Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

eyvallah uffie.Herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar yahu resim ekleyinde şu scooterları görelim arkadaşlar :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 Zn

Benim canavar
    S image olarak ekleyecektim kotalı arkadaşlar olabilir diye fakat göremedim,arkadaşlar kusura bakmasın,herkese kazasız belasız sürüşler
    Bu motoru aldığım gün çektiğim foto,daha eve bile götürmemiştim..Motorun arkasındaki sepeti söktüm,mondial yazısını iptal ettim daha güzel oldu..Güncel resimleri müsait bir ara eklerim..

maşallah kardeşim tank gibi hemde...allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin..Arka bagajı niye söktün ki ?
    Bu arada kask olarak hangi ürünü kullanıyorsun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

maşallah kardeşim tank gibi hemde...allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin..Arka bagajı niye söktün ki ?
    Bu arada kask olarak hangi ürünü kullanıyorsun ? monda ne bu arada mond''i''a''l'' i ve l harfleri gidince honda gibimi yaptın enteresan olmuş o sanki

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Hayırlı olsun. Güzel motosiklet. Aşağıdaki tarz modifiyelere gitmek lazım aslında imkanlar dahilinde :D

Harika fotoğraflar iftardan sonra iyi geldi vallaha eyvallah arkadaşlar o siyahlı olan tekerleklerin yanakları beyaz çok tatlı durmuş ama fazla abartmamakta lazım bütçe bizi aşar çünkü :D

Motosikleti
    125 ZNU
    Konu canlansın renklensin. Bizim motosikletin kopyalandığı honda joker. Güzel değişiklikler yapmışlar.

Değerli arkadaşlar forum 470 sayfayı bulmuş. Başından beri takip edenler var hâlâ. Benim bir önerim olacak; birisi çıkıp motorun şurasini bununla değiştirin mesela farlar mesela arka amortisör mesela alarm kiti mesela rüzgar siperligi gibi. Yani 470 sayfayı imbikten geçirip madde madde verse el kılavuzu mahiyetinde fena mi olur. Ha eger daha başka yerde daha önce bu çalışma varsa link te olur yani.

Resimler süper dijital göstergeyi sevmedim ama yine analogtan yanayım düzgün gösterdiği sürece sıkıntı yok yalnız bu jokerler türkiyede varmı arkadaşlar ben pek göremiyorum yada çok pahalı belki ondandır ne diyorsunuz ?

Selamlar. Ben 2012 Model siyah ZNU'mu şehir değişikliği sebebiyle satıyorum. Ankara'dayım.

Motor henüz 1700 km.'de. Trafiğe çıkışı Nisan. Garantisi devam ediyor 2014e kadar. Muayeneleri yetkili serviste yapıldı. Rodajına da dikkat ederek sürdüm şehir içinde. 60'ı geçmedim daha. Düşünenler için motor gayet uygun. Ruhsat plaka derken 3000'e yakın mal oldu bana. Ayrıca aciliyetten dolayı fiyatta da indirime gidebiliriz. ilanı burada,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93498894/detay

Fotoğraflar çok kaliteli değil ama motoru görmek isterseniz daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

resim omeruby'den alıntıdır.
    Bu motobisiklet gerçekten muhteşemmiş yahu

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı sportive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada kask olarak hangi ürünü kullanıyorsun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Bu arada kask olarak hangi ürünü kullanıyorsun ? monda ne bu arada mond''i''a''l'' i ve l harfleri gidince honda gibimi yaptın enteresan olmuş o sanki
    Selamlar,teşekkür ediyorum hocam.Fotoğrafın altında da yazdığım gibi daha motoru aldığım gün çektiğim bir foto..Binmemiştim bile..Daha sonra oradaki mondial yazısını komple söktüm.Şimdi hiçbirşey yok..
    Bu arada kaza yaptım arkadaşlar.
    Kızılayda bomboş yolda süratim 30-35 arası rüzgarı hissede hissede yavaşça gidiyorum..Derken yolun karşısına elinde termosuyla bir seyyar çaycı geçmek istedi..Epey bir mesafe olduğu için ve ayrıca hızım çok düşük diye frene dokunmadım..Fakat tam karşı kaldırıma ayağını koyacakken ani bir şekilde tekrar yola dönünce korna çaldım,birazda yaşlı bir amcaydı duymadı sanırım halen uyuşuk bir şekilde karşıya yürürken bende biraz panik yaptım sert bir şekilde fren yapınca motor kaydı..Arkamda da kız arkadaşım vardı neyseki onda birşey yok,benim dizim küçükken sokakta düşen çocuklar gibi ufacık bir şekilde soyuldu,motorda ise bir iki kılcal çizikten başka hiçbirşey yok..Ancak süratli kullanıyor olsaydım sonuç Allah korusun çok farklı olabilirdi..Ama hız seven birisi değilim,ayrıca motorun keyfini düşük hızlarda daha çok hissediyorum..
    Bu arada tüketimi ölçme fırsatım da oldu..
    Benzin ibresi kırmızıda iken,5539km de depoyu 15 liraya fulledim.%80 tek,%20 artçı ile kullandığım motor 112 km sonra(5651km) tekrar kırmızıya geldi ve yine fullediğimde 15,90 lira verdim.Benzinimi herzaman aynı Shell istasyonundan 95 oktan alıyorum.
    Yani kaba bir hesapla
    15,90/112
    =14 krş/km gibi bir ortalama çıktı..Bu arada genelde hızım 30-50 arası..Ana yollarda trafiğin durumu itibari ile max 80'e çıkıyorum..Bu da tüketime etki eden bir faktör olsa gerek..

@omeruby
    Baba o tarz modifiyelere gidelim,gidelimde 'cep delik cepken delik,cepte yokki metelik'

Motosikleti
    125 ZNU
    Geçmiş olsun hocam. Ben de en çok arkamda biri varken kaza yapmaktan korkarım. Allah Korusun. Kızılayda boş yol nerde var biz mi göremedik :D

Geçmiş olsun uffie yapacak birşey yok canın sağolsun kardeşim...Benzin olarak evet sen motoru fazla yormadığın için yakıt tüketimide ekonomik oluyor hele ani gaz ve frene basıp motordan ses almak kadar saçma birşey yok yani gösteriş peşinde değiliz arkadaşlar biz bunu ihtiyaç için kullanıyoruz ayağımızı yerden kessin hele birde yaz olunca gezmek tozmak temiz hava almak için köy motoru bu can bu can arkadaşlar...

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    merhabalar ben de aranıza yeni katıldım sayılır 2006 model bir 125 zn motorsikletim var fakat motorsiklet konusunda baya bilgisizim. Motorum biraz hırpalanmıştı motoru bakıma verdim ve şimdi sesi falan baya bi değişti ama iyi oldu . bu motorun hava filtresini nerden nasıl kontrol edebiliriz. ayrıca modifiye için adanadan bildiginiz aksesuar ve parça satan uygun fiyata bildiginiz yerler var mı mesela ben lastiklere beyaz yanak çektirmek istiyorum nasıl temin edebilirim şimdiden teşekkurler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    selam ikinci el uzunsuredır yatmıs bir 125 zn var aku sanırım bozuk başlıkları çıkartıp kullandım far korna çalısıyor sinyaller ve benzin göstergesi sabah çalısıyordu şimdi onlarda çalısmıyor sorun nedir acaba birde bu motora uygun akü önerebilirmisiniz

darkgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    arkadaşlar bildiğiniz asya nostalji sadece krem rengi kahve rengi olanından satılık varsa cevrenizde özelden mesajlarınızı bekliyorumm
    DUR DURULMAYACAK TEK RAKİP ZAMANDIR!!!

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki sene bu topikteydim. şimdi arada bakıyorum. buralardayım genelde.

hocam bu topikteki insanlar ne bu motorun satıcısı nede düşmanı. herkes tecrübelerini tüm açıklığıyla burada paylaşıyor. yazılanların %99'u yaşanmış tecrübelerdir. hepsininde çözümü vardır. o şöyle bu böyle falan filan dersen başka modellere yönelebilirsin. motor işi biraz keyif işidir. sıfır hata diye bir şey olamaz. bi daha düşünüp taşın öyle karar ver. ha içini rahatlatmaya ihtiyacın var o nedenle soruyor isen. tavsiye ederim. 2 sene bindim. 19bin km civarı. öyle ahım şahım bi sorun çıkarmadı.
    Ertan nasılsın dostum motor ne durumda ? aylardır topice girmiyodum bi uğrayayım dedim "" mtrsz hyt =:( ""
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    125 Zn
    Arkadaşlar selamlar herkese..
    Aksilikler bir türlü peşimi bırakmıyor..Bu seferde lastiğim patladı..Hemde dağın başında bir yerde..12 km kadar motoru itmek zorunda kaldım.Ciddi manada canım sıkıldı..Neyse Allah'tan kaza bela olmadı ona seviniyorum..IRC marka lastik taktım,usta yerli malı dedi ama üretim yeri tayvan yazıyor üzerinde..Bu lastikler hakkında bilgisi olan var mı?Usta lastiğin orta seviye olduğunu söyledi,bende test ettim dandik Duro'lardan daha iyi..

arkadşlar bu resimdeki gibi bi motosiklet alacam bugünlerde işe gitmek için fakat belki arada bir de istanbuldan bursa manisa yapmak isterim gezmek amaçlı yani alırsam bu tip motorlar beni götürür getirir mi sizce hangi bu modelin markası sağlamdır bilenler yanıtlarsa sevinirim

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    motorumu sattım 70000 devirdi 2006 da almıştım eskilerle görüşüp zenscooclub kuralımmı ne dersiniz
    ]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler