Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı İvandrago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim vites gecislerim kemikli oluyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba kronik bi sıkıntımı motor 1000 km de acaba benmi evhamlaniyorum.gidişinde falan problem yok ama özellikle 1,2,3 kemikli geçiyor tık diye kesin ve kararli bi geçişi var.bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
    Ben 6200 km'de aldım, alırken öyle miydi bilmiyorum ama 500km yaptım benim de kemikli geçişler. Normal mi bilmiyorum, uzun süre kullanan biri yardımcı olursa süper olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı İvandrago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim vites gecislerim kemikli oluyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba kronik bi sıkıntımı motor 1000 km de acaba benmi evhamlaniyorum.gidişinde falan problem yok ama özellikle 1,2,3 kemikli geçiyor tık diye kesin ve kararli bi geçişi var.bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
    9 000 km'ye yaklaştım benim de öyle.Bir sıkıntı yok yani.

Bu kemikli geçişler nereye kadar böyle gidecek.acaba bir sıkıntı çıkarmasın sonra :s

Genelde sık yapilan bir hata hizli vites degistirirken farketmeden zamanlama hatasi yapmak.Debriyaji tam sıkmadan once vites degistiriyorsunuz bence..binince deneyin, debriyaji cekince,tam cekili konumda cok az bekleyip sonra vitesi artirin,..gecisler yumusak geliyorsa el/ayak zamanlamasinda hata yapiyosunuz demektir.

Artçılı uzun yol ve şehiriçi için MT-25'e ön cam ve topcase taktırmak mı yoksa İnazuma F almak mı daha mantıklıdır? Arada 10 beygirlik bir fark var. Görüşleriniz nelerdir?

Oda aklıma geldi benim ilk baş debriyaji tam sıkıp değiştirdim genede tık yapıyor ama 4,5,6 hiç ses yok ve seri degistiriyorum

Selam...ben Zeus marka camı aldım kullanıyorum..Öncelikle estetik açıdan çok güzel duruyor. Rüzgar kesmesi çok fazla olmasa da belli oranda yeterli. Bu motora daha uzun cam yakışmazdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Selam..Ben de yan çanta almak istiyorum...Tavsiyesi olan var mı acaba..Hem tutucu hem çanta olarak bilgi verirseniz sevinirim...

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde sık yapilan bir hata hizli vites degistirirken farketmeden zamanlama hatasi yapmak.Debriyaji tam sıkmadan once vites degistiriyorsunuz bence..binince deneyin, debriyaji cekince,tam cekili konumda cok az bekleyip sonra vitesi artirin,..gecisler yumusak geliyorsa el/ayak zamanlamasinda hata yapiyosunuz demektir.
    Hocam dediklerinizi ben de düşündüm ve dikkat ediyorum özellikle, arkadaşın dediği gibi 1,2,3'üncü viteslerde kemikli geçiş hep var. Yüksek viteslerde çok rahat geçiyor.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı bilginon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı uzun yol ve şehiriçi için MT-25'e ön cam ve topcase taktırmak mı yoksa İnazuma F almak mı daha mantıklıdır? Arada 10 beygirlik bir fark var. Görüşleriniz nelerdir?
    Aynı şeyi düşünüyoruz , ben de almak istiyorum ama bagajsızlık beni çok düşündürüyor.
    inazuma f in şeklini hiç beğenmediğimi de ekleyeyim , honda cbf 150 nin azıcık hallisi gibi geliyor bana...

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba,

Ben motorumu sıfır aldım şu an 4100 km'de. Vites geçişlerine çoğunlukla dikkat ederim. Ancak özellikle 1 ve 2. vites geçişleri kemikli 3. vitesden itibaren ise yumuşak hatta neredeyse hissedilmiyor. Bence motorun vites kutusu yapısından, yani üretiminden kaynaklı bir durum. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sabracadabra adlı arkadaşın dediği gibi dikkatli değiştirmeye dikkat etmek gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Merhaba arkadaşlar,

Bugün beni motorumu aldığım bayiden aradılar. Depo altı takozlarını ve kontak altı bağlantılarını (öyle bir şey tam anlayamadım) garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler.

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Tekeriniz düz bassın.
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Gerekçe belirttiler mi?

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Merhaba arkadaşlar. Bende Dün itibari ile mt-25 ile aranıza katıldım. Dışarıda da baya işlerim vardı. 120 km kadar yol yaptım. Motor çok rahat yormuyor. Vites geçişleri güzel. Kendi sınıfında gayet güzel bir motor. Tek eksik yönü Lastikleri. Ama bende Michelin lastikler var.
    Herkese kazasız belasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı Seferi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben motorumu sıfır aldım şu an 4100 km'de. Vites geçişlerine çoğunlukla dikkat ederim. Ancak özellikle 1 ve 2. vites geçişleri kemikli 3. vitesden itibaren ise yumuşak hatta neredeyse hissedilmiyor. Bence motorun vites kutusu yapısından, yani üretiminden kaynaklı bir durum. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sabracadabra adlı arkadaşın dediği gibi dikkatli değiştirmeye dikkat etmek gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Merhaba arkadaşlar,

Bugün beni motorumu aldığım bayiden aradılar. Depo altı takozlarını ve kontak altı bağlantılarını (öyle bir şey tam anlayamadım) garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler.

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Tekeriniz düz bassın.
    Motoru ne zaman aldınız kaç km'de.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    MT 25 ve R 25 lerin kontak anahtarı altından ve depo takozlarinin etrafında zamanla sıvı birikmesi sonucu korozyon meydana gelmemesi için Yamaha önlem amaçlı motorları servise çağırıyor gittiğiniz yetkili servisten şase numaranızı kontrol ettirin bu serinin içindeyse bahsedilen parçalar peyderpey serviste ücretsiz değiştirilecek.

Motosikleti
    YAMAHA MT25
    Merhaba,
    Yançanta kullanan arkadaşlar var mı ?
    Özellikle sert yan çanta kullanmak istiyorum.
    Arka çanta için Ermox bağlantı demirini ve Shad39 kullanıyorum.
    Buna uygun yan çanta demiri maalesef bulamıyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Alıntı caprice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bende Dün itibari ile mt-25 ile aranıza katıldım. Dışarıda da baya işlerim vardı. 120 km kadar yol yaptım. Motor çok rahat yormuyor. Vites geçişleri güzel. Kendi sınıfında gayet güzel bir motor. Tek eksik yönü Lastikleri. Ama bende Michelin lastikler var.
    Herkese kazasız belasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Motoru ne zaman aldınız kaç km'de.
    Motoru 2016 mart ayında sıfır km olarak aldım
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Motosikleti
    yamaha mt-25
    elimde su geçirmez kamuflajlı döşemelik kumaş var. seleyi böyle kaplasam sizce kötü mü durur ?

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimde su geçirmez kamuflajlı döşemelik kumaş var. seleyi böyle kaplasam sizce kötü mü durur ?

http://i.hizliresim.com/1LMArB.jpg
    Ben çok beğenmedim. Bu renge uymamış .
    zuluman bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta motorumun garanti kapsamında depo braketleri ile kontak altında bulunan bağlantı parçası değişti. Bu parçalar ileride olabilecek paslanma ihtimaline binaen değiştiriyorlarmış. Herhangi bir ücret ödemeden değişimi yapıyorlar. Siz de kontrol ettirirseniz iyi olur.

Tekeriniz her daim düz bassın.
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Motosiklette topcase eli ayağı oluyor resmen insanın. Mt-25'e de hiç yakışmıyor topcase. İnazuma F bana da çirkin geliyor haklısın özellikle de mavi beyazı çirkin ötesi. Ön cam için de mt-25'e givinin ürettiği cam 500 TL gibi bir fiyatı var çok pahalı geldi bana.

Alıntı Seferi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta motorumun garanti kapsamında depo braketleri ile kontak altında bulunan bağlantı parçası değişti. Bu parçalar ileride olabilecek paslanma ihtimaline binaen değiştiriyorlarmış. Herhangi bir ücret ödemeden değişimi yapıyorlar. Siz de kontrol ettirirseniz iyi olur.

Tekeriniz her daim düz bassın.
    Servisi arayıp sorduğumda bana böyle bir konu hakkında bilgileri olmadığını belirttiler..Ben de bilemedim, resmi bir duyurusu falan var mıdır Yamaha'da?

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)