Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencler selam.
    Su deve bayiltan sicaklarinda yoldan gelip motoru kapattiktan sonra harareti kontrol edeniniz oldu mu?
    Giderken hic bir sikinti yok, 3'u hic asmadi bugune kadar, bu sicaklar da dahil, ama ne zamanki durup motoru kapatirsam (viteste ayaklikla kapatirim hep, elektrik gelmeye devam eder) bi 5-10 saniye sonra fan devreye giriyor ve bir iki dakika kadar sureyle hararet yukseliyor, hemen dusuyor geri.

Tum motorlarda stop edince su biraz isinir yagdan oturu, bu normal, ama 4-5 centige cikacak kadar isinmasi normal mi bilemedim. Muhtemelen problem yok zira giderken asla yukselmiyor, ancak yine de merak ettim dikkat edip benzer durumla karsilasan var mi?
    Buraya yazmış olayım karşılaşan olursa faydalansın.
    Ersoy Yamaha'ya gittim, normal olduğunu ilettiler, kısa da bir deneme yaptık motorla fanın açılma anı suyun ısınması, devirdaim vs bir sorun görünmüyor.
    Tahmin ettiğim gibi sıkıştırınca yüksek sıcaklıklara çıkan yağ motor durduğu anda suyu ısıtmaya başlıyor, devirdaim de durmuş oluyor su hareketsiz kalıyor. Dün de hem servise hem eve dönerken zorladım biraz yapmadı, aşırı sıcakta durunca motoru hemen kapatmak lazım demek ki. Devirdaim de durduğu için radyatör boşu boşuna çalışıyor zaten =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX 125 - CBR 250 - MT 25
    Bu yaz MT 25'imle kamplı geziler yapmak istiyorum. Eşya taşıma konusunda kafamda bazı soru işaretleri var. Topcase ya da yan çantam yok. 40 lt lik kamp çantamı çadır ve matımı kancalı lastiklerle arka seleye sabitleyip yola çıkmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi, hatta bu şekilde yola çıkan varsa fikir edinmek adına fotolarınızı bekliyorum.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Makul Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz MT 25'imle kamplı geziler yapmak istiyorum. Eşya taşıma konusunda kafamda bazı soru işaretleri var. Topcase ya da yan çantam yok. 40 lt lik kamp çantamı çadır ve matımı kancalı lastiklerle arka seleye sabitleyip yola çıkmayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi, hatta bu şekilde yola çıkan varsa fikir edinmek adına fotolarınızı bekliyorum.

buna bir bakın ben bu şekil yaparak kapm yapmıştım ve bir sıkıntı da olmamıştı.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ndial-mcx.html
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    MT-25
    Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Gerekli parayı biriktirdim şimdi kendime bir mt-25 bakıyorum. 2.el max. 3-4bin km bakıyorum ekipman içinde param kalsın diye.

Amacım uzun yıllar keyfini çıkarmak.
    Merak ettiğim bildiğiniz en çok km'ye sahip mt-25 kaç km de ?
    Herhangi bi sorunla karşılaşmış mı ?
    Fabrika çıkış lastikler sakin sürüşte kaç km'ye kadar idare eder ?

Apartmanda motoru muhafaza edebileceğim bir garaj var ama yinede insan korkuyor. Kısa süreli parklarda fln motoru nasıl güvende tutuyorsunuz ?
    Teknoloji gelişti ucuz yollu gps takip kullanan var mı ? Telefondan takip edeceğimiz uygulamaları olan.

Tecrübe sahibi arkadaşlar vakit ayırıp cevaplarsa çok memnun olurum hayırlı günler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Sinsi23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Gerekli parayı biriktirdim şimdi kendime bir mt-25 bakıyorum. 2.el max. 3-4bin km bakıyorum ekipman içinde param kalsın diye.

Amacım uzun yıllar keyfini çıkarmak.
    Merak ettiğim bildiğiniz en çok km'ye sahip mt-25 kaç km de ?
    Herhangi bi sorunla karşılaşmış mı ?
    Fabrika çıkış lastikler sakin sürüşte kaç km'ye kadar idare eder ?

Apartmanda motoru muhafaza edebileceğim bir garaj var ama yinede insan korkuyor. Kısa süreli parklarda fln motoru nasıl güvende tutuyorsunuz ?
    Teknoloji gelişti ucuz yollu gps takip kullanan var mı ? Telefondan takip edeceğimiz uygulamaları olan.

Tecrübe sahibi arkadaşlar vakit ayırıp cevaplarsa çok memnun olurum hayırlı günler.
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Bildiğimçok yüksek km bir motor yok, ancak Japon motorlarında genelde bu soru pek umursanmaz, havada kalır =)
    İki tane resmi geri çağırma var, yağ pompası ile depo/kontak konusu, bir de bazılarında motor soğutma sıvısı genleşme kabı ufak ufak kaçırabiliyor, o zaman da değiştiriyorlar o kabı direkt. Başka genel bir sorun duymadım.

Evde kapalı otopark, işyerinde de trafik levhasına kilit+zincir atıyorum. Dışarıda biryerde isem gözüm görsün isteyip, göremiyorsam da, yapcak bişey yok diyorum =)

Motosikleti
    YAMAHA - MT 25
    Herkese Merhaba, Mayıs 2017'den beri MT25 kullanıcısıyım. Motorumdan son derece memnunum.

Motorun oturuş pozisyonundan dolayı aşırı şekilde boyun ağrısı ayaşıyorum, inanılmaz bir ağrı 20dk'lık bir kullanım sonrası başlıyor ve sonrasında motoru kenara çekil ağrının geçmesini beklemek zorunda kalıyorum. Bu şekilde devam eden ağrılar motorla arama girmeye başladı. Böyle devam ederse üzülere motoru satmak zorunda kalacağım ama bu benim için son tercih şimdilik. Gidon yükseltmeyi düşünüyorum 50mm lik bir kit alsam ne derece etkili olur? Nispeden dik ve doğal bir oturuş pozisyonu istiyorum. Bunu yaparken motorun yapılış geometrisine zarar vermeden doğal görünümünü kaybetmesinde istiyorum. Önerilerinizi rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd (2015)
    Alıntı mrgrumble adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba, Mayıs 2017'den beri MT25 kullanıcısıyım. Motorumdan son derece memnunum.

Motorun oturuş pozisyonundan dolayı aşırı şekilde boyun ağrısı ayaşıyorum, inanılmaz bir ağrı 20dk'lık bir kullanım sonrası başlıyor ve sonrasında motoru kenara çekil ağrının geçmesini beklemek zorunda kalıyorum. Bu şekilde devam eden ağrılar motorla arama girmeye başladı. Böyle devam ederse üzülere motoru satmak zorunda kalacağım ama bu benim için son tercih şimdilik. Gidon yükseltmeyi düşünüyorum 50mm lik bir kit alsam ne derece etkili olur? Nispeden dik ve doğal bir oturuş pozisyonu istiyorum. Bunu yaparken motorun yapılış geometrisine zarar vermeden doğal görünümünü kaybetmesinde istiyorum. Önerilerinizi rica ederim. Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba,

Sanırım oturuş pozisyonundan kaynaklı bir problem yaşıyorsunuz. Fikir vermesi açısından AEA'nın doğru oturuş pozisyonun ile ilgili videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Belki yardımcı olur, iyi günler. https://www.youtube.com/watch?v=v-qyGTSbylo

Kendi oturusunuzu degistirin..motora bindiginizde kollariniz omuzlariniz tum gucu hissediyorsa yanlistir. Yukarida onerildigi uzere altin elbiseli adam videosunda aciklanmis..tum yukun bacaklarda olmasi lazim..ben kesintisiz 250km yol yaptim defalarca yalnizca 120km hizin uzerinde dik oturursam ruzgarin kaski geriye dogru itmesi sebebiyle boyun agrisi yasadim..yanlis oturdugunuzu en iyi yokus asagi inerken anlarsiniz, tum yuk bacaklarla motoru sikarak el bileklerinizden alinmis olmali.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Bugün 2017 mavi model MT25 alarak sahalara dönüş yaptım. Rosso II lastik değişimi ve koruma takozu eklendikten sonra haftasonu teslim alacağım.
    Önceki motorum MT-125 benim gözlerimde kraldı, umarım pişman olmam!

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde motor ile sağa yattığım için egzozumu biraz hırpaladım. Yenisini almayı planlıyorum. Acaba elinde olup satmayı düşünen var mı? İzmir' de ikamet ediyorum bu arada.

Mt-25 ve r25lerin 2018 modelleri absli mi gelecek?? Herhangi bir aciklama goren oldu mu??

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer o modeller olursa mecbur ABS li olacak euro4 yüzünden

Motosikleti
    MT-25
    Merhabalar
    Şu koruma demirini aldım http://www.urun.n11.com/koruma-demir...mox-P108928321
    artı olarak koruma takozu takma şansım var mı mesela şu; http://www.urun.n11.com/koruma-demir...mox-P133366894

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ocyhy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Şu koruma demirini aldım http://www.urun.n11.com/koruma-demir...mox-P108928321
    artı olarak koruma takozu takma şansım var mı mesela şu; http://www.urun.n11.com/koruma-demir...mox-P133366894
    Ben her ikisini de aynı anda taktım vakti zamanında. Motor çılgınlar gibi titremeye başladı. Elini ayağını uyuşturacak derecede ve hemen hemen her devirde.

Takozu söküp attım demirin şaseye bağlandığı yerlere conta attırdım %80 kesildi. Ama hala var titreşim ve tamamen bu zımbırtılardan kaynaklanıyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak tak koruma demirini.
    sven stands ready.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Abi linkler bozuk nasıl baktın ürünlere? =)

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bugün itibariyle aranızdan ayrılıyorum arkadaşlar.
    MT'lerinize iyi bakın.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-25 ve r25lerin 2018 modelleri absli mi gelecek?? Herhangi bir aciklama goren oldu mu??
    2018 de r-25 ve mt-25 yerine r3 ve mt3 gelecek arkadaşlar. bizzzat yamaha da çalışan biri söyledi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 de r-25 ve mt-25 yerine r3 ve mt3 gelecek arkadaşlar. bizzzat yamaha da çalışan biri söyledi.
    İyi de vergi dilimi de yükselirse, zaten pahalı olan Yamaha 25'leri iyice saçma fiyatlara çıkacak.
    G310'la aynı fiyata satılırken im MT-25 alır?

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencler selam.
    Su deve bayiltan sicaklarinda yoldan gelip motoru kapattiktan sonra harareti kontrol edeniniz oldu mu?
    Giderken hic bir sikinti yok, 3'u hic asmadi bugune kadar, bu sicaklar da dahil, ama ne zamanki durup motoru kapatirsam (viteste ayaklikla kapatirim hep, elektrik gelmeye devam eder) bi 5-10 saniye sonra fan devreye giriyor ve bir iki dakika kadar sureyle hararet yukseliyor, hemen dusuyor geri.

Tum motorlarda stop edince su biraz isinir yagdan oturu, bu normal, ama 4-5 centige cikacak kadar isinmasi normal mi bilemedim. Muhtemelen problem yok zira giderken asla yukselmiyor, ancak yine de merak ettim dikkat edip benzer durumla karsilasan var mi?

Aynı durum bende de var. Hareket halindeyken hararet 3. çentikte. Yalnızca bir defa çok yoğun trafikte 4. kademeye geldi, hareket edip biraz rüzgar yiyince tekrar 3'e düştü.

Motor stop ettikten sonra ani olarak 4 ve 5'e yükselip fan devreye giriyor ve elektrik kesilene kadar çalışmaya devam ediyor.

Eğer hararet göstergesi 3'e düşmeden elektriği kesip tekrar elektrik verirsem fan anında açılıyor. Fakat bir-iki dakika kadar sonra elektriği kesip tekrar verdiğimde(sıcaklık tekrar 3. çeltiğe düşmüş oluyor bu sürede) fanı açma ihtiyacı duymuyor.

Ben bundan sıcak havalarda motoru durdurduktan sonra elektriği kesmeden bir iki dakika fan yardımıyla soğutmanın faydalı olduğu sonucuna vardım. Isıyla ilgili bir tür güvenlik yazılımı kurulu belli ki. Kullanım kılavuzuna da göz attım ama herhangi bir bilgi yok bu konuda orada. Daha teknik bir açıklaması olan varsa keyifle öğrenmek isterim. :x
    There are seven days in a week. And `one day` is not one of them.

ykacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N ABS
    Merhaba arkadaşlar. Kısmet olursa ben de yarın bir mt 25 sahibi olacağım. Genelikle kamp ağırlıklı kullanım yapacağım için belli başlı ekstra ekipmanlara ihtiyacım olacak. Hepinizden ön tur camı, top case, yan çanta, depo üstü çanta konularında öneri ve yardım bekliyorum. Artçılı kullanım yapacağım için konfor sele ve sırt dayama özellikli top case ihtiyacım olacak.

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)