Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Alienberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bu zincir sesi içime dert oldu, ben kaskı takınca vs duymuyorum ama geçen test amaçlı 100 metre kasksız sürdüm, zır zır zır bu ses normal mi herkes bunu yaşıyor mu? Zincir ve dişli seti değiştirirsem düzelir mi? Dün gece zinciri temizleyip yağladım ancak ses gram oynamadı.
    Zincir sesi doğru ayarlamak dışında yapabileceğiniz birşey yok yeni bir set alsanızda bir süre sonra ses yapar. R25 ve mt25 de kronik gibi birşey daha zinciri ses yapmayan R25 görmedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Betoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt25
    Benim motorun ön süspansiyonlarını bastırırken yarısına geldiğinde boşluk var gibi tık diye ses geliyor. Sizce bu neden kaynaklı olabilir? Bir de ön teker düne göre daha çabuk kitleniyor ve kintlenince kafa sallıyor.Bu konuda ne yapılabilir?

Motosikleti
    MT-07
    O tık normal. Ön tekeri kilitlemeden fren yapmaya çalışacaksın maalesef. O titreme, lastiğin yeri tutması ve aynı anda kilitlenmeye çalışmasından kaynaklanıyor.

Motosikleti
    yamaha mt25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tık normal. Ön tekeri kilitlemeden fren yapmaya çalışacaksın maalesef. O titreme, lastiğin yeri tutması ve aynı anda kilitlenmeye çalışmasından kaynaklanıyor.
    Amortisörlerde bir sorun yok o zaman? Kurye arkadaş ya gidonda boşluk var ya da amortisörde boşluk var diye kafamı bulandırdı. Ama sen normal diyorsan senin sözün daha geçerlidir benim için. Teşekkürler hocam.

Motosikleti
    MT-07
    Işık’larda beklerken bende sürekli oynarım motorla canım sıkıldığı için. İnanki mt-07’de yapıyor. Hemde 2018 model. Esasen o amortisör yaylarının devreye girdiği yer tık etmesinin sebebi o. Sen motorunun keyfini çıkart. Benim aklımı bulandıran frenleme olayı. Orjinal irc’ler mi takılı motorda?

Motosikleti
    yamaha mt25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işık’larda beklerken bende sürekli oynarım motorla canım sıkıldığı için. İnanki mt-07’de yapıyor. Hemde 2018 model. Esasen o amortisör yaylarının devreye girdiği yer tık etmesinin sebebi o. Sen motorunun keyfini çıkart. Benim aklımı bulandıran frenleme olayı. Orjinal irc’ler mi takılı motorda?
    Mitas sport force plus var. 5000 km filan oldu alalı. Düne kadar kitleyemiyordum önleri. Bugün böyle olunca canım da sıkıldı. Daha taksiti bitmedi. 😭

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sizin motosikleti bu rengi bayağı güzel, siyahında da ayrı bir hava var.

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

yigit35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt25

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Arkadaşlar merhaba, 2018 model 6 bin km’de aldım motosikleti. Fiziksel yağ göstergesine baktığımda bir şey göremeyince heyecanlanıp tüm yağı boşaltmıştım. Meğerse full’e yakınmış. Neyse doldurdum üstünden 2 ay falan geçti de şimdi yine bakıyorum ama anlaşılmıyor tam. Rengi de çok açık olduğu için anlayamıyorum tam. Bir dahaki sefere Motul’un kırmızı renkte yağı varmış sanırım ondan alacağım.

Yağı azalınca nasıl bir görüntü oluyor ? Elinde görsel olan paylaşabilirse çok sevinirim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı pintus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 2018 model 6 bin km’de aldım motosikleti. Fiziksel yağ göstergesine baktığımda bir şey göremeyince heyecanlanıp tüm yağı boşaltmıştım. Meğerse full’e yakınmış. Neyse doldurdum üstünden 2 ay falan geçti de şimdi yine bakıyorum ama anlaşılmıyor tam. Rengi de çok açık olduğu için anlayamıyorum tam. Bir dahaki sefere Motul’un kırmızı renkte yağı varmış sanırım ondan alacağım.

Yağı azalınca nasıl bir görüntü oluyor ? Elinde görsel olan paylaşabilirse çok sevinirim.
    motoru düz olacak şekilde tutarak bakın, ilk koyulduğunda motul tam sentetik ise kırmızı gözükür, castrol ise sarı gibi gözükür, motul uzun süre rengini korur castrol ise siyaha doğru döner, siz göremiyorsanız ful dolu olabilir buda camda değişme olmamasından dolayı.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Bende dün 18 model 19 çıkışlı ABS li bir mt25 aldım yaza kadar kullanacağım ama euro3 modeli daha iyi gibiydi sanki yakıt olarak euro4 daha iyi veriler o yönde, inceleme videolarında hep lastikler idare eder deyorlardı ama beş para etmez.
    kivanc34 ve levend84 bunu beğendiler.

Arkadaşlar merhaba bende mt-25 abs almayı düşünüyorum sadece beni sele konforu düşündürüyor ara ara eşimle beraber uzun yolada çıkacağım sele konforu nasıldır konforu iyileştirmek adına bişey yapılabilir mi selenin üzerine seyyar bişey tarzı ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı altuğ41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende mt-25 abs almayı düşünüyorum sadece beni sele konforu düşündürüyor ara ara eşimle beraber uzun yolada çıkacağım sele konforu nasıldır konforu iyileştirmek adına bişey yapılabilir mi selenin üzerine seyyar bişey tarzı ?
    Artçi için Sele konforu ve uzun yol çekilmez dostum,

Artçi arkada iken,surucunun boyunu aşiyor.ne konfor kaliyor ne de keyif.

Dominar veya inazuma bak

Olmadi biraz daha ekle,2012 nc 700 s kovala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dün 18 model 19 çıkışlı ABS li bir mt25 aldım yaza kadar kullanacağım ama euro3 modeli daha iyi gibiydi sanki yakıt olarak euro4 daha iyi veriler o yönde, inceleme videolarında hep lastikler idare eder deyorlardı ama beş para etmez.
    Hayirli olsun,kaza bela gelmesin

İki resim ateşleyiver..
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçi için Sele konforu ve uzun yol çekilmez dostum,

Artçi arkada iken,surucunun boyunu aşiyor.ne konfor kaliyor ne de keyif.

Dominar veya inazuma bak

Olmadi biraz daha ekle,2012 nc 700 s kovala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Hayirli olsun,kaza bela gelmesin

İki resim ateşleyiver..
    tşk ederim, kısa süreli gidici olarak aldığım için istersen atmayıvereyim, zaman ne getirir bilmem ama kış ayını çıkarmak için aldım.

artçıyı geçtim uzun yolda kendi selesi bile rahatsız. şehir içi sıkıntı yok ama uzun yol biraz eziyet olur.

burası çankırı arkadaşa uğradım.

[IMG][/IMG]

burası da iş yerim.

[IMG][/IMG]
    levend84 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar herkese merhaba. Uzun bir aradan sonra tekrar iki tekere kavuşmayı düşünüyorum. Daha önce Kawasaki Z 250 SL ve Honda CBF 150 kullandım. Tekrardan bir 250 cc düşünüyorum. Mt-25'in yeni kasasına hayran kaldım açıkçası. Sizce sıfır 32 bin tl vermek ne kadar mantıklı bir hamle olur? Genel kullanım amacım şehir içi ve kısa mesafeli geziler yapmayı düşünüyorum. 2. el piyasası da çok pahalı. Sıfır mt-25 alırsam beni yıllarca götürebilir mi? CC yükseltme derdim pek yok çünkü hem fiyatlar ortada hem de yüksek cc'yi rahat kullanabilecek kadar pro. değilim henüz. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Herkese hayırlı forumlar. 2016 MT-25 ikinci sahibiyim. Aklıma takılan bir soru var. Siz değerli kullanıcıların fikirlerini öğrenmek isterim. Ben motorumu aktif kullanan birisiyim yani yaz-kış sürerim. Ayrıca fırsat buldukça da gezerim. Aklıma takılan şey şu; araba piyasası malumunuz 100 binde 200 binde araç satışları mümkün. Fakat motosiklet için bu pek geçerli değil. Malum siteye girdiğimde MT25'lere bakıyorum çoğunluğu 10 bin 25 bin km arasında. Benim motorumun ise km'si 33 bin. Bu km ye sahip ya da daha fazla km ye sahip motoru satmak istediğimde satabilir miyim? Yabancı forumlara baktığımda 50 bin 80 bin km de motorlar satılıyor. Türkiye'de bu durum nasıldır? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Tekerinize taş değmesin.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Selam Mt ailesi. Artık ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Yeni kasa Ice Fluo rengini tercih ettim, trafikte daha fazla görünebilirliği arttırmak için ve bana göre en hoş bu rengi olduğundan dolayı tercih ettim. Rodajdan sonra uzun uzun inceleme yazısı atacağım. Herkese sevgilerle. Tekerenize taş değmesin.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun. Tekerine taş değmesin. Koruma takozlarımı hemen takman iyi olmuş.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Mt ailesi. Artık ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Yeni kasa Ice Fluo rengini tercih ettim, trafikte daha fazla görünebilirliği arttırmak için ve bana göre en hoş bu rengi olduğundan dolayı tercih ettim. Rodajdan sonra uzun uzun inceleme yazısı atacağım. Herkese sevgilerle. Tekerenize taş değmesin.

https://resmim.net/f/6m5zLT.jpg

https://resmim.net/f/dfwtpv.jpg
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, dikkat edin ön arka teker takozları düşüp kaybolmasın.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://resmim.net/f/6m5zLT.jpg

https://resmim.net/f/dfwtpv.jpg
    Hayirli olsun,

Geçen gün bayide yakindan inceledim,eski kasaya göre radyator daha buyuk geldi(sol dönuşum boru hatti daha uzun),sanirim sadece makyaj gormemiş,mekaniksel degisiklikte mevcut.

Tekeriniz duz bassin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)