Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda vfr800
    puha sende simdi motor isini ticarete dokeyim dme nerde motor orda motorcu dur bzdeki mantk sn en kisa yoldan al fakt fiyatlarin artcagini sanmiorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Mart, babamın bana 2.000YTL ödemeye mecbur olduğu gün, arkadaşlar bana söz veren hayatına küsüyor bizim ailede, 1 Mart sözünü 4 hafta öncesinden aldım zorla . Ankaradan almazsak heralde istanbuldan alırız, ama babamın volvo 'ya sığmaz bu olmazsa kargoyla yollarız diyecemde kargoda çok pahalı yahu...

Olmadı mondial ankara servislerinden birisinden sipariş geçerim, yakındır arkadaşlar motor elimde olacak, ama işte ehliyet sonucu heyecanı var ah bide o güzel gelse, 20 soru geldi karşıma zaten

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    şöylede yapabilirsin nerde oturuyorsun bilmiyorum ama motoru alacağın yani sana en yakın bayiye gider ilk ayarlarını yaptırırsın sonra otobüs firmaları getiriyo 3-5 bişey attıktan sonra gelir yani o şekilde ben motor taşıyan gördüm baya sende aynı otobüsle biner gelirsin...

Zc altta sen üstte ilk yolculuğunuza çıkarsın inincede veya ineceğin yere yakın bi benzinlikte falan inip benzin atıp sürerekte gelebilirsin...
    Veya yanına benzin al biraz riskli bi durum ama olsun o heyecanla herşey yapılır inince atarsın benzini motora eve dönersin...

Ama dikkat et rodaja KESİNLİKLE uy derim!!!

Evet rodajın bizler için nekadar sıkıntılı ve motorumuz için nekadar önemli olduğunu biliyorum, uyarın için teşekkürler ama ne bileyim 50-60 ile gitmekte pek hoş olurmu .

Ankara 'da yaşıyorum, burada mondialcileri dolaşacağım bugün, ne yapsam diye düşünüyordum sayende yapacak işim oldu, birazdan bana en yakın adresi sitelerinden alıp yola çıkacağım...

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    50-60 la RODAJ yaparsan sen ohoo....
    Yani bak istersen bas ilk zaman bişey olmaz sanabilirsin ama ömründen yersin...
    Ben yine anlatayımda sonra günah benden gitsin

Motorunu ilk aldığında ki sen ankaradasın soğuk orası herzman önce ısınmasını bekle...
    5 Dakika motor rölantide çalışsın ve yağlansın,ısınsın...Tam ısınmadan performansını vermez ve iyibirşeyde değil zaten ısınmadan motora yüklenmek...
    İlk 500 kmde yani yağını değiştireceğin zamana kadar ulan nasıl kalkıyo dur bi kaç basıyo veya fren asılması denemeleri yapma!
    Gazı Asla SONUNA KADAR AÇMA 3 birim düşünürsek gazı 1/3 şeklinde maksimum açarsın ve şuna dikkat et motor zaten anlayacaksın gazı sen sabit tutsanda belli devire kadar hızlanıyo sakin kalk o zaten hızlanıcak!!!
    hızın bence ve kitapta yazan veriye göre 35-40ı GEÇME..!!!
    Herkkes bişey der sen beni dinle ve 40ı geçme!
    1000den sonra bazen bazen 40ı devirli bi şekilde geçersin...
    Yağını serviste en iyi kalite yağdan koydur 25-30a koyuyolar sanırım sen en iyisinden koydur hatta artık mondialin kendi yağı var galiba anlaştığı bi firmayla falan ondan koydur... ve tam 500de git yağını değiştirmeye...!
    İki kişi SAKIN VE SAKIN VE SAKIN binme abicim 500 dolmadan...! Yokuşlarda zorlama uzun yokuşlara yeniyken makina girme bence...
    2 kişi binmek zorunda kalırsan çok zorunda kalırsan düz yolda git gel ve çok daha nazik kullan gazı...
    oraya buraya lakalara falan girerken yine çok nazik girmeni tavsiye ederim herzman double fren kullan ki frenlerimiz gayet iyi...Süspansiyon sert olucaktır illaki zamanla yumuşar merak etme sende benim gibi ağır bi adamsan daha kısa sürede yumuşar
    Aslında şunuda söyliyim sürekli aynı devirdede gitme yani baktın uzun bi yol var biraz biraz acıp tekrar bırakabilirsin aralarda amaç parçaların her hızda eşit sürtünerek alışmasını sağlamak...

Ha sen bu dediklerimi yapmazsan ne mi olur?
    HİÇBİRŞEY OLMAZ !!! ama şimdilik olmaz sen har gür kalkarsan kaç basıyo diye zorlarsan sert duruşlar yaparsan ısınmadan binersen lakalardan çat çut geçersen yağını 750 kmde 1000de değiştirirsen ucuz yağ koyarsan 2 hatta 3 kişi binersen yokuşlarda zorlarsan kendi malını ÇOK HIZLI yersin arızalar başlar performans düşer hatta fiziksel problemler bile çıkar sonra buraya yazmaya başlarsın dudu teyze gibi ah şu oldu bu oldu diye...

Bak ben 8000e geliyorum(ALLAH nazardan Korusun) ciddi bir problemim olmadı ufak tefek veya benim kafamı kurcayalan şeyler oldu...
    Eski sayfalarda bi son hız konusu bi fren birde egzoz olayı vardı...
    Son hız konusu ben çok araştırdım ve artık biliyorum ki benim motorum kendi odometreme göre 80-85 gidiyo çok uzun rüzgarsız bi yolda belki daha da gider mi bilemem ama daha hafif biri gider onu biliyorum... zaten fabrika net verisi 85km olarak yazıyor...Egzoz konusu ben egzozu kestirdim motor rahatladı sesi zaten chopperdan farksız vitesli ve çok fazla tok bi sesi var ama yokuşlarda ve uzama konusunda daha iyi oldu...Birazcık benzini fazla yer oldu ama göze batmıyo fren konusundada bir günde 670 km falan gitti hidrolik azalmıştı ve fren yumuşamıştı hepsi bu onun dışında hiçbir ciddi problem yaşamadım...
    Tüm bakımlarına ZAMANINDAN ÖNCE gittim hepsini yaptırdım yağlarımı nerdeyse her 1000 kmde değştirdim sağlıklı tertemiz hala parlayan bi motorum var sende öyle kullanırsan emin ol seninde motorun bbenimki gibi problemsiz olur...

Bu motor kullanıcısına ÇOK bakar!Ve naziktir yani honda yamaha gibi öyle dağlara taşlara KAYA gibi bi motor değil!!! Sen nazik kullan o da sana uzun ömür verir...İlk günlerimdeki heyecanım aklıma geldi keşke tekrar 0 motor alsamda bu sefer çok çok çok daha dikkatli binsem...

İlk aklıma gelenler bunlar daha çok detay yazarım ama konu olması lazım...Belki KIL bi binici olarak gözükebilirim ama hayır ben sadece MALIMI SEVEN BİR biniciyim!

Motosikleti
    Honda vfr800
    la işin gücün laga luga be sky hayatın yaln olm senn bu ne miskin hayat bu ne b..k abi laf aramızda RECEBE gttım
    cok hos yapmış herifler yha bgendım ne bıleım gıden warmı aranzda...

Motosikleti
    Yamaha yzf 1000
    Kusura bakmayın daha yeni yazabildim bu arada hoş geldi arkadaşım aramıza yazdıklarını okudum çok mantıklı ve bilinli bi kullanıcıya benziyosun sky abinin de dediklerini yaparsan tmm dır.
    Wallaha çok saol sn gelmesen topikin canlanacağı yoktu mezara gidiodu nerdeyse haftalardır...

sky_forever detaylı bilgilendirmen için teşekkür ederim, ooof ooof nasıl beklerim ben 1000km. Fakat motor hakkında bir sorum var daha doğrusu merakım, başlarda 'da okumuştum fakat unuttum. Bu egzos neden böyle " s " şeklinde yapılmış.

sheltox ben gittim, inanılmaz eğlenceliydi gülmeye mola veremedim öyle diyeyim... çok eğlenceli geçti gerçekten...

jduke15 dediğin gibi olmazsak aldığımız malzemelerin değerini bilmezsek kaybeden biz oluruz, malum Türkiyede ucuz mallar bile pahalıya satılıyor...

Motosikleti
    Yamaha yzf 1000
    Yha arkadaşlar ruhsat plaka nasıl çıkartılıo bana bi anlatırmısınız herşeyiyle...

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    1001 km olunca yine uçamıcan ki 1500 2000den sonra rahatça yapıştırırsın ancak ama tercih senin tabi...!
    Salyangoz egzoz işte güya...Alt devirde tork arttırmak içinmiş kıl tüy yün...Geri beslemesi varmış bla bla bla

Kestirdim ben egzozu içine baktım hiçbişey yok hala duruyo parça zaten...Motorun içinden çıkan gaz iki saat dolaşıyo daralıyo inceliyo ondan sonra çıkıyo falan bende kestirdim ve değişiklik oldu anlattığım gibi...
    Kestirdikten sonra çıkan sesi duyunca motoru yeni almış gibi oldum ışıklara yaklaşırken ulan arkadan sağlam bi makina geliyo heralde ifadesiyle olan bakışları görünce daha da bi böyle gülümseme geldi bana
    Halbuki arkadan öyle sağlam bi makina gelmiyo scooter geliyo hehehehe
    Sen bi süre öyle bin orjinal olarak bin yani yazın falan açarsın egzozu artık ben askerdeyken yani...Sonra anlarsın haaa bu adam ondan diyo böyle diye...

Jduke kardeşim aa ayıpsın ona bakılırsa topic geçen sene öldüğündede ilk ben canlandırmış hatta işte sen ozan shel falan gibi kişileri tanıma fırsatı yaratmıştım benim yıldızlarımı uzun uzun yorumlarımı resimleri uğraşlarımı unutma PLSS
    Ruhsat plakayı sen hiç uğraşma takipçiler var veya motoru aldığın yer hallediyo zaten belli odalara gidip bişeyler alıyon ediyon hiç gerek yok takipçinin işi bu zaten sen bi tek imza atmak için gidiyosun birde ehliyet almak için...

sky_forever wallahi nekadar heyecan varsa alıp götürdün benden... Ama motorumun sağlığı için hertürlü fedakarlığa varım.. Egzos konusuna gelince şuan değişimden falan anlamadığım için orjinal tutmayı düşünüyorum fakat işi bir öğreniyim en kısa zamanda yerim onu
    ---

Bir düşüncem var, motorun içerisindeki parçaları daha kalitelileriyle değiştirmeyi düşünüyorum, değişebilecek ne varsa. Tabiki motoruna yada malzemesi değilde ne bileyim işte görünmez performans ve motoru iyi ve sağlıklı tutabilecek değişimler. Bu gibi değişimlerde fazlasıyla bilgi istiyor, servise para veripte parça değiştirtmenin hiçbir anlamı yok
    ---

Aahhh mondial aaahhhh... neredesin gel artık

Motosikleti
    Yamaha yzf 1000
    Unutmam sky abi ztn snn yerin apayrı bn şimdi için söledim onu
    ruhsat konusunuda şu nedenle sordun para problemi olduüğu için mtoru aldıktan bi süre sonra çıkartabilicem plakayı ruhsatı büyük ihtimalle o yüzden sorunorum yhani kendimiz nasıl çıkartırıcaz die warsa bi bilginiz yazın ltfn

Yha bide arkadaşlar bişi daha sorucam bnm yakın arkadaşımın bws100 ü warda kullanıoruz işte geçen gün çıkarttık bi havalar düzelince de performansı iice düşmüş yazın 100-110 u çok rahat gören motor şimdi 80 i zor görü o performans düşüklüğü ndn oluodur motor ztn bakıma gidicekte bi bilgimiz olsun en azından bi bilginiz warsa yazın ltfn...

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    100 cc 2 zamanlı BWs 110 GÖrüyo öyle mi?
    Bence Hayal görüyo

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50-60 la RODAJ yaparsan sen ohoo....
    Yani bak istersen bas ilk zaman bişey olmaz sanabilirsin ama ömründen yersin...
    Ben yine anlatayımda sonra günah benden gitsin

Motorunu ilk aldığında ki sen ankaradasın soğuk orası herzman önce ısınmasını bekle...
    5 Dakika motor rölantide çalışsın ve yağlansın,ısınsın...Tam ısınmadan performansını vermez ve iyibirşeyde değil zaten ısınmadan motora yüklenmek...
    İlk 500 kmde yani yağını değiştireceğin zamana kadar ulan nasıl kalkıyo dur bi kaç basıyo veya fren asılması denemeleri yapma!
    Gazı Asla SONUNA KADAR AÇMA 3 birim düşünürsek gazı 1/3 şeklinde maksimum açarsın ve şuna dikkat et motor zaten anlayacaksın gazı sen sabit tutsanda belli devire kadar hızlanıyo sakin kalk o zaten hızlanıcak!!!
    hızın bence ve kitapta yazan veriye göre 35-40ı GEÇME..!!!
    Herkkes bişey der sen beni dinle ve 40ı geçme!
    1000den sonra bazen bazen 40ı devirli bi şekilde geçersin...
    Yağını serviste en iyi kalite yağdan koydur 25-30a koyuyolar sanırım sen en iyisinden koydur hatta artık mondialin kendi yağı var galiba anlaştığı bi firmayla falan ondan koydur... ve tam 500de git yağını değiştirmeye...!
    İki kişi SAKIN VE SAKIN VE SAKIN binme abicim 500 dolmadan...! Yokuşlarda zorlama uzun yokuşlara yeniyken makina girme bence...
    2 kişi binmek zorunda kalırsan çok zorunda kalırsan düz yolda git gel ve çok daha nazik kullan gazı...
    oraya buraya lakalara falan girerken yine çok nazik girmeni tavsiye ederim herzman double fren kullan ki frenlerimiz gayet iyi...Süspansiyon sert olucaktır illaki zamanla yumuşar merak etme sende benim gibi ağır bi adamsan daha kısa sürede yumuşar
    Aslında şunuda söyliyim sürekli aynı devirdede gitme yani baktın uzun bi yol var biraz biraz acıp tekrar bırakabilirsin aralarda amaç parçaların her hızda eşit sürtünerek alışmasını sağlamak...

Ha sen bu dediklerimi yapmazsan ne mi olur?
    HİÇBİRŞEY OLMAZ !!! ama şimdilik olmaz sen har gür kalkarsan kaç basıyo diye zorlarsan sert duruşlar yaparsan ısınmadan binersen lakalardan çat çut geçersen yağını 750 kmde 1000de değiştirirsen ucuz yağ koyarsan 2 hatta 3 kişi binersen yokuşlarda zorlarsan kendi malını ÇOK HIZLI yersin arızalar başlar performans düşer hatta fiziksel problemler bile çıkar sonra buraya yazmaya başlarsın dudu teyze gibi ah şu oldu bu oldu diye...

Bak ben 8000e geliyorum(ALLAH nazardan Korusun) ciddi bir problemim olmadı ufak tefek veya benim kafamı kurcayalan şeyler oldu...
    Eski sayfalarda bi son hız konusu bi fren birde egzoz olayı vardı...
    Son hız konusu ben çok araştırdım ve artık biliyorum ki benim motorum kendi odometreme göre 80-85 gidiyo çok uzun rüzgarsız bi yolda belki daha da gider mi bilemem ama daha hafif biri gider onu biliyorum... zaten fabrika net verisi 85km olarak yazıyor...Egzoz konusu ben egzozu kestirdim motor rahatladı sesi zaten chopperdan farksız vitesli ve çok fazla tok bi sesi var ama yokuşlarda ve uzama konusunda daha iyi oldu...Birazcık benzini fazla yer oldu ama göze batmıyo fren konusundada bir günde 670 km falan gitti hidrolik azalmıştı ve fren yumuşamıştı hepsi bu onun dışında hiçbir ciddi problem yaşamadım...
    Tüm bakımlarına ZAMANINDAN ÖNCE gittim hepsini yaptırdım yağlarımı nerdeyse her 1000 kmde değştirdim sağlıklı tertemiz hala parlayan bi motorum var sende öyle kullanırsan emin ol seninde motorun bbenimki gibi problemsiz olur...

Bu motor kullanıcısına ÇOK bakar!Ve naziktir yani honda yamaha gibi öyle dağlara taşlara KAYA gibi bi motor değil!!! Sen nazik kullan o da sana uzun ömür verir...İlk günlerimdeki heyecanım aklıma geldi keşke tekrar 0 motor alsamda bu sefer çok çok çok daha dikkatli binsem...

İlk aklıma gelenler bunlar daha çok detay yazarım ama konu olması lazım...Belki KIL bi binici olarak gözükebilirim ama hayır ben sadece MALIMI SEVEN BİR biniciyim!
    sanada ne diyimki skyöldürdün benii sky bi insan bu kadarmı bilgili olur yaaa şaka bi yana sky abimizi dinleyelim rodaj önemlidir motorun ömrü diyebiliriz.!!!bilgiler için teşşekürler sky

Motosikleti
    Honda vfr800
    hmm sanirim eski gunlere geri donduk haaaa bide hawalar isindiya onunda etkisi olmali yW SKY su lafina hastayim KIL TUY YUN BOHCA SEPET super yha cok tuttum bu lafi habern olsn bu arada sen askerdeyken sanrm sitemizin nimetlerinden yararlanmakta kararlisin demi...????

Arkadaşlar, çevremden gelen yoğun baskıya rağmen yıkılmadım ayaktayım mondial150zc hayranıyım taraftarıyım fanıyım hayallerimi süslemesinin sonuna geldi neredeyse çok az bi zaman içinde motoru alıyorum...
    ---

Rodaj kısmına hiç girmeyelim başım dönüyo , 1000km tin tin tin gidecezz

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, çevremden gelen yoğun baskıya rağmen yıkılmadım ayaktayım mondial150zc hayranıyım taraftarıyım fanıyım hayallerimi süslemesinin sonuna geldi neredeyse çok az bi zaman içinde motoru alıyorum...
    ---

Rodaj kısmına hiç girmeyelim başım dönüyo , 1000km tin tin tin gidecezz
    ii kardeşim hayırlı olsun kazasız belasız binersin inş..! rodaj konusuna bencede fazla girmeyelim zamanla halledersin 1000 km cok değil ama sky ın da dediği gibi aslında her zamn dikkat etmen lazm aha ben 1001 e geldim bakalım ne kadar basıyo bu motosıklet kaç kişi bineriz acaba bu yokusu 3 kısı cıkarmıyız gibi düşüncelere dalacaksan hiç alma derim

iyi dileklerin için teşekkür ederim fakat hız yapmak gibi bir durum yada fazlasıyla birilerini taşımaya niyetim yok, sadece belirli bir zaman motoru sınırlarda kullanmak biraz sıkıcı gibime geliyor, daha detaylı söylemek gerekirse..

Motorumla 50 veya 60 ile sakin sakin gitmek varken, hooooppp düş bakalım 40km hızla gideceksin yani tam olarak düşündüğüm kısım bu...

Asaleti yeter...

Motosikleti
    mondi 150MC
    ...Al Sana Asalet...

hey yavrum hey, iyice iştaha geldim, değil 1000km rodaj, 10.000km rodajda giderim bununla resimler için saol arkadaşım harika oldu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler