Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516

Honda CRF 1000L Africa Twin Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    istanbul ankara arası güzel yerler var ama yağmur başladı 1 hafta kuru hava olmadan yaylaya çıkışlar artık eziyet oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben geçen sene şu aşağıdaki rotayı büyük bir keyifle tamamlamıştım. Asfalt olmak şartıyla farklı güzergah önerileri varsa öğrenmek isterim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah Ramazan, aslında satılmadan ayarlayabilsekte Ankara İstanbul arası güzel yerler var,F54 Fatih biliyordur bir afrika gezisi yapsak kamplı veya günübirlik. Organize ederseniz ikiside uyar bana afrika gidersede xtyle gelirim
    Africa ya bu sene iki kere bindim. 1 ocak da şile gezisi bide yazın ormanya yaptım. Daha sonra gs ile gezmeye başladım. Akü sökük komple gaz yağı ile silnmiş vaziyette kapalı garajda yatıyor bizim evlat ama gezelim diyin pazar gününe denk gelsin buluşalım dostlar için çıkarmayacağız da kim için çıkaracağız .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul ankara arası güzel yerler var ama yağmur başladı 1 hafta kuru hava olmadan yaylaya çıkışlar artık eziyet oluyor
    Doğa kamp africa ateş sucuk kulağa hoş geliyor dost .
    F54 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Merhaba.
    Motorun aküsü öldü bitti artık. Şarj ede ede kullanıyordum. En son, 1.5 saat yol gittim. Yemek yedim. Sonra marş basmadı motor.

Piyasada al geç şunu diyeceginiz bir akü varmıdır uyguna. Bs akü sordum bir yere 3100 dediler.

Varta’lar olmuyor diye biliyorum. Doğru değil mi? Yatık çalıştığı için.

Şu ürün orjinalmidir. Fiyatı iyi gibi https://www.pttavm.com/honda-1000-cr...30a-p-91275514

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Motorun aküsü öldü bitti artık. Şarj ede ede kullanıyordum. En son, 1.5 saat yol gittim. Yemek yedim. Sonra marş basmadı motor.

Piyasada al geç şunu diyeceginiz bir akü varmıdır uyguna. Bs akü sordum bir yere 3100 dediler.

Şu ürün orjinalmidir. Fiyatı iyi gibi https://www.pttavm.com/honda-1000-cr...30a-p-91275514
    Daha uygun fiyatlı Bosch M06 17 alternatif olabilir.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Merhaba.

ben 1 ay önce buradan aldım şarj edip taktım kullanıyorum yuasa marka tam kapalı akü afrika için uygun suyu sonradan koyulanlar bizim motosiklete uymuyor tavsiye ederim
    bende güzel bir yaz günü göl kenarına gittim ogün sanayide 4 5 arkadaş ziyareti sonrası e5 te yardırıyorum göl dönüşü gölge bir yerden geçerken bir baktım abs ışığı yanıp sönüyor eyvah durdum bi stop ettim daha da çalışmadı yolda kaldım bir arkadaş gelip çekti eve kadar
    yani akü komple biterse yolda kalınıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene şu aşağıdaki rotayı büyük bir keyifle tamamlamıştım. Asfalt olmak şartıyla farklı güzergah önerileri varsa öğrenmek isterim.

https://i.hizliresim.com/rc6cs75.JPG
    tommy gezilecek yerleri gezmişsin zaten asfaltta bizim sende öğreneceğimiz rotalar var
    yanlız şu beypazarından girip kıbrıscık gölcük bolu vs gezilebilir aslında ben gezdim birde o rota da gürleyik şelalsi var eskişehir Mihalıcçık ta çok güzel bir yer
    tommygun ve sey_47 bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Merhaba.

Hasanpaşa denimoto murat denizden full bat marka aldım . Bir ay bile çalışmasa marş çok yeterince. Buda montaj videom .

https://youtu.be/jJGXEvoD2R4?si=Qnl7C3lg8j_P0_p2

Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanpaşa denimoto murat denizden full bat marka aldım . Bir ay bile çalışmasa marş çok yeterince. Buda montaj videom .

https://youtu.be/jJGXEvoD2R4?si=Qnl7C3lg8j_P0_p2
    Geçen sordum.
    bs var dediler. Pahalıydı.
    fulbat'lar bir ara geldi geçti galiba.
    20

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçen sordum.
    Denimoto Fullbat'ın distribütörü, gelip geçeceğini zannetmem. Fullbat'lar da BS'nin fabrikasında üretiliyor esasen. Fullbat'lar Gel, BS'ler AGM oluyor genelde. Aşırı sıcak bir yerde değilseniz Gel olanlar AGM olanlardan biraz daha iyi. (Performanstan kaybetmeden daha fazla şarj-deşarj döngüsüne dayanıyorlar.)
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Geçen sordum.
    Yeni parti gelmemiş olabilir denk geldiğimde dükkanına sorarım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denimoto Fullbat'ın distribütörü, gelip geçeceğini zannetmem. Fullbat'lar da BS'nin fabrikasında üretiliyor esasen. Fullbat'lar Gel, BS'ler AGM oluyor genelde. Aşırı sıcak bir yerde değilseniz Gel olanlar AGM olanlardan biraz daha iyi. (Performanstan kaybetmeden daha fazla şarj-deşarj döngüsüne dayanıyorlar.)
    Evet getirici denimoto.
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni parti gelmemiş olabilir denk geldiğimde dükkanına sorarım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Evet getirici denimoto.
    Teşekkür ederim.
    Linkte ki yuasa'dan sipariş geçtim. Gelince montajlarım.

Fulbat'a yılbaşından sonra gelir dediler.
    20

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ..
    Kimse kur baskılanırken ithalat için döviz harcamak istemiyor, tutabildiği kadar elde tutuyor herhalde?
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim.
    Linkte ki yuasa'dan sipariş geçtim. Gelince montajlarım.

Hayırlı olsun şimdiden
    sey_47 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de bu forumdan aldığım tavsiyeyle tam 1 sene önce bugün, 4.Ekim.2022'de ve 25.000 km önce Denimoto'da Fulbat taktırdım. Benim eski aküden kaynaklı sürekli statörüm yanıyordu, 10-20.000 km.de bir statör sardırıyordum. Şimdi o sıkıntım geçti. Marş alma konusunda da bir problem yaşamadım. Hakikaten güzel bir aküymüş, umarım aynı performansını uzun süre korur.
    F54 ve sey_47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben de bu forumdan aldığım tavsiyeyle tam 1 sene önce bugün, 4.Ekim.2022'de ve 25.000 km önce Denimoto'da Fulbat taktırdım. Benim eski aküden kaynaklı sürekli statörüm yanıyordu, 10-20.000 km.de bir statör sardırıyordum. Şimdi o sıkıntım geçti. Marş alma konusunda da bir problem yaşamadım. Hakikaten güzel bir aküymüş, umarım aynı performansını uzun süre korur.
    ben afrikanın orj akü yü daha yeni değiştirdim 2017 model
    eğer kışın kapalı garajda durup her kış başında şarj edip kullanırsan 5 yıl kullanırsın aküyü
    ama sürekli kar yağmur soğuk havaya maruz kalıyorsa canı çabuk çıkıyor
    tommygun ve sey_47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Maşallah inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben afrikanın orj akü yü daha yeni değiştirdim 2017 model
    eğer kışın kapalı garajda durup her kış başında şarj edip kullanırsan 5 yıl kullanırsın aküyü
    ama sürekli kar yağmur soğuk havaya maruz kalıyorsa canı çabuk çıkıyor
    Dct çabuk akü yiyor. Ben africadan çıkanı vespa ya taktım kullanmaya devam ediyorum.
    tommygun bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R
    Selam arkadaşlar, aranıza katıldım demeyi çok isterdim ama henüz bilinmez denklemlerin ortasındayım ancak umarım çok bi vakit geçmeden aranıza katılacağım, katılmayı istiyorum.

Şimdi merak ettiğim şu, arada bir yurt dışına gitme imkanım var, ancak internetteki bilgileri çok karmaşık buldum. Uygun temiz, ikinci el bir Africa Twin bulursam dönüşte(Avrupa Birliği) getirme isteğim var, bunun "ceza"sı nedir ülkemizde? Kaça maloluyor, astı astarını geçiyor mu? Çok mu uğraştırıyor.

Çok uygun, ya da ucuz olsa çevremiz bunlardan geçilmezdi diye düz mantık kuruyorum ve sanırım bu mantık doğru ama nedir bunun olayı?

Kazıklanmış hissiyle bir Africa Twin binemeyecek miyiz? :(

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yurt dışında iki yıl gibi yerleşik hayatınız varsa getirebilir süreleri net hatırlamıyorum bir yıl gibi burada kullanabilirsiniz , haricinde Türkiye'ye kullanılmış herhangi bir taşıt ithal edilemez..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, aranıza katıldım demeyi çok isterdim ama henüz bilinmez denklemlerin ortasındayım ancak umarım çok bi vakit geçmeden aranıza katılacağım, katılmayı istiyorum.

Şimdi merak ettiğim şu, arada bir yurt dışına gitme imkanım var, ancak internetteki bilgileri çok karmaşık buldum. Uygun temiz, ikinci el bir Africa Twin bulursam dönüşte(Avrupa Birliği) getirme isteğim var, bunun "ceza"sı nedir ülkemizde? Kaça maloluyor, astı astarını geçiyor mu? Çok mu uğraştırıyor.

Çok uygun, ya da ucuz olsa çevremiz bunlardan geçilmezdi diye düz mantık kuruyorum ve sanırım bu mantık doğru ama nedir bunun olayı?

Kazıklanmış hissiyle bir Africa Twin binemeyecek miyiz? :(
    afrikayı neden oradan alıp buraya getiriyorsunuz ki afrika ile gidip gelin kimse birşey sormaz
    tr girince burada bir sigorta yaptırın vergi muayene vs yurdışında kayıtlı olduğu ülke ye ödeyin olsun bitsin
    hem afrika orada dah mı ucuz ki böyle birşeyle uğraşıyorsunuz 10000 usd diyelim orada DİYELİM burada da 12 13k usd
    ben avrupaya gidecek olsam orada yaşayacak olsam burada ki olanı satar orada sıfır alır binerim ama gidip geleceksem böyle birşey yapmam

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)