Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120-130 ile giderken gazı açtığında yanındaki araçlardan anında sıyrılıp gitmek,170-180 km hıza anında çıkmak ,daha açıkçası TORK çok daha önemli

yoksa ülkemizde 250-300 basacak
    Bundan bahsediyorum işte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    ben 1 yıl 250 lik 1,5 yılda 400 lük xmax kullandım,,her ikisinide kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim,,alabiliyorsan 400 lük al pişman olmazsın
    250 ile 400 arasında şehir içi kullanım açısından fark yok,400 biraz daha ağır ama bunu fark etmiyorsun,,400 ile aralardan kaçmak olsun ara hızlanma olsun son hız olsun açık ara üstünlüğü var

250 ile ,helede artçın varsa dip gazda yapsan aralardan kaçamıyorsun,,trafikteki en dandik arabalardan olan Albea bile gaza bastığında sizi geçebiliyor yani sizi geçmeyen araba yok diyeyim,,oyüzden artçım varken sollama yapmaya bile korkuyordum,

ben bu yüzden 250 yi satıp 400 aldım ve j-costa varyatör taktım,,hem titreşim sıfıra indi hemde motorun performansı inanılmaz arttı

yani benim tavsiyem 400 alman yönünde,,eğer ben yine alacak olsam 400 alırdım

arada yakıt farkı olarakta ahım şahım fark yok,,şöyle söyleyeyim,,ben 250 yi kullanırken km de 180-190 krş yakıyordum,akabinde satıp 400 aldığımda km de 210-220 krş yakmaya başladım ama ,ara hızlanma ve performan olarak arada çok fark var,,400 ü kullanırken zevk alıyordum

250 yi 3 binde bir bakıma sokuyorsun 400 ü 5 binde bir bakıma sokuyorsun,bu yüzden bakım aralığı uzun olduğundan 250 ye nazaran servise daha az gidiyordun,,öyle bakımı falanda 250 den farklı değil,işçilik aynı 250 den fazla olarak sadece 400 de yağ filtresi var ve 2 tane hava filtresi var okadar,,bakım aralığı uzun olduğundan uzun vadede daha avantajlı bile oluyor
    bende aslında öyle düşünmüştüm yakıt ve bakım açısından bu kadar küçük farklar varsa 400 lük olması her zaman avantaj olur
    Birde ben sosyal ortamlar da diğer grupları da takip ediyorum bakım fiyatları çok pahalı yetkili serviste herkes şikayetçi
    400 lük aldığımızda yetkili servis dışında bu motordan anlayan usta kolay bulabilirmiyiz bilmiyorum. 250 lik içinde 3000 km bakım aralığı çok düşük zaten motor sahiplerini servisin kucağına atmaktan başka birşey değil yeni çıkan xmax 300 de bakım aralığı 5 bin km olmuş.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Merhaba, sorum Xmax 250 debriyaj balatasını değiştirenlere;
    Debriyaj balatanız ne kadar km.de değişti.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı MotoJapon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aslında öyle düşünmüştüm yakıt ve bakım açısından bu kadar küçük farklar varsa 400 lük olması her zaman avantaj olur
    Birde ben sosyal ortamlar da diğer grupları da takip ediyorum bakım fiyatları çok pahalı yetkili serviste herkes şikayetçi
    400 lük aldığımızda yetkili servis dışında bu motordan anlayan usta kolay bulabilirmiyiz bilmiyorum. 250 lik içinde 3000 km bakım aralığı çok düşük zaten motor sahiplerini servisin kucağına atmaktan başka birşey değil yeni çıkan xmax 300 de bakım aralığı 5 bin km olmuş.
    esasen xmax 250 nin bakım aralığının kısa olmasının sebebi yağ filtresinin olmaması,,xmax 400 de yağ filtresi olduğundan bakım aralığı 5 binde bir,,yeni çıkan xmax 300 de sanırım yağ filtresi var,bakım aralığıda bu yüzden 5 binde bir

Merhaba bende yeni 2015 model xmax momo design aldim ama park ampuluni degistirmek istiyorum bikactane internetten baktim t10 mu oluyor park ampulu bi tane t10 var renk değişitiriyor bilgisi olan varmi

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    esasen xmax 250 nin bakım aralığının kısa olmasının sebebi yağ filtresinin olmaması,,xmax 400 de yağ filtresi olduğundan bakım aralığı 5 binde bir,,yeni çıkan xmax 300 de sanırım yağ filtresi var,bakım aralığıda bu yüzden 5 binde bir
    Yağ filtresi Pcx’te de yok ama bakıma 4000 km’de bir giriyor. Bakım aralığı sadece filtre işi değil, başka “şeyler” de var.
    osiosborn bunu beğendi.
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Motosikleti
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresi Pcx’te de yok ama bakıma 4000 km’de bir giriyor. Bakım aralığı sadece filtre işi değil, başka “şeyler” de var.
    yamaha servisinden söylenen o

Arkadaslar bilen yokmu bu park ampulunun t10 mu degilmi

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    yamaha servisinden söylenen o
    Ben de onu söyledim zaten: xmax’ın yabancı kılavuzları 10.000 de bir servis öngörüyor, yamaha türkiye 3000km’de bir. Her seferinde işçilik, her seferinde yağ, filtreler, işte artık aklınıza ne geliyorsa.. başka “şeyler” var; bam başka $$$ şeyler.
    https://www.manualslib.com/manual/59...page=45#manual
    http://cdn.yamaha-motor.eu/owner-man...DLF8199E1E.PDF
    quad_65 bunu beğendi.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bilen yokmu bu park ampulunun t10 mu degilmi
    park ampülüm yok. ama %99 park ampülleri t10 dur. araçlardada aynıdır. fara dıştan baktığında park ampülü görünüyordur.
    Honda NC750D

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Ben de onu söyledim zaten: xmax’ın yabancı kılavuzları 10.000 de bir servis öngörüyor, yamaha türkiye 3000km’de bir. Her seferinde işçilik, her seferinde yağ, filtreler, işte artık aklınıza ne geliyorsa.. başka “şeyler” var; bam başka $$$ şeyler.
    Bu motoru alacağım ama bakımları acayip gözümü korkutuyor küçük scooterlar bile 3000 de bir bakıma giriyor kocaman makine için 3000 km çok düşük
    Servisler para kazansın diye yapılmış bir uygulama olduğu açık bence Serviste sürekli bakım yaptıranlar bakım ücretlerini paylaşabilirler mi rica etsem yaşadığım il merkezinde bi tane yamaha servisi Antalyadayım bu servisin bakım ücretleri hakkında tecrübe sahibi olanlar varmı

Alıntı MotoJapon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru alacağım ama bakımları acayip gözümü korkutuyor küçük scooterlar bile 3000 de bir bakıma giriyor kocaman makine için 3000 km çok düşük
    Servisler para kazansın diye yapılmış bir uygulama olduğu açık bence Serviste sürekli bakım yaptıranlar bakım ücretlerini paylaşabilirler mi rica etsem yaşadığım il merkezinde bi tane yamaha servisi Antalyadayım bu servisin bakım ücretleri hakkında tecrübe sahibi olanlar varmı

Motosikleti
    haklısın ama yapacak bişey yok,servislerin işine geliyor, servislerden randevu almak için 1-2 hafta sıra beklemekde cabası

Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park ampülüm yok. ama %99 park ampülleri t10 dur. araçlardada aynıdır. fara dıştan baktığında park ampülü görünüyordur.
    Yamaha xmax park ampulu var ama ucu gozukmuyor t10 olan dipsiz ampulmus alsam sikinti yasarmiyim biraz pahalida ampul

Motosikleti
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha xmax park ampulu var ama ucu gozukmuyor t10 olan dipsiz ampulmus alsam sikinti yasarmiyim biraz pahalida ampul
    2-3 lira bişi olması lazım. yada 5 lira olsun. marka önemli değilki. hatta led alırsan daha parlak yanar. ledlerde 10 lira filandır herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

haklısın ama yapacak bişey yok,servislerin işine geliyor, servislerden randevu almak için 1-2 hafta sıra beklemekde cabası
    ben tekirdağ servisinde zaman sorunu yaşamadım. kendim 2 gün sonrasına istedim. sıkıntısız bir şekilde hallettim. bizim burası istanbul gibi çok yoğun değil sanırım.
    Honda NC750D

Motosikleti
    Olmaz derlerse inanmayın
    Orjinal sırt dayama ve arka çanta birlikte

[IMG][/IMG]

Bakım aralığını 3bin yerine 5bin yapsak ne olur?

sayın xmax kullanıcıları ;

birader şu motoru biraz üstruplu sürseniz olmaz mı ?

istanbul otoban'da özellikle emniyet şeridinde giderken ; trafik zaten 30 - 40 km/h ile ilerliyor, biz motor sürücüleri de bir tehlike olur aniden biri atlar vs diye 50-60 la gidiyoruz ki bu bile tehlikeli olurken siz xmax'çılar arkadan gelip sellektör,korna gibi uyarılarla yol istiyorsunuz veya hiç habersiz 90-100 km/h ile yanımızdan vızzz diye geçiyorsunuz. yani kendiniz tehlikedesiniz zaten ama bizi de tehlikeye atıyorsunuz. yapmayın. emniyet şeridine aniden dalan arabalara çarpmanız işten bile değil, veya yanımızdan geçerken denge kaybında ya birbirimize vuracağız ya bariyere ya da arabanın,kamyonun altında kalacağız. yapmayın.

not : yukarıda anlattığım şekilde yanımdan geçen 10 motorun 7 si xmax olunca mecbur buraya yazmak istedim. Bu şekilde süreniniz var ise lütfen yapmayın, düzgün sürüyorsanız zaten üstünüze alınmanıza gerek yok.
    quad_65 bunu beğendi.

Arkadaşlar Merhaba,

Xmax 250 abs motorumun bakımını kendim yapacagım. Bu bakımda şanzıman yagı degişmesi gerekiyor. ( en son 10.000 km önce degişti)

motor yagı olarak son 3 bakımda motul 5100 kullandım. gayette memnunum.
    şanzıman yagı olarak ne tavsiye edersiniz? ( motul ürünleri tercihim) ve yagı boşalttıktan sonra kaç ml doldurmalıyız?

Ayrıca 30.000 km deki motorum için Motor yagı+Şanzuman Yagı+filtreler harici ilgilenmem gereken bir konu varmıdır acaba?

Teşekkürler.

Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Xmax 250 abs motorumun bakımını kendim yapacagım. Bu bakımda şanzıman yagı degişmesi gerekiyor. ( en son 10.000 km önce degişti)

motor yagı olarak son 3 bakımda motul 5100 kullandım. gayette memnunum.
    şanzıman yagı olarak ne tavsiye edersiniz? ( motul ürünleri tercihim) ve yagı boşalttıktan sonra kaç ml doldurmalıyız?

Ayrıca 30.000 km deki motorum için Motor yagı+Şanzuman Yagı+filtreler harici ilgilenmem gereken bir konu varmıdır acaba?

Teşekkürler.
    Yukarıdaki fotoğrafta şanzıman yağı olarak yamaha servisi GL-4 kullanıyor diye yazıyor. 250ml koyuluyor. Bunu şırınga ile yapıyorlar. 30'bin bakımı adına da buradaki orjinal el kitapçığında nelerin kontrol edileceği yazıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler