Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    arkadaşlar bizim burda fakir ama gururlu bir motorcu arkadaşımız var...
    onada pilot sport almak için yardım topluyoruz...
    ikisi herhalde 220 yapıyordu...
    sizin gibi değerli dostlardan yardımlarını bekliyoruz(:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ne demek yardımcı oluruz tabi..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    2 lastiğe 310 lira vermiştim. ne berbat memleket burası... malatyaya gelmeyin arkadaşlar. ben hiç bir şehirde böyle esnafa rasgelmedim. tok esnaf desen o da değil; dükkana bakıyorsun dökülüyor. malzeme yok. gene de önüne gelen işe burun kıvırıyor.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 lastiğe 310 lira vermiştim. ne berbat memleket burası... malatyaya gelmeyin arkadaşlar. ben hiç bir şehirde böyle esnafa rasgelmedim. tok esnaf desen o da değil; dükkana bakıyorsun dökülüyor. malzeme yok. gene de önüne gelen işe burun kıvırıyor.
    tekel olmanın avantajını yaşıyorlar herhalde...

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekel olmanın avantajını yaşıyorlar herhalde...
    tekel bile değildi, çünkü lastik yoktu. 2 hafta lastiği bekledim. çalışan zaten yok dedi. müdürüne gittim o bile başta mırın kırın etmişti. yanımda sordu falan haftaya gel dedi. haftaya gittim gene biyerleri aradı bulamadık dedi. tam küfredip çıkacakken bir de şu arkadaşı arayayım dedi öyle bulduk...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    tekel bile değildi, çünkü lastik yoktu. 2 hafta lastiği bekledim. çalışan zaten yok dedi. müdürüne gittim o bile başta mırın kırın etmişti. yanımda sordu falan haftaya gel dedi. haftaya gittim gene biyerleri aradı bulamadık dedi. tam küfredip çıkacakken bir de şu arkadaşı arayayım dedi öyle bulduk...
    kardeşim işin zor hakikaten...
    demek ki ss tarzı bir makineye binsen yandın o zaman....
    vay haline senin o zaman, ara dur parça...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    arkadaslar nöbetteyim hastanede yogun geçio zc yatıo hastane önünde )bazen iniyorum yanına seninmi yenimi aldın dio herkes..abi gerçekten bende bi tik var siliom habire motoru işe gelince eve gidince parlatiom ..disklerden balatadan cantlara toz dökülüo siya siliom onları..

Motosikleti
    kardeşim işin zor hakikaten...
    demek ki ss tarzı bir makineye binsen yandın o zaman....
    vay haline senin o zaman, ara dur parça...
    hiç sorma abi ya. benimkini takasa sokup 5 milyara 2008(enjeksiyonlu) gt 250r buldum almaya korkuyorum. tanıdığım motor üstelik kilometreyle oynanmamış ve kazası yok. elazığdaki oruç ustayla bu benim malatya mondial yetkili servisi sadece bunun tamirini bakımını yapabilir. gerçekten iyi makina tam ihtiyacım olan makina ama yok işte güvenemiyorum servislere.

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar nöbetteyim hastanede yogun geçio zc yatıo hastane önünde )bazen iniyorum yanına seninmi yenimi aldın dio herkes..abi gerçekten bende bi tik var siliom habire motoru işe gelince eve gidince parlatiom ..disklerden balatadan cantlara toz dökülüo siya siliom onları..
    bi yoğurt kovası, 2 tane bez yeterli. kovaya sadece su koyup ıslak bezle silip kuru bezle kuruluyoruz motor pırıl pırıl oluyor. kimyasala gerek yok. özellikle elektrikli bir çok ekleme olduğundan ön tarafa su vuramıyorum. en iyisi ve en hızlısı böyle.

geçen biri benim motoru sordu, internetten bakmış. ses sistemini nasıl yaptığımı; 150 rfye nasıl yapacağını falan sordu. numaramı verdim. benim sisleri beğenmedi bi tek. onları da beğenseymiş 2 milyara alıcı bulurmuş falan. hayırlısı dedim yerim belli dedim. satsam mı acaba?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    satıpta yerine koyabileceksen sat...
    ama motorsuz kalırsan fena...

Motosikleti
    satıpta yerine koyabileceksen sat...
    ama motorsuz kalırsan fena...
    şu an motorun önünden bi ses geliyor başka sıkıntım yok. motorumun hiç bir eksiği yok. gt 250rlı arkadaş kullanamadığı için satmak istiyor. kullanamamak değil de; sürekli şehir içinde vitesliden sıkılmış. nişanlımın mezuniyet töreninde arabayla geldi. bir sürü iş için merkeze gidip gelmesi için benim scooteri aldı zorunlu olarak ve hastası oldu. normalde elini sürmezdi, motor mu lan bu derdi.

para yok işte... yeni 5 milyar çektiğim için kredi de alamam.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    o zaman bulaşma derim maxi....
    bununla git gel borçsuz harçsız...

Motosikleti
    o zaman bulaşma derim maxi....
    bununla git gel borçsuz harçsız...
    o motor elimin altında zaten. kanaatimce arkadaşım seneye büyük motora geçer, ben de elinden alırım gt250r'ı .

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    herkese slm millet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:30 ----------

"Ben buraya neden çıktım,nasıl çıktım,niye çıktım? Gördünüz,yürüdüm çıktım.
    Çıkmış da olabilirim,çıkmamış da.Çıkmışsam çıkmışımdır,çıkmamışsam çıkmamışımdır.
    Efendim biz buraya çıktık da sonra 'çıkmadık' mı dedik! Bunlar birtakım uydurma laflardır.

Motosikleti
    bizim bu sigortalar çok dandik. bi cam borunun içine bir telle beraber iki ucuna da metal kapak... bu kapağın biri çıkıyormuş. ara sıra elektrik gidiyordu; meğersem bu yüzdenmiş. sigortayı değiştim.

şeytan diyo 220 volt 10 amper otomatik ev sigortasından sonra 10 ampere dayanacak transformatörle otomatik sigorta yap...

bir de bizim motora açık hava filtresi uygulayan var mı? bugün boş gaz verdim hava filtresinin boşluğuna elimi koydum hiç hava çekmiyordu. filtrem tıkalı zaten o yüzden. sanırım manifoldun oradan tozlu hava alıyor sanıırm.

açık hava filtreleri hakkında bilgisi olan var mı? bunu kullanınca karbüratöre toz toprak giriyor mu acaba?

emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---waiting---
    bizim bu sigortalar çok dandik. bi cam borunun içine bir telle beraber iki ucuna da metal kapak... bu kapağın biri çıkıyormuş. ara sıra elektrik gidiyordu; meğersem bu yüzdenmiş. sigortayı değiştim.

şeytan diyo 220 volt 10 amper otomatik ev sigortasından sonra 10 ampere dayanacak transformatörle otomatik sigorta yap...

bir de bizim motora açık hava filtresi uygulayan var mı? bugün boş gaz verdim hava filtresinin boşluğuna elimi koydum hiç hava çekmiyordu. filtrem tıkalı zaten o yüzden. sanırım manifoldun oradan tozlu hava alıyor sanıırm.

açık hava filtreleri hakkında bilgisi olan var mı? bunu kullanınca karbüratöre toz toprak giriyor mu acaba?

forumu okusamda pek aktif değilim bende katilim dedim..

sigorta işinde linkteki ürün benzeri kablo alırsan araba sigortası takarsın ve daha sağlıklı ollur ben ole yapmıştım zcmde

ayrıca açık hava filtreside denedim tabiki zamanında eğer takıcaksan karbüratör ayarını ii yaptırman lazım yoksa motor çok hava alıp boğuluyor ama ayardan sonra kapaklı tip filtrelerden alırsan toz ve sudan etkilenmez ve sorunsuz olur gazlamalardada sesi ayrı bir güzel olur
    If you touch my bike, I'll touch your girl.

Motosikleti
    Alıntı emreakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumu okusamda pek aktif değilim bende katilim dedim..

sigorta işinde linkteki ürün benzeri kablo alırsan araba sigortası takarsın ve daha sağlıklı ollur ben ole yapmıştım zcmde

ayrıca açık hava filtreside denedim tabiki zamanında eğer takıcaksan karbüratör ayarını ii yaptırman lazım yoksa motor çok hava alıp boğuluyor ama ayardan sonra kapaklı tip filtrelerden alırsan toz ve sudan etkilenmez ve sorunsuz olur gazlamalardada sesi ayrı bir güzel olur
    doğru ya, sigortayı böyle yapayım çok haklısın. o sigortalar her yerde bulunuyor. benim bu sigortalar sadece motosiklet servislerinde ve 20 amper. ha takmışım ha takmamışım; kısadevrede kolay kolay atmaz ki bunlar... sınavlarım bi geçsin motorla olan tüm işleri bitireceğim. sisleri sinyallerin yerine alacağım, arka stobu led yapacağım bir de bu sigorta işi. bakarsınız aküyü alt bagajdan çıkarıp başka yere alırım. bagajı çok küçültüyor. sonrasında motora dokunmam yoruldum artık

yazın açık filtre kışın eski filtreye geçerim. bir de açık filtre olsa bile su borularıyla "u"lar yapıp direk filtrenin üzerine vereceğim. 3-5 denemede son hızlarda rahat hava almasını sağlayacak şekilde ayarını yaparım.

sigorta fikri için tekrar teşekkürler emrakyol.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    emre satmayacaktın motoru....
    gönderdin aleti boş yere...artık ne desek boş...
    ben kafama koydum varyatörle oynama yapacağım..
    arkadaşım dylandan söktü bi tane varyatör j kosta mı ne var ondan...
    bakalım uyarsa bi takıp onu deneyeceğim...
    olur olurda yaparsam sonuçla ilgili bilgilendiririm sizi...

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    iyi geceler millet

Motosikleti
    mondial 150 zc
    günaydın arkadaşlar benim merak ettiğim bir konuda zclerimizin yakıt deposu gerçekten 5,8 lt mi ?(hiç depo sıfırlamadım da ) birde km' de 0,032 lt yakıt tüketimi sizce nasıl ? (belkide bu soruların daha önce bahsi geçmiştir ancak bi ara takipten uzak kaldım ve ilgili ama bilgili olmadığımdanpaylaşımdan uzak duruyorum :( ben sadece yağını ve bakımını takip ediyorum temizliğini yapıyorum en ufak bi ses değişimi yada çıtırtı pıtırtı gacırtıda kendim bakıp beceremezsem servisin yolunu tutuyorum :S ) şimdiden teşekkürler arkadaşlar
    alper tunga öldü mü? :salut:

Motosikleti
    emre satmayacaktın motoru....
    gönderdin aleti boş yere...artık ne desek boş...
    ben kafama koydum varyatörle oynama yapacağım..
    arkadaşım dylandan söktü bi tane varyatör j kosta mı ne var ondan...
    bakalım uyarsa bi takıp onu deneyeceğim...
    olur olurda yaparsam sonuçla ilgili bilgilendiririm sizi...
    ooooo. jcosta en iyisi.

egzoz tamam zaten. bir de açık hava filtresi uygulaması yaparsan çok güzel olur abi. dünyanın en hızlı zcsi geliyor .

eğer motor çok bağırırsa içindeki 12 bagayı daha ağırlarıyla değişirsen hem hızlanman artar hem de son hızın. forumlarda hep bu konuşuluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:34 ----------

Alıntı ALFA DOG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar benim merak ettiğim bir konuda zclerimizin yakıt deposu gerçekten 5,8 lt mi ?(hiç depo sıfırlamadım da ) birde km' de 0,032 lt yakıt tüketimi sizce nasıl ? (belkide bu soruların daha önce bahsi geçmiştir ancak bi ara takipten uzak kaldım ve ilgili ama bilgili olmadığımdanpaylaşımdan uzak duruyorum :( ben sadece yağını ve bakımını takip ediyorum temizliğini yapıyorum en ufak bi ses değişimi yada çıtırtı pıtırtı gacırtıda kendim bakıp beceremezsem servisin yolunu tutuyorum :S ) şimdiden teşekkürler arkadaşlar
    hiç o kadar alamadım malesef. bizimkinde yedek depo var mı yok mu onu bile bilmiyorum. ama bir benzin musluğu var, o yedek depoyu açıyor olabilir. ben 4.6 litreden fazla alamadım. üst limit o çünkü borudaki benzini bile bitirmiştim.

kmde 13.4 kuruş normal bir değer. benim de aynı sayılır. gerçi kilometre göstergemde sıkıntı var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler