Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Tesekkur ederim yarin bunlari soylerim servise

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkitis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero karizma r 2016 model
    Teşekkür ederim bütün karizma ve hero kullananlara selam olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Teşekkür ederim adaşım ancak plakayı temmuzda alacağım inşaallah hayırlısı olsun ve
    bütün karizma ve hero kullananlara selam olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

hayırlı uğurlu olsun kazasız hatasız kullanmak nasip etsin

Motorum 650 km geldi 500 de ilk bakimi yapildi biraz hizlansam sorun olurmu yani 100 -110 km lere

Selamun aleyküm karizma kullanıcıları Allah kaza bela vermesin sizleri korusun hep tekeriniz düz bassın. Aklımda bayram tatili ile ilgili bi plan var sizinde fikrinizi almak istedim. Ben antalya kaşta yaşıyorum bayram tatilinde ankaraya nişanlımın yanına gitcem. Yaklaşık 650 km git gel 1300 km yol yapıyor motorla gitsem bi aksilik yaşarmıyım sizce? Ya da boşvet otobüsle git kafan ağrımasın mı dersiniz

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Ben artçılı 400km yol yaptım. Üstelik önümde çanta vardı hiç bir sıkıntı yaşamadım rahatlıkla gidip geldim. Bu 400km gittiğim yerdeki gezmelerim ile 650kmyi buldu. dinlene dinlene gittim ama tek seferde 150km yol yaptım oda artçım durmamı istediği için durdum bana kalsa daha da gidecektim. Yani hero ile korkmadan çekinmeden uzun yol da yapabilirsin.
    Yolda yaşadığım 2 aksilik oldu sadece her ikisinde de motosiklet sehpada iken düştü rüzgardan. Debriyaj manetinin uç kısmı kırıldı. Sadece buna dikkat et derim biraz.

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Alıntı Ahmet135 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 650 km geldi 500 de ilk bakimi yapildi biraz hizlansam sorun olurmu yani 100 -110 km lere
    Rodajınız bitmiş gözünüz aydın , bende 650 km de bakım yaptırıp yüksek devirlere çıkmıştım.devir saatini kırmızı bölgede çok tutmadan yüksek hızlara çıkabilirsiniz 110 gayet ideal , zaten makina dişli boyutundan dolayı 120 km/h sonra devir saati kırmızı bölgeye giriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı Osmnnrgz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm karizma kullanıcıları Allah kaza bela vermesin sizleri korusun hep tekeriniz düz bassın. Aklımda bayram tatili ile ilgili bi plan var sizinde fikrinizi almak istedim. Ben antalya kaşta yaşıyorum bayram tatilinde ankaraya nişanlımın yanına gitcem. Yaklaşık 650 km git gel 1300 km yol yapıyor motorla gitsem bi aksilik yaşarmıyım sizce? Ya da boşvet otobüsle git kafan ağrımasın mı dersiniz
    Gayet rahat gider 100-110 km arası hızla hem ekonomik hemde keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz yalnız yol stratejiniz bir an önce varmak değil , gezerek ve keyif alarak gitmek olursa daha sağlıklı yolculuk edersiniz . Yol rotanızda duracagınız yerleri belirlemeniz ve belli km lerde mola verirseniz gidip gelebilirsiniz.

Motosikletten kaynaklı bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

iyi günler arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım salı günü alıyorum inşallah bugün motorun aküsü falan takılacakmış koruma demiri falanda taktırıyorum yarın inşallah kavuşuyorum rodaj konusunda ilk günler yapılması gerekenler hakkında bilgi alabilirmiyim yeni kullanıcıyım henüz sizin kadar bilgi sahibi değilim

Motosikleti
    Alıntı DBGstudios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım salı günü alıyorum inşallah bugün motorun aküsü falan takılacakmış koruma demiri falanda taktırıyorum yarın inşallah kavuşuyorum rodaj konusunda ilk günler yapılması gerekenler hakkında bilgi alabilirmiyim yeni kullanıcıyım henüz sizin kadar bilgi sahibi değilim
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız uzun kmler dilerim.
    Hero iletişim numaralarından fabrikayı aramıştım oradaki yetkili 5.000 devri geçmemi söylemişti ilk 600 km ye kadar ani hızlanmalardan kaçının , sürüş yapmadan önce motosikletinizi ısıtın , cikleyi açık unutmayın, mümkün olduğunca rodajda motosiklete iki kişi binmeyin , kaliteli yakıt kullanın

Alıntı Red_Whiskers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız uzun kmler dilerim.
    Hero iletişim numaralarından fabrikayı aramıştım oradaki yetkili 5.000 devri geçmemi söylemişti ilk 600 km ye kadar ani hızlanmalardan kaçının , sürüş yapmadan önce motosikletinizi ısıtın , cikleyi açık unutmayın, mümkün olduğunca rodajda motosiklete iki kişi binmeyin , kaliteli yakıt kullanın
    Amin çok teşekkür ederim Allah size de kaza bela vermesin söylediklerinizi dikkat ederim o halde tekrar teşekkürler son olarak bakıma kaç km sonra gitmem doğru olur kaliteli yakıt derken nerden almamı tavsiye edersiniz

Motosikleti
    Alıntı DBGstudios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin çok teşekkür ederim Allah size de kaza bela vermesin söylediklerinizi dikkat ederim o halde tekrar teşekkürler son olarak bakıma kaç km sonra gitmem doğru olur kaliteli yakıt derken nerden almamı tavsiye edersiniz
    ilk bakım 500-750 km arası yetkili servisde yapılıyor bu bakımdan sonrada rodaj bitmiş oluyor, ben yakıt olarak opet , motor yagı olarak motul tercih ediyorum. ;)

Sizce kaç km de bir mola vermeliyim ve mola süresi ne kadar olmalı ?

ilk bakım 500-750 km arası yetkili servisde yapılıyor bu bakımdan sonrada rodaj bitmiş oluyor, ben yakıt olarak opet , motor yagı olarak motul tercih ediyorum. ;)
    Tamamdır bilgilendirme için teşekkürler bende bu şekilde devam edeyim o zaman

Motosikleti
    Alıntı Osmnnrgz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce kaç km de bir mola vermeliyim ve mola süresi ne kadar olmalı ?
    Her sürücünün kendine has dinamikleri ve özellikleri vardır mesela 140 kg bir arkadaş ile 70 kg bir arkadaşım motosiklette yorulma ve yıpranma oranları farklı olacaktır. Her sürücünün farklı bir motosiklet kondisyonu ve kas yapısı var onun için bu süreler kişiye göre görecelidir .

Motosiklet bazında düşünürsek Hero Karizma için 150-200 km bir durup biraz esneme hareketi yapmak biraz su içmek hem size hem motosikletinize faydası olacaktır. Bu yolculukta mesafenin yaklaşık yarısı kadar bir km de daha uzun bir mola verip yemek ve dinlenmeye biraz daha vakit ayırmanızı tavsiye ederim

Rodajınız bitmiş gözünüz aydın , bende 650 km de bakım yaptırıp yüksek devirlere çıkmıştım.devir saatini kırmızı bölgede çok tutmadan yüksek hızlara çıkabilirsiniz 110 gayet ideal , zaten makina dişli boyutundan dolayı 120 km/h sonra devir saati kırmızı bölgeye giriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Gayet rahat gider 100-110 km arası hızla hem ekonomik hemde keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz yalnız yol stratejiniz bir an önce varmak değil , gezerek ve keyif alarak gitmek olursa daha sağlıklı yolculuk edersiniz . Yol rotanızda duracagınız yerleri belirlemeniz ve belli km lerde mola verirseniz gidip gelebilirsiniz.

Motosikletten kaynaklı bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
    Dun gece kirikkaleye gittim sabah gondum giderken cok ruzgar vardi motorda yatmama ragmen cok ruzgar yedim motorun uzin yol motoru oldugunu su kisacik 120 km lik yolda anladim git gel 250 km yol yaptim gidisi harika 120 yi gecmedim zaten ama 120 km de dahi daha giderim dio sanki ama kirmizi bolge durrrr diyo 😊😊😊

Motosikleti
    Mondial kt150
    Selamın aleyküm herkeze bütün formu okudum çok güzel bilgiler edindim yazanlara çok teşekkür ederim.
    Benim öğrenmek istediğim kısaca karizma almak istiyorum malesef zam gelmis eski fiyattan nerden alabilirim tekirdağ Çorlu da yaşıyorum istabul da olabilir edirne tarafında olabilir bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim onereceginiz bayi servis neresi koruma demiri arka bagaj demiri yan bagaj demirlerini dé almak istiyorum onunla ilgili de yazarsanız sevinirim
    Birde bilaka sigorta masrafı ne kadara çıkar 2 ay önce 150 KT ye 300 tl sigorta yaptım karizma nin ne kadar olur sigortası şimdiden çok teşekkür ederim ustalar

Motosikleti
    Alıntı By bandit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm herkeze bütün formu okudum çok güzel bilgiler edindim yazanlara çok teşekkür ederim.
    Benim öğrenmek istediğim kısaca karizma almak istiyorum malesef zam gelmis eski fiyattan nerden alabilirim tekirdağ Çorlu da yaşıyorum istabul da olabilir edirne tarafında olabilir bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim onereceginiz bayi servis neresi koruma demiri arka bagaj demiri yan bagaj demirlerini dé almak istiyorum onunla ilgili de yazarsanız sevinirim
    Birde bilaka sigorta masrafı ne kadara çıkar 2 ay önce 150 KT ye 300 tl sigorta yaptım karizma nin ne kadar olur sigortası şimdiden çok teşekkür ederim ustalar
    öncelikle foruma hoşgeldiniz , alacağınız motosiklet şimdiden hayırlı olsun diyelim. İstanbul Bebek motorda karizmanın tüm renklerinin , koruma demiri ve arka bagaj demirinin olduğu biliyorum malum alışveriş sitesindeki ilanlarında da 6.590 olan ilk satış fiyatı mevcut. Sanırım ilk parti gelen motorlar halen bu fiyattan satılıyor bayilerin ellerinde kalan motosikletler bittiğinde onlarda fiyatı arttıracaklardır.

sigorta konusu borsa gibi günlük iner ve yükselir bir sabiti olmuyor , yaşa ,kaza kaydına, motosiklet marka ve modeline kadar etkileyen bir çok faktör var .Aynı anda 2 motosiklet de sizin üzerinize olacaksa hasarsızlık indiriminden faydalanamazsınız.

Motosikleti
    Mondial kt150
    Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiden dolayı kullandigim motoru satıp karizma alıcam sigorta haliyle iptal olacak.
    Bide hero karizma kullanicilari Son hızı nekadar kullandığım motor KT ile 100 110 arasi gidiyorum yetmiyor bide çok titriyor bu yüzden motoru degistiremeye karar verdim. Çok teşekkür ederim RED_Whiskers

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiden dolayı kullandigim motoru satıp karizma alıcam sigorta haliyle iptal olacak.
    Bide hero karizma kullanicilari Son hızı nekadar kullandığım motor KT ile 100 110 arasi gidiyorum yetmiyor bide çok titriyor bu yüzden motoru degistiremeye karar verdim. Çok teşekkür ederim RED_Whiskers
    yokuş aşağı 130 civarına çıktı fakat motosikletin devir saati kırmızı bölgeye girmişti, düz yolda 120-125 km/h fakat bu hıza çok çabuk ulaşıyor mesela 90 ile giderken gazı açtığınızda seri bir şekilde 120 ye ulaşabiliyorsunuz.

Bu motor ekonomik şekilde gidebilmek için tasarlanmış dişli yapısı degiştirilerek daha yüksek hızlara ulaşabilir 19.5 bg motor blogu buna imkan verir.

Motosikleti
    Mondial kt150
    Çok teşekkür ederim kenan hocam memnunsun dimi motordan tavsiye eder misin titreşimi rahatsız etmiyor dimi

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim kenan hocam memnunsun dimi motordan tavsiye eder misin titreşimi rahatsız etmiyor dimi
    Kullanım amacıma göre memnunum 2. motosiklet olarak şehir içinde pratik amaçlı ve yaz günlerinde işe gelip gitmek için aldım , boyum 1.88 motosiklet altımda sırıtmıyor gayet büyük duruyor , ekonomik yakıt tüketimi , şehir içi pratikliği , servis ve parça desteği , 5 yıl garanti , 223 cc olması , fiyat performans ürünü olması sebebiyle tercih ettim , titreşimin göreceli bir kavram olduğunu düşünüyorum beni rahatsız etmiyor.

Motosikleti aldığımdan beri 2500 km yaptım ki bunun hemen hemen hepsi keyfi geziler ve sürüşlerdi ben memnunum beklentimi karşıladı , fırsatını bulursam karizma ile bir Karadeniz gezisi yapmayı bile düşünüyorum.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)