Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Mondi_Zc150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cuma günü 2011 model olan 3.500 kmdeki zc150 mi satmış bulunmatayım. artık vitesli başka motorlara bakıyoruz
    slm.kaça sattıgınızı ögrenebilirmiyim..bende satıyorumda ona göre bir fikir edinirim..ayrıca sahibinden com damı sattınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm.kaça sattıgınızı ögrenebilirmiyim..bende satıyorumda ona göre bir fikir edinirim..ayrıca sahibinden com damı sattınız
    ben 5.800km deki zc mi 2010 yılının başında 1.000tl vermiştim :D siz sıfırı artık üretilmiyen çat pat depoalrda kenarlarda köşelerde kalmış satılan hatta bir dönem 1.600tl satılan aleti binip binip 1.500tl satabiliyosanız alan varsa sizede alanada helal olsun :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    ilan fiyatı 1.750 tlydi .. gelen şahıs efendi düzgün biriydi ve ilk motoru olacaktır . bende 1.650 ye bıraktım. zaten noter tekrar sigorta falan karşı tarafa 150 liraya patladı . onuda gözardı etmedim . motorun herhangi bir kusuru yoktu. ufak tefek çizikler dışında. bir yaz bindim verdim... sahibinden comdan geldi arkadaş . ilk arayan ve alan kişiydi zaten. haftalarca arayan olmadı aradı geldi baktı aldı gitti

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 5.800km deki zc mi 2010 yılının başında 1.000tl vermiştim :D siz sıfırı artık üretilmiyen çat pat depoalrda kenarlarda köşelerde kalmış satılan hatta bir dönem 1.600tl satılan aleti binip binip 1.500tl satabiliyosanız alan varsa sizede alanada helal olsun :D
    helal olsun valla ne diyelim..alanada verenede hayırlı olsun

---------- Post added 12-03-2012 at 00:01 ---------- Previous post was 11-03-2012 at 23:59 ----------

bende biraz önce biri ile görüstüm 1550 ye alacak gibi görünüyor..yarın bakmaya gelecek motora...ayrıca alper sana kalsa bedava vericen motoru hayır işimi yapıoz yav satıp teekrar motor alcaz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hakkaten iyi fiyat alıyorsunuz,1600'e sıfırı olan motor için..
    Satın kurtulun,motor yaşlandıkça dökülecek çünkü

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    evet arkadaslar bugün motorumu sattım 1550 tl.ye.şimdi yeni motor arayışındayım 125 dirift düsünüyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

evet arkadaslar bugün motorumu sattım 1550 tl.ye.şimdi yeni motor arayışındayım 125 dirift düsünüyorum
    Hadi hayırlı olsun..

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    özlüyorum zc yi.gerçek diyorum özlüyorum krskr imkanım param olsaydıda satmasaydım dursaydı hep bende..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bugün sanayiye gittim,koltuk döşemesi yıpranmıştı,adam değiştirmeye 100 tl istedi,neymiş çok zahmeti varmış..
    Sonra egzoz için ustaya gittim,120-130 tl dediler..
    Ya burası ateş pahsı,ya da keriz arıyorlar.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ugur rs egzozu taktır 80 lira falan tutuyo kurtul bence..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sanayiye gittim,koltuk döşemesi yıpranmıştı,adam değiştirmeye 100 tl istedi,neymiş çok zahmeti varmış..
    Sonra egzoz için ustaya gittim,120-130 tl dediler..
    Ya burası ateş pahsı,ya da keriz arıyorlar.
    kırtasiyeye gidip maket bıçağı, demir zımba ve zımba teli alıyorsun. hırdavatçıya gidip silikon tabancası, silikon ekler ve ihtiyacın kadar sıva süngeri alıyorsun. sonrasında brandacılarda gayet güzel kumaşlar oluyor ve ya istanbuldaysan beyazıt tramvay durağından aşağı doğru suni deri satan tonla yer var. oradan 1 metre alsan yeter.

ben olsam kendı kaplamasına karışmadan ıhtıyac olan yerlerde süngeri silikonla az da olsa sabitledikten sonra üstüne kumaşı geçirip kıvrımlara bir iki çizik attıktan sonra gene silikonla sabitledikten sonra alt taraftan da silikonladıktan sonra zımba ile tak tak son noktayı koyarım.

egzoz için rs egzozunu tek geçerim.

2 aydır yatan zcyi bi çalıştırıyım dedim. marşında sorun yoktu ama çalışması 3. marşta oldu. duran motorun rölantisi düşmüş, onu yükseltince öksürüğü de kesildi. bir iki tur attım.

ybrden sonra resmen attan inip eşşeğe biniş oldum arkadaşlar, zcnin koltugu çok yüksek ve gidon çok dar. amortisörler zaten nanay...

beni bilirsiniz neyse onu söylerim. ama zcnin yerş başkadır. bu fiyata bundan iyi motosiklet yok. 15.500 ustaların saçmalıkları harıcı sorun cıkarmadı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ugur rs egzozu taktır 80 lira falan tutuyo kurtul bence..
    Yetkili servise gittim,adam rs egzozu buna olmaz dedi

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırtasiyeye gidip maket bıçağı, demir zımba ve zımba teli alıyorsun. hırdavatçıya gidip silikon tabancası, silikon ekler ve ihtiyacın kadar sıva süngeri alıyorsun. sonrasında brandacılarda gayet güzel kumaşlar oluyor ve ya istanbuldaysan beyazıt tramvay durağından aşağı doğru suni deri satan tonla yer var. oradan 1 metre alsan yeter.

ben olsam kendı kaplamasına karışmadan ıhtıyac olan yerlerde süngeri silikonla az da olsa sabitledikten sonra üstüne kumaşı geçirip kıvrımlara bir iki çizik attıktan sonra gene silikonla sabitledikten sonra alt taraftan da silikonladıktan sonra zımba ile tak tak son noktayı koyarım.

egzoz için rs egzozunu tek geçerim.

2 aydır yatan zcyi bi çalıştırıyım dedim. marşında sorun yoktu ama çalışması 3. marşta oldu. duran motorun rölantisi düşmüş, onu yükseltince öksürüğü de kesildi. bir iki tur attım.

ybrden sonra resmen attan inip eşşeğe biniş oldum arkadaşlar, zcnin koltugu çok yüksek ve gidon çok dar. amortisörler zaten nanay...

beni bilirsiniz neyse onu söylerim. ama zcnin yerş başkadır. bu fiyata bundan iyi motosiklet yok. 15.500 ustaların saçmalıkları harıcı sorun cıkarmadı.
    Bir iki yere daha sorup,eğer aynı yanıtı alırsam kendim yapmaya çalışırım,dediklerin ışığında,çok tesekkür ederim..

Hakkaten işi bilen ustanızı olacak,yoksa kahrı çekilmez sorun anında..

Satan arkadaşlar asla üzülmesin,çünkü 2-3 sene sonra bunun yedek parçası dahi kalmaz piyasada..

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    olmazmı dedi.. orjinal egzozu 2 vida tutuyo.üstteki vida olmuyo ama alttaki videya bi kelepçe takılıyo ve gayette saglam tutuyo 2. kelepçeye gerek bile olmuyoo..baska serbise git sen en iyisi ugur..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Egzozu kaynattırdım..
    150 cc karbüratör olayını sordum,usta birşey farketmez ama sen bilirsin dedi.
    Amörtisörlerin durumunu da sordum,motorun asfalt yola göre yapıldığını söyledi usta,daha yumuşak amörtisörler sorundan başka birşey yapmaz dedi.
    Yollardaki yol yapım çalışmalarından sonra heryerin çukurdan geçilmediği bizim burada çukura sert girince arka jantta yamulmuş..
    Şu an için yeni lastikler ve egzoz dışında masraf yapmayı düşünmüyorum..
    Satan arkadaşlar,"zc"yi aramasınlar,arasalar bile bu kadar sorunlu başka scooter bulamazlar

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Bugün arkadaşın RS'si tamire girdi.Arka destek burçları,yağ,hava filtresi,ön disk ve arka balata değişti 80 TL tuttu işçilik dahil.

Bu arada bizim motorların ön diskinin fiyatı 15 TL'den 33,5 TL'ye fırlamış. RS'yi de 19 TL'ye aldık bugün.

Havalar güzeldi bugün turlamış oldum.Kışın motor sürmüyormuşum dedim kendime.Bir de şu ufak tefek sorunları hallolsa...

Motosikleti
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozu kaynattırdım..
    150 cc karbüratör olayını sordum,usta birşey farketmez ama sen bilirsin dedi.
    Amörtisörlerin durumunu da sordum,motorun asfalt yola göre yapıldığını söyledi usta,daha yumuşak amörtisörler sorundan başka birşey yapmaz dedi.
    Yollardaki yol yapım çalışmalarından sonra heryerin çukurdan geçilmediği bizim burada çukura sert girince arka jantta yamulmuş..
    Şu an için yeni lastikler ve egzoz dışında masraf yapmayı düşünmüyorum..
    Satan arkadaşlar,"zc"yi aramasınlar,arasalar bile bu kadar sorunlu başka scooter bulamazlar
    valla böyle ustalardan bıktım.

nasıl bir şey farketmez demiş ya? motor 6000 devirden sonra benzin yetiştiremiyor. ne demek farketmez?

ybr neresi için yapılmış? kros için mi? burada da ayrı saçmalamış. yumuşak amortisörün nesi sorun çıkaracak? 600lük racing kullanmıyoruz ki "virajda yol tutuş" isteyelim? 80le gidiyoruz be abi. dümdüz yolda bile asfaltı belinde hissetmeyen zc sürücüsü var mı? ybr ile kasiste geçiyorum 30 km ile sarsılmıyorum ya.

eğer amortisörün yumuşak olsaydı belki jantını kurtarabilirdin. amortisör dibini gördüğünden darbenin amortisör esnemesinden kalan enerjisini aluminyum janta vermiş işte.

o ustana fazla güvenme derim. işçiliği iyidir belki ama fikirleri boş.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla böyle ustalardan bıktım.

nasıl bir şey farketmez demiş ya? motor 6000 devirden sonra benzin yetiştiremiyor. ne demek farketmez?

ybr neresi için yapılmış? kros için mi? burada da ayrı saçmalamış. yumuşak amortisörün nesi sorun çıkaracak? 600lük racing kullanmıyoruz ki "virajda yol tutuş" isteyelim? 80le gidiyoruz be abi. dümdüz yolda bile asfaltı belinde hissetmeyen zc sürücüsü var mı? ybr ile kasiste geçiyorum 30 km ile sarsılmıyorum ya.

eğer amortisörün yumuşak olsaydı belki jantını kurtarabilirdin. amortisör dibini gördüğünden darbenin amortisör esnemesinden kalan enerjisini aluminyum janta vermiş işte.

o ustana fazla güvenme derim. işçiliği iyidir belki ama fikirleri boş.
    Sabah 5 km kadar yol yaptım,eve geldim,yeni sipariş ettiğim aynaların ikisi de çubuğa bağlı oldukları yerden kırıldı.. Bi yorum yapmak istemiyorum artık zcnin parça kalitesi ile ilgili..

Maxi burda gittiğim 3 usta var. Birincisi mondial servisi,yedek parça vs lazım olunca ordan getirtiyorum,iyi güzel insanlar ama geçen egzozu bile kaynatmadılar..

İkincisi yani konuda bahsettiğim usta işçiliği çok iyi,sağlam iş yapıyor ama detaylarda uğraşmıyor.
    Koltuk kılıfı için sormadığım döşemeci kalmadı,ya fahiş fiyatlar ya da uğraşmamalar..Şimdi jant yamuk,arka teker yalpalıyor,gitsem sanayiye uğraşmazlar biliyorum..

Üçüncü gittiğim usta hakkaten çok iyi. Ama adama çin malı çok gelmiyor,yamaha,suzuki,kawasaki,Ssler,endurolar,cr useirlerla dolu dükkanı. Kim zc ile uğraşırki.. Sürekli sıkıntı yapan arka kalipsleri,tutmayan rölantiyi,kırılan hava filtresini tanıdık bir abimizin ricasi ile halletti.

Kısacası iyi usta bulmak dert,en iyisi kendin sök-kendin tak... 2-3 sene sonra piyasada zc kalmaz,çünkü gelen yedek parçalar 5 senelik,dandik plastikler..İmkanım olduğu anda satıcam..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Son yakıt tüketimi ; Şehir içi,zaman zaman artçılı,zaman zaman agresif kullanımda 15 kuruş...
    Bir iki hafta sonra okula motorla gidicem,şehir dışında yakıt durumu bakalım ne olacak,umarım yolda kalmam
    Bando kayış taktırmıştım 6500 km oldu,sizce ne kadar daha gider

Motosikleti
    o kadar önemseme, benim ybr 12-14 kuruş yakıyor.

kendi işini kendin halletmen daha iyi. rölanti tutmuyorsa al bi sıvı conta ve ya silikon, rölantiyi ayarladıktan sonra rölanti vidasına dök. hava filtren kırılıyorsa açık filtre tak. direk boğaza monte edersin hem motorun görüntüsü ve sesi güzelleşir.

ErsinBoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i 2011
    benzin 4.62 tl haliyle izmirde şehiriçi trafikte, 2 kişi ile genelde sakin sayılmıcak bi şekilde kullanımda 104 km'de 14 tl yaktı motorum 8000 kmdeyim nerdeyse 14 kuruş yakıyo yani diğer arkadaşlara bakınca çok yakmadığını düşünüyorum, daha önce 4000 civarındayken iki kere hesaplamıştım 10 kuruş yakıyodu bu arada.
    motorumun şasesi kırıldığını yazmışdım vaktim olmadığı ve motora ihtiyacım olduğu için mondial bölge müdürü tarafından bizzat aranarak motorumun tüm istediğim parçalarının değişmesi sözüyle tamire vermiştim değişenler ; tüm dış aksam, ön far, arka stop komple, ön fren merkezi komple, egsoz, hava filtresi, debriyaj , şase komple anlıcağınız motorum zaten temizdi ama şimdi sıfır gibi oldu inanırmısınız bir haftada teslim aldım motorumu
    sonuç olarak ben zcmden çok memnunum 8000deyim benim hiç başımı ağrıtmamıştı şase kırılması oldu buda fabrika hatası çünkü ben çukura çamura girmemek için yolunu değiştiren bi kullanıcıyım ve hala motorumdan memnunum ama bi tek kaygım var şase ya bidaha kırılırsa ilkinde bi aksilik olduğunu hissetmiştim daha ana yolu çıkıp yeni hızlanmaya başladığımda direksiyonun kasmasıyla durup baktım şasenin kırılıp motorun öne yaslandığını farkettim hanımda arkamdaydı Allah korusun ya yolda hızlıyken kırılsaydı
    herneyse sizce motoru satıp başka bi scootermi alayım yada zcm ile devam mı edeyim ve başka scooter önerisi olan var mı (gönlümde honda pcx yatıyo ama param yok belki çokkk ilerde)
    çok uzun oldu kusura bakmayın.kazasız belasız inşallah.
    Rüzgara Sevdalılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler