Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar. artık x max 250 alma zamanı geldiğine göre bi süredir görüştüğüm delta motora gittim.burayı tercih etmemin sebebi bana yakın olmasıydı.ama vazgectim. başka bi yerden alıcam.arkadas bu kadar mı tok satıcı olunur ya.ellerinde siyah yok (abs li) ne zaman geleceğini soruyorum yüzüme bile bakmıyolar.sahibi hiç orda diil çalışanlar ne fiyat veriyo ne teslim süresi ..kartımı verdim.başka renkte olabilir dedim.ellerinde beyaz varmış.arayın geliym ödemesini yapıym dedim.ne arayan var ne soran.tekrar gittim almak istediğimi söyledim.yine patron yok.yuh artık ..delta motor benim için bitmiştir.pztesi tuna motora gidicem.ne renk varsa alıcam..be de satış sektöründeyim ve 42yasındayım böyle rezil esnaf görmedim.40ımdan sonra motosiklete heveslendim burnumdan getirdiler.pes dedim ya..
    Geçmiş olsun. Siz hevesinizi kaybetmeyin yinede, bazen böyle yerler olabiliyor malesef. İhtiyacı yok demekki sizde ihtiyacı olanlardan alın. Olsun bitsin.

Bu arada yaz geldi forum canlanmaya başladı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı copilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar bugün itibariyle aranıza katılmış bulunuyorum.

Yakın bir arkadaşımın 2011 model Xmax'ini satın aldım. Gayet makul bir fiyata

İlk deneyimlemem kıvrak atik ve hızı hissettirmeyen bir motor oluşu. Uzun zaman motora ara verince insan özlüyomuş rüzgarı hafif tatlı stresi

Herkese keyifli sürüşler..
    Motorunuz hayırlı olsun, kazasız ve bol keyifli sürüşler dilerim. Aldığınız motor abs li mi acaba ? Birde özel değilse kaça aldınız, kaç kilometredeydi paylaşırmısısnız?

kesinlikle +1

xmax 250 abs kullanıyorum, çok memnunum, öyle çok abslik bir durum olmadı ama bazen düşük hızlarda bile tıkırdıyor, o zaman "hee burda yerde bişey var demek ki, abs olmasa kayacakmışız" diyorum kendime..

Bir de 2 tekerin en baştan beri beni korkutan yönü durmanın zayıf olması, bir çok defa panelvanın teki önüme geçip zank diye frenledi zar zor duruyorsun, hatta önceki motorumla (cbf 150) böyle arkadan çarptım birine(çok hafif).

Dolayısı ile abs olması çok güven veriyor insana.

Biliyorum imkan meselesi, o bin tl fark zorluyor hepimizi, ama inanın değer ve pişman olmazsınız o bin tl'ye...

Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne yap et biraz daha paraya kıy ABS olan bir model al, özellikle ıslak yada kaygan zeminlerde kesinlikle şart. Mutlaka ABS şart. Artık birçok motor üreticisi firma modellerine ABS koyuyor. Yakında standart olucak. Youtube'ye girip ABS'li modeller ile olmayanları kıyaslayan testleri izleyebilirsin. Aradaki farkı gözlerinle gör. Kim bilir bu özellik gün gelir hayat kurtarır.

copilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    9 bin liraya maloldu km.si 2011 olmasına rağmen yüksekti 14bin km. civarı. ama tanıdık ve 2 senedir hasarsızlık indirimi alması ve arkadaşım olmasından dolayı düşünmeden aldım.
    ABS'li model değil ne yazık ki.

Bir kaç kere ABS olsa iyi olurdu dediğim anlar yaşamadım değil ama kontrollu fren yapıldıktan sonra kuru zeminde bi problem teşkil etmiyo (şimdilik)

Herkese bu güzel havalarda kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    Alıntı copilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar bugün itibariyle aranıza katılmış bulunuyorum.

Yakın bir arkadaşımın 2011 model Xmax'ini satın aldım. Gayet makul bir fiyata

İlk deneyimlemem kıvrak atik ve hızı hissettirmeyen bir motor oluşu. Uzun zaman motora ara verince insan özlüyomuş rüzgarı hafif tatlı stresi

Herkese keyifli sürüşler..
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin, resimleri görelim.

yebete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Slm .. Yağ kontrolu yaparken yag cubugunu tamamen cevırıp mı bakmalıyız yoksa hemen ustten mı kontrol etmelıyız .. Bılgısı olan .. Tesekkurler...
    Yaş 36 ) Gezmek ,Görmek ,Yaşamak lazım ...Her fırsatta....

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Yanlış hatırlamıyorsam tamamen çevirip kontrol ediyorduk...

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Herkese selamlar.X max 250 abs (beyaz) in ödemesini yaptım.Bi kaç güne kadar teslim alıcam umarım.İlk motorum olacak.Forumda okuduklarıma göre ilk 1000 km artçısız ve 100 km/h üzerine cıkmadan kullanıcam..Motoru teslim alırken dikkat etmem gereken şeyleri kısaca hatırlatan olursa çok sevinirim..Kazasız keyifli sürüşler dilerim..

yebete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam tamamen çevirip kontrol ediyorduk...
    İlgine tesekkurler burada gordugum gercekten saglam bılgısı olan ve yardımcı olan bır arkadassın eyvallah...
    tamyak bunu beğendi.
    Yaş 36 ) Gezmek ,Görmek ,Yaşamak lazım ...Her fırsatta....

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.X max 250 abs (beyaz) in ödemesini yaptım.Bi kaç güne kadar teslim alıcam umarım.İlk motorum olacak.Forumda okuduklarıma göre ilk 1000 km artçısız ve 100 km/h üzerine cıkmadan kullanıcam..Motoru teslim alırken dikkat etmem gereken şeyleri kısaca hatırlatan olursa çok sevinirim..Kazasız keyifli sürüşler dilerim..
    rodaj tam öyle değil, motosiklet x kilometreye gelene kadar y devri, x+z kilometreye gelene kadar da y+c devri uzun süre geçmeyin şeklinde. yanlış hatırlamıyorsam ilk 600 km için 4500 devir sonra 1000 km'ye kadar da 5500 devir diyordu. Kitapçık yanımda değil bakamadım, akşam evde hatırlarsam bakıp yazayım, siz de motoru alınca kitapçığı okuyun mutlaka.

yani kitapçığa göre, hız veya artçılı/artçısız durumundan ziyade devire endekslenmiş durumda. ama düz yolda artçısız 4500 devir ancak 60 km/s filan yapar sanırım.

bunun dışında, motosiklet hafif değil kesinlikle, ilk aldığınızda mutlaka dikkat edin ağırlığına. 125 cc olan motosikletlerin yanında baya bi ağır kalıyor, yatırmayın aleti.

benim de çok kısa tecrübem oldu daha 400 km kadar kullandım, dolayısıyla söyleyebileceklerim bu kadar

güle güle kazasız belasız kullanın.

Motosikleti
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj tam öyle değil, motosiklet x kilometreye gelene kadar y devri, x+z kilometreye gelene kadar da y+c devri uzun süre geçmeyin şeklinde. yanlış hatırlamıyorsam ilk 600 km için 4500 devir sonra 1000 km'ye kadar da 5500 devir diyordu. Kitapçık yanımda değil bakamadım, akşam evde hatırlarsam bakıp yazayım, siz de motoru alınca kitapçığı okuyun mutlaka.

yani kitapçığa göre, hız veya artçılı/artçısız durumundan ziyade devire endekslenmiş durumda. ama düz yolda artçısız 4500 devir ancak 60 km/s filan yapar sanırım.

bunun dışında, motosiklet hafif değil kesinlikle, ilk aldığınızda mutlaka dikkat edin ağırlığına. 125 cc olan motosikletlerin yanında baya bi ağır kalıyor, yatırmayın aleti.

benim de çok kısa tecrübem oldu daha 400 km kadar kullandım, dolayısıyla söyleyebileceklerim bu kadar

güle güle kazasız belasız kullanın.
    Teşekkür ederim.tavsiyeleriniz için.Kitapçığı mutlaka okuycam.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    1 saattir ilanlara bakıyorum, Tamyak bir yıldır beni zehirledi bitirdi Birgün bende +2009 alıcam ulan diye haykırmak istedim sadece, keyifli sürüşler dilerim.
    tamyak bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saattir ilanlara bakıyorum, Tamyak bir yıldır beni zehirledi bitirdi Birgün bende +2009 alıcam ulan diye haykırmak istedim sadece, keyifli sürüşler dilerim.
    Puhaha
    Saolasın...
    Hayırlısı , umarım en kısa sürede istediğin motora sahip olursun..

buraqua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar, dün motoru yıkadıktan sonra stop lambası içinde bir damla su dikkatimi çekti de, telaşlanmalı mıyım? sebebi ve çözümü ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. saygılar

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı buraqua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, dün motoru yıkadıktan sonra stop lambası içinde bir damla su dikkatimi çekti de, telaşlanmalı mıyım? sebebi ve çözümü ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. saygılar
    Stop lambasında çatlak mı var acaba? Çatlak yoksa pres yerlerinden bir yer tam oturmuyor yada yapışmamış olabilir belki. Motorunuz yeni ise garantisi devam ediyorsa servise bir gösterin bence.

herkeze merhaba 3 yıllık aradan sonra tekrar motor dünyasına dönmek güzel yeni xmax 250 siparişimi verdim titanyum renginde ay sonu teslim edilecek şimdiden heyecan bastı nasıl geçicek bakalım sayılı günler xmax'ime kavuşmak için gün sayıyorum
    mithrelios ve denizerdem10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı ilketurk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba 3 yıllık aradan sonra tekrar motor dünyasına dönmek güzel yeni xmax 250 siparişimi verdim titanyum renginde ay sonu teslim edilecek şimdiden heyecan bastı nasıl geçicek bakalım sayılı günler xmax'ime kavuşmak için gün sayıyorum
    Şimdiden hayırlı olsun... Tamda havalarını ısınmasına sezon başlangıcına denk getirmişsiniz ...

Motosikleti
    selamlar..gecen carsamba günü yoğun baskılarımla motorumu teslim aldım.beyaz abs li model..sadece cumartesi günü binebildim ve 170 km yaptım.cok keyifliydi.sahilden tuzlaya gittim oradan akfırata f1 pistinin oralarda yeni yapılan yollarda gezip yine sahilden modaya döndüm..ekipmanım vs tamam.hatta artçımınkilerde tamam..şimdi de artçılı sürüş için heyecanlanıyorum..tavsiyelerinizi bekliyorum.kazasız keyifli sürüşler dilerim.
    denizerdem10 ve tamyak bunu beğendiler.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    evet arkadaşlar yamaha en sonunda yeni xmax in lansmanını yaptı ,yamaha xmax 400 avrupada görücüye çıkacak türkiyeye ise ne zaman gelir bilinmiyor,majesty'nin 395cclik motoru egzostu ile birlikte yeni kasa xmax a geçirilmiş 31.5 bg lik gücü var deposu 14lt çıkartılmış ,arka lastik çapı 14"ten 13" inmiş ama sele altındaki geniş alan korunmuş,önde çift disk ile çok hoş görünüyordu ,ağırlığı ise artmış 211kg olmuş ,bakalım yeni x-max nasıl bir performansla karşımıza gelecek

buda özel modifiyelisi :D

birde video koyalım

mithrelios, tamyak ve mehmetenis bunu beğendiler.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    çok güzele benziyor, motosiklet kullanmaya devam edersem 2 sene sonraki motorum olabilir :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler