Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Avenger 150 Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o silkelenme bendede oluyor rodajdan sonra düzelirmi bilmiyorum. özellikle ikinci viteste daha çok oluyor gazı açıp sonra hafif kapattığımda oluyor daha çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

bu arada lastikler için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar...
    Teşekkürler dostum aynen ikinci de daha çok yapıyor, üçte biraz daha az, dörtte daha da az, sadece benim motorla ilgili değilmiş demek ki, rodaj bitiminde çözülür inşallah.

Lastik konusunda motoru sanki daha cok yatırabilirmişim de yatıramıyormuşum durumunu sürekli yaşatıyor. Bazen cesaret edip yatırıyorum yolu tutuyor gibi ama çok güven vermedi sanki. Acemiliğimden diyecem ama o kadar da değilim ayrıca 600 km de bu motorla devirmiş bulunmaktayım.

İlk bakıma götürmek için gerekli km değeri kaç tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servislerinizde bakım diye bi sürü para alınıyor ama yağ değişimi dışında hiçbir işlem yapılmıyor. Yapılması için not aldırılan şeyler bile yapılmıyor. Bunun için birşey yapmayı düşünüyormusunuz ? Eline biraz para geçen bütün acemiler Pulsar NS200 aldı haklısınız.
    Aynen öyle. Garanti dahilindeki cbf'in yağ dahil yağ değişimine 48 lira ödedim (motor temizleyicide kattı, hayır demedim, o olmsa daha bile düşerdi). Ama 150F'ime 100 lira alındı. Niye böyle diyincede dolar molar kem küm. Zaten titreşiminden soğumuşken servistede bu durumla karşılaşınca 1900km'de sattım gitti. Sonra saçma sapan sym ile uğraştım. Düzgünü denk geldiğinde sym'den de soğumuştum yani o da yar olmadı bana.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Ben 750 km de götürmeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Bu motora commuter demek biraz garip olmuş açıkcası....

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    800 km sonrası tespitlerime ekleme yapacak olursam; son 100 km tatlı tatlı rodaj yapmaktayım. Rodajladıkca motor titreşimi azalmakta motor daha da hızlanmakta. Burdan anlayacağınız üzere motor, güzelce beni bi rodajla demektedir. Kullandıkça hoşuma giden ayrıntılara gelirsek, ayna açıları, ayaklarımı koyduğum yerlerin yaylı aynı zamanda yanlarının metal olması, bacaklarımız yanmasın diye eksoz üzerine eklenmiş ek metaller, kendinden koruma demiri ve sissy barı fiyat performns açısından güzel ayrıntılar.

Motorumu ilk bakıma verdim bakım sonrası faydalı olacağını düşündüğüm tespitlerim olursa paylaşmaya devam edeceğim. Bu arada servis ücreti olarak 90,00 lira dediler çok mudur az mıdır tartışmaya açıyorum....

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Assasinko35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 km sonrası tespitlerime ekleme yapacak olursam; son 100 km tatlı tatlı rodaj yapmaktayım. Rodajladıkca motor titreşimi azalmakta motor daha da hızlanmakta. Burdan anlayacağınız üzere motor, güzelce beni bi rodajla demektedir. Kullandıkça hoşuma giden ayrıntılara gelirsek, ayna açıları, ayaklarımı koyduğum yerlerin yaylı aynı zamanda yanlarının metal olması, bacaklarımız yanmasın diye eksoz üzerine eklenmiş ek metaller, kendinden koruma demiri ve sissy barı fiyat performns açısından güzel ayrıntılar.

Motorumu ilk bakıma verdim bakım sonrası faydalı olacağını düşündüğüm tespitlerim olursa paylaşmaya devam edeceğim. Bu arada servis ücreti olarak 90,00 lira dediler çok mudur az mıdır tartışmaya açıyorum....
    Bakım fiyatı hondaya göre hakikaten çok. Ne yapıyorlar ki 90 lira alıyorlar sanki.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Bir de bayiiden kullanım klavuzu verilmedi. İnternetten indirme falan dendi ama bakıyorum bulamıyorum. Link var mıdır bildiğiniz ya da size verdiler mi?

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Süpersin, teşekkürler.

Bir ay sonra Çanakkaleye gideceğim bu motorla büyük olasılık. Yedek parça sitesine bakıyorum avenger segmesinde pek de fazla parça yok gibi. Diğer bajaj modellerinin fren teli, debriyaj teli, fren müşürü yayı gibi uyumlu olabilecek parçalar var mıdır?

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    arkadaşlar bu motoru alan arkadaşlar deneyimlerini düşüncelerini paylaşsa bizimle?

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Motoru alalı 2-3 hafta oldu henüz 300 km de rodajda olduğu için çok hız yapmadım 50 60 km ile kullanıyorum ve bu hızlarda bir titreşim hissetmiyorum. Bunu dışında ilk motorum ve kullanımı oldukça rahat malzeme kalitesi güzel geldi bana... en büyük eksiği aksesuar şuanda ben bir ön cam taktırmak istiyorum nerden bulurum bilmiyorum. Açıkcası ben motordan gerçekten memnunum ilk motoru olacaklar için güzel bir seçim rodajdan sonra daha ayrıntılı görüşlerimizide paylaşırız

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim ne demek

Siz bu motosikleti daha uzun süredir kullanıyorsunuz. Test yazısı hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Biz çok dar bir alanda test edebildik,size göre değerlendirme yapmanızı rica etsek neleri onaylar,neleri onaylamazsınız ?
    Test yazısı dediğiniz nerdedir? Okuyayım ve ona göre yazayım....

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Evet arkadaşlar, bugün 502 km'de ilk bakım için servise gittim. Yağ değişimi, zincir yağlama ve işçilik dahil 50 TL ödedim. Bir çok arkadaşın detaylı inceleme beklediğini biliyorum, rodajı tamamen bitirince fotoğraflı, videolu, detaylı bir inceleme yapmaya çalışacağım. Şu ana kadar motordan çok memnunum. Malzeme kalitesi fiyatına göre başarılı, özellikle boya işçiliğini ben çok beğendim. Hızlanma olayı başarılı,yüksek hızlara çıkamadığım için titreşim için bir şey söyleyemem. Daha önce de söyledim, ilgi çekici bir motor. İlk aldığınız hafta 5-10 kişi ile muhabbete gireceksiniz; Hocam bunun markası ne? Ne kadara aldın? Güzelmiş...vb. Soğuk havalarda sabah ilk marşta çalıştı ancak vitese alıp gaz verdiğimde stop etti. ama fazla nazlanmadı, araştırdığımda karbüratör ayarından olduğu yazılmış, ustaya sordum, cikle kullan hocam soğuk sabahlarda dedi, sonra bir iki kez cikle ile denedim sıkıntı olmadı, sonra da havalar ısındı zaten. Neyse dediğim gibi rodaj bitsin daha detaylı bir inceleme yapmaya çalışacağım.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Alıntı ride_safe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, bugün 502 km'de ilk bakım için servise gittim. Yağ değişimi, zincir yağlama ve işçilik dahil 50 TL ödedim. Bir çok arkadaşın detaylı inceleme beklediğini biliyorum, rodajı tamamen bitirince fotoğraflı, videolu, detaylı bir inceleme yapmaya çalışacağım. Şu ana kadar motordan çok memnunum. Malzeme kalitesi fiyatına göre başarılı, özellikle boya işçiliğini ben çok beğendim. Hızlanma olayı başarılı,yüksek hızlara çıkamadığım için titreşim için bir şey söyleyemem. Daha önce de söyledim, ilgi çekici bir motor. İlk aldığınız hafta 5-10 kişi ile muhabbete gireceksiniz; Hocam bunun markası ne? Ne kadara aldın? Güzelmiş...vb. Soğuk havalarda sabah ilk marşta çalıştı ancak vitese alıp gaz verdiğimde stop etti. ama fazla nazlanmadı, araştırdığımda karbüratör ayarından olduğu yazılmış, ustaya sordum, cikle kullan hocam soğuk sabahlarda dedi, sonra bir iki kez cikle ile denedim sıkıntı olmadı, sonra da havalar ısındı zaten. Neyse dediğim gibi rodaj bitsin daha detaylı bir inceleme yapmaya çalışacağım.
    Demek ki bayiler İstanbul'da diğer yerlere göre nerdeyse iki katı para alıyor, burda bir standartın olmadığı anlaşılıyor.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Alıntı Assasinko35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki bayiler İstanbul'da diğer yerlere göre nerdeyse iki katı para alıyor, burda bir standartın olmadığı anlaşılıyor.
    Fiyat konusunda ben de şaşırdım, 90 TL falan deniyordu. Şaşırdığım bir şey daha, Avenger'da yağ filtresi yok dedi usta Nasıl yok dedim, yok dedi, 2000 km bakımında bilmem neresi açılıp temizlenecekmiş. Hiç anlamadım, yağ değişimi, zincir yağlama, işçilik 50 TL verdim geldim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bana daha çok cruiser görünmü commuter gibi geldi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana daha çok cruiser görünmü commuter gibi geldi.
    Motoru kullandınız mı ya da yakından incelediniz mi? Yanlış anlamayın size tepki falan göstermiyorum sadece motoru aldığımdan beri görsel olarak hep çok olumlu tepkiler aldım o yüzden soruyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ride_safe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kullandınız mı ya da yakından incelediniz mi? Yanlış anlamayın size tepki falan göstermiyorum sadece motoru aldığımdan beri görsel olarak hep çok olumlu tepkiler aldım o yüzden soruyorum.
    gördüm sürmedim cruiser görünümlü commuterinde negatif olumsuz bir yanıda yok.

selamun aleyküm arkadaşlar.

pulsar 200ns almayı düşünürken bir anda aklım cruiser motora gitti ve suan bende avenger street almayı düşünüyorum. öğrenciyim ve ilk motorum olucak. kullanan arkadaşlar ne kadar yaktığını, aksesuar bulunabiliyor mu ve motordan memnunlarmı sorularına cevap vermelerini rica ediyorum

egzozun solunda aşağı sarkan ucu kopuk bi kablo var o ne işe yarıyor? acaba ben mi yaptım yoksa herkes te aynı mı?

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Kullanan arkadaşlar lütfen olumlu olumsuz biraz daha bilgi verebilirler mi ben de bundan almayı düşünüyorum, teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli scooterlar hariç dağılan çinli motor yok. 2 motorum var biri çinli biri bajaj. Bajajı satmayı düşünüyorum ama çinliyi asla.
    Ben iki gün önce çinli bi motora bindim, henüz 1500 km de ama motor dağılmış resmen, ikinci vitese atınca nerdeyse üstünden atacaktı beni, scooter değil bu arada bahsettiğim motor

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Alıntı anafartas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlar lütfen olumlu olumsuz biraz daha bilgi verebilirler mi ben de bundan almayı düşünüyorum, teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Ben iki gün önce çinli bi motora bindim, henüz 1500 km de ama motor dağılmış resmen, ikinci vitese atınca nerdeyse üstünden atacaktı beni, scooter değil bu arada bahsettiğim motor
    Bu başlıktaki yazıları okuyabilirsiniz http://www.motosiklet.net/forum/test...-inceleme.html

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)