Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Bu motordan bende var 2010 model sıfır aldım yolda giderken arka fren kaliperi yerinden çıkmış arka lastiğe sürtüm lastiği yemişti 2 ay sonra egzoz patlamış ve egzozun patlak yerinden çıkan hava fren hidrolik hortumunu eritmiş ve fren boşa çıkmıştı bunların hepsi motor 5,000km olmadan oldu... aldığıma pişmanım sakın almayın ben halen kullanmaktayım şidmi 12,000km de motor yalpa yapmaya başladı servise getirdim lastik değişti amortisörler değişti egzoz yine vasat durumdaymış ve sıfır 2300tl'ye aldığım motora nerden baksan 3 senede 1500tlye yakın masraf ettim.. adam oldu mu?? hayır olmadı yine aynı... ilk motorumdu son mondial motorumda bu olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    anlaşılan artık zc pek tutulmuyor 3 yıl kullandım çok sert kullanmaya gelmez nazik bir motor.

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    2010 model 2/3 aylıkken aldım hala kullanıyorum hertürlü işimi görüyor en büyük masraf olarak karburotör bogazı ve ögzoz degişiti oda normal 4 düncü yılı 15 bin km civarı

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc

selam ben 3 yıl önce zc yi sıfır aldım hıc bakmadan dırek bastım eve gittim o kadar hoşuma gitmiştiki motoru ılk gün odama koydum bütün bakımlarını aksatmadan yaptırdım neresi çizildiyse solduysa direk değiştirdim ve bigün ayaklık sorunu için servise gittim tam içeri girecem sinyal verdim manyağın biri bana arkadan motorsikletle çarptı gözümü hastanede açtım :( direk servisi aradım motoru sordum onlarda trafık götürdü dedıler ayağım alçıdayken sabah erkenden taksıye atladım otoparka gıttım ne görim plastık aksan dıye bırsey kalmamıs arka jant ıkı buklum neyse cıkardım bır pıkapla servıse goturdum hepsı bana guldü bu motoru sizden nasıl aldıysam aynı şekil istiyorum dedim yaptılar bir hafta sonra aldım 1800 tl yanı bır zc parası gıttı sonra çarpan şahsın sigortasından aldım tamamını olmasada ve 1 hafta önce yağmura yakalandım yaklasık 30 dk felan ılerledım ve kıtledı motor su an da 450 masraf çıkardılar yıne yaptırdım bır kac gune teslım alıcağım arkadaşlar bu nasıl bir hastalık bırakamıyorum ben motoru

InFlocK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZC
    El rüzgarlı alacağım hangi model önerirsiniz.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    arkadaşlar 150 zc de ABS adli bir parça var
    bu parça fren kilitlenmesini önlüyor mu?
    kullanıcı yorumlarinizi alabilir miyim

faydasi var mi ben de kendi motoruma takmak istiyorum

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    abs ye dair hiçbir parça yok. sadece bir etiket. bir işe yaramıyor.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 150 zc de ABS adli bir parça var
    bu parça fren kilitlenmesini önlüyor mu?
    kullanıcı yorumlarinizi alabilir miyim

faydasi var mi ben de kendi motoruma takmak istiyorum
    O plastiğin markası mıdır,ham maddesi midir öyle birşey.

Zc'de abs ile ilgili parça yok,standart disk fren sistemi var.

Hatta zaman zaman ön fren hava yapar,biraz orantısız sıkınca kitleme yapardı.

Demem o ki hiç gerek yok,zaten öyle bir parça da yok Orjinal haliyle sadece kaliteli balata ve lastik değişimi yaparak kendi motosikletinizde maksimum fren verimini alırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Bu arada Zc kullanım kılavuzuna ulaşmak isteyenler;

Mondial 150 Zc kullanım kılavuzu.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O plastiğin markası mıdır,ham maddesi midir öyle birşey.

Zc'de abs ile ilgili parça yok,standart disk fren sistemi var.

Hatta zaman zaman ön fren hava yapar,biraz orantısız sıkınca kitleme yapardı.

Demem o ki hiç gerek yok,zaten öyle bir parça da yok Orjinal haliyle sadece kaliteli balata ve lastik değişimi yaparak kendi motosikletinizde maksimum fren verimini alırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Bu arada Zc kullanım kılavuzuna ulaşmak isteyenler;

Mondial 150 Zc kullanım kılavuzu.

abs adli ufak bir parca var fren sisteminde

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-on-kurus.html

mondialyp.com/?part=yedekparcalar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs adli ufak bir parca var fren sisteminde

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-on-kurus.html

mondialyp.com/?part=yedekparcalar
    O parçanın abs bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.ön arka disk olmasına rağmen frenajı vasattır bu motorun.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abs fren markasıdır hocam abs için elektronik bir sistem lazım kesinlikle abs olmadığından emin olabilirsiniz.
    birazda insanların dikkatini çekilmek için yapılmış olabilir

İyi akşamlar arkadaşlar. Yakın zamanda 150 zc aldım binmeden önce değiştirmem gerkeen parçaları var. İlk olarak hava filtesi kutusuyla beraber kırıktı bende yeni hava filtresi aldım ancak bazı boruların bağlantı yerini bulamadım bu konuda sizlerden yardım istiyorum. Sorunum şöyle şimdi bu kutunun iç adet çıkışı var bitane altta bitane üstte bitanede sol tarafta. Altta olan hortumla debriyaj balatasının olduğu yere gidiyor onu taktım . Üstteki deliğide benzin deposundan gelen bi hortum var onu da oraya taktım ama soldakini nereye takıcağımı bulamadım. Mondialin sitesinde komple hava filtresine bakarsanız ikincil hava filtresi diye geçiyor küçükk silindirik siyah parça onun ucu kör tıpayla kapalı şu an nereye takılcağını bilmiyorum onceki filtrede takılı değildi o parça yoktu zaten kırılınca takmamışlar heralde bende şimdi bulamadım takılcağı yeri. Biraz motora fln baktığımda boşta kalmış bi tane delik gördüm külbüratör kapağında L şeklinde ona takılıyor olabilrmi ama oraya tam olarak yetişmiyor çok geriliyor oranın değil gibi. Yardımlarınızı acilen bkeliyorum arkadaşlar sağolun.

Motosikleti
    150zc
    Herkeze merhaba
    Foruma yeni katıldım.Karabükde üniversite öğrencisiyim.Daha bihafta önce ilk motorum olan mondial 150 zc yi aldım. Yalnız bi kaç sorunum var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1)Yakıt göstergesi bozuk. Neden kaynaklıdır ve nasıl düzeltilir?
    2)Km göstergesi galiba 10-15 km az gösteriyor kalibre edilebilirmi?
    3)En önemlisi motor 50-60 ı geçince sarsılmaya başlıyor resmen (titreşim değil sarsıntı)Özellikle 80-90 da çok korkutucu oluyor Bu neden kaynaklı olabilir?
    4)arka amortisör çok yumuşak. Yoldaki kasis ve tümseklere dayanmıyor bazen teker vuruyor. Nasıl ayarlanır?
    Lütfen yardım..!! Özellikle 3 ve 4 için

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    1.Yakıt göstergesinin müşürü arızalı. tamirci bakar dener tamir etmez yenisini verir
    2. tam aksine km göstergesi ( odometre de diyorlar) eksik değil fazla göteriyor. 5 10 km. senin gösterge az göteriyorsa bir gariplik var. odometre arızalıdır. garanti kapsamında değiştirmeyi talep et.
    3. şase de sıkıntı var. Bir gün motor ortadan ikiye ayrılır dikkatli ol.
    4. Bu araç sıfır sa ? servis bakmalı. İkinci el se kullanıcısı baya hırpalamış. Amortisörler ayarlı. sıkıştırırsan sertleşecektir.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kasislere mümkün olduğunca yavaş gir çünkü motor şase kıran bir motor çok güvenme derim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-scooter-ankara-236624168/detay iyi mi ?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    amortisörler kazık gibi yaw :D ayıp olmasın diye cücük gibi ön siperlik koymuşlar akıl verin arkadaşlar, "cbf 150" de olduğu gibi uzun tur camı taktırmak istiyorum. en iyi alternatifim ne olur?

bende ibre eksik gösteriyor diye düşünüyorum çünkü 85i bile görmüyor ve e-5 karayolunda araçları solluyorum açık yolda.

bir arabayla yan yana 50 yapmak lazım bakalım doğrumu.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    kullanan kaldı mı bu motosikleti

frenleri efsanedir ama. çift kaliperli çift pistonlu ve çelik fren hortumludur.

narindir, çok narin.

eşşek gibidir, amortisörleri serttir ybrye göre mesela.

ucuza iş görür mü? görür. yağına filtresine aktarım sistemi temizliğine dikkat ederseniz, 6 bin kmde bi kayışını bando markası ile değişirseniz iş görür. ha arada egzoz düşer mi; evet düşer. vidaları gevşer mi kessinlikle

hava filtresinden çıkan hortumların birinin ucu kapalı acaba neden kapatmşlardır, 2.el aldım yeni farkettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler