Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Asya Motor - As 150 T 6a

Motovento
    REKLAM ALANI
    kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    motorun hayırlı olsun güzelmiş gerçekten...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı
    motorun hayırlı olsun güzelmiş gerçekten...
    Teşekkür ederim arkadaş.

Motosikleti
    Satıldı

Yağ sızdırma ve yumuşak ayna mafsalı...

Daha önce buraya yazdığım sorunlara bir yenisi daha eklendi.

Dün motor altının ve sehpanın yağlandığını farkettim. İlk olarak motoryağı tahliye cıvatasını kontrol edip, biraz sıkıştırayım dedim. Tahmin edeceğiniz gibi cıvata boşa döndü. Alüminyum gövde diş kapmış. Neden oldu, hiçbir fikrim yok. 1000 km bakımdan sonra o cıvataya kimse dokunmadı, 1750 km.de cıvata boşaldı, enteresan...

Bugün servise gittim. Daha uzun bir civata takılarak sorun giderildi. Çünkü yivlerin boyu cıvatadan uzunmuş.

Ayarı bozulan, yumuşak aynalara da (babamla) bir çözüm geliştirdik. Önce mafsal vidasını gevşettik, sonra mafsalın görünen üst kısmına tepeleme tutkal sıkıp kurumasını bekledik. Vidayı sıktıktan sonra ayna sımsıkı oldu.

Sağlıcakla.

Alıntı tata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce buraya yazdığım sorunlara bir yenisi daha eklendi.

Dün motor altının ve sehpanın yağlandığını farkettim. İlk olarak motoryağı tahliye cıvatasını kontrol edip, biraz sıkıştırayım dedim. Tahmin edeceğiniz gibi cıvata boşa döndü. Alüminyum gövde diş kapmış. Neden oldu, hiçbir fikrim yok. 1000 km bakımdan sonra o cıvataya kimse dokunmadı, 1750 km.de cıvata boşaldı, enteresan...

Bugün servise gittim. Daha uzun bir civata takılarak sorun giderildi. Çünkü yivlerin boyu cıvatadan uzunmuş.

Ayarı bozulan, yumuşak aynalara da (babamla) bir çözüm geliştirdik. Önce mafsal vidasını gevşettik, sonra mafsalın görünen üst kısmına tepeleme tutkal sıkıp kurumasını bekledik. Vidayı sıktıktan sonra ayna sımsıkı oldu.

Sağlıcakla.

bu motor çok hoş görünüyor ve jantlar büyü baya güzel duruyor...kazasız belasız kullan.. bodrumlusun sanırım ben de orda motor kiralayıp gezmiştim 2.5 ayımı orda geçirdim güzeldi..... hayırlı akşamlar....bi de ne kadar çok motor var orda ne güzel yaa. ehliyet te soran yok

Motosikleti
    Satıldı
    Sağol tolga_kaan_ kardeş, günlük kullanım amaçlı, alışverişe de çıkabileceğim, uygun fiyatlı en iyi alternatifti. İşçiliği iyi olmasına rağmen parça kalitesi çok düşük olduğudan benim gibi titiz kullanıcılar için pek uygun değil. Ama idare ediyor, birkaç sene kullanıp Japon, G.Kore veya Taiwan malı bir motorla yenilerim.

Hayır Bodrum'lu değilim, Ankara'lıyım. 5 yaşımdan beri tatil için geliriz buraya, sonunda, ekonomik koşullar (işsizlik) nedeniyle buraya yerleştim. Büyük şehirde işsiz oturacağıma, küçük yerde ufak tefek işler yapar, idare ederim dedim. Sonuçtan memnunum.

Evet, Bodrum'da turizm sezonu başında ve ortasında kask ve ehliyet kontrolu yapılır. Sana denk gelmemiş kardeş. Bu sene epey motoru bağladılar. Haklılar da. Burada hiç motor kullanma bilinci yok, hergün ufak da olsa muhakkak bir motor kazası olur, ve bunların çoğu da motorcuların temel kurallara uymamaları yüzündendir. Herkes ekmek peşinde, motor da onlar için sadece bir ulaşım aracı. Bisiklet kullanan herkes motor da kullanırım diye düşünüyor. Sonuç; dizleri, avuçiçi ve dirsekleri yaralı, köprücük kemikleri kırık bir sürü insan.

Saygı ve sevgiler.

Motosikleti
    Satıldı

Üretici firma

İlgilenenler için, bu motorun üreticisi:

Taizhou Chuanl Motorcycle Manufacturing Co., Ltd

Ana sayfalarına bizim bu motoru koymuşlar.

Firma Longbo markasıyla motorsiklet üretiyor. ISO 9001 kalite sertifikasına sahip. Ancak, Asya'nın ithal ettiği ve bize sattıkları ISO standartlarının hiçbirine uymayacaktır. Bir motorsiklet satıcısının bana söylediğine göre, Çin'deki firmalar OEM ürünlerini birkaç değişik kalitede sunuyorlarmış. Aynı model için örneğin 500$'lık ya da 800$'lık bir ürün siparişi verilebiliyormuş. Benim kullandığım motor herhalde 300$'lık.

Sağlıcakla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgilenenler için, bu motorun üreticisi:

Taizhou Chuanl Motorcycle Manufacturing Co., Ltd

Ana sayfalarına bizim bu motoru koymuşlar.

Firma Longbo markasıyla motorsiklet üretiyor. ISO 9001 kalite sertifikasına sahip. Ancak, Asya'nın ithal ettiği ve bize sattıkları ISO standartlarının hiçbirine uymayacaktır. Bir motorsiklet satıcısının bana söylediğine göre, Çin'deki firmalar OEM ürünlerini birkaç değişik kalitede sunuyorlarmış. Aynı model için örneğin 500$'lık ya da 800$'lık bir ürün siparişi verilebiliyormuş. Benim kullandığım motor herhalde 300$'lık.

Sağlıcakla.
    slm.asyanın getirdigi son partide 4bin tane 6a varmis.ve gelen son parti artik su sogtumali.bu arada asya motor longbo firmasıyla nisanın sonu mayısın başı gibi uretime gecicek...

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı mls_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm.asyanın getirdigi son partide 4bin tane 6a varmis.ve gelen son parti artik su sogtumali.bu arada asya motor longbo firmasıyla nisanın sonu mayısın başı gibi uretime gecicek...
    Bilgi için teşekkür. Su soğutmalı iyi olmuş da, şu eriyen far aynasına ve 3 ayda bir bağlantı noktasından kırılan egzos kelepçesine acaba bir çözüm getirecekler mi, onu merak ediyorum. 1 yıllık motora dördüncü defa egzos kelepçesi taktırdım.

Motorum 3100 km.de ve titreşim arttı. Kelepçenin kırılması bu yüzden herhalde.

asla almayın derim ben

mrb.ben asya motorun 150t-6a modeline sahibim.aldığım günden beri hiç memnun değilim.hertarafı sorun.öncelikle torpidosu ve bagajı sorunlu.ama en büyük sorunsa arka freni ve benzin göstergesi.defalarca ayarlanmasına ve değişmesine rağmen asla doğru düzgün çalışmadı.bu fiyata bu özellikte alınacak başka marka scooterlara bakın derim ben.

Motosikleti
    as gy200
    slm bizim bir bufecı abimizde var.onun şikayetı alıcılara tavsiyem ilk iş ondekı ampulu değiştirin derim.onun dışında lastıklerı buyuk olması cok buyuk avanaj yolda kaymaz cukurda atmaz.burda okuyunca abimize sordum onu cagırıdm dukyanıma ona okutum şaşırdı o aksıne tek ampulde şikayetcıyım onun dışında cok ii dedı.şansmı desem ne desem

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hortlaşmış gibi olcam ama bu konu benim icin yeni bunu kullanan tecrubelerinizi paylaşırsanızın sevirim Tata hala kullanıyor mu bilmiyorum ama tecrubelerini yeni alanda varsa sorunlar cözülmüş mü paylaşırsa sevinirim...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu motosikleti kullanan yok mu koca sitede arkadaşlar..
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok demekki

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    tanıdıgım bir kurye var izmirde 12000 km yapmıs bir sorunun olmadıgını soyledi
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motoru alalı daha 3 ay olmadı ama sürekli servisteyim.Hiçte memnun olduğumu söyleyemem...

bende as150t 6a düsünüyorum fakat herkez memnun değilim diyor.sizce 2bin ytl bu motora verilirmi her kmde bir bakımlarını yaptırsam cok sorunla karsılasırmıyım.motoru alıpda memnun olan varmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:42 ----------

motoru şehir içinde kullanıcam cok sorunla karşılaşırmıyım yardımcı olun lutfen

Tek başına,şehir içinde,yazın kullanacaksan sadece iyi bir motor.Kullanımıda oldukça rahat..

7 aydır kullanıyorum.Aldığımdan beri yaşadığım sorunları paylaşayım.

*Egzos için 2 defa gittim
    *Ayaklığı 5 defa düştü
    *Farlar 2'şer defa patladı
    *Dün itibariyle aküyü değiştirmek zorunda kaldım.Ayrıca diğer bölgeleri gibi aküyü yerleştireceğiniz bölgede çok dar olduğu için aküyü yan yatırmak zorundasınız ve kaliteli bir akü koyabilmenizde mümkün değil.
    *Aynalardan randıman almanızda çok zor
    *En başta arkadaşımızda yazmış.Kask koyabilecek bir yeriniz yok.Alttaki km göstergecinide sıfırlayamıyorsunuz.
    *Narin bir motor bir soğuk görüp,yağmur yedimi çalıştır çalıştırabilirsen.
    *Frenlerle ilgili ekstra bir sorun yaşamadım.
    *Çamurluklarla ilgili tekere sürtme vb. sorunlar mutlaka yaşarsanız.

Periyodik bakımlar haricinde de çok sık servisi ziyaret edeceğinizi söyleyebilirim.Epey sorunlu bir motor.Kullanımı güzel yol hakimiyeti iyidir ama.Yukarıda da belirttiğim gibi motora pek ağırlık bindirmeden yazlık bölgelerde işinizi görür..

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar asyanın bu modelinde motor gücü olarak bir çelişki var anlamış değilim nasılmı şimdi bu motor asyanın resmi sitesinde özellikleri kısmında motor gücü olarak 4.8Kw yazıyor hp ye çevirdiğimiz zaman 6.5 hp falan yapıyor aynı motor asyanın model kataloğunda ise motor gücü 9Kw yazıyor hp ye çevirdiğimzde 12hp gücünde çıkıyor şimdi bu değerlerin hangisi doğru sizce???
    eğer gerçekten 4.8 Kw ise motor gücü çok düşük değilmi 150 cc bir motor için bu işte bir yanlışlık var ama ne
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar asyanın bu modelinde motor gücü olarak bir çelişki var anlamış değilim nasılmı şimdi bu motor asyanın resmi sitesinde özellikleri kısmında motor gücü olarak 4.8Kw yazıyor hp ye çevirdiğimiz zaman 6.5 hp falan yapıyor aynı motor asyanın model kataloğunda ise motor gücü 9Kw yazıyor hp ye çevirdiğimzde 12hp gücünde çıkıyor şimdi bu değerlerin hangisi doğru sizce???
    eğer gerçekten 4.8 Kw ise motor gücü çok düşük değilmi 150 cc bir motor için bu işte bir yanlışlık var ama ne

kimsenin bu konuda fikri yokmu arkadaşlar bu motoru kullanandamı yok
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

arkadaşlar gıttıgım servıste bu motorla ılgı bır seyler ogrendım sizle paylaşmak ısterım.bu motor arka fren sorunlu cantından kaynaklı fabrıkasyom hatalı gemış.buna care bulan servıste ist kadiköydekı motohospital bunun arka cantını disk yapıyor.fren problemı yaşıyan arkadaşlara duyrulur.boylece fren problemı cozuluyor.tlf vere bılırım 216 550 92 50

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler