Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustisas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 ZC
    sky aga bugun cıktım denedim 2 kişi 80-85 arasında kalıyor ama rodaj söz konusu daha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Demekki kilo farkediyo bu araçta ben bigün hafif birisi ile bastırıcam motoru bakalım ne olucak merak ediyorum...

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    arkadaşlar aslında önce bu konuyu sizinle paylaşmak istemiyodum ama samimiyetinize ve kardeşliğinize dayanarak bu konuyu size anlatıcam ve yardım isticem sizin yardımlarınız bnm için çok önmi çünkü siz bnde yaşca daha büyüksünüz ve daha tecrübelisiniz.

bn bu motoru ailemin yardımıyla alıcaktım bana sn 800 ytl biriktir peşinat gerisini biz öderiz dediler söz verdiler gerçektende yaparlardı ancak gecen cumartesi bi çocukluk yaptım ve gece arabamızı kaçırdım arkadaşlarla dolaşmak için ve yakalandım.ailemde bu konuya çok büyük tepki gösterdi ve sen bütün haklarını kaybettin dediler ceza olarakda bu motoru almıcaklarını sölediler.şu anda konu kapandı çok yumusadılar ama annemi bi türl ikna edemiorum.nuh dio peygamber demio.aslında başka bişey olsa yani başka bi ceza olsa amenna tmm ama bn bu motoru çok istiorum gerçekten çok istiorum onun hayalleriyle yatıp kalkıorum sizde bilirsiniz sizde gençsiniz.bana bi yol gösterin bi çözüm bulun lütfen bu isteğimi anneme nasıl anlatabilirim onu tekrar nasıl ikna edebilirim? Lütfen bana yardım edin tekrar sölüorum bn bu motoru gerçekten çok istiyorum...

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    kardeş bende o evrelerden geçtim yanlış anlama ama ben çok ferdi dinliyodum işe yaramıştı bence sen parayı biriktir ellerine ver alın biriktirdim parayı de sonucta onlarda anne baba kıyamazlar inş

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki kilo farkediyo bu araçta ben bigün hafif birisi ile bastırıcam motoru bakalım ne olucak merak ediyorum...
    kardeş yanlış anlama ama bence sen motoru hafif birisine ver o bassın sen binme bakalım ozaman kac basıyo

Motosikleti
    Honda vfr800
    @ sky-forever

biz anlastk walla onla 48 kg lik bi herif bulcak 100 km de de ucmasn die motorun gidona baglicak sonra bastrcak adama bakalm kac km gitcek bende acaip merk ediomm ne diim...

Alıntı jduke32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aslında önce bu konuyu sizinle paylaşmak istemiyodum ama samimiyetinize ve kardeşliğinize dayanarak bu konuyu size anlatıcam ve yardım isticem sizin yardımlarınız bnm için çok önmi çünkü siz bnde yaşca daha büyüksünüz ve daha tecrübelisiniz.

bn bu motoru ailemin yardımıyla alıcaktım bana sn 800 ytl biriktir peşinat gerisini biz öderiz dediler söz verdiler gerçektende yaparlardı ancak gecen cumartesi bi çocukluk yaptım ve gece arabamızı kaçırdım arkadaşlarla dolaşmak için ve yakalandım.ailemde bu konuya çok büyük tepki gösterdi ve sen bütün haklarını kaybettin dediler ceza olarakda bu motoru almıcaklarını sölediler.şu anda konu kapandı çok yumusadılar ama annemi bi türl ikna edemiorum.nuh dio peygamber demio.aslında başka bişey olsa yani başka bi ceza olsa amenna tmm ama bn bu motoru çok istiorum gerçekten çok istiorum onun hayalleriyle yatıp kalkıorum sizde bilirsiniz sizde gençsiniz.bana bi yol gösterin bi çözüm bulun lütfen bu isteğimi anneme nasıl anlatabilirim onu tekrar nasıl ikna edebilirim? Lütfen bana yardım edin tekrar sölüorum bn bu motoru gerçekten çok istiyorum...
    Slip kardes walla durumuna uzuldum biraz hInzIr gordum seni araba kacrmalar falan mustisasn dedigi gibi parayi biriktr ve de bidaha boole seyler yapmicana dair kendi kendine soz ver cunku tmm gzel zewkli is arabayi kacrdin ne guzel basion arkadslarada hawani ation ama sole dusun , olrya illa senin carpman gerekmez gelir ahmagin biri seni bulr gecenin o saatinde pat die carpar sonra al basina belayi polise o geldi carpti bile diemessin + milyar dolaylarinda para cezasi vede +13 yas icinde Islah evi cezasi war walla su anda cezalar acaip sert ama oylede olmasi gerekio bu yuzden sen en iisi sozunu ver ve parani biriktrmeye basla + bu hepsinden onemlisi once ehliyet bunu sakn atlama arabayi kacr ama ehliyetsz motora binme puhh buda sacma oldu ama arabyida kacirinca sanki ehliyet warda nese sen parayi biriktir ve annenlerin kapisini bidaha cal onlar unutrlar bole seyleri merak etme , mesela ben bi sefer ehlieyetsiz araba kullanmaktan jandarmya yakalanmistim bide dusun yani cenderme ama +11 yas aradiklarindan ceza icin kurtarmistim ki sen buyuksun o yaslarida gectin aman dikkat diorum bol sanslar sana

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Jduke32;

Olabilir böyle şeyler araba kaçırırsın kızı falan alırsın veya işte hevestir biraz basayım kıl tüy....ALLAHTAN kazasız belasız atlatmışınız olayı...
    Öyle bi konuda şu an olay sıcak olduğu için herkes veya annen falan kızmıştır tabi senin takınman gereken tavır şu olabilir...

Hani ben bi hata yaptım farkındayım sonuçta anne ve baba siz benim sağlığım iyiliğim için endişelendiniz ve kızdınız bende bu hatamı erken farkedip bir daha bu tarz bişey yapmamaya karar aldım...
    Ama biliyosunuz ki ben genç biriyim ve tahmin edersiniz ki bu tarz şeylere hevesli olmam doğal hele ki motorum olsun konusundaki hayallerimi isteklerimi biliyosunuz annecim babacım ben yinede sizin insiyatifinize bırakıyorum konuyu sonuçta sizler benim Annem Babamsınız Herşeyimsiniz bi motor için Ailemi karşıma almam!

Deyip bu tarz bi konuşmayı sakin bi tonda üzüldüğünü gösterecek bi yüz ifadesiyle yaparsan PUAN TOPLAMIŞ OLURSUN!!! VE annen veya baban sen bu konuşmayı yapıp gittikten sonra vay be bizim oğlan güzel şeyler düşünmüş du bakalım hanım belki alırız falan dyip böyle düşünme havasına veya EN AZINDAN konuyu yumuşatmış olursun emin ol çok şaşırıp(belki sana belli etmezler ama öyle olur ) vay be diceklerdir...

Bi dene bakalım kardeşim

Motosikleti
    Honda vfr800
    @sky-forever

walla skycm sen kucuk emrah flmlerini ii takip etmisin walla bole konusmaya birak ZC adama gsr600 alrlar walla

@jduke

yakaldm walla hani uyuodun sen bakiim yakalrm adami boole

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Hehe yok la ama konuşmayı bağlamayı iyi çekerim
    Bu arada yeni bi konuya giricem haberiniz olsun yeni sayfayı bekliyorum....

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    evet bencede biraz acıların cocugunu oynarsan motoru alırsın

sky çok emrahsı makara konuşmussun güldüm valla ama naparsın bunlar hayatın gercekleri dimi

@jduke
    dinle bence sky abini sende bir an önce zc ci olursun
    ne diyim kardeşim inş olur Allah hayırlıysa nasip etsin inş
    Adrenalin duygusunu sizde tadın

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    hepinize çok teşekkür diyorum kardeşilerim bnm özellikle sana sky abi çok teşekkür ediorum dediğini emin ol yapıcam en kısa sürede işe yarıcağınada inanıorurm sizi haberdar ederim bu konuyla ilgili yine keşke hiç yapmasandım hiç bu durumlara düşmeseydim ne güsel sözü almıstım alıncaktı motor bn parayı biriktirince nese sağlık olsun artık ikna edicez

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    ya bugunluk abimle motorları takas ettik onun 151rs ile cıktım bi yola tmm motor super seri super cekiyor hatta ucuyor ama yokbe kardeşim zcdeki zevki vermiyor bisiklet gibi dümdüz direksyonu var oyuncak gibi tmm zc belki rs kadar iyi çekmiyor ama zc deki oturaklığı, karizmayı ve rahatlıgı bugun tekrar anladım ne mutlu zc ciyim diyene

Motosikleti
    Honda vfr800
    EET ne MuTlU ZC cilere
    @sky-forever
    yaw sky ben sanrIm senin hangi konuyu accagini biliom yaww

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    neymiş söleyinde bizde bilelim...

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Tamamdır yeni sayfada geldi tam istediğim gibi...

Beyler Şehir içi NORMAL kullanımda yani öyle har gür basmadan tam depoyla kaç km gidiyor veya 100km de kaç LİTRE BENZİN yakıyo sizin ZC'niz ???

Lütfen sallama rakamlar vermeyelimde millet te bilsin kaç yakıyo alet ortalama ve bizde karşılaştıralım bakalım ne kadar gidiyo diye....

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    şimdi benim motor normal hızla 70 vb hızlarla kmde 83 bin yakıyo buda 10 milyonluk benzinle 120-125 km fln yapıyo birde ilk aldıgımda daha motor yeni diye hep 40-50 gittiğim

için ozamanda tam depoyla ( 15 milyonluk benzinle ) 200 km gitmişti. Birde şimdi benim motor bilindiği kadarıyla hala rodaj döneminde rodaj dönemindeykende bu motorlar fazla

yakıyor sanırım benimki kmde 75-80 bin arası yakcak ilerde (inş). Bu benim motorun hesabı valla her benzin aldıgımda hesaplıyorum birde belki işinize yarar diye söylüyorum ben

benzini herzaman shellden alıyorum bence en kalitelisi shell tabi sizinde tavsiyeniz olan biryer varsa daha iyi olur birde sizinkiler ne kadar yakıyor bende merak ediyorum

şimdi benimki azmı yakıyor cokmu yakıyor

Konu için teşekkürler SKY_FOREVER

Motosikleti
    mondi 150MC
    beylllerrr beylllerrr bugun cakar far taktırdım aksam olsun vıdeoyu koyarım.ayrıca neonlara ve cakar fara ayrı ayrı anahtar yaptım 10 num. oldu.....http://img201.imageshack.us/my.php?i...zan0024zj3.jpg

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    ooo kardeş hayırlı olsun videoyu sabırsızlıkla bekliyoruz ya resmede baktım senin kaporta tam kapanmıyormu

Motosikleti
    mondi 150MC
    yoq ya vıdasını kaybettım:D

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Ozan bence sen işin bokunu çıkardın dostum... Işık neon far gösterge renk biçim kıl tüy börek çörek motor oldu ÇİNGENE MOTORU gibi...

Aranızdaki EN TEMİZ ve ORJİNAL Zc bende galiba...
    Şu yakıt konusuna cevap yazarsa herkes iyi olur beyler...!

Motosikleti
    900 cc

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler