Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Uzun süredir beklediğim topcase fırlaması sonunda başıma geldi.Kışın plastik tablanın altına saç attırmıştım, tablanın uç kısmına vida atmadık ve tam ortadan kırılmış zaten çatlaktı.O gün de 3 kez çok sert çukurlara girdim 3.sünde gümledi.İyi ki kenara sürüklendi arkadan gelen arabalara çarpmadı.Çantada ufak izler oluştu.Hadi bakalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese..benim motoru sattıgım çocuk tekrar satıyo motoru 1500 tl yazmış.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85837261/detay

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ümit o fiyata o motoru zor satar...

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post2681009

şu başlığa bişeyler karalayın rica ederim. kafayı yiyeceğim...

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    1 ay önce 1.600'den koydum internete 1500'e alacak çıkmıştı.Açıkçası satmaya niyetim yoktu ondan vermedim.2 ay sonra lazer ameliyatı olmam lazım sanırım satmam gerekecek motoru.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bizim motora,siperlik uyar mı. 1 aydır bronşitten,sinüzitten kurtulamıyorum. Belki fayda eder.
    Kullanan,takan var mı. Hızı vs etkiliyor mu bu siperlik ?

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motora,siperlik uyar mı. 1 aydır bronşitten,sinüzitten kurtulamıyorum. Belki fayda eder.
    Kullanan,takan var mı. Hızı vs etkiliyor mu bu siperlik ?
    aynalara takılan uzun camdan almıştım. kaskın boyunu geçiyordu. rüzgarı engellemesi on numaraydı ama yağmurda yağmur damlalarından yolu göremiyordum.

sen de aynısından al kullan ama daha kısa olsun. ölçü olarak; aynaların boyunu geçmesin diyebilirim.

arkadaşlar motora talip çıktı.

1250ye vereceğim.

bu gece son kez bindim yarın satacağım adam beğenip alırsa. beğenmemesine imkan yok; michelin lastik, iridyum buji, tam bakımlı, çift kaliperli çift diskli metal fren hortumlu(metalurji mühendisi değilim çelik mi başka malzeme mi bilmiyorum ama metal) fren sistemi. 50 km hızla giderken bir cliodan 2 metre daha ileride durabiliyor. yani 50 km hızla fren mesafem yaklaşık 6.5 metre. resmen yere çivileniyor... osram h4 lamba, xenonu aratmıyor. şu motoru 1250ye veriyorum diye içim yanıyor... vallahi içim yanıyor. çok el emeğim var üstünde...

resmen bedavaya gidiyor. gidişi duruşu harbi güzeldi...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynalara takılan uzun camdan almıştım. kaskın boyunu geçiyordu. rüzgarı engellemesi on numaraydı ama yağmurda yağmur damlalarından yolu göremiyordum.

sen de aynısından al kullan ama daha kısa olsun. ölçü olarak; aynaların boyunu geçmesin diyebilirim.

arkadaşlar motora talip çıktı.

1250ye vereceğim.

bu gece son kez bindim yarın satacağım adam beğenip alırsa. beğenmemesine imkan yok; michelin lastik, iridyum buji, tam bakımlı, çift kaliperli çift diskli metal fren hortumlu(metalurji mühendisi değilim çelik mi başka malzeme mi bilmiyorum ama metal) fren sistemi. 50 km hızla giderken bir cliodan 2 metre daha ileride durabiliyor. yani 50 km hızla fren mesafem yaklaşık 6.5 metre. resmen yere çivileniyor... osram h4 lamba, xenonu aratmıyor. şu motoru 1250ye veriyorum diye içim yanıyor... vallahi içim yanıyor. çok el emeğim var üstünde...

resmen bedavaya gidiyor. gidişi duruşu harbi güzeldi...
    Geçen yıl motor ararken ya senin yada Ümit arkadaşın motoru gibi motorlar bulsaydım gözüm kapalı alırdım,gerçekten ucuza gidiyor ama piyasa böyle
    Alacak arkadaş hakikaten şanslı,böyle ekstraları bol motor zor bulur.
    Zaten lastik ve aydınlatma sorunu olmayan bir zc en az 250 Tl avantajlıdır..
    Hayırlısı olsun maxi üzülme,en azından için rahat olur,alacağın parayı kuruşuna kadar hakeden bir motosiklet satıyorsun...
    maxi97 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bugün okula giderken aşırı rüzgar vardı,motorda ciddi savrulma hissettim,virajları alamadım,motor kayıyordu..
    Arka lastik yeni acaba rodajında,ondan mı böyle dedim,durdum arka teker hareket halindeyken bir yere sürtüyordu çözemedim.
    Gittim servise,eleman aldı bir tur attı,geldi,ön gidon bilyaları değişecek dedi,zaten ciddi bir boşluk vardı,ve bi yerden de yağ kaçırıyordu..
    Durup duruken yine masraf çıktı başıma...

Motosikleti
    ZCmi bin yüz elli 1.150 tlye sattım. moralim çok bozuk. 71 yaşındaki bi adam sürecek...

ybrden daha iyi çalışması vardı ya... ne bileyim.

neyse sattım, özel sebeplerim yüzünden "kurtuldum" bile diyorum. birsürü kötü anıloarı vardı.

bedavaya gitti yemin ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ZCmi bin yüz elli 1.150 tlye sattım. moralim çok bozuk. 71 yaşındaki bi adam sürecek...

ybrden daha iyi çalışması vardı ya... ne bileyim.

neyse sattım, özel sebeplerim yüzünden "kurtuldum" bile diyorum. birsürü kötü anıloarı vardı.

bedavaya gitti yemin ederim.
    Sağlık olsun maxi,yapacak birşey yok,dediğim gibi için rahat olsun temiz motosiklet verdin..

Bugün önüme kıran kamyona, vurmamak için adeta saniyelerle yarıştım. Tamam gittim,kamyona vururum dediğim anda motor durdu. Frenleme konusunda Zc'ye hayran kaldım... Yoksa şu an ya hastanede ya da tabutta olacaktım,Allah korudu..

Bu olaya rağmen,Kocaeli-Gölcük'ten Sakarya Üniversitesi,ardından eve dönüş,evden de Bursa-İznik yapıp geldim.
    254 km ile zc ile en fazla yaptığım kmyi,bir günde yapmış oldum. Çok şükür ki üzmedi beni zc...

Motosikleti
    Sağlık olsun maxi,yapacak birşey yok,dediğim gibi için rahat olsun temiz motosiklet verdin..

Bugün önüme kıran kamyona, vurmamak için adeta saniyelerle yarıştım. Tamam gittim,kamyona vururum dediğim anda motor durdu. Frenleme konusunda Zc'ye hayran kaldım... Yoksa şu an ya hastanede ya da tabutta olacaktım,Allah korudu..

Bu olaya rağmen,Kocaeli-Gölcük'ten Sakarya Üniversitesi,ardından eve dönüş,evden de Bursa-İznik yapıp geldim.
    254 km ile zc ile en fazla yaptığım kmyi,bir günde yapmış oldum. Çok şükür ki üzmedi beni zc...
    motoru satmadan önceki fren testimi yazmıştım. frenleri çok iyi. bendeki lastik de mişlin olunca on numara frne yapıyordu.

kamyon için de geçmiş olsun. arkandaki sıkıştırsa bile takip mesafeni koru.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

motoru satmadan önceki fren testimi yazmıştım. frenleri çok iyi. bendeki lastik de mişlin olunca on numara frne yapıyordu.

kamyon için de geçmiş olsun. arkandaki sıkıştırsa bile takip mesafeni koru.
    Teşekkürler maxi,takip mesafem her daim belli ölçüdedir,dikkat ederim ama adam birden sağa kırıp durdu.. Yani ne yaparsan yap,durması çok zordu. Gerçekten Allah korudu..

Bu arada zcyi sattığına üzülme en ekonomik,en sağlam motosikletlerden birine biniyorsun.
    Zc çok yakıyor çok

Motosikleti
    Teşekkürler maxi,takip mesafem her daim belli ölçüdedir,dikkat ederim ama adam birden sağa kırıp durdu.. Yani ne yaparsan yap,durması çok zordu. Gerçekten Allah korudu..

Bu arada zcyi sattığına üzülme en ekonomik,en sağlam motosikletlerden birine biniyorsun.
    Zc çok yakıyor çok
    o konuyu hiç açma. ybrnin canını çıkarsam bile 3 litreyi geçemiyor. zc ile 3ün altına asla inmedi...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

O zaman maşAllah diyelim,nazar değmesin..
    Zc 1 Lt /28-33 Km'de gidip geliyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

18.000 Km'de ki Zc

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

18.000'de ki Zc
    maxi97 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ön taraftaki amörtisörlerin birinden oldukça fazla yağ kaçırması var.
    Bugun de yağ değiştirirken 100 mm kadar yağ eksik çıktı.
    Bu yağ eksilmesi nedendir,valvoline denen yağdan alıyordum,Castrol aldım bugün.
    Umarım motosiklet rektefe vs istemez..

Motosikleti
    Ön taraftaki amörtisörlerin birinden oldukça fazla yağ kaçırması var.
    Bugun de yağ değiştirirken 100 mm kadar yağ eksik çıktı.
    Bu yağ eksilmesi nedendir,valvoline denen yağdan alıyordum,Castrol aldım bugün.
    Umarım motosiklet rektefe vs istemez..
    ön amortisörün yağ keçesi patlamıştır. ben olsam söker takarım. usta dükkanına yakın olmak kaydı ile :D. internetten ve ya parçacıdan keçemi de alırım ustaya 20-30 lira vermem.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ön amortisörün yağ keçesi patlamıştır. ben olsam söker takarım. usta dükkanına yakın olmak kaydı ile :D. internetten ve ya parçacıdan keçemi de alırım ustaya 20-30 lira vermem.
    Ön amörtisör keçesinden kaynaklı yağ sızıntısı yaklaşık 100 mm kadar yağ eksilmesine sebep olur mu ki ?
    Keçeyi hallederim o sorun olmaz,motor kısmına birşey olmasın da gerisi teferruat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler