Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    sanırım bazı kartlara 10 taksit bazılarına 8 ve benimkine de 3 taksit oluyormuş :D ben 3 taksit yaptırdım 1190 TL verdim, nakit versem 1150 olur dediler uğraşmadım havale filan. arayıp sorun isterseniz taksit yaptıkları kartların tam listesi için.

Link: http://www.mrtsigorta.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Ankara Yamaha bayisini nasıl bilirsiniz?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikleti alırken edindiğim izlenimlerim, ne çok dandik bakkal modunda çalışan ne de kurumsal oldukları yönünde oldu. Çok titiz davranan ve mükemmeli bekleyen bir karakteriniz varsa biraz rahatsızlık verebilirler, onun dışında idare eder gibi duruyor. Tabi Ankara'da tek bayi ve yetkili servis olmaları dolayısıyla rekabet olmaması servis kalitesini çok da yüksek tutmadan iş yapmak konusunda ellerini epey kolaylaştırmış diye tahmin ediyorum.

Servis işlerinde nasıllar, yedek parça durumları nedir bunları da göreceğiz ileride.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

örnek de vereyim karşılaştığım olumsuz hususlarla ilgili belki daha çok işinize yarar:

- plaka ruhsatın cumartesi sabah hazır olacağı söylendi -muameleci cuma halletmişti işleri, gelip alacaklar demişti-, cumartesi gittiğimde hazır değildi, motoru plakasız/ruhsatsız teslim almamı önerdiler. Hava o gün kötü olduğundan zaten teslim alamadım ve onlar da muameleciye uğradıklarını ancak kapalı olduğunu söylediler. Yani rahatsız edici bir durum olsa da belki de onlardan kaynaklı değildir sorun).

- motosikleti çarşamba günü aldım, cumartesi dükkana gittiğimde, üzerinden "satılmıştır, lütfen üzerine oturmayın" gibi bi ibare olmadığını veya motosikletin farklı bir yere ayrılmadığını gördüm. Diğer motosiklet/araba satıcılarında bu uygulamayı hep gördüm. Bence hoş değildi ama ses etmedim.

- motosikleti teslim ederken garanti belgesinde yazanlara göre, çalışmasını vb tam olarak anlatmaları gerekmekte, böyle bir işlem uygulamadılar, uygulamayı teklif etmediler. Ben de üzerinde durmadım el kitabını detaylıca okuyup onların verebileceğinden çok daha fazla bilgi alabileceğimi düşündüğüm için zaten.)

Bunlar dışında, ödemenin alınması, motosikletin hazırlanması, ekipman alırken yardımcı oldukları hususlar filan olması gerektiği gibiydi.[COLOR="Silver"]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    11500 yazıyor fiyat. 13 bin liraya nasıl malolmuş.

teşekkürler. bana pek olumlu izlenim bırakmamışlardı ondan sordum.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Mts 950
    ABS'li X-Max 250 12500 TL, plaka ruhsat sigorta da 500 TL tuttu (muameleciye yaptırttım iş güç yüzünden). Internet sitelerine sanırım yanlış girmişler fiyatı, diğer illerdeki bayilerde de 12500 ABS'li model. ABS olmayanı 11500 TL.

ABS'li olarak bu motosikletin alternatifinin olmaması (250 CC maxi scooter hatta herhangi bir motosiklet olarak) sonucu mecburdum ama yoksa sanıyorum ben de başka bir motosiklet seçebilirdim bayii bende daha olumlu izlenimler uyandıran.

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bin bakımına götürmüştüm fiyatları yüksek tekel oldukları için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'li X-Max 250 12500 TL, plaka ruhsat sigorta da 500 TL tuttu (muameleciye yaptırttım iş güç yüzünden). Internet sitelerine sanırım yanlış girmişler fiyatı, diğer illerdeki bayilerde de 12500 ABS'li model. ABS olmayanı 11500 TL.

ABS'li olarak bu motosikletin alternatifinin olmaması (250 CC maxi scooter hatta herhangi bir motosiklet olarak) sonucu mecburdum ama yoksa sanıyorum ben de başka bir motosiklet seçebilirdim bayii bende daha olumlu izlenimler uyandıran.
    Hocam çok vermişsin, ben toplam 2,5 sat içerisinde hallettim tüm plaka işlerini. Yaklaşıkta yarı fiyatına mal olmuştu yanılmıyorsam.

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    arkadaşlar merhaba

bugün motorumu 4000 bakımı için maltepedeki tuna motora götürdüm. enver usta baktı motora. çok memnun kaldım. değişmesi gerekenleri değiştirdi. gerekmeyenleri temizledi, gereksiz masraftan kaçmama yardımcı oldu. ben şahsen memnun kaldım. size de tavsiye ederim.

Motosikleti
    yamaha xmax
    Alıntı denizerdem10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

bugün motorumu 4000 bakımı için maltepedeki tuna motora götürdüm. enver usta baktı motora. çok memnun kaldım. değişmesi gerekenleri değiştirdi. gerekmeyenleri temizledi, gereksiz masraftan kaçmama yardımcı oldu. ben şahsen memnun kaldım. size de tavsiye ederim.
    nekadar ödediniz ne marka yağ kullanıldı neler değişti bilgilendirirseniz sevinirim benimde 4000 bakım yakalaştı nereye gitsem diye düşünüyorum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı erhan seçen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nekadar ödediniz ne marka yağ kullanıldı neler değişti bilgilendirirseniz sevinirim benimde 4000 bakım yakalaştı nereye gitsem diye düşünüyorum
    hava filtresi değişti, değişmesi şart değil ama değiştirirsen faydalı olur dedi. bende değiştirdim (40tl), yağ değişti falan tam bende hatırlamıyorum, soğutma suyu tamamlandı, başka bir iki şey daha değişti. hepsi 105 tl ye bitti. 1 saate yakın sürdü

yamahanın kendi ürünlerini kullandı. yağ olarak yamalube falan. garanti süresi boyunca yamaha ürünlerini kullanın dedi tamam dedim bende

copilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    arkadaşlar merhabalar,

yakın zaman içinde xmax 250 alarak aranıza katılıcam. Açıkcası forumu sayfa sayfa okuduktan sonra nihayet Yamaha Xmax 250'de karar kıldım.

Yalnız bir sorum olucak daha doğrusu yardım.

9900 TL'ye 18bin civarında bir abs olmayan xmax mi ?
    Yoksa
    Daytona'dan 11.500 + Plaka masrafla sıfır mı ?

Bundan önce Derbi Gp1 250 kullanmıştım. Epey yorucu bi motordu. Derbiye göre almak istediğim motor konfor olarak epey lüks olucak o kesin. okuduklarımdan en azından o yönde fazlasıyla keyifliyim.

Nacizane fikirleriniz doğrultusunda bu hafta, en geç haftaya almayı planlıyorum.

Şimdiden iyi sürüşler dilerim.

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı copilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,

yakın zaman içinde xmax 250 alarak aranıza katılıcam. Açıkcası forumu sayfa sayfa okuduktan sonra nihayet Yamaha Xmax 250'de karar kıldım.

Yoksa

Bundan önce Derbi Gp1 250 kullanmıştım. Epey yorucu bi motordu. Derbiye göre almak istediğim motor konfor olarak epey lüks olucak o kesin. okuduklarımdan en azından o yönde fazlasıyla keyifliyim.

Nacizane fikirleriniz doğrultusunda bu hafta, en geç haftaya almayı planlıyorum.

Hocam ne yap et biraz daha paraya kıy ABS olan bir model al, özellikle ıslak yada kaygan zeminlerde kesinlikle şart. Mutlaka ABS şart. Artık birçok motor üreticisi firma modellerine ABS koyuyor. Yakında standart olucak. Youtube'ye girip ABS'li modeller ile olmayanları kıyaslayan testleri izleyebilirsin. Aradaki farkı gözlerinle gör. Kim bilir bu özellik gün gelir hayat kurtarır.
    layzeboy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı copilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,

Yoksa

merhaba,

9900 verip 18000 km yapan bir araç yerine 11.500 ü zorlamak bence daha mantıklı. ben 3300 km deki 2011 xmaxı 9300 e almıştım. senin bulduğun model biraz pahalı gibi geldi. bütçe meselesi tabi.

bir iki ay daha dayanabilip para biriktirebilirsen bence sıfıra gir veya biraz daha araştır derim.

partimepilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni model alacaklara kesinlikle abs li modelinı seçmelerini öneririm. Ben hata yaptım siz yapmayın : )

Totalde 3000km yaptım, keyfe keder yeni alıcak arkadaşlara nacizane tavsiyem durumunuz varsa üstünde ki lastikleride(city grip) değiştirin derim. Malum önümüz yaz, bu city grip 20 derece ve üzerinde sıcak asfalt ta muz kabuğundan farksız maalesef. Kışın mesela fena değildi yağmurlu havalar vs bende memnun kaldım ama yazın pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Motosikleti
    Mts 950
    Avrupa Birliği yakın gelecekte (bürokratik/siyasi karar alma ve uygulama süreçlerinde e 3-4 seneye tekabul eder) zorunlu hale getireceği için Türkiye'de de standart veya opsiyonlu ABS modeller görmemiz daha da artacak.

Alt seviyelere opsiyon olarak girmeye başlamış durumda şu anda 250cc scooter olarak X-Max ve bu sene gelen Duke 200'de ABS opsiyonları var. Konu hakkında bazı çalışmaları okuduktan sonra (ABS'li modellerde %37 az can kaybı ve %20 daha az hasarlı kaza yaşandığı sonucuna varan çalışmalar var) anladım ki vereceğim +1000 TL belki de hayatımda harcadığım en iyi 1000 TL olabilir kötü bir durumda...

@partimepilot
    Bir de city gripler için çok iyi lastikler deniyor genel olarak, yazın sorun çıkartabildiğini yazan birini hiç görmedim. Sizin bu görüşünüz kişisel tecrübeden mi kaynaklanıyor acaba, ben mi atladım lastikleri acaba değiştirsem mi stok lastikleri iyi midir diye araştırırken?

@mithrelios
    scarabeo da da kullandım ondada sıcak havalarda aynı mevzuyu yaşadım. Bir çok kişiye söylemiştim herkes aynı şekilde sizin gibi çok memnun olduğunu söylemişlerdi, fakat sonra aynı kişiler dengelerini kaybedip düştüklerini ben biliyorum. Özellikle lastiği satanlar çok övüyorlar bu modeli ama kaç km yapmışlar üstünde? : ) yavaş yavaş km'ler arttıkça diğer forumlarda da beğenmeyen arkadaşlar olmuştu okumuştuk. Çok kötü bir lastik kesinlikle değil ama kuru zeminde sıkıntıları maalesef aşikar. Başka bir forumda michelin'in diğer lastiği power pure hakkında da pek iç açıcı şeyler söylenmiyor ama genelde kuru zeminde cit grip'ten daha iyi bir lastik. 8-9 aydır kullanan biri olarak yaşadıklarımı yazdım ben, yeni alan arkadaşlara yararımız olursa sevinirim.
    mithrelios bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Tekrardan selamlar yorumlar için çok teşekkürler ABS'li motor olarak bakınmaya başladım lakin,Xmax 250 ABS li modeli ikinci elde bir tane bulmuş durumdayım. (istediğim gibi)
    O da fiyat konusunda pek ısrarcı çıktı İstanbul içinde ABS'li modeli herkes keyifle kullandığı için pek de satan yok gözüken.

Son olarak bir sorum daha olucak.

2011 model 1000 km'deki motor için 10bin lira bir rakam nasıldır ? Motor yattığı için yağ değişimi ve bunun gibi bakımları yapılmamış henüz. Herhangi bir bakıma gerek var mı klasik 1000km bakımı hariç.
    Ve bunun ederi ne kadar olur ?
    çok soru soruyorum lakin motor almak ince eleyip sık dokumak benim için zamanında çok fazla araç alımı yaparken dilim yandığı için hertürlü öneri ve tavsiyeye ihtiyacım var.

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı partimepilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mithrelios
    scarabeo da da kullandım ondada sıcak havalarda aynı mevzuyu yaşadım. Bir çok kişiye söylemiştim herkes aynı şekilde sizin gibi çok memnun olduğunu söylemişlerdi, fakat sonra aynı kişiler dengelerini kaybedip düştüklerini ben biliyorum. Özellikle lastiği satanlar çok övüyorlar bu modeli ama kaç km yapmışlar üstünde? : ) yavaş yavaş km'ler arttıkça diğer forumlarda da beğenmeyen arkadaşlar olmuştu okumuştuk. Çok kötü bir lastik kesinlikle değil ama kuru zeminde sıkıntıları maalesef aşikar. Başka bir forumda michelin'in diğer lastiği power pure hakkında da pek iç açıcı şeyler söylenmiyor ama genelde kuru zeminde cit grip'ten daha iyi bir lastik. 8-9 aydır kullanan biri olarak yaşadıklarımı yazdım ben, yeni alan arkadaşlara yararımız olursa sevinirim.
    çok teşekkürler, tecrübeler önemli özellikle benim gibi yeni kullanıcılar için, herşey yazılmıyor veya yazıldığı gibi olmuyor. Ankara'da yaz sıcakları bastırınca daha dikkatli olmak lazım bu durumda veya dediğiniz gibi değiştirmek.

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler, tecrübeler önemli özellikle benim gibi yeni kullanıcılar için, herşey yazılmıyor veya yazıldığı gibi olmuyor. Ankara'da yaz sıcakları bastırınca daha dikkatli olmak lazım bu durumda veya dediğiniz gibi değiştirmek.
    rica ederim : ) alternatif olarak ne alınabilir lastik konusunda oda tam bir muamma. Tercih edeceğiniz lastik marka modelini bizle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar. artık x max 250 alma zamanı geldiğine göre bi süredir görüştüğüm delta motora gittim.burayı tercih etmemin sebebi bana yakın olmasıydı.ama vazgectim. başka bi yerden alıcam.arkadas bu kadar mı tok satıcı olunur ya.ellerinde siyah yok (abs li) ne zaman geleceğini soruyorum yüzüme bile bakmıyolar.sahibi hiç orda diil çalışanlar ne fiyat veriyo ne teslim süresi ..kartımı verdim.başka renkte olabilir dedim.ellerinde beyaz varmış.arayın geliym ödemesini yapıym dedim.ne arayan var ne soran.tekrar gittim almak istediğimi söyledim.yine patron yok.yuh artık ..delta motor benim için bitmiştir.pztesi tuna motora gidicem.ne renk varsa alıcam..be de satış sektöründeyim ve 42yasındayım böyle rezil esnaf görmedim.40ımdan sonra motosiklete heveslendim burnumdan getirdiler.pes dedim ya..

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Selamlar bugün itibariyle aranıza katılmış bulunuyorum.

Yakın bir arkadaşımın 2011 model Xmax'ini satın aldım. Gayet makul bir fiyata

İlk deneyimlemem kıvrak atik ve hızı hissettirmeyen bir motor oluşu. Uzun zaman motora ara verince insan özlüyomuş rüzgarı hafif tatlı stresi

Herkese keyifli sürüşler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler