Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X max ile ilgili Çok sağlam görüşlere kronik problemine sürüş keyfine ara hızlanmasına Gerçek son hızına ve yakıt tüketimi gibi bilgilere ihtiyacım var uzun bi yazı patlatabilir mi biri?

YOK mu hiç yahuuuuuuuuuuuuuuuu???????????
    problemler çok değil ama yolda kalmana sebep oluyor bazen benim gibi bilgin yoksa fazla.
    1.Konjektör soketi:Motoru aldığın gibi servise götür ücretsiz değiştiriyorlar.Problemi soketlerin bir tarafının pirinç bir tarafının gümüş(beyaz) olmasından kaynaklanan bir problem.Birde forumu okuduysan akü problemi var ,işte o problemin kaynağı bu yani değiştirince hiçbirşey kalmıyor.(Başıma gelenleri aktarıyorum)
    2.İnan başka kronik problemi yok motorların herkesin bir iki şikayeti oluyor ama başka birşey yok.
    Kullanım özellikleri tek kelimeyle harika.Sınıfının en büyük jant ölçülerine sahip(ön:15" arka:14")bunu kullanırken anlarsın çok büyük avantajları var.
    Motor gücü torku süper 21 bg 22nm yani motor gücünden çok tork veriyor buda rampalarda ve artçıyla giderken çekişi çok iyileştiriyor.Hızlanma gayet güzel şehir içi kullanım özellikleri motor çok büyük olmadığı için rahat.Yurtdışında enjektörlüsü çıktı ama bizdekilerin hepsi karbüratörlü belki 2008 modeller enjektörlü olabilir.Benzin sarfiyatı kmde 110 krş --150 krş arası.Bir depo benzinle 270-300 km arası gidiyor.Genelleme yapmayım benimki böyle yakıyor belki arkadaşlar daha az yaktırıyordur.Son sürat göstergede neyse o 160km.Artçıyla 150km gördüm ama hafif rampa aşağıya.Motor kuru ağırlığı 164kg olması lazım tam hatırlamıyorum biraz ağır ama yolda ip gibi gidiyor.Bagajı çok büyük iki adet büyük kask, mont ,eldivenler ,balaklava,ufak bir tamir seti hepsi içinde.Ya aslında yazacak çok şey var ama almayı düşünüyorsan bence alınacak bir motor,servis problemi parça problemi yok.Benim motor 7000km de üstündeki orjinal bujisi duruyor servis gerek görmediği zaman değiştirmiyor,zorla hava filtresini değiştittirdim keyfe keder.
    Şimdiden neye karar verirsen ver hayırlısı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    funkstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende beldeyamanın orjinal aparatını taktırmıştım onun içinde 150 ytl ödedim çanta(42 lt. shad ) ile beraber 350ytl ye mal oldu.Zaten motor işine bulaştınmı herşeyi fahiş rakamlara alıyorsun.Bende şuan bir kanuni bayisinde çalışıyorum ordan biliyorum.
    12/12 kuru akününde fiyatı 38 ytl zaten servisde akü yok dışardan sordum bosch marka.

bu aküyü taktınız mı? durum nedir? nereden temin edilir? yuvaya uydu mu? teşekkürler...

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    ARKADAŞLAR ŞİMDİ BURADA YAZACAKLARIMA BAZILARINIZ KIZABİLİRSİNİZ AMMA...
    BEN BUGÜNDEN SONRA BU ALDIĞIM MOTORA LANET EDİYORUM......
    FORUMU BAŞINDAN BERİ TAKİP EDENLER YADA ÖNCEKİ SAYFALARDA X-MAX İN ELEKTRİK ARIZALARINI İNCELİYENLER BİLİYORDUR...BENDE DEFALARCA BU ARIZAYI YAŞADIM AMMA ARTIK ARIZA KRONİKLEŞTİ VE NE SERVİS NE BELDEYAMA BU ARIZAYI TINLAMIYOR..
    BU SAATEN SONRA X-MAX ALIP PARASINI ÇÖPE ATMAK İSTİYEN YADA BENİM VE BENİM GİBİ DEVAMLI ARIZALARINDAN YAKINMAK İSTİYEN BU MOTORU ALSIN...
    FORUMU İNCELEYİN SONRA BİDE www.şikayetvar.com SİTESİNİ İNCELEYİN VE GÖRÜN..
    BİR YIĞIN İNSAN BU MOTORSİKLETTEN ŞİKAYETÇİ..VE BELDEYAMANINDA KİMSEYE YARDIMCI OLACAĞI YADA SORUNU GİDERECEĞİ YOK...
    YAMAHA BÖYLE BİR MOTORSİKLETİ ÇİNLİLERE BİLE YAPTIRMIŞ OLSA BU KADAR KÖTÜ OLAMAZDI...
    BUNLARI MOTORUNU BÜYÜK FEDAKARLIKLARLA VE SEVEREK ALAN BİRİ OLARAK VEEE ÜZÜLEREK YAZIYORUMM..
    ARTIK MOTORSİKLET FALAN YOK...SIRF ÇİNLİ OLMASIN ARIZA YAPMASIN YILLARCA SORUNSUZ KULLANALIM DİYE DÜNYANIN PARASINI VERİP ALDIĞIM X-MAX ŞU ANDA BENİ HER GÜN EVVET HER GÜN YOLDA BIRAKIYOR......
    REZİL OLDUK MİLLETE...
    SON OLARAK SAĞOL YAMAHA SAĞOL BELDEYAMA DİYORUM..
    BÜYÜK KAZIK ATTTIN BİZEE....ŞİMDİDE ONUN GARANTİSİ YOK..BUNUN PARÇASI YOK...HELAL OLSUN SİZE...

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı tekirdağ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR ŞİMDİ BURADA YAZACAKLARIMA BAZILARINIZ KIZABİLİRSİNİZ AMMA...
    BEN BUGÜNDEN SONRA BU ALDIĞIM MOTORA LANET EDİYORUM......
    FORUMU BAŞINDAN BERİ TAKİP EDENLER YADA ÖNCEKİ SAYFALARDA X-MAX İN ELEKTRİK ARIZALARINI İNCELİYENLER BİLİYORDUR...BENDE DEFALARCA BU ARIZAYI YAŞADIM AMMA ARTIK ARIZA KRONİKLEŞTİ VE NE SERVİS NE BELDEYAMA BU ARIZAYI TINLAMIYOR..
    BU SAATEN SONRA X-MAX ALIP PARASINI ÇÖPE ATMAK İSTİYEN YADA BENİM VE BENİM GİBİ DEVAMLI ARIZALARINDAN YAKINMAK İSTİYEN BU MOTORU ALSIN...
    FORUMU İNCELEYİN SONRA BİDE www.şikayetvar.com SİTESİNİ İNCELEYİN VE GÖRÜN..
    BİR YIĞIN İNSAN BU MOTORSİKLETTEN ŞİKAYETÇİ..VE BELDEYAMANINDA KİMSEYE YARDIMCI OLACAĞI YADA SORUNU GİDERECEĞİ YOK...
    YAMAHA BÖYLE BİR MOTORSİKLETİ ÇİNLİLERE BİLE YAPTIRMIŞ OLSA BU KADAR KÖTÜ OLAMAZDI...
    BUNLARI MOTORUNU BÜYÜK FEDAKARLIKLARLA VE SEVEREK ALAN BİRİ OLARAK VEEE ÜZÜLEREK YAZIYORUMM..
    ARTIK MOTORSİKLET FALAN YOK...SIRF ÇİNLİ OLMASIN ARIZA YAPMASIN YILLARCA SORUNSUZ KULLANALIM DİYE DÜNYANIN PARASINI VERİP ALDIĞIM X-MAX ŞU ANDA BENİ HER GÜN EVVET HER GÜN YOLDA BIRAKIYOR......
    REZİL OLDUK MİLLETE...
    SON OLARAK SAĞOL YAMAHA SAĞOL BELDEYAMA DİYORUM..
    BÜYÜK KAZIK ATTTIN BİZEE....ŞİMDİDE ONUN GARANTİSİ YOK..BUNUN PARÇASI YOK...HELAL OLSUN SİZE...
    Dostum bu tespitini foruma ilk defa üye oldugumda bir saatimi ayırıp sonuna kadar tum sayfaları okuduktan sonra karar vermiştim zaten. Bende bir ara almaya niyetlendim bu motoru ama sonradan yazılanlar-çizilenlerden dolayı bu motoru alarak agrimayan başımı agritmaya ve de HAYATIMIN HATASINI YAPMAMAYA karar verdim.

Zaten motorun ön tasarımıda artık hoşuma gitmiyor (özellikle far tasarımı) zira tipik japon tasarımları olan "agresif, kişilikli ve sport" gorunumden eser yok motorda. Önden bakıldıgında şapşal (hatta aptal) bir ördege benziyor motor!

Neyse yasadıgın sorunlara gercekten çok üzücü ve bir o kadarda inanması güç ama maalesef gerçek şeyler dostum. Aklimda bu günlerde beverly 250 var. Suan bi-fiil piaggio skipper 150 kullanan VE ÇOOOK MEMNUN OLMAMDAN DOLAYI 250 CC KATEGORİSİNDE TERCİHİM YİNE PİAGGİO'DAN YANA OLACAK artik buna adım gibi eminim. Bu motorun x-max'a göre bana göre tek handikabi bagaj hacmi dezevantajı o kadar.

Herkese kazasız- belasız surusler...

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu tespitini foruma ilk defa üye oldugumda bir saatimi ayırıp sonuna kadar tum sayfaları okuduktan sonra karar vermiştim zaten. Bende bir ara almaya niyetlendim bu motoru ama sonradan yazılanlar-çizilenlerden dolayı bu motoru alarak agrimayan başımı agritmaya ve de HAYATIMIN HATASINI YAPMAMAYA karar verdim.

Zaten motorun ön tasarımıda artık hoşuma gitmiyor (özellikle far tasarımı) zira tipik japon tasarımları olan "agresif, kişilikli ve sport" gorunumden eser yok motorda. Önden bakıldıgında şapşal (hatta aptal) bir ördege benziyor motor!

Neyse yasadıgın sorunlara gercekten çok üzücü ve bir o kadarda inanması güç ama maalesef gerçek şeyler dostum. Aklimda bu günlerde beverly 250 var. Suan bi-fiil piaggio skipper 150 kullanan VE ÇOOOK MEMNUN OLMAMDAN DOLAYI 250 CC KATEGORİSİNDE TERCİHİM YİNE PİAGGİO'DAN YANA OLACAK artik buna adım gibi eminim. Bu motorun x-max'a göre bana göre tek handikabi bagaj hacmi dezevantajı o kadar.

Herkese kazasız- belasız surusler...
    dAHA ÖNCE BURADA BELİRTTİMMİ HATIRLAMIYORUM AMA BANDA 4 YIL SKİPPER 150 KULLANDIM VE ŞU AN SATTIĞIM ARKADAŞIMDA BİR TEK PROBLEMSİZ 22000 KM DİR KULLANMAYA DEVAM EDİYOR..KARARINI TEBRİK EDİYOR HAYIRLI SÜRÜŞLER DİLİYORUM..DARISI BU YAZILANLARI OKUMA ZAHMETİNE KATLANIP HATA YAPMAYACAK DİĞER ARKADAŞLARIMIZIN BAŞINA...SAYGILAR...

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Bende dün itibarı ile Yamaha Xmax'imi üzülerek sattım arkadaşlar.Daha önce okuduysanız konjektör arızası vardı tam tamına 60 gün oldu ve hala konjektör yok her sabah akü kablosu elimde beklemekten gına geldi ve ucuz pahalı demedim motorumu sattım.Bursa servis,parça ihtiyaç faxını yanımdan faxladı ama parça yok.Ben böyle bir servis anlayışı görmedim beldeyama'ya defalarca mail attım bana birkez olsun cevap yazmadılar.Bundan sonra Majesty alayım diyordum ondanda vazgeçtim.Acayip canım sıkkın birde tekirdağ'ın yazısını okudum iyice moralim bozuldu.Zaten bu sıkıntılar iyice ayyuka çıkmış kime motoru göstersem abuk sabuk fiyat veriyor resmen içim acıdı.Gitti yok pahasına bi dünya para verip aldığım ve severek kullandığım motorum,bunun tek suçlusuda BELDEYAMA'dır arkadaşlar.Sorunsuz kullanan arkadaşlara aman diyorum motorlarına dikkat etsinler bir yerlerini bozmasınlar!!!!!!Herkese hayırlı bayramlar,kazasız sürüşler diliyorum.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Arkadaşlar resmen motoru çöküşe sokmuşsunuz harbiden üzüldüm yani benim hayalim bi x-max veya xcity'im olsundu...
    BU akü olayı tamam belli baya problem çıkarmış ama bakın bi parça değişince problem yaşanmıyo diyor GORBON74 ?
    Ve konuya inanılmaz az katılım var

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    sky_forever yanlış anlama,ben motorumu severek kullanıyordum ama bu lanet arıza bir başladı beni usandırdı resmen.10 dakika motoru biryere park ediyorsun işini görüp geliyorsun marşa basıyorsun tık yok e ayak marşı yok zaten. 60 gün elimde akü kablosuyla dolaştım ya insaf diyorum bu beldeyama'ya.Hakikaten içim acıdı çok zoruma gitti.Buraya yazdıklarımdan kimse üstüne alınmasın sorun çıkmadan kullananlar var onların motorlarına veya xmaxa çamur atmıyorum sadece beldeyamanın ufacık bir parçayı temin edemediğine kızıyorum ve beldeyamaya onlarca e-mail attım biride geri dönmedi.Yetkili servis problemi yok ama BELDEYAMA problemi var.Sorun ufak gibi dursada öyle değil işte böyle bir sorun adama motorunu yok pahasına sattırıyor.SAYGILAR.

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Motorunu sorunsuz kullanan şanlı arkadaşlar alınmasın..Benim isyanım kendi şanssızlığıma..Ama bu şanssızlığı yaşıyan bir tek ben değilim.Motoru biryere park edip 10 dk sonra yanına gidip çalışmadığını gördüğünüzde ve şehrin orta yerinde kalakaldığınızda sizlerde benim gibi düşünürsünüz.Hem benim motorumda arızalı dedikleri parça değiştiği halda ben hala her Allah ın günü bu sorunu yaşıyorum..Anlıyacağınız parça değişince de bu sorundan kurtulamıyorsunuz...Artık tek bir ihtimal var TÜKETİCİ MAHKEMESİ...zATEN MOTORUDA DEPOYA KOYUP TERK ETTİM..HERGÜN SORUN YAŞAMAKTAN,STRES OLUP ALAY KONUSU OLMAKTANSA YÜRÜRÜM DAHA İYİ...

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    tekirdağ olay bu kadar ciddi mi ya hakikatten akü boşalıyo mu sigortası mı atıyo yoksa nedir yani tam problem?

Motosikleti
    yamaha bws 100 & fazer s2

beldeyama öptü beni

benim de x-max beyin arızası daha doğrusu inmobilizer bozuldu tamıtamına 72 günde parça geldi. şimdi şükür arıza yok ama ev iş arası 6.5 km olduğu için akü sarj etmiyo yani ediyoda mars ta aküden çektiğini yerine koyamıyo. böylece 1 1.5 ay sonra akü bitiyo planım şu bi bilgisayarın ups ne bağlayıp 20 - 30 günde bir tam sarj yapmak.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    dostlar bende x-city aldım. x-max ile farkı, artı ve eksileri ve performanslarını karşılaştırırsak ne gibi bir sonuç çıkar caba???

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekirdağ olay bu kadar ciddi mi ya hakikatten akü boşalıyo mu sigortası mı atıyo yoksa nedir yani tam problem?

Valla arkadaşım motorumu çalıştırıp biniyorum..Gideceğim yere varıp stop ediyorum..İşimi halledip tekrar basıyorum tek marşta alıyor..Yolda bi arkadaşı görüp duruyorum tekrar basıyorum kimse yok..Bas bas boşuna..Haydiii aküyü sök sanaiye götür şarjettir tekrar motorun yanına dön bas marşa tamam..Dooru eve..Sabah motoru çıkar bas marşa yine kimse yok..sök aküyü sanaiye götür tam şarjettir gel motorun yanına tak..Bas marşa tamam git gez...Eve gel park et..acil bir telefon hemen gel desin..İn aşağıya bas marşa kimse yok...DAHA YAZAYIMMI....?????
    Oto elektrikçiye git ölçtür..Abi akü sağlam şarz tutuyor..konnektör sağlam herşey normal desin....
    Bende en sonunda çarşının ortasında BENZİN döküp yakıcam..İbret i Alem olsun diye..
    belki o zaman beldeyama yetkilileri utanır da benden sonraki arkadaşlarla lütfen ilgilenir diye.....

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    yamaha dan hiç böyle bişi duymak istemezdim..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Eski Xmax kullanıcısı olarak yorumlarım:

-- Az yakması ve geniş bagajını hala özlüyorum. İşçiliği de fena sayılmazdı hani. Yıkarken parlatırken çok severdim motorumu.

-- Çok hızlıydı. Gruplar içinde hiç geri kalmaz, hiç ezilmezdim 250'liliğimle. Oturuşu, suspansiyonu çok rahattı. Türkiye'nin yarısını gezdik onunla. Sattığımda 18000 km idi.

Aldığımdan beri marşa basınca çatır çutur sesler geliyordu. Sanki birisi karterde tornavida unutmuş gibi bir ses. Göçmen motora götürdüğümde birkaç kez hatırlattım bu durumu, birşey olmaz dediler. Bir keresinde "aç bak bakalım abicim" dedim. Ertesi gün telefon geldi, açtık birşey yoktu dedi genç. Baktım marş motoru vs üzerinde toz toprak aynen duruyor, el sürülmemiş (bu iş için de 50 kaat aldılar bu arada). Oraya motorun üstünden ulaşıyoruz dediler, ben de yuttum bunu. Daha sonra yolda kaldım. Sebep yükselen hararet. Bir de baktım alttan antifriz kaçırıyor, su bitmiş. Aradım gelip aldılar. Ama 10 gün sonra! Anında sattım motoru o geldikleri gün aynı yere. Tamir edilirken paramı almak için gittiğimde baktım durumuna. Marş dişlisinin birkaç dişi kırılmış, onu değiştiriyorlar, devridaim pompası uçmuş, onu değiştiriyorlar...

Yamaha'dan beni kurtaran Rabbime binlerce şükür.. Allah ellerine düşürmesin. Amin.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Ben burada saadece akü probleminden bahsediyorum....
    HARARET OLAYINA GİRERSEK Kİ BENCE HİÇ GİRMİYELİM.....ŞU AN TEKİRDAĞDA TOPLAM 3 ADET X-MAX VAR...1 İ BENİM AKÜ PROBLEMİNDEN YATIYOR.....DİĞERİ SARI RENKLİ MARKETÇİ BİR ARKADAŞIN YAĞ PROBLEMİ İLE İLGİLİ (MOTOR YAĞ EKSİLTMİŞ SOONRASI MALÜM) SÜLEYMAN MEMNUN SERVİSTE 3000 YTL MASRAFIYLA YATIYOR....SONUNCU X-MAX TE SANAYİCİ BİR ARKADAŞTA O DA EŞİYLE BERABER ÇANAKKALE YOLUNDA HARARET HALA PARÇA PEŞİNDE KOŞUYOR....BİLİYORUM BURAYA YAZDIKLARU-IMDAN SONRA BEN BU MOTORU KİMSEYE SATAMIYACAĞIM AMMMA BARİ BAŞKASI YANMASIN...

prolixin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Zamanında Honda Dylan mı Xmax mı diye çok düşünmüştüm, hatta param yetmiyordu almaya XMax, Dylan aldım..Şimdiki motorumdan çok memnunum..Ama sizdeki problemleri duyunca üzüldüm gerçekten, Yamahadan beklemezdim böyle şeyler..

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    ZAATİ BİZDE BEKLEMEDİĞİMİZ İÇİN OLDU YA BÖÖLE ŞEYLER....

YOKSA ALICAKTIK Bİ ÇİNLİ ÜSTÜYLEDE Bİ İKİNCİ EL ARABA HAYDEEE...

NEYMİŞ YAMAHA OLSUNMUŞ...DÜNYANIN BORCUNA GİRDİK...
    AHHA AL SANA YAMAHA TEPE TEPE KULLAN ŞİMDİ DİYOM KENDİ KENDİME...
    .....HONDA HAYAT ONDA.....

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Aynen öyle tekirdağ bende asya vardı 1000ytl ye sattım 3 aylık motoru sonra gittim yamaha aldım üstüne 7500ytl verip hepsinden pahalı bir motordu 10500ytl istiyorlardı sıfırına alamadım ikinci el aldım.Sonrası malum bedavaya sattım kurtulayım diye.Ama şimdi sen yazmışın yağ olayını eksiltiyor diye benimde motorun yağı eksilmişti hemde 400cc falan birden yağlambası yandı bende bakım geldi heralde deyip servise götürdüm adamlar yağ eksilmiş deyince inanmadım onlara serviste eksik koymuşsunuzdur dedim yazılanları okuyunca yuh diyorum kendi kendime değmezmiş bi dünya para verip almaya bir sürü bilmediğim arızası varmış iyiki satmışım.Bundan sonra maxi olarak BMW çıkarırsa onu alırım bari verdiğim servis paralarına değer bilirinki adamlar böyle servis parası alıyorlar.

Bendede XMax 250i modeli var enjeksiyonlu olan. Sanırım tüm problemleri update etmişler bunda. Hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. 2 kişi uzun yolda yaptım gayet güzel makine.

Bundan Önce Suzuki M800 kullanıyordum satmak zorunda kalmıştım. Şahsen hiç aratmıyor.

Bu arada motorum 1100 km'de falan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler