Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

KTM 690 SMC-R // Supermoto Kullanıcıları Bilgi ve Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Alacaksan 2017 husqy alacaksın 2016 Duke 690 bloguna sahip ve counter shaft li yeni motor blogu. 2016 ve öncesi 701 alma 2015 ve öncesi 690 alma rocker kısmı üst kapak sıkıntılı. Ben ve 3 arkadaşımdaki 690 blokları 20000 i geçince rocker lar patladi
    LoseControL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LoseControL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 250 Duke - Husqvarna 701 Sm
    Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacaksan 2017 husqy alacaksın 2016 Duke 690 bloguna sahip ve counter shaft li yeni motor blogu. 2016 ve öncesi 701 alma 2015 ve öncesi 690 alma rocker kısmı üst kapak sıkıntılı. Ben ve 3 arkadaşımdaki 690 blokları 20000 i geçince rocker lar patladi
    Kronik ve ciddi bir problem mi bahsettiğiniz, teknik olarak bilgim yok o kadar. 2015de blok değiştiğini biliyorum ktm'de husqvarna da yeni çıktığından aynı bloğu kullanıyordur diye tahmin ediyordum. Sıfır fiyatlarına çıkamam, ktm daha iyi tercih olur o zaman dediğinize göre. Ben aynı motor bloğunu kullandıklarını sanıyordum.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    eski 690'larda piyano takimi bilyalari sorunuluydu, yeni seri piyano takimlari ile bu sorunun giderildigi söyleniyor fakat 10bin km araliklarda üst kapagi acip kontrol etmekte/ettirmekte fayda var. kendim 2013 model kullaniyorum ve 20bin'de sorun olmustu. aslinda sorun olmayacakti, fakat servis üst kapagi acip gerekli kontrolleri yapmadigi icin yolda kalmistim..

yakit ikmali sonrasi yasananlar:
    » https://www.youtube.com/watch?v=PdFnqD2_bx0

arizali piyano takimi:
    » https://www.youtube.com/watch?v=TkUybFUtpdY

2014'de duke'lerin kullandigi cift bujili motor geldi 690 smc/enduro'lara
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Evet kronik ve ciddi bir problem. Amerika da almanya'da insanlar bu rocker arm(sanayi de piyano denilen şey) lari her 10000-20000 de bir kendileri değiştiriyorlar.zaten blok gürültülü çalışmaya başlıyor. Sesinden anlıyorsun. En son arkadaş 2013 Duke690 inkileri serviste değiştirtti. Sadece rocker arm larin fiyatı(2 tane 4 valf için) 600 tl. Artı blok açılıyor onun iscilik masrafi var. Bu sebeple ktm yeni motor blogunu yaptı. 2016 Duke ve 2017 husqy lerde artık bu blok var. Bu masrafları karsilayamam dersen uzak durmani tavsiye ederim.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    aslinda cok bir isciligi yoktur, yurtdisinda yapanlarin tümü motosiklet ustasi mi
    youtube de türkü videolar var bu isi gösteren, belirli araliklarda üst kapagi acip kontrol edeceksin.

KTMADDICTED'in yazdigi gibi, sesi degisiyor motorun, zilimsi bir ses alir bilyalarin ömrü tükenmeye basladiginda (ve/veya valf ayari gerektiginde). erken tehsis konulursa bilyalari degistirmekle kurtarabilirsin.

ikinci el alacaksan (az 2012 model olsun) mutlaka piyano takimi durumunu sor (degisti mi? kac km'de degisti?) ve duruma göre acip bak veya ktm servisinde acip baktir.

Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    evet cok ıscılıgı yok gıbı gorunuyor.ancak eliniz alet edavat tutmaya yatkin mi.camshaft i soktukten sonra blogun icine dusurmeyebilirmisiniz.camshaft in sente ayarini yapabilirmisiniz.butun bunlari yapacak alet edavat garajiniz var mi.motorun sesinin degisikligini anlayabilecekmisiniz.ve her seferinde 600 tl verebilecekmisiniz.almanya da bu rocker larin maliyeti 100 euro bile degil yani adamin parasiyla 100 tl ayrica cok buyuk ihtimalle garaji imkanlari var.bu ulkede zengin degilseniz ya da benim gibi 0 sorumlulukla yasayip butun maasinizi motora yatiramiyorsaniz gidip japon alacaksaniz.supermoto ya binmek bu ulkede luks.o yuzden diyorum imkanlarinizi olcun ona gore karar alin.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet cok ıscılıgı yok gıbı gorunuyor.ancak eliniz alet edavat tutmaya yatkin mi.camshaft i soktukten sonra blogun icine dusurmeyebilirmisiniz.camshaft in sente ayarini yapabilirmisiniz.butun bunlari yapacak alet edavat garajiniz var mi.motorun sesinin degisikligini anlayabilecekmisiniz.ve her seferinde 600 tl verebilecekmisiniz.almanya da bu rocker larin maliyeti 100 euro bile degil yani adamin parasiyla 100 tl ayrica cok buyuk ihtimalle garaji imkanlari var.bu ulkede zengin degilseniz ya da benim gibi 0 sorumlulukla yasayip butun maasinizi motora yatiramiyorsaniz gidip japon alacaksaniz.supermoto ya binmek bu ulkede luks.o yuzden diyorum imkanlarinizi olcun ona gore karar alin.
    Aslında merak sizin serzenişiniz benimde merak ettiğim bir konuydu. Tırnak içinde "bu ülkede" (canım ülkem) 250cc bir süpermoto yapmak isteseniz maliyetleri düşünerek hangi motoru alıp çevirmek mantıklı?

Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    suan bile imkanim olsa ikinci motor olarak wr 250 alirim.250cc bandinda en ideal motor.motor blogu omurluk.suspansiyonlar orta karar enduro yapmaniza yeter.arka disliyi de buyuttunuzmu teker de yapar.crf gibi dusursem sase si yamulurmu dusunceniz olmaz.yurtdisinda cok insan wr250 ile enduro,sm yapiyor.cunku reliable,sorunsuz

Motosikleti
    Gidondaki titreşime çözmenin veya azaltmanın bir yolu var mı acaba ?

Motosikleti
    Merhaba tekrardan, motor yağı 10w50 yazıyor kitapçıkta. Marka veya başka bir önerisi olan var mı ?

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Castrol 10w50 denedim
    motorex 10w60 denedim
    yaklasik bin km'dir Motul 15W60 var ve asiri derecede memnunum, ayrica tek silindirli motorlarda yaga yakit karisimini tazmin eder..

Tavsiye olunur:
    » Motul 300V 4T Factory Line 15W60 (kitapcikta yazan standartlarin üzerinde bir yag)
    LoseControL ve F54 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim para anca 660 a yetti yoksa bizde biliriz 701 almayı :(

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Yamaha XT660X
    Bende smc-r düşünüyorum ama aklımda bazı soru işaretleri var... mesela kronik sorunu 2014 de sanırım blog değişiyor 2014 ve üstüne mi bakmalıyım. Yedek parça da sıkıntı yaşarmıyım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)