun yolda touring konforu, pistte racing tatmini.
    İstanbul yollarında hiç karşılaşmasamda otoparklarda garajlarda bir kaç '11 CBR600F gözüme çarptı. Bu motor önceki görünüşünden çok farklı olduğu gibi sürüş kaliteside bir o kadar farklı. Bir çok teknolojik yenilikleriyle sınıfının en güvenli motoru. 250cc motordan 600cc motora geçiş yapmak isteyenler için en ideal motorlardan biri. Özellikle Racing tutkunu olanlar için! 250cc motordan direk 600'lük racing e geçiş yapmak çok büyük bir sıçrama olacaktır ve can güvenliğiniz için çok tehlikeli olcaktır. 600'lük motora önce beygiri daha düşük motorlarla başlamak, tecrübe kazandıktan sonra Racing e geçiş yapmak çok daha güvenli ve keyifli olacaktır.
    Kaynak: Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları http://www.motordelisi.com/forum/showthread.php?t=89879
    600F'in Türkiye'de beklenildiği satış sayılarına ulaşamamasının en büyük sebebi RR ile fiyat farkının çok düşük olması. Malesef yanlış bir felsefeye sahibiz. "Madem bu kadar para veriyorum, o zaman biraz daha güçlüsünü alayım" diyoruz. Ama yanlış bir yaklaşım bu. Eğer motosiklet sevdanızı devam ettirmek istiyorsanız, herkes kendi kapasitesine uygun motora binmeli.
    Burada yazımı sonlandırıyorum. Biraz fazla duygu yüklü mesaj oldu biliyorum, ama bunları paylaşmak istedim. Bir sürü genç arkaşımız var ve güzel motosikletlere binmek için can atıyorlar eminim. Adrenalin'i bende çok seviyorum ama değer verdiğiniz şeyleri kaybetmek istemiyorsanız lütfen güvenliğinizi her zaman ön planda tutun.

Saygılar, Sevgiler,
    LDRist
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    CBR 600f
    [QUOTE=Teo23;2753496]Extremanın dediği gibi sigorta kutusu oksitlenme yapıyor, iki kez aynı sorunu yaşadım. Akünün + ucunun hemen yanındaki sigorta kutusundan kaynaklı, değiştirmeye gerek yok wd40 ile güzelce temizlenirse sorun kalmaz... Arkadaşlar bu arada 2006 600 f satılıktır. Almak isteyenler ve ya motoru görmek isteyenler mesaj atabilirler... Motor abimin ve İst- Başakşehir'de... 12.500 tl

önerin için çok teşekkür ederim.wd40 temizledim. kontrol de ettirdim sigortalar sağlam ama sorun aynı devam ediyor

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    arkadaşlar
    ekteki linki kontrol edebılırmısınız yanlardakı kaydırmaz pedlerı nerden bulabılırım bılgısı olan varmı acaba ?
    http://cbrforum.com/forum/f4i-main-f...20438/page110/
    kıyıyı kaybetmeyi göze alamayanlar yeni okyanuslar keşvedemez.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Sigorta atmıyor sağlam kalıyor, soket girişleri oksitlenme yapıyor. Bir de tam dolu bir akü ile değiştir akünü öyle dene... Olmazsa şayet bir yerlerde kısa devre vardır ama bulmak çok zor iş kolay gelsin...
    The man who knows everything chooses to know nothing...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı cemdoga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar
    ekteki linki kontrol edebılırmısınız yanlardakı kaydırmaz pedlerı nerden bulabılırım bılgısı olan varmı acaba ?
    http://cbrforum.com/forum/f4i-main-f...20438/page110/
    işte burda

http://www.ebay.com/itm/STOMPGRIP-TA...c24175&vxp=mtr
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle

stompgrip isimleri sormak lazım Sevsay Motors a hala ellerinde mevcut mu??...
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    [QUOTE=Hayali;2754019]
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Extremanın dediği gibi sigorta kutusu oksitlenme yapıyor, iki kez aynı sorunu yaşadım. Akünün + ucunun hemen yanındaki sigorta kutusundan kaynaklı, değiştirmeye gerek yok wd40 ile güzelce temizlenirse sorun kalmaz... Arkadaşlar bu arada 2006 600 f satılıktır. Almak isteyenler ve ya motoru görmek isteyenler mesaj atabilirler... Motor abimin ve İst- Başakşehir'de... 12.500 tl

önerin için çok teşekkür ederim.wd40 temizledim. kontrol de ettirdim sigortalar sağlam ama sorun aynı devam ediyor
    Gösterge panelinin altında bir tane pil varmış sanırım, bi de onu kontrol etmek lazım. Tabii kafa grenajı ve gösterge paneli sanırım sökülecek böyle bir durumda...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    R1 'i sattım
    Yeniden bir 600F mi alsak
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gösterge panelinin altında bir tane pil varmış sanırım, bi de onu kontrol etmek lazım. Tabii kafa grenajı ve gösterge paneli sanırım sökülecek böyle bir durumda...
    panelde pil yok ne yazıkki
    daha önce geçen yaz gösterge panel ışıklandırmasını değiştirmek için söktüğümde bakmıştım ama öyle bir pil bulamadım ben
    akü bittiğinde saatte sıfırlanıyor toplam km bilgisi ise roma kaydedildiğinden silinmiyor

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 'i sattım
    Yeniden bir 600F mi alsak
    doğan dertsiz başımıza dert açıyorsun sende ama (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    honda cbr 1100 xx
    oo ilkayda burdaymış özlemişim 600 f formunu terfi ettik cbr xx 1100'e ama formu çok aksak ilkay orayı canlandıralım ya formlardan okuduğum kadar cakalaz yanı dogan arkadas 1100xx isteyen kafasında olan hep istediği motor değilmiydi ozaman geçs,n xx'e

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ilkan başına salarım doğanı görürsün o zaman xx sevdasını onun (=
    millet doğan motoru sattı diye internete girmiyor artık

şakası bir yana ama motor alma süreci çok sıkıntılı onu mu alsam bunu mu alsam kararsız biri biraz hemde temizini bulmak dert biliyorsun e uzakta da olunca insan (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler