Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Nmax 125 & 155 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuzumobil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA WİNG-GO ---YAMAHA NMAX--HONDA VT750 C SHADOW
    Merhaba arkadaşlar 2. motorumu 4 gün önce aldım ilk motorum honda wing go sınıfında iyi bir motordu fakat cub dan sonra nmax e binmek, mercedese binmek gibi bişey oldu...arkadaşların yazdıklarına ek olarak şuanda 125 cc scooter lerin içinde bildiğim kadarıyla en donanımlısı ve yeni teknolojilere sahip bir motoru var. blue core motor var dereceli exantrik var değişken valf hareketi var ve bunlardan anladığım eğer yanlışım varsa düzeltin. düşük devirde tork, yüksek devirde ise beygir gücü üretiyor. bu da güç performansı bakımından sınıfındaki diğer rakiplerini azda olsa geride bırakıyor. motoru ekonomik mod da kullanmak isteyenler için anlık yakıt göstergesi mevcut gaz tepkimeleri çok iyi. iki adet tripmetresi var panelde, bu da kısa mesafe ve uzun mesafe km takiplerinizi ayrı ayrı yapmaya fayda sağlıyor. frenleri birkaç defa test ettim, sert frenlerde bile motorun kızaklamadığını gördüm.üzerinde, sınıfındaki diğer motorlara göre daha kaliteli ve yol tutuşu iyi bir dunlop lastik var.bunu özellikle virajlara girerken farkediyosunuz tabi-i caizse yay gibi giriyor ok gibi çıkıyor. benden şimdilik bu kadar kullandıkça gördüklerimi yazarım herkese güvenli sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Arkadaşlar;
    Motorun benzin işareti yanıp sönmeye başladığı andan itibaren kaç km gidiyor?
    Deneyen var mı acaba?
    Bugün Manisa-Aliağa gidip geldim.Artçılı ve ortalama 90-95 km hızla.Daha öncede şehiriçinde kullanmışlığım var.160 kmde benzin ışığı yanıp sönmeye başladı.Ama ben doldurdum ne olur ne olmaz diye.

Motosikleti
    benzin ışığı yanıp sönmeye başladıktan kısa bir süre sonra benzin almakta fayda var çünkü,benzin uyarı ışığı yanmaya başladıktan sonra uzun süreli denemeler benzin deposundaki mekanik sisteme zarar verebilir.Not: bu bilgiyi yamaha yetkili servisindeki ustadan aldım.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Bende aldım hemen zaten ama bilmemizde fayda var diye düşünüyorum.Ne olur ne olmaz.Başka bir konu izlediğim videolarda anlık yakıt tüketimi gaza yüklendiğin zaman çubuklar azalıyor.Benim motorda tam tersi gaza yüklendiğin zaman çubuklar yükseliyor.Acaba yabancı versiyon modellerde mi böyle yoksa bir ayarı mı var anlamadım?

Ben de aranıza katıldım. Sipariş verdim motoru iki güne kadar elimde olur bir aksilik olmazsa. Arka çanta taşıyıcısı da sipariş ettim. Arka çantaya alışmış biri olarak bu rahatlıktan vazgeçemiyor insan. Allah hepimize kazasız zevkli sürüşler nasip etsin
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Allah kaza bela vermesin kardeşim.

mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Arkadaşım motoru satılıktır arkadaşlar. İlk sahibi tertemiz motordur bilginize,

XMAX 250 TAKASLI TEMİZ NMAX 125 ABS
    İlan No: 278971532
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78971532/detay

Cok tesekkur ederim. Murat kardes baktim klavuzundan ne kadar ekonomik kullanilirsa o kadar fazla cubuk gosterilir diyor. Yani yakit ruketim miktari degilde okonomik surus miktariyla dogru orantiliymis o cubuklar

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı ynyss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkur ederim. Murat kardes baktim klavuzundan ne kadar ekonomik kullanilirsa o kadar fazla cubuk gosterilir diyor. Yani yakit ruketim miktari degilde okonomik surus miktariyla dogru orantiliymis o cubuklar
    25 tl fulledim bakalım ne kadar gidecek.Şehiriçi ve dışı kullanmada.Burdan atarım ne kadar gittiğini.

Hadi bakalim

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    200 km de benzin işareti yanıp sönmeye başladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Ben de aranıza katıldım. Sipariş verdim motoru iki güne kadar elimde olur bir aksilik olmazsa. Arka çanta taşıyıcısı da sipariş ettim. Arka çantaya alışmış biri olarak bu rahatlıktan vazgeçemiyor insan. Allah hepimize kazasız zevkli sürüşler nasip etsin
    Geldi mi motor?Binmekten buraya gelmeye fırsatın olmadı herhalde.

bence gayet ideal. 12.5 tl tüketim oluyor. Benim motor da bi türlü gelmedi yarın sipariş edeli bir haftası olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

bugün konuştum ctesi günü çıkış yapmışlar dendi bakalım yarın burda olurmuş. trafik sigortalarını araştırıyorum ben de

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Merhaba arkadaşlar;
    Dün itibariyle toplam 450 km yol yaptım.Yaklaşık 25 dk mola verdim ilk izlenimlerim mükemmel.Ortalama 90 km hızla gittim.Artçı yoktu.Toplam aldığım yakıt 50 tl fakat benzinin hepsini bitirmedim.Tahminimce 12 krş filan yakıyor.Bugün arka çanta sordum 1300 tl dedi servis.Bana aşırı pahalı geldi.Sissy bar 600 filan diyor servis.Böyle pahalı ise kendim yapacağım.

Hocam sele konforunun pek iyi olmadığı söyleniyordu.Siz nasıl buldunuz

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Hocam sele konforunun pek iyi olmadığı söyleniyordu.Siz nasıl buldunuz
    Şöyle anlatayım.Ben Manisa-Uşak arası yaptım.Yaklaşık 210 km git gel 420km.Sabah 10:40 da yola çıktım öğlen Uşak'taydım.1 saat kaldıktan sonra tekrar geri yola çıktım.Orda gezdik filan 450 km yol gitmişim.Giderken 10 dk mola verdim.Hiç sıkıntı olmadı.Fakat geri dönüşte sıkıldım biraz.Eğer ki orda 1 gün kalsaydım geri dönüş yolculuğuda sıkıntılı olmayacaktı tahmin edebiliyorum.Yani bir günde motor üstünde 450 km yol giderseniz ve sadece 1 defa mola verirseniz birçok motorda rahatsızlık duyarsınız diye düşünüyorum.Özetlemek gerekirse 200 km için seleden bir şikayetim olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Bonus Spil Dağından Manisa'nın Manzarası

Motosikleti
    merhabalar, motorum 800 km yi geçti. pazartesi gününe kadar 1000 km yi tamamlayıp ilk bakıma götüreceğim. şuana kadarki izlenimlerim şunlar
    + öncelikle motora bakan bir daha bakıyor ve yeni bir model olduğundan bir çok kişinin ilgisini çekiyor.elimizden geldiğince izlenimlerimizi aktarmaya çalışıyoruz soranlara...
    +motor seri geçişlerde tatmin edici ve ilk kalkıştan itibaren son hıza çıkana kadar tork ve beygir gücü üretiyor..bunu hissediyosunuz.
    +lastiklerin genişliği ve kalite unsuru, virajlarda oldukça iyi bir yol tutuş sağlıyor.
    +ABS özelliği iyi çalışıyor.
    +selesi rahat oturuş pozisyonu iyi ve konforlu.
    +sert süspansiyonlar çukurları hissettiriyor fakat özellikle arka süspansiyonların sert olması anladığım kadarıyla yol tutuşuna olumlu yönde etki ediyor.
    +son olarak bu motorla ilgili internette biraz araştırma yaptım, yurt dışında millet alıp modifiye etmiş bile.. bizim memlekette insanlar biraz daha temkinli yaklaşıyor bu duruma.

şimdilik izlenimlerim bu kadar, sormak istediğiniz bişey olursa nmax kullanıcısı olarak elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı kuzumobil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, motorum 800 km yi geçti. pazartesi gününe kadar 1000 km yi tamamlayıp ilk bakıma götüreceğim. şuana kadarki izlenimlerim şunlar
    + öncelikle motora bakan bir daha bakıyor ve yeni bir model olduğundan bir çok kişinin ilgisini çekiyor.elimizden geldiğince izlenimlerimizi aktarmaya çalışıyoruz soranlara...
    +motor seri geçişlerde tatmin edici ve ilk kalkıştan itibaren son hıza çıkana kadar tork ve beygir gücü üretiyor..bunu hissediyosunuz.
    +lastiklerin genişliği ve kalite unsuru, virajlarda oldukça iyi bir yol tutuş sağlıyor.
    +ABS özelliği iyi çalışıyor.
    +selesi rahat oturuş pozisyonu iyi ve konforlu.
    +sert süspansiyonlar çukurları hissettiriyor fakat özellikle arka süspansiyonların sert olması anladığım kadarıyla yol tutuşuna olumlu yönde etki ediyor.
    +son olarak bu motorla ilgili internette biraz araştırma yaptım, yurt dışında millet alıp modifiye etmiş bile.. bizim memlekette insanlar biraz daha temkinli yaklaşıyor bu duruma.

şimdilik izlenimlerim bu kadar, sormak istediğiniz bişey olursa nmax kullanıcısı olarak elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.
    Bence makine daha piyasada fazla olmadığından dolayı tanınmıyor.Biraz zaman geçsin pcx gibi her yerde görürüz diye tahmin ediyorum.
    kuzumobil bunu beğendi.

Sonunda motorum geldi. İlk günden 50 km yol yaptım ble. İlk izlenimlerim çok güzel. Cygnus L den sonra amartisörleri yumuşak bile geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

nasıl resim yükleniyo beceremedim yoksa resim de atardım biraz

Anlık gösterge 100 km de yakılan litre ve 1 litreyle gidilen km olarak ayarlanabiliyor göstergede birinde sürekli yanarsa ekonomik diğerinde tam tersi scooter a gelince binenler bende dahil olmak üzere gayet memnun bence onları dikkate alın dışardan yorum yapan arkadaşlarınkini sağlıklı bulmuyorum keyifli sürüşler

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı Ozany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlık gösterge 100 km de yakılan litre ve 1 litreyle gidilen km olarak ayarlanabiliyor göstergede birinde sürekli yanarsa ekonomik diğerinde tam tersi scooter a gelince binenler bende dahil olmak üzere gayet memnun bence onları dikkate alın dışardan yorum yapan arkadaşlarınkini sağlıklı bulmuyorum keyifli sürüşler
    Ozany kardeş bende bundan bahsetmiştim.Benim sürekli yanmıyor ekonomik gidişte dediğin gibi tam tersi ayarlanmış.Acaba bu ayarı nasıl yapacağız?Ben uğraştım yapamadım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)