Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Motor rodajda iken kompresyonla motor frenini kullanmayın. O lastiklere bu soğuk kış gününde güvenmeyin. Paranız var ise 6’kı takoz + lastik alın. Yoksa 6’lı takoz alın. İçiniz acımasın sonra. Güle güle kullanın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor rodajda iken kompresyonla motor frenini kullanmayın. O lastiklere bu soğuk kış gününde güvenmeyin. Paranız var ise 6’kı takoz + lastik alın. Yoksa 6’lı takoz alın. İçiniz acımasın sonra. Güle güle kullanın.

Kusura bakmayın ama yanlış bilgi... bol bol gaz ver-bırak yapacak...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İzin verilen devir sınırını geçmemek kaydıyla rodajda kompresyona sokmak gerekir ve faydalıdır. Tek şart devirin aşırı yükselmemesine dikkat etmek. (Ki o dandik lastikler ve/veya yol koşulları ile birlikte arka lastiğin kaymasına da sebep olabileceğinden sürüş güvenliği açısından tehlikeli bir uygulama zaten...)

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzin verilen devir sınırını geçmemek kaydıyla rodajda kompresyona sokmak gerekir ve faydalıdır. Tek şart devirin aşırı yükselmemesine dikkat etmek. (Ki o dandik lastikler ve/veya yol koşulları ile birlikte arka lastiğin kaymasına da sebep olabileceğinden sürüş güvenliği açısından tehlikeli bir uygulama zaten...)
    Kompresyonda fazla yığılıyor mt-25. O yüzden ben önermiyorum. Tabiki kişiden kişiye değişir ama bana göre sıkıntılı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sabit devirle sürmeyin derler ya, aslında yük altındayken gaz kesip devir azalttığında kompresyona giriyor zaten bir miktar. Aşırı ve motoru bağırtacak kadar yapmamak lazım o kadar. Tadında yapınca segman piston ve gömlek uyumu daha iyi oluyor, uzun vadede daha performanslı ve sağlıklı bir motora sahip oluyorsun.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen dediğin gibi olunca daha iyi oluyor ama bazıları dur kompresyona sokacağım die ağlatıyor. Bunun önüne geçip, arkadaşlara yardımcı olmak için belirttim.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi olunca daha iyi oluyor ama bazıları dur kompresyona sokacağım die ağlatıyor. Bunun önüne geçip, arkadaşlara yardımcı olmak için belirttim.
    Yuksek devir de olmayacak tabi ki... biraz daha acmak gerekirse mesela 6.viteste 6000 devirde gidiyorsunuz acil bir yavaşlama söz konusu değil trafik açık elinizi gazdan çekersiniz motor 3500-4000 devre iner 5e cekersiniz, yavaşca elinizi debrijaydan cekersiniz devir zaten maks 5000 civarına yükselir... yüksek devirde yapilirsa zaten hem rodajda iyi olmaz hemde arka teker kayabilir tabi ki...

Motosikleti
    MT-07
    Bana göre çok hızlı kompresyona biniyor mt-25. Ondan dolayı diyorum. Bendeki Dominar ve pulsar böyle kompresyona binmiyordu ki onlar tek silindir idi.

cevaplar için sağolun zaten max 7 deviri nadiren gördüm şimdiye kadar vites düşürürken de az bi gaz veriyorum o şekilde bi yığılma olmuyor doğru demi yaptığım hareket

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Bu arada 18600'e 2017 aralık motoru aldım ama 0km kampanya bundaydı
    para zaten yetmedi zar zor aldım bugün de ruhsat plaka çıkardım iyimi sizce ?

6'lı koruma takozu aldım yamaha'dan zaten 200tl taktılar alırken
    lastik konusuna gelince zaten ilk 1000-1500 km yavaş kullanmayı düşünüyorum
    motor ömrü için inşallah bu km lerden sonra değiştiririm

*** Birde sanki durduğumda hafiften bi yanık kokusu geliyor yağ kokusu gibi normalmidir?
    çok aklıma takıldı
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Yeni motor. Olur o koku. Fiyatı benden ucuza almışsın. Yaktı bizi ekonomi bakanı Güle güle kullan lakin o lastiklerle kullanma. Zaten sert motor, o lastikler hepten mal oluyor. Tavsiyem git borç bul ve kaliteli lastik tak. Allah korusun 1kez kazadan kurtarsa parasını zaten çıkarır. Sen acemi misin bilmiyorum ama bizim arkadaş acemi ve ilk motoru idi. 800km de 3kez yere çaktı, vitesli motora tövbe etti. Kaydırmalı debriyaj yok. Altın elbiseli adamın vites değiştirme videosunu izle ve o dandik lastiklerin kilitlenmesini engelle. Keyfini çıkara çıkara sür 1600 km den sonra.

Cub motorsiklet tecrübem var 2005den bu güne crypton 70 kusur bin km debriyaj ilk sayılır toplasan 10 km kullanmisimdir daha önce bakalım

Yağ kokusu gibi olan az koku normalse gayet iyi yüksek vites düşük hızda bile bayılmıyor motorsiklet
    Vites düşürürken gaz veriyorum gerektiği kadar bu şekilde de kitkenir mi
    *** benzini ne önerirsiniz bu arada
    Kendim Shell de pompaciyim nitro normal ?

Motosikleti
    MT-07
    Ben genelde Shell’de pro save kullanıyorum. Opetten aldığımda bana çok yakıyor gibi geliyor. Shell’in yüksek performanslı yakıtı bana 250cc’de daha çok yanmak dışımda bir artısı yok. Ne kadar güç artışı sağlayabilirki? Die düşünüyorum.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı mustafaneta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cub motorsiklet tecrübem var 2005den bu güne crypton 70 kusur bin km debriyaj ilk sayılır toplasan 10 km kullanmisimdir daha önce bakalım

Yağ kokusu gibi olan az koku normalse gayet iyi yüksek vites düşük hızda bile bayılmıyor motorsiklet
    Vites düşürürken gaz veriyorum gerektiği kadar bu şekilde de kitkenir mi
    *** benzini ne önerirsiniz bu arada
    Kendim Shell de pompaciyim nitro normal ?
    Koku egzozdan yeni oldugu icin....shell nitro candır👍

Merhaba, ben Bursa Görükle'de yaşıyorum. motoru test için sordum bayide yokmuş. acaba varsa Görükle'de biri hem memnun mu motordan biraz sohbet etmek isterim, hem de bir test etmek istiyorum

arkadaşlar lastikler gerçekten berbat diyebilirim
    satsak satılırmı bu lastik 90km kullanıldı daha

Motosikleti
    MT-07
    Satılır. Sahibinden’e ilana koy bırak.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Pulsar kullanıcıları alır.

gidon beni az yordu gibi normal midir ?
    1.78 boy 82 kg sanki 2cm daha yüksek olsa tam olcakmış gibi
    öneriniz var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

öneriniz var mı

bügün deneme amaçlı yokuşlu yola gittim
    yoldaki araba tekeri geçen yerler az çukur olurya bilirsiniz
    orlarda motorasiklet düz gitmiyor tedirgin ediyor lastik değiştirince bu durumda düzelme olur mu acaba viraja hiç gelmeyecek kadar kötü durumda bu şekilde
    lastik konusuna gelince de kesin değiştircem sanırım
    rosso2 mi michelin mı

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    öneriniz var mı
    Allah'tan sizi az yormuş. Benim satma sebebim olur oturuş pozisyonu 😁 sanki SS kullanıyorum arkadaş

Motosikleti
    MT-07
    Walla belimde 2.dereceden fıtık var hem ameliyatlı hemde nüksetmiş durumda. Ben Mt-25 ile en uzun 575km yol yaptım. Ağrı sızı çekmedim fakat doğru oturmasını bilmek lazım bu motorda. Sırtı düz tutarsan yorar. Benim boyum 183cm. Doğru oturmadığımda benimde kollarıma yük biniyor ve belimden kollarıma kadar her yerim ağrıyor.

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)