Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar RS 200 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu giderilip 3500 devir altında zıplaya zıplaya gitme sorunu getirildi. Manevra yaparken gaz vermediğinde dengeni kaybettirip düşürecek kadar kötü silkeliyor. 2000 devirde ani gazlarsan da düz yolda bile olsa stop ve arka teker kilit. Sıkışık trafikte takıla takıla geçen 1. 2. viteslerle mi uğraşayım yoksa 2. viteste kalıp motorun silkelemesiyle, stop etme ihtimaliyle mi uğraşayım şaşırmış durumdayım. Ne vites geçme sorununa, ne de silkelemeye yetkili servis bakım yaptırdığım halde hiç bişey yapamadı.
    RS200'de bunlar yok mu arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    qsaaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu giderilip 3500 devir altında zıplaya zıplaya gitme sorunu getirildi. Manevra yaparken gaz vermediğinde dengeni kaybettirip düşürecek kadar kötü silkeliyor. 2000 devirde ani gazlarsan da düz yolda bile olsa stop ve arka teker kilit. Sıkışık trafikte takıla takıla geçen 1. 2. viteslerle mi uğraşayım yoksa 2. viteste kalıp motorun silkelemesiyle, stop etme ihtimaliyle mi uğraşayım şaşırmış durumdayım. Ne vites geçme sorununa, ne de silkelemeye yetkili servis bakım yaptırdığım halde hiç bişey yapamadı.

RS200'de bunlar yok mu arkadaşlar?
    Ben bunların hiçbirini yaşamadım daha. Km 4500. ben 1500 kmdir biniyorum
    bumble ve ahtand123 bunu beğendiler.

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    Cuma günü rs200 ve rx3 evo yu canlı görebilmek için Ankaradan İstanbuldaki fuara gittim fakat mondial bu sene fuarda yoktu. RS200 bu sınıfta alınabilecek tek seçenek gibi görünüyor fuarda 250cc sınıfındaki tüm motosikletleri inceledim fiyat olarak rs rakipsiz şuan. Ve bu segmentteki bana göre en yakışıklı motosiklet. Oturuş pozisyonu harika ve sele gayet rahat. Metal aksam işçiliğinde japonlardan bir fark göremedim, çinlilere dikkatli baktığımda bir sürü ufak hata yakaladım. Bazı arkadaşlar plastik kalitesini beğenmemiş fakat ben belkide heyecandan ve zaten makinayı beğenmiş olmamdan, plastik aksamı da beğendim. Kaliteli polüpretan değil belki ama ucuz plastik hissi de yaşamadım. Stanttaki iki bayii ile görüştüm fiyat olarak nakitte 10.500 tl ye alabileceğimi söylediler. Bunlarda stanttan

Şimdi asıl soru 12.000 e kız gibi inazuma, kawasaki 250sl, cbr250 alınabiliyorken bu makinayı almaya değermi? Benim gibi 2 yıldır para biriktiren biri için en önemli detay bu, RS200 den kuşkum yok zaten en çok onu beğendim oturuş pozisyonu olarak sadece inazuma yarışabilir, diğer ikisinde rahat hissetmedim. Kafama takılan piyasa değeri ve ne kadar zarar edeceğim. Mantık japon desede kalbim rs200 de birde renge karar verebiliirsem

Fuardan gelince cumartesi akşamı benim 150lik vultureyi ilana koydum ve bu sabah 2000tl ye yeni sahibine verdim. Akşam eve gelipde kapıda motoru olmayınca anlıyomuş insan ne yaptığını, umarım tez zamanda doğru bir karar veririm.
    kdiner, bumble, qsaaar ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    baktım kimseden ses çıkmıyor...
    ahtand123, qsaaar ve bumble bunu beğendiler.

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    qsaar 4500-5000 bakımına soktum motoru soktuysan işleemler neydi ve ödediğin servis ücretini yazarmısın ?
    qsaaar bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Alıntı ahtand123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    qsaar 4500-5000 bakımına soktum motoru soktuysan işleemler neydi ve ödediğin servis ücretini yazarmısın ?
    Daha sokmadım Km 4700 'de enson 3000 binde yaptıgım ıcın 5000 ne kadar beklicem. Aydın'da ara bakımda 120 TL aldılar. Burda 5000 bakımın sorduğumda 90 lira dedi.

Motosikleti
    bende bugün sokucaktım 4500/5000 km bakımına ilk bakımı yaptığım yerden fiyat aldım bana fazla geldi
    sonra başka bir yeri aradım 10 lira düşük dedi
    başka bir yeri aradım 10 lira fazla dedi
    sonra bir yeri aradım 40 tl daha düşük fiyat çekti
    senin fiyat benimkinden 50 tl düşük
    Gel gelelimki bu fiyat tutarsızlığı nedir kardeşim.Ben böle konulara çok takılırım uyuzum olurum sonuçta 10 lirada olsa 5 lirada olsa para paradır para kolay kazanılmıyor eminim bu yazımı okuyon herkez bu lafımı çok iyi anlar.

gel gelelimki bu kadar birbirinden bağımsız fiyat nasıl veriyorlar makina aynı makina koydukları yağ aynı yağ filitresi aynı sonuçta bir bakım prosedürü var bu bakım prosedürüne göre bu işlerim dunyada diyorum bak türkiye için geçerli değil sonuçta uluslar arası bi marka model hepsi aynı şeyi yapıyor.

Bu işlemlerin parasının sabit olması gerekmiyormu.
    nasılki türkiyenin neresine gidersen git ekmeğin sigaranın fiyatı değişmiyorsa bu işleminde aynı mantıkta olamsı gerekmiyormu
    Ben neden her servise işim düştüğünde kazıklancakmış yada beni aldatıyorlar mantığı ile 10 tane farklı servis arayıp fiyat alayımki
    yani çok pis kıl oldum bu işe peşini bırakmicam doğru yolunu şeklini öğrenicem mağden böle kurumsalsın mağdem böle geniş servis ağın var
    neden standart fix fiyat koymuyorsun da adamlar kendi kafalarına kendi piskolojilerine göre fiyat biçiyor.

onun canı diyor şu kadar kuruş olsun.
    bunun keyfi diyor bu kadar tl olsun.
    bunun dıdısı diyor bu kadar lira olsun.

böyle bir mantık varmı bunalrın fix bir fiyatı olmalı.

HATTA BENCE KURALKAN VEYA BAJAJ YETKİLİLERİ TARAFINDAN FİX BİR BAKIM FİYAT TABLOSU ÇIKARTILMALI

(Tabiri caizzse servisler kucaklarını açmış bizi bekliyor nasıl yaslasam die bizde kur yükseldi şu oldu bu oldu die kendimizi avutuyoruz.)
    bumble, qsaaar ve Ali Özgün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Para konunusu hiç deme abi sonuç olarak öğrenciyim. Evimden okuluma gelişim bu ayı. 4500-5000 bakımıda önümüzdeki ayımı bitircek maddi yönden. Ama son derece haklısın. Ben forumu okuduğumda 90 Tlden bahsediyolardı. Aydında 120 diyince heralde zamanla arttı diye düşündüm. Ama burdaki usta 90 TL diyince senin yazdıklarını okuyunca helal olsun dedim. Güzel dolandırılıyoruz. Garantiden cıkmıcak olsa satarken o kağıdı göstermicek olsam valla ben kendim yapcam hepsinide garanti diye elimizide bağlıyolar. Hoş garanti kapsamındada hiç bizim müşteriyi tatmin edemediler edemezler genel olarak.

Motosikleti
    yani bende 100 tl bir yer buldum ayrın kısmetse yaptırıcam ama inan olsun bu konuya çok morelim bozuldu dünyanın her yerinde aynı periyodik bakımı olan bir makinanın neden her baii ve serviste farklı fiyat biçilir anahtar takımı altındanmı anlamdım giti

Motosikleti
    evet arkadaşlar bayiiden belgeleri aldım yarın sabah 8 de emniyete gidiyorum, bu arada bir tanede kuzenime aldık siyah rs200 işlemler için bilmem gereken bişey varmı acaba?
    ahtand123 ve qsaaar bunu beğendiler.

Motosikleti
    tebrik ederim kulanıcı olarak söylüyorum pişman olmicaksın kuzeninide ayrıyetten tebrik ederim

XleonaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Çok kararsızım bu motoru alıp almamak arasında.Şuan hero thriller var satılırsa üzerine koyup alsammı diye düşünüyorum ama hero gibi bununda ikinci eli berbat gibi gözüküyor. Geçenlerde bayide biraz inceledim resimlerdeki gibi albenili gelmedi çok. Tekrar gidip detaylı incelemem gerekicek galiba. Kullanıcılar motoru anlatırsa ben ve benim gibilerede yardımcı olurlar. he bu arada sele'nin yerden yüksekliği kısa gibi geldi bana malum boy 1.88 sırıtırmıyım acaba motorda.

Motosikleti
    4500/5000 BAKIMINI YAPTIRDIM !

HERŞEY ÇOK GÜZEL ALLAH BOZMASIN MOTORUN SON DURUMU BİRAZ DAHA TORKULU GELDİ GALİBA YAĞ FİLİTRESİ VE YENİ YAĞDAN DOLAYI GAZ TEPKİSİ ESKİYE GÖRE DAHA İİ

FİYATI MERAK EDENLER İÇİN SERVİS FİYATI 100 TL

Motosikleti
    Evet arkadaşlar bugün sabah 9 da başlayan koşuşturma türlü aksaklıklara rağmen akşamüstü mutlu sonla bitti

kuzenle motosikletlerimizi teslim aldık, ilk izlenimlerimi şöyle aktarayım; titreşim kullandığım tek silindirliler içinde en az olanı, 6000 deviri aşmadım fakat alt devirler gayet yerinde sabırsızlıkla 6000 üstünü merak etmeye başladım. Sele ilk oturduğumda ser gelmişti ama 40 dk lık turda gayet memnun kaldım ve beni en çok şaşırtan hiç acemilik çekmeden eve geldim hem de kilit trafikte, yağmur altında. İşin özü eve geldiğimde acabalarım kalmadı, iyi ki almışım dedim. İyi dilekleriniz için teşekkürler, tekeriniz düz bassın
    ahtand123, AttilaXtreme, bumble ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HAYIRLI OLSUN ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYORUSNUZ

Bende hafif yağmurlu bir günde almıştım motoru eve giderken baya stresliydim abs farkını ilk ozaman anladım bağımlısı oldum

BU ARADA BİZİM MOTORUN KLİBİ ÇIKMIŞ ( BENGÜ HODRİ MEYDAN 1:35 SANİYEDE GÖRSELDE

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ahtand123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAYIRLI OLSUN ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYORUSNUZ

Bende hafif yağmurlu bir günde almıştım motoru eve giderken baya stresliydim abs farkını ilk ozaman anladım bağımlısı oldum

BU ARADA BİZİM MOTORUN KLİBİ ÇIKMIŞ ( BENGÜ HODRİ MEYDAN 1:35 SANİYEDE GÖRSELDE
    Abs sadece ön tekerde var. Ön tekeri yağmurda kolay kolay kaydıramazsın. Arka teker kilitlendiği halde Abs ön freni pompalamış olabilir mi ?

Motosikleti
    Çok tesekkur ederim, uzun zamandır satın aldığım birsey bu kadar içime sinmemisti, yarın itibari ile ankarada havalar bir hafta güneşli gorunuyor umarım bir iki haftada rodaji düzgün atlatır, sonrada mis gibi takilirim

Herkese selamlar arkadaslar bugun bende pulsar rs 200 sahibi oldum. 50 km bir yol yaptip binmeye firsatim oldukca deneyimlerimi paylasirim. Kaliteli motor fiyat performan olarak bakildiginda bence cok iyi. Rahatsiz edici bi titresim yokmotorda. Oturus pozisyonu cok rahat. Rahatligi benim icin onemliydi. Guzel motor yapmis adamlar. Hiz duskunu biri degilim 140 150 km hizla goren makina bence turkiye yollari icin yeterli fazlasi icin 3-4bin tl fazla vermenin hic anlami yok. Yedek parcasi emsallerine gore uygun fiyatlarla geliyor turkiyeye. Misayit
    bi zamanda resimde atacagim.
    ahtand123 ve bumble bunu beğendiler.

Motosikleti
    ailemiz kalabalıklaşıyor yeni gelen arkadaşalra selam olsun

Motosikleti

merhaba arkadaşlar, iyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler, bugün 150 km oldu, rodaj dönemi 6000 deviri geçmemeye çalışıyorum. Birkaç sefer arabaların sıkıştırmasından dolayı 7000 i gördüm o kadar. Sormak istediğim rodajdan sonra gidişi çok farkediyor mu? kaç km sonra tam olarak kendine geliyor makina? Bu hali bile gayet tatminkar rodaj bittiğinde biraz daha üstüne koyuyor ise harika olacak demektir. Birde 7000 devirden sonrası nasıl çok merak ediyorum biran evvel bitsin su rodaj yav
    ahtand123, qsaaar, AttilaXtreme ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)