Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    bende gölcükde arkadaşlara hep yardımcı oluyorum umarım sana burdan bi arkadaş yardımcı olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    selam arkadaşlar dün bayrampaşa ya giderken e5 den yanyola girdim tam yavaş giden bir aracı sollıyayım derken, motorum gaz yiyor fakat gitmiyordu SOLA çekmek zorunda kaldım.

Neyse daha sonra bi şekilde karşıya geçip yaklaşık 2 saat boyunca ittim ve açık bir servis buldum.

Sorun tahmin ettiğim gibi kayış kopmasıymış. Ancak arka varyatörde sorunluymuş. ikisinide değiştirdi. 120 tl gibi bir para aldı

Servis aksaraydaydı sonra motoru getirdim bayrampaşaya ama şöyleki; motor çok yavaş kalkıyor, kalkarken tık tık diye bir ses geliyor, ve sanırım en korkutan şey arka varyatörün ordan yağ akıtıyor. arkadaşlar acil yardım edin kafayı yemek üzereyim :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

bu arada; yavaş kalkmasını ve o sesi sorduğumda adamın cevabı; kayış yeni olduğundan ve ön varyatöre gres yağı sürdüğümden dolayı bir iki gün sonra kendine gelir dedi?
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    mondial 150zc
    kayışlara yağ bulaşmışsa yapar kalkışda ve hızlanmada..ama tıkırtıyı bilemiyorum

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    Alıntı ceyhun1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gölcükde arkadaşlara hep yardımcı oluyorum umarım sana burdan bi arkadaş yardımcı olur

İnş kardeşim

Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Alıntı ceyhun1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayışlara yağ bulaşmışsa yapar kalkışda ve hızlanmada..ama tıkırtıyı bilemiyorum

Aynen abi ordaki bi keçe patlamış, ondan dolayı orası ful yağ olmuş kayış varyatör ful yağ.. neyseki açtık sildik keçeyi yeniledik falan şuan biraz daha iyi.

Adam dedi ne kadar silsekte az bişey kalmıştır oda bir iki güne geçer dedi tamam dedim bende şuan daha iyi hızlanması falan ses de gitti

Motosikleti
    mondial 150zc
    ses nedenmiş

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar dün bayrampaşa ya giderken e5 den yanyola girdim tam yavaş giden bir aracı sollıyayım derken, motorum gaz yiyor fakat gitmiyordu SOLA çekmek zorunda kaldım.

Neyse daha sonra bi şekilde karşıya geçip yaklaşık 2 saat boyunca ittim ve açık bir servis buldum.

Sorun tahmin ettiğim gibi kayış kopmasıymış. Ancak arka varyatörde sorunluymuş. ikisinide değiştirdi. 120 tl gibi bir para aldı

Servis aksaraydaydı sonra motoru getirdim bayrampaşaya ama şöyleki; motor çok yavaş kalkıyor, kalkarken tık tık diye bir ses geliyor, ve sanırım en korkutan şey arka varyatörün ordan yağ akıtıyor. arkadaşlar acil yardım edin kafayı yemek üzereyim :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

bu arada; yavaş kalkmasını ve o sesi sorduğumda adamın cevabı; kayış yeni olduğundan ve ön varyatöre gres yağı sürdüğümden dolayı bir iki gün sonra kendine gelir dedi?
    gene seninkine gres yağı sürülmüş, benimkine incecik zincir yağı sürülmüştü. benim motor 5000 de kalkmıyordu 6000de zorla kalkıyordu.

elazığa gitmeden motordan garip bi ses gelmeye başladı. eğildim baktım bir şey göremedim. servise gittiğimde önce egzozun silindir contasını değişip silikon(?) sürdü. gene aynı ses devam edince bir daha baktı ve silindirin egzoz çıkışına bağlı olan, oradan borularla hava filtresine giden bir borunun yandığını gördü. o hortum da değişti. elazığs giderken tam ortadaki kömürhan köprüsünde motor şişer gibi oldu. müziği de kısınca aynı sesin devam ettiğini gördüm.

o sıra unnamed'i aradımi yola böyle devam edersem bir şey olur mu diye; telefon koptu anlamadım. servisi aradım devam et bir şey olmaz ses yapar fazla yakar dedi.

motor 2-3 kere şişer gibi gaz kesti. gazı bırakıp 40'a yavaşlayıp gaza basınca 20 km daha bir şey olmuyordu.

elazığ'da gene bu boruyu değiştim. geri dönerken gene aynı şey.. motor 3 kere şişti. gene yavaşladım gene düzeldi.

sonra bakıma götürdüm yağını bujisini değiştik. sanayiden en sağlam boruyu aldım. içi bezli, motorun orijinalindekinin 2-3 katı daha güzel. bu da olmazsa otomobile takılan tüplerin hortumudan kullanacağım.

sanırım motoru zorlamamdan dolayı az biraz sağırlaştı. yani yüzde 95 eski haline geldi ama sanki bi sıkıntı var. subap ayarlarının bozulduğunu düşünüyorum. o kadar kilometre geri dönüşüm müdür, sekonder midir ne haltsa o hortum olmadan gezdik... kesin subap ayarları bozuldu.

ara sıra motosikleti rölantide bırakırken stop etme huyu da oldu. 5000 devire çıkarıp gazı bırakınca ara sıra stop ediyor. gene subap ayarı bozulmuştur diyorum.

arızam için sizin fikirleriniz nedir? mesela kayış genişlemiş olabilir mi? bilyalar kırılmış olaiblir mi? arka debriyaj idare eder durumdaydı, o bozulmuş olabilir mi? 2 aydır gelmeyen hava filtrem yüzünden 4000 kmlik kirli ve temizlenemeyen hava filtrem böyle yapıyor olabilir mi?

malatya servisini Allah düşmanımım başına vermesin. göstergem gelmiş hava filtrem gelmemiş. bir ton yuvarlak açık filtre göndermişler.

oto aksesuarcılardan 30 tlye satılan açık hava filtresi takacağım artık....

kilometre redüktörüm de arızalı ve tahmin edin:

redüktör de yok...

4 liralık parça nasıl olmaz ya...

günde 3-5 tane motor satıyor ama yedek parçalar yok. getiremiyor. lanet olsun böyle servise...

Motosikleti
    mondial 150zc
    http://www.velomoto.com.tr/yedek_par...&Marka=MONDIAL böyle siteler var ver siparişi gelsin

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    maxi sübab ayarının bozulmuş olduğunu en rahat giderken anlarsın...
    motora gazı ver ve ilerle daha sonra gazı bırak eğerki kompresöre girmiyorsa motor üflüyorsa anlaki sübab ayarındandır...
    ufak detay ama hava filtreni kontrol ettir...
    en büyük neden odur...
    havalar ısındı...
    hararet seviyen yükselmişte olabilir...
    havalandırmanın önündeki nikelaj plastiği çıkartmayı bir dene...
    en önemlisi hava filtreni değiştir...
    kesin demiyorum ama büyük problem ondadır...
    geçmiş olsun kardeşim...

ErsinBoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i 2011
    Alıntı ngural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar ben yeni aranıza katıldım ZC alalım 2 hafta oldu plakayı ruhsatı fln bn cıkartıcakdım cunku bayı 500 tl ısteyınce ama gecen gun motoru baglattım basıma cok dert aldım yani birde bnde a2 ehliyet yok b sınıfı var sımdı plaka işini fln hallettıkden sonra otoparkdan cıkarmak ıcın bana a2 ehliyetli biri lasım BANA YARDIMCI OLABİLCEK BİRİ VARMI İSTANBUL AVCILAR CİVARI !!!
    birisi şu arkadaşa yardım etsin otoparka boşu boşuna para vericek zaten moyoru çıkarırken bakmıyolar bile ehliyete yani sizle ilgili sorun yaratcak hiç bişey yok
    Rüzgara Sevdalılar

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi sübab ayarının bozulmuş olduğunu en rahat giderken anlarsın...
    motora gazı ver ve ilerle daha sonra gazı bırak eğerki kompresöre girmiyorsa motor üflüyorsa anlaki sübab ayarındandır...
    ufak detay ama hava filtreni kontrol ettir...
    en büyük neden odur...
    havalar ısındı...
    hararet seviyen yükselmişte olabilir...
    havalandırmanın önündeki nikelaj plastiği çıkartmayı bir dene...
    en önemlisi hava filtreni değiştir...
    kesin demiyorum ama büyük problem ondadır...
    geçmiş olsun kardeşim...
    evet eskisi gibi yavaşlamıyor motor. subap ayarı gitmiş. hava filtrem leş gibi. komple kutu mu alsam? adam içindekini sana vermem diyor. komple kutu almam da gerkeli aslında kutuyu sadece karbüratör tutuyor. neyse bugün yapıştırayım şunu...

en iyisi açık hava filtresi takmak. hem bakarsın sesi ve performansı da artar. yalnız bu geri dönüşümle bir iki yer daha hava filtresinin kutusuna bağlı, onları da bu yeni filtreye uzatmak gerekiyor değil mi?

Motosikleti
    mondial 150zc
    açık hava filtreside olur düzgün ve sağlam baglarsan.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    Alıntı ErsinBoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birisi şu arkadaşa yardım etsin otoparka boşu boşuna para vericek zaten moyoru çıkarırken bakmıyolar bile ehliyete yani sizle ilgili sorun yaratcak hiç bişey yok

aynen öle otoparkda bosa yatıo ve her yattı gune para alıorlar kimse yardımcı olmuyo olsa gerekırse olana da verırım 3 5 bişeyler.....

Motosikleti
    az önce gene denedim, gazı bırakınca motor üflüyor.

bizim motorun gücü az. bir planım var ama bir zc parası kadar para lazım. +11 beygir elde edebilirim. üstelik direk tekerden yere aktarılabilen bir 11 beygirden bahsediyorum. merak eden özelden mesaj atsın

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce gene denedim, gazı bırakınca motor üflüyor.

bizim motorun gücü az. bir planım var ama bir zc parası kadar para lazım. +11 beygir elde edebilirim. üstelik direk tekerden yere aktarılabilen bir 11 beygirden bahsediyorum. merak eden özelden mesaj atsın
    nasıl olacak o iş hele bi de bakalım

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl olacak o iş hele bi de bakalım
    özel mesaj attım abi, kritiğini yaparız. gümrüğü halledebilseydim şimdiye dediğimi yapmıştım.

motor yüzde yüz değil de yüzde 90 gaz alıyor arkadaşlar. bi tıkanıklık var gibi. gaz kolunu sona dayadığımda 5500 devirde şahlanan motor şimdi aynı şeyi yaptığımda 5000 devirde tıkanıyor gibi. subap ayarı lazım sanırım. başka fikri olan var mı? videosunu çekiyorum akşam atarım.

Motosikleti
    PCX
    Biz o geri dönüş sistemini komple iptal ettik motorun nasıl rahatladığını anlatamam.

Ayrıca bugün 2 yaşında, 15000km'deki motoruma 5. eksozu taktık. Dükkandaki hurdaların arasından Agility eksozunu biraz kesip, kaynaklayıp, boyayıp taktık valla mükemmel oldu. Depoyuda fulledim bakalım tüketim nasıl olacak.

Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    maxi97 geçmiş olsun sanada :s valla çok kötü bi durum arkadaşlar sanki vites boşta gibi gaz yiyordu alet :D

Ceyhun1982 sesin nedenini anlamadım ama geçti valla :D

Ya arkaya bagaj takan var mı? Bi bagaj buldum da motorcu takmak için demirin üstüne bi sac kaynak yapmak lazım sonra onun üstüne monte ederiz dedi? yapan varsa bu konuda bilgi verebilir mi?

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı aquapolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkaya bagaj takan var mı? Bi bagaj buldum da motorcu takmak için demirin üstüne bi sac kaynak yapmak lazım sonra onun üstüne monte ederiz dedi? yapan varsa bu konuda bilgi verebilir mi?
    evet ama sacı kaynatma demire v,idalattir kaynatirsan daha sonra çikarttiginda hos görüntü olmas.4 tane vida deligi aöçtir matkapla saci oraya vidalattir sonra cantayi saca baglarsin arasinada lastik samyel koy ses yapmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler