Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
74. sayfa BirinciBirinci ... 24647273747576 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Geçen ay aldığım 2016 model mt 25 için anlas viente sport taktırdım bugün.kullandikca buradan yorum yapacağım.
    Thesinner83 ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba E-Tekin Anlaş lastikleri konusunda kullanıcı yorumu iyi olur, görüşlerinizi bekliyoruz.

Diğer taraftan Anlaş lastik hakkında bir kısım yorum oldukça olumsuz iken bir kısım yorum ise oldukça iyi. Zannımca üretim ile ilgili bir sorun var. Yani, aynı tezgahtan çıkan ürünlerde kalite farkı oluşuyor.

Anlaş lastik kullanan arkadaşlar varsa onlar da görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Tekeriniz düz bassın.
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Motosikleti
    YAMAHA YBR ESD 125
    2017 model motorumda Titreşim sorununu ben de yaşamıştım. Sorunun ön lastik den kaynaklı oldugu tespit edildi. Fabrikasyon lastik tellerinin bazıları yıpranmış 90 km hızdan sonra titreşime sebep veriyordu. Sıfır lâstik takıp denedik be titreşim kesildi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir önceki motorum Duke ondan öncekiler de çinli ve hindistanlı olduğu için ben abartı bir titreşim olduğunu düşünmüyorum. 8.000 KM oldu alalı.
    Acaba aynı titreşim var da ben mi anlamıyorum yoksa denildiği gibi bazı yeni kasa MT25'ler de mi var bu sorun.
    Siluet... ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir önceki motorum Duke ondan öncekiler de çinli ve hindistanlı olduğu için ben abartı bir titreşim olduğunu düşünmüyorum. 8.000 KM oldu alalı.
    Acaba aynı titreşim var da ben mi anlamıyorum yoksa denildiği gibi bazı yeni kasa MT25'ler de mi var bu sorun.
    anladığım kadarıyla hepsinde yok bu sorun. 2020 model kullanıyorum ilk aldığımda bende de vardı çok kolay bir işlemle çözdüm yukarıda da anlattım tekrar yazılmadığına göre çözüme ulaşılmıştır diye düşünüyorum

junkchanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    Dostlar mt25 için çanta kullanan var mı top case olur yan çanta olur heybe olur tavsiye edebileceğiniz model var mıdır?

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Herkese merhaba. Motorum 1000kmyi aştı. Geçtiğimiz gün 1000 bakımına gittim. Yaklaşık 600kmden beri arka frenden bir ses geliyor. Yavaşlarken viyk viyk şeklinde duyuluyor ve arka frene basınca ses kesiliyor. Usta önce zincirden olabileceğini söyledi ve yağladı ancak ses geçmedi. Daha sonra balata temizleme spreyi sıktık arka frene ancak ses hala devam ediyor. Neden kaynaklandığını bilen ya da bir çözüm önerisi olan var mıdır?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Mrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Motorum 1000kmyi aştı. Geçtiğimiz gün 1000 bakımına gittim. Yaklaşık 600kmden beri arka frenden bir ses geliyor. Yavaşlarken viyk viyk şeklinde duyuluyor ve arka frene basınca ses kesiliyor. Usta önce zincirden olabileceğini söyledi ve yağladı ancak ses geçmedi. Daha sonra balata temizleme spreyi sıktık arka frene ancak ses hala devam ediyor. Neden kaynaklandığını bilen ya da bir çözüm önerisi olan var mıdır?
    Disk yamuk olabilir.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disk yamuk olabilir.
    Motoru sıfır almıştım. Fabrikadan hatalı çıkmış olabilir mi diyorsunuz?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Benim driftin de ön diski ses yapıyordu. Servisteki usta çakması çözüm olarak wd 40 sıktı diske. Ses seda kalmadı. :D

(Aman diyeyim yapmayın öyle bir şey, ben balatalrı değiştirmek zorunda kaldım)

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Mrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sıfır almıştım. Fabrikadan hatalı çıkmış olabilir mi diyorsunuz?
    Paddock var ise alın sehpaya takın vitese bakın nerden geldiğine ona göre bir fikir edinebilirsiniz, zincir değil diyorsunuz, balataya sprey de sıkmışsınız düzelen bir şey yok, disk sıcak iken motoru yıkadı iseniz oda yamukluk yapmış olabilir veya fabrika hatası servise gidip tekrar kontrol ettirin.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paddock var ise alın sehpaya takın vitese bakın nerden geldiğine ona göre bir fikir edinebilirsiniz, zincir değil diyorsunuz, balataya sprey de sıkmışsınız düzelen bir şey yok, disk sıcak iken motoru yıkadı iseniz oda yamukluk yapmış olabilir veya fabrika hatası servise gidip tekrar kontrol ettirin.
    Aslında motoru da yıkamamıştım. Sanırım disk yamukluğuyla ilgili bir problem . Servise bir daha uğramak gerekecek herhalde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-550-km-de-hatasiz-2021-cikisli-910894751/detay

şu motor nasıl oluyor da sıfırından pahalı oluyor. bu motorda da arabalar gibi arz sıkıntısı mı var? sıfırı bulunmuyor mu?

ya da bu:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-mt-25-abs-2020-hatasiz-910761444/detay

motor 6500 km yapmış ama sadece 1000 lira indirmeyi uygun görmüşler. extra da yok.

Bugün bayi den 2020 Model Mt25 teslim aldım.. Yola çıktım ilk vites değiştirme ve arka fren yaparken ben şok.. 1.86 boyundayım, depo dizlerin çalışmasına izin vermiyor.. Boyu 1.80 den uzun olanlar için çok uygun değil bence yeni MT25.. Ayakların çalışması için dizleri depodan açmam gerekiyor.. Vites değiştirmek ve arka fren eziyet.. Alışamazsam mecbur zararına satıcaz motoru..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    190'ım daha önceden çok fazla vitesli motosiklet deneyimim yoktu ama sıfır da değil. Parça parça 3 bin km anca. Ben bir sorun yaşamadım. Sadece arka frene biraz sert basınca arka fren sanki yere sürtüyormuş gibi hissediyorum. Bir iki kere çat etti çünkü anlayamadım ne olduğunu. Sınıfındaki en iri olan bu, bunda da rahat edemezsek ya mecbur 500 600'lük ya da enduro alacağız.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hunter26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bayi den 2020 Model Mt25 teslim aldım.. Yola çıktım ilk vites değiştirme ve arka fren yaparken ben şok.. 1.86 boyundayım, depo dizlerin çalışmasına izin vermiyor.. Boyu 1.80 den uzun olanlar için çok uygun değil bence yeni MT25.. Ayakların çalışması için dizleri depodan açmam gerekiyor.. Vites değiştirmek ve arka fren eziyet.. Alışamazsam mecbur zararına satıcaz motoru..
    Dizler neden çalışıyor ki? Sorun orada sanki; ayak bilekleriniz çalışmalı, diziniz nereye dayadınız ise orada kalmalı. Yukarı aşağı oynamaması lazım.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    190'ım daha önceden çok fazla vitesli motosiklet deneyimim yoktu ama sıfır da değil. Parça parça 3 bin km anca. Ben bir sorun yaşamadım. Sadece arka frene biraz sert basınca arka fren sanki yere sürtüyormuş gibi hissediyorum. Bir iki kere çat etti çünkü anlayamadım ne olduğunu. Sınıfındaki en iri olan bu, bunda da rahat edemezsek ya mecbur 500 600'lük ya da enduro alacağız.
    Arka frenin yere sürtme hissi aslında ABS'nin vermiş olduğu tepki hocam. ABS devreye girdiği için, ayaklık yere sürtüyormuş gibi hissettiriyor insana.
    Kerem34_ bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka frenin yere sürtme hissi aslında ABS'nin vermiş olduğu tepki hocam. ABS devreye girdiği için, ayaklık yere sürtüyormuş gibi hissettiriyor insana.

Valla bilemedim hocam, daha önce kullandığım ABS'li makinelerde hiç bu kadar net bir tepkiyi ayakta hissetmemiştim. Genelde arka diskteki yakalayıp bırakmayı hissettiriyorlardı. Bu bildiğimiz ulan fren pedalının altına kaya mı girdi, yere mi sürttük diye inip bakma ihtiyacı doğurdu bende. Bilen bir abi baktı normal gibi duruyor ama biraz sert tepki arka diski kontrol ettir servise gidince dedi. Sizde de bu kadar sert miydi tepkisi?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bilemedim hocam, daha önce kullandığım ABS'li makinelerde hiç bu kadar net bir tepkiyi ayakta hissetmemiştim. Genelde arka diskteki yakalayıp bırakmayı hissettiriyorlardı. Bu bildiğimiz ulan fren pedalının altına kaya mı girdi, yere mi sürttük diye inip bakma ihtiyacı doğurdu bende. Bilen bir abi baktı normal gibi duruyor ama biraz sert tepki arka diski kontrol ettir servise gidince dedi. Sizde de bu kadar sert miydi tepkisi?
    Aynı tepki bende de vardı hocam. İlk zamanlar durup ayağıma ve fren pedalına bakıyordum yerinde duruyor mu diye Sonrasında defalarca denedim hep aynı tepkiyi aldım, meğersem arka frenin abs sistemi bu şekilde tepki veriyormuş. Korkmanıza gerek yok, devam edin o yüzden.
    Kerem34_ bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    2020 model 500 km de motorum,Arka canta veya demiri olmamasina ragmen 50 60 km hizla giderken gidonu birakirsam kafa sallama yapiyor. Var mi ayni sorundan olan?

REKLAM ALANI
74. sayfa BirinciBirinci ... 24647273747576 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)