Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    silikon bas

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 ZC
    ya o sanırım kapancak gibi değil ben servisede götürdüm ama olmuyo sanırım montajla alakalıymış o kadarda takma kafana bence.

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    boş işler motora bak bence usta önemli ayrıntı değil bunlar 15 gün kaldı motora her gece rüyamda

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    arkadaşlar söyliceklerimi lütfen yanlış anlamayın sadece bi kaç bilgi verip yardımcı olmak isterim...

bende ilk defa bir motor sahibi olmaya karar verdim ilk aklıma gelen mondi zc di görünüşüne bayıldım gittim pazarlık yaptım ruhsatı dahil 2300 ü buluyo. sonra motordan anlayan bi arkadaşıma danıştım mondi alıyorum diye arkadaşım bana resmen kızdı delimisin o fiyata SUZUKİ AN 125 HK var 2400 ruhsat + kask + ehliyet kursu dahil aldım.

şimdi suzuki an 125 ile mondi zc aralarındaki farkı gösterim mondinin görünüşü güzel ama çoğu yorumda enteresan şeyler yazıyo biri demiş göstergelerin kenarlarında boşluk var diğeri silikon çek demiş, birisi altı vuruyor demiş diğeri sök yayları sık, suzuki ile şu anda 500 bakımı hariç servise uğrama sıkıntım olmadı 125 cc olmasına rağmen 110 ile 120 yapnlar var ben daha asılmadım çünki bunlar hız için değil. sadece sölemek istediğim neden aynı parayı verip bi tarafta suzuki alıp keyfini çıkarmak varken diğer tarafta elinde slikon anahtar takımı motorun gevşeyen vidalarını sıkıp açılan yerlere silikon çekesinizki. herkese allah kaza bela vermesin.

Saygılar...

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    Alıntı antbell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar söyliceklerimi lütfen yanlış anlamayın sadece bi kaç bilgi verip yardımcı olmak isterim...

bende ilk defa bir motor sahibi olmaya karar verdim ilk aklıma gelen mondi zc di görünüşüne bayıldım gittim pazarlık yaptım ruhsatı dahil 2300 ü buluyo. sonra motordan anlayan bi arkadaşıma danıştım mondi alıyorum diye arkadaşım bana resmen kızdı delimisin o fiyata SUZUKİ AN 125 HK var 2400 ruhsat + kask + ehliyet kursu dahil aldım.

şimdi suzuki an 125 ile mondi zc aralarındaki farkı gösterim mondinin görünüşü güzel ama çoğu yorumda enteresan şeyler yazıyo biri demiş göstergelerin kenarlarında boşluk var diğeri silikon çek demiş, birisi altı vuruyor demiş diğeri sök yayları sık, suzuki ile şu anda 500 bakımı hariç servise uğrama sıkıntım olmadı 125 cc olmasına rağmen 110 ile 120 yapnlar var ben daha asılmadım çünki bunlar hız için değil. sadece sölemek istediğim neden aynı parayı verip bi tarafta suzuki alıp keyfini çıkarmak varken diğer tarafta elinde slikon anahtar takımı motorun gevşeyen vidalarını sıkıp açılan yerlere silikon çekesinizki. herkese allah kaza bela vermesin.

Saygılar...
    Valla hocam simdiki aklim olsa, ben de aynisini yapar, Suzuki alirdim. 2700 km'deki ZC 5-6 kere servise gitti. Egzos tarafindan gelen ses de iyice sinirlerimi bozuyor. Aldigima pisman olmaya basladim.

ZC fanatikligi bir yere kadar, sana cogu kisi yazdiklarinda hak verecektir.

slm arkadaşlar aranıza bugün katıldım öncelikle herkese mrb lar. 83 sayfanın %90 nını okudum. bende bir zc hayranıyım motor görüntü olarak gerçekten güzel ve almayı düşünüyorum. ilk motorum olacağı için sıfır mı alsam ikinci elmi karar veremedim. rodaj çok önemli diyorlar ve bencede evet çok önemli ama ikinci ele girersem eğer nerden bilebilirimki motorun rodajı nasıl geçmiş???

he birde ikinci ele girersem kutusu hiç açılmamış sıfır ps 3 üm var orjınal 40 Gb. onuda takasta kullanmayı düşünüyorum.

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600

Yanlış anlaşımasın!

Saygılar...
    Antbell, görüşüne saygı duyuyorum ve yazdıklarından iyi niyetli olduğun anlaşılıyor (biliyoruz ki mondiali, bırakın üstüne oturmayı, 100 metre yakından bile görmeyen arkadaşların kötülediğini hepimiz biliyoruz sanırım) ancak şunu eklemek isterim; Ben bu modeli alalı 1 ay' ı henüz geçti ve motor 700 km' ye yaklaştı. Yazılanlardan birkaçına gözattım da, daha yeni aldığı motordan şikayet edenler var. Bunu kötü şans olarak niteleyebiliriz ama buraya dikkatinizi çekmek istiyorum ki siz motorunuza nasıl bakarsanız o da size öyle bakar. Arkadaşlar, rodaj süresinin motorun ömrünü etkileyen en önemli süreç olduğunu motorla az-çok ilgilenen herkes bilir. Ben motorum yaklaşık 700 km.' de olmasına rağmen artçı almadan biniyorum ve rodaj (ilk 1000 km) süresince de böyle gidecek. Eğer kitapçığını okuduysanız katettiğiniz km.' ye göre hız limitleri koymuşlar. (0-150 km arası 30km/h sınırı var örneğin). Ben sorun yaşayan arkadaşların kötü kullanımından kaynaklandığını söylemiyorum, tabi ki kimin nasıl kullandığını bilemeyiz. Ama ben elimin altındaki motordan bahsedecek olursam, yukarıda da söylediğim gibi 1 ay'ı henüz geçti ve yaklaşık 700 km yol yapmış olan benim motorum Japon yapımı değil, o da diğerleri gibi aynı fabrikadan çıkan bir Çinli. Tamam daha çok yeni, bunları söylemek için henüz erken olabilir ama motorun genel anlamda kötülendiğini görünce de yazmak istedim. Mondial' in çok sağlam ve çok kaliteli olduğunu iddia etmiyorum, yanlış anlaşımasın ama elinizdekinin ne olduğunu bilip, ona göre davranırsanız uzun süre sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Şöyle düşünün, kimse size bu motorun fiyatına Silverwing vermez. Herkesin görüşüne saygım var ama ben böyle düşünüyorum. Temiz kullanıldığı takdirde size uzun süre hizmet edecek bir motor. İkinci el ilan sitelerine göz atacak olursanız 12000 km.' yi gören, hala temiz olan 150 zc' leri görebilirsiniz. Yazı biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın ama bunlar benim samimi olarak düşündüklerim. 700 km.' deki bir 150 zc ile ilgili sorusu olan arkadaşların sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım, herkese kazasız sürüşler.

evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    150 ZC
    Alıntı sultanahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antbell, görüşüne saygı duyuyorum ve yazdıklarından iyi niyetli olduğun anlaşılıyor (biliyoruz ki mondiali, bırakın üstüne oturmayı, 100 metre yakından bile görmeyen arkadaşların kötülediğini hepimiz biliyoruz sanırım) ancak şunu eklemek isterim; Ben bu modeli alalı 1 ay' ı henüz geçti ve motor 700 km' ye yaklaştı. Yazılanlardan birkaçına gözattım da, daha yeni aldığı motordan şikayet edenler var. Bunu kötü şans olarak niteleyebiliriz ama buraya dikkatinizi çekmek istiyorum ki siz motorunuza nasıl bakarsanız o da size öyle bakar. Arkadaşlar, rodaj süresinin motorun ömrünü etkileyen en önemli süreç olduğunu motorla az-çok ilgilenen herkes bilir. Ben motorum yaklaşık 700 km.' de olmasına rağmen artçı almadan biniyorum ve rodaj (ilk 1000 km) süresince de böyle gidecek. Eğer kitapçığını okuduysanız katettiğiniz km.' ye göre hız limitleri koymuşlar. (0-150 km arası 30km/h sınırı var örneğin). Ben sorun yaşayan arkadaşların kötü kullanımından kaynaklandığını söylemiyorum, tabi ki kimin nasıl kullandığını bilemeyiz. Ama ben elimin altındaki motordan bahsedecek olursam, yukarıda da söylediğim gibi 1 ay'ı henüz geçti ve yaklaşık 700 km yol yapmış olan benim motorum Japon yapımı değil, o da diğerleri gibi aynı fabrikadan çıkan bir Çinli. Tamam daha çok yeni, bunları söylemek için henüz erken olabilir ama motorun genel anlamda kötülendiğini görünce de yazmak istedim. Mondial' in çok sağlam ve çok kaliteli olduğunu iddia etmiyorum, yanlış anlaşımasın ama elinizdekinin ne olduğunu bilip, ona göre davranırsanız uzun süre sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Şöyle düşünün, kimse size bu motorun fiyatına Silverwing vermez. Herkesin görüşüne saygım var ama ben böyle düşünüyorum. Temiz kullanıldığı takdirde size uzun süre hizmet edecek bir motor. İkinci el ilan sitelerine göz atacak olursanız 12000 km.' yi gören, hala temiz olan 150 zc' leri görebilirsiniz. Yazı biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın ama bunlar benim samimi olarak düşündüklerim. 700 km.' deki bir 150 zc ile ilgili sorusu olan arkadaşların sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım, herkese kazasız sürüşler.
    tamamiyle katılıyorum arkadaşa, benim motorumda su an 120 km civarı, işlerimden dolayı daha binip gezme fırsatım olmadı ama bu çin mallarında rodaj meselesi gerçekten önemli arkadaşlar, kaldıki motoru da iyi bir rodaj geçirirseniz eğer gayet de güçlü, çakıra çukura fazla girmedikten sonra, sağında solundan ses de gelmeyeceğini sanıyorm rodaj sırasında, kazasız belasız kullanımlar
    [B]to Live is to Die...[/B]

Motosikleti
    150 ZC
    An kullanıcısı iyisin hoşsunda bi yedek parça fiyatlarını çıkarttınmı hiç servisten?

motoru alınca iş bitseydi ben vespa alırdım! ama bunun gerisi de önemli

internette bile bizim yedek parça fiyatlarını görebilirsin işçilikte çok tutmuyo,
    benim tercihimdeki en büyük etken buydu inşallah kazasız belasız kullanırsın..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Buralarda birileri sorunlarından bahsediyor.. Ama Rize de kullanan arkadaşım war hiç sorun yasamadı arkadaşlar... Ne iş anlamadım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    showdownKing; tekrar sölüyorum arkadaşlar ben suzuki propagandası yapmam banane sadece şunu söliim belkide burdakilerden daha fazla mondial servisine gittm herşeyi listeden değil elimde tutarak gözümle görerek inceledim. dedinki servisi daha pahalı, bak çok değil bi kaç sayfa arkada yazmış arkadaşın biri her motora bindiğimde vidalar gevşiyo somunlar çıkıyo diye diğeride eline anahtar al sık diye cevap vermiş. inan kardeşim ben iki kat daha fazla para veririrm ve gevşemeyen vida alırım. motor kazalarının şiddetini hepiniz benden iyi biliyosunuz. bi anlık dikkatsizlik hayatınızın geri kalanını sandalyede geçirmenizi sağlayabilir. sağlık parayla satın alınamaz. geri dönüşü yok yani bunun. mondialin kaskına kadar inceledim 29 ytl fiyatı var. millet adam gibi kaskı 150 ytl fiyattan başlıyo satmaya. neden mondial çokmu cömert olduğu için o fiyattan satıyo. git kardeşim bence o o internet sitesinde gördüğün parçaların neden cok ucuz olduğunu yakından gör derim ben ve lütfen yanlış anlama hala demek istediğim marka yada motor takıntısı değil sadece ben insan sağlığını, yani hepimizi düşünerek bi kaç şey yazmak istedim.

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    Alıntı yavrumalikem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler tartışmaya gerek yok atalarımız ne demiş ''''BAKARSAN BAĞ BAKMASSAN DAĞ OLUR''' diye kaçıncı kez oldu bilmiyorum ama bu fiyata alınabilecek en yi motor şu andan ''UĞUR MONDİAL 150 ZC'''
    bir önceki sayfadaki yazım beyler

Motosikleti
    mondial 150zc
    arkadaşlar. tabiki aldığımız malın ne olduğunu nasıl kullnılması gerektiğini biliyoruz. mondialden bir honda, yamaha kaliteside beklemiyoruz. bu sayfaları sadece biz 150zc kullanıcıları değil, motorla ilgilenen ve almayı düşünen arkadaşlarda okuyor. burda nasıl olsa aldık o zamn övmeliyim mantığıyla hareket edersek bunun kimseye bir faydası olmaz. benim babam mondialin sahibi değil. sebepsiz yere onu övmemede gerek yok. doğru neyse onu söuyleyelim yeter. bu motordan arkadaşımla beraber 2 tane aldık ve yaşadıklarımı burada aktardım. bu zamana kadar ufak tefek şeyler dışında böyle ciddi bir sorun yazan olmamış galiba. ancak 2 motorda bu sorun olduktan sonra servise gittik ve servistede 2 tane 150 lik aynı sorundan bekliyordu. kronik bir sorun olduğundan bahsetti servis. servis dönüşü yolda karşılaştığımız bir 150 zc sürücüsünü durdurup bunlardan bahsettik ve birbirimizin motorlarını denedik. aynı sesler ondada vardı. 1 tane si şansızlık 2 tanesi şansızlık olabilir. ama 5 tane motor bence şansızlık değil sorunuın ta kendisidir. ve alacak ve almayı düşünen arkadaşlar iyi ve güzel birçok şeyin yanında bunlarıda göz önüne almalarını sağlamak bu forumun öncelikli amacıdır diye düşünüyorum. şunu kesinlikle belirtmeliyim ki bu motoru çok sevdim ve yakıtı, görüntüsü ve fiyatından çok memnunum. bu fiyata alınabilecek en iyi motor kesinlikle budur. sorunlarda birşekilde çözülecektir. yarın başka bir servise götürüp halletmeye çalışacağım. canımı sıkan ise 1 haftada 6. kez servise gitmem ve 2. kez uzun süreli motoru servise bırakmam. motoru yeni almamdaki amaç en azından 1 yıl sorunsuz kullanabilmekti ama 1 haftayı bile bulamadık

sonuç olarak herkes motorun iyi vede KÖTÜ yönlerini yorumsuz olarak yazarsa forumu forum yapan olgunun gerçek anlamıyla ortaya çıkacağı kanıındayım.

showdownKing; tekrar sölüyorum arkadaşlar ben suzuki propagandası yapmam banane sadece şunu söliim belkide burdakilerden daha fazla mondial servisine gittm herşeyi listeden değil elimde tutarak gözümle görerek inceledim. dedinki servisi daha pahalı, bak çok değil bi kaç sayfa arkada yazmış arkadaşın biri her motora bindiğimde vidalar gevşiyo somunlar çıkıyo diye diğeride eline anahtar al sık diye cevap vermiş. inan kardeşim ben iki kat daha fazla para veririrm ve gevşemeyen vida alırım. motor kazalarının şiddetini hepiniz benden iyi biliyosunuz. bi anlık dikkatsizlik hayatınızın geri kalanını sandalyede geçirmenizi sağlayabilir. sağlık parayla satın alınamaz. geri dönüşü yok yani bunun. mondialin kaskına kadar inceledim 29 ytl fiyatı var. millet adam gibi kaskı 150 ytl fiyattan başlıyo satmaya. neden mondial çokmu cömert olduğu için o fiyattan satıyo. git kardeşim bence o o internet sitesinde gördüğün parçaların neden cok ucuz olduğunu yakından gör derim ben ve lütfen yanlış anlama hala demek istediğim marka yada motor takıntısı değil sadece ben insan sağlığını, yani hepimizi düşünerek bi kaç şey yazmak istedim.
    helal olsun almıcam cın malı mondıal demek gelıo ıcımden ama 2000 ytlye maxı scooter nerden bulurum ki başka

Motosikleti
    150 ZC
    sen parçaları ne olarak araştırıyosun ki aga , kask motorun parçası değildir.
    vida vida dediğin de sıkmaktan üşenmeyen arkadaşım alır motoru
    hem vidanın fiyatıda 0,25 ykr tabi böle bi fiyatfarkı verebilecek güçte
    olan insan içinde sorun değil

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    hımm ben senin vida örneğini verirken neden bahsettiğimi anlayacağını düşünmüştüm yanılmışım. neyse sen haklısın kardeşim motorunu güle güle kullan yineden hız yapmamaya özen göster olurmu. saygılar.

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600
    Burada antbell' in anlatmak istediği iki marka arasındaki parça dayanımı ve bu noktada kendisine katılıyorum. Eğer zahmet olmayacaksa kendisinden motoru an125hk' nın rodaj döneminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve hız limitlerinin bizim 150 zc' lerde ki gibi katedilen mesafeye göre artış şeklini verebilirse küçük bir kıyaslama imkanımız olabilir. Bununla birlikte iki firmayı iki ayrı kefeye koyacak olursak, Suzuki' nin ağır basacağını tüm arkadaşlarım takdir edeceklerdir. Aksini iddia eden fanatiklik etmiş olur ki bu da biz kullanıcılardan bilgi ve görüş almak isteyen arkadaşları ziyadesiyle yanıltmak anlamına gelir. Ben daha önce de yazdığım gibi kendi motorum ile ilgili deneyim ve gözlemlerimi aktarmaya çalıştım. Yanlış anlaşılacak birşey yazdıysam özür dilerim ama böyle olduğunu sanmıyorum. Bugün 700 km. yi geçtim ve halâ bir sorun yok. Bu şu demek değildir ki "motor çok sağlam". Elbette ki 700 km. deki bir motor bir arıza çıkarmamalı. Aslına burada sorun yaşayan arkadaşların tartışması gereken şu olabilir, tabi bu bir görüş. Bu motorların üretiminde bir standart olmalı, neticede sokak arasındaki bir atelyede değil bir fabrikada üretiliyor. Bu standart da bana göre beraberinde bir sorumluluk getirir. Firma taahhüt ettiğinin altında bir standart da üretim yapıyorsa ki biz buna kalitesiz diyoruz ve bu da beraberinde erken (bazen de çok erken) arızalara sebep oluyorsa, bu noktada yapılabilecekleri herkes bilgisi dahilinde tartışmalı bence. Unutmayalım ki ancak ve ancak doğruyu tartışarak bulabiliriz. Düşünecek olursak eğer, forumlar da aslında bize fikir beyan etme ve bir tartışma ortamı sunmuyor mu? Lütfen birbirimizin görüşüne saygı gösterelim. Ayrıca antbell yazdıklarında kendisinin de belirttiği gibi herhangi bir firmanın tarafı olarak değil, kullanıcı arkadaşları bilinçlendirme mahiyetinde tarafsız bir yazı yazmış ve bu noktada kesinlikle haklı. Tartışma dediğimiz şey, fikirlerin saygı ve sevgi çerçevesinde ortaya konması olmalıdır ki mesafe katedelim. Herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Şu sorunlardan problemlerden bi sıyrılalım yaa.Biraz konu dağılsın.
    Örümcekim güzel olmuş mu
    FoRMuLa 1-MoToSiKLeT ve AkVaRYuM :cat:

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    güzel olmuş aga

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler