Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı PEKTAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ayıptır sorması ne kadara aldınız ve takdırdınız acaba çiftini

walla bana 150 tl yi buldu diyebilirm taktırması ile ama inanın ki değer şeddetle tavsiye ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    repeattttttttttttttttttt

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla bana 150 tl yi buldu diyebilirm taktırması ile ama inanın ki değer şeddetle tavsiye ederim
    michelin de aşağı yukarı öle oluodu zaten. ama metzeller takdırıcam sanırım bende hem daha güzel görünmekte hemde ne bileyim metzeller bu arada siz nerden aldınız netten falan mı lastikleri? yada ankarada nerden alabilirim bilen varmı ?

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı PEKTAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin de aşağı yukarı öle oluodu zaten. ama metzeller takdırıcam sanırım bende hem daha güzel görünmekte hemde ne bileyim metzeller bu arada siz nerden aldınız netten falan mı lastikleri? yada ankarada nerden alabilirim bilen varmı ?
    Walla reklam olur şimdi int üstünden aldım ben burda yazamam sitesi ama anes motordan alabilirsin

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Millet lastik değiştiriyor ya. Ben motorumu muayeneye hazırlıyorum. 5000 bakımı için servise bıraktım. Bosch bujim ve castrol 10-40 yağım koyulacak. Motor arka teker bilyası dağıtıyordu o değişecek. Yarın alıcam. Bakalım ufaklık nasıl olucak. Birde yıkasalar bari epeydir havalar soğuk yıkayamıyorum ufaklığı
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet lastik değiştiriyor ya. Ben motorumu muayeneye hazırlıyorum. 5000 bakımı için servise bıraktım. Bosch bujim ve castrol 10-40 yağım koyulacak. Motor arka teker bilyası dağıtıyordu o değişecek. Yarın alıcam. Bakalım ufaklık nasıl olucak. Birde yıkasalar bari epeydir havalar soğuk yıkayamıyorum ufaklığı
    Benim motorun muayenesi önümüzdeki mayısta. 15bin'e dayandı motor. sen hiç kullanmadın mı motoru. bu arada alıcı çıkıyormu motora merak ettim.

Motosikleti
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun muayenesi önümüzdeki mayısta. 15bin'e dayandı motor. sen hiç kullanmadın mı motoru. bu arada alıcı çıkıyormu motora merak ettim.
    Çıkıyor tabi. Ya geçenlerde vericektim onu. Majesty'le takasta. Kardeşim sağolsun bütün işi bozdu. Verme dedi. Ben binemem falan dedi. Vermedik. Hayırlısı önümüzdeki sezona kaldı sanırım. Yok hiç binmedim. Hep yattı. Akşamları biniyorum ben genelde ona. Cafe'ye falan giderken. İşte birkaç arkadaşla beraber turlamaya çıktığımız zamam alıyorum. Boydan sıkıntı var yoksa vermem. Bende 1.96 boy var. Arkamda biri olunca rahatsız oluyorum. Kullanamıyorum. Gidon bacaklarıma çarpıyor. O yüzden büyük birşey istiyordum yani. Piaggio tam bana göreydi ama olmadı kısmet değilmiş.

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkıyor tabi. Ya geçenlerde vericektim onu. Majesty'le takasta. Kardeşim sağolsun bütün işi bozdu. Verme dedi. Ben binemem falan dedi. Vermedik. Hayırlısı önümüzdeki sezona kaldı sanırım. Yok hiç binmedim. Hep yattı. Akşamları biniyorum ben genelde ona. Cafe'ye falan giderken. İşte birkaç arkadaşla beraber turlamaya çıktığımız zamam alıyorum. Boydan sıkıntı var yoksa vermem. Bende 1.96 boy var. Arkamda biri olunca rahatsız oluyorum. Kullanamıyorum. Gidon bacaklarıma çarpıyor. O yüzden büyük birşey istiyordum yani. Piaggio tam bana göreydi ama olmadı kısmet değilmiş.
    anladım hayırlısı olsun. benim boy 1,77. benim altımda motor ufak kalıyor diye dert ediyordum vazgeçtim artık.

lastik konusunda daha önce yazmıştım bir daha yazayım. ben michelin sm100 taktırmıştım 2 ay kadar önce. 120 lira takma ücreti ödemeden. metzelerde o civarda. 120 idi. iyice araştırın 50 yere sorun 20-30 lira fazladan para vermeyin. ikiside lastik konusunda bir numaradır. değiştirme konusundada tereddüt etmeyin derim. hemen değiştirin. çünkü bu dandik lastiklerle motoru bir kere bile yatırsanız grenaj zarar görür değiştirme masrafı ortalama 100-200 lirası tutar. yani bu alacağınız lastikler ile bir kere bile motoru yatırmaktan kurtarsanız kendini amorti etmiş olur.
    size gelecek zararlardan hiç bahsetmiyorum.

Motosikleti
    anladım hayırlısı olsun. benim boy 1,77. benim altımda motor ufak kalıyor diye dert ediyordum vazgeçtim artık.

lastik konusunda daha önce yazmıştım bir daha yazayım. ben michelin sm100 taktırmıştım 2 ay kadar önce. 120 lira takma ücreti ödemeden. metzelerde o civarda. 120 idi. iyice araştırın 50 yere sorun 20-30 lira fazladan para vermeyin. ikiside lastik konusunda bir numaradır. değiştirme konusundada tereddüt etmeyin derim. hemen değiştirin. çünkü bu dandik lastiklerle motoru bir kere bile yatırsanız grenaj zarar görür değiştirme masrafı ortalama 100-200 lirası tutar. yani bu alacağınız lastikler ile bir kere bile motoru yatırmaktan kurtarsanız kendini amorti etmiş olur.
    size gelecek zararlardan hiç bahsetmiyorum.
    Ben değiştirmesemde olur. Yatıcak kadar yatmıyor zaten. Üstünde emanet duruyorum Zaten yolda yapmıyorum şehir içi hep düz viraj yok. Değiştirsemde birşey değişmiycek. Yapıacağı fiyat aynı. Zaten depo yolu gözüktü. Havalar soğudu. 5-6 gündür ellememiştim motoru. Ufak bir kaza geçirdim. Bugün bastım marşa direk çalıştı havada soğuktu mutlu oldum ben çalışmaz diye açma germe yapıyordum yandan çalıştırıcaktım

Merhabalar arkadaşlar, ben de geçen hafta hayranı olduğum 125 zn yi ikinci el olarak aldım motor temizdi sıfır gibi ama 6200 kmdeydi 1500 tl verdim. piyasanın üstü sanırsam. Neyse daha acemi bir sürücü olarak yavaş yavaş alışmaktayım. Sizlerin yardımına bolca ihtiyacım olcak geçenlerde maslak-zeytinburnu e-5 üzerinden sorunsuz geldim. Yağmurda sürmeyi istememe rağmen tereddütlerim var lastikleri değiştirmem şart sanırsam. sava marka lastik demiş bir arkadaş işimizi görür mü? ayrıca yakıt tüketimi yaklaşık olarak nedir? ben fulledikten sonra 70 km yol gittim tekrar fullettim 12 lira yakmış çok geldi sanki. motoru ikinci el aldığımdan şuan nelerine dikkat etmem gerekir?????? E-5te yagmurlu havada 60-70 km hızda sorun çıkarmaz dimi? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı cnrist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar, ben de geçen hafta hayranı olduğum 125 zn yi ikinci el olarak aldım motor temizdi sıfır gibi ama 6200 kmdeydi 1500 tl verdim. piyasanın üstü sanırsam. Neyse daha acemi bir sürücü olarak yavaş yavaş alışmaktayım. Sizlerin yardımına bolca ihtiyacım olcak geçenlerde maslak-zeytinburnu e-5 üzerinden sorunsuz geldim. Yağmurda sürmeyi istememe rağmen tereddütlerim var lastikleri değiştirmem şart sanırsam. sava marka lastik demiş bir arkadaş işimizi görür mü? ayrıca yakıt tüketimi yaklaşık olarak nedir? ben fulledikten sonra 70 km yol gittim tekrar fullettim 12 lira yakmış çok geldi sanki. motoru ikinci el aldığımdan şuan nelerine dikkat etmem gerekir?????? E-5te yagmurlu havada 60-70 km hızda sorun çıkarmaz dimi? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Almışsın olmuş bitmiş bu saatten sonra fiyatına çok takılma. Fazla verdiysen bile başının gözünün sadakası olsun. Neyse gelelim sorularına. Lastikleri değiştirsen iyi olur derim ben. 1500'ü vermişsin bi 100-150 liradan kaçma. Ya mişlen yada metzeler al derim ben. Sava senin tercihin. 60-70 km sorun yaratmaz düz yolda giderken. ama motoru hafif yatırsan motor altından gidebilir. yeni lastikte alsan dikkat ediceksin yağmurlu havada.hatta düz yolda bile. küçük teker olduğu için ufak bi taş parçası bile kaza yapmana sebep olabilir. motorunun limitlerini öğrenirsin merak etme. ama zamanla tabi. temkinli olmakta fayda var. yakıt konusundada bence çok yakmış. hesapladım 17,1 kuruş. benim motor 12,5 civarlarında yakıyor. diğer arkadaşlarınki de 11-15 kuruş aralığında. önceki elemana güven olmaz. kim bilir bakımı nezaman yaptı. en iyisi en kısa zamanda servise bi bakım yaptırmak. yağını değiştir. bujisinebaktır. hava filtresi. gerekli ise birde karbüratör ayarı. düzelir. umarım aydınlatıcı olmuştur.

Motosikleti
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Ertanos çok teşekkürler tavsiyelerine uycam metzeler düşünüyorum lastik için. Birde servise uğramak gerek diyorsun pek anlamadığımdan sormustum eski sahibine 6000 bakımı yapıldı dedi. 8000e kadar idare eder seni demişti baktırmakta fayda var tabi. Yakıt konusundada ilk başlarda kampüs içinde kullandım biraz acaba daha acemiyim diye ben mi fazla harcattım diye düşünmüştüm. tekrardan teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

teşşekürler hocam.

Motosikleti
    Ertanos çok teşekkürler tavsiyelerine uycam metzeler düşünüyorum lastik için. Birde servise uğramak gerek diyorsun pek anlamadığımdan sormustum eski sahibine 6000 bakımı yapıldı dedi. 8000e kadar idare eder seni demişti baktırmakta fayda var tabi. Yakıt konusundada ilk başlarda kampüs içinde kullandım biraz acaba daha acemiyim diye ben mi fazla harcattım diye düşünmüştüm. tekrardan teşekkürler.[COLOR="Silver"]
    Yakıt biraz fazla yakmış bence. Servise git güzel bir ayar yapsınlar. Tekerlek göbeklerinde bilyalar var. Onlarıda kontrol ettir. Düzgün kullanıldıysa 1cm boşluk olmaması lazım. Eğer boşluk varsa yüksek süratte motor aşırı titrer. Düşük süratte arkasını sallar. Frenlere baktır. Debriyaja baktır. Güzel bir bakıma sok. Yan ayak marşını kontrol ettir. Kışa lazım olabilir. Bugün bana lazım oldu 1 haftadır yağmur vardı hiç çalıştırmamıştım. Çalışmadı ufaklık. Yandan biraz bastım sonra elden çalıştı. Sizde iyice bakın. Eğer harbiden 6000 km'deyse düzgün motor olması lazım. Lastiklerle beraber 200 tl'nizi yer. Güzel bir bakıma sokun. Kafanız rahat olsun. Daha sonra sorun çıktığında üzülmeyin. Motorun neresinde ne gibi bir sıkıntı var görün. Tekrar hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    İvett ben geldim tekardan bayağı muhabbet olmuş yeni arakadaş gelmiş lastikler değişmiş çoğumuz kışa hazır gibi sanki =)
    Bende 2000km buldum hatta geçtim 2400lerde garip bi mevzu daha geldi başıma anlatıyım motor gitmiyordu maximum 90 hadi çok zorladım tek basıma bayır aşağı 95 iyi bu 90 95 zorlayınca tabi ş.içinde 80 den daha yüksek olmuyodu taktım bunu kafama ben motor açılması gerekiyodu okadar km oldu motorcuya gititm ve anlattım işte derdimi zaten eski znlere göre ibresi fark ediyor yinede bi 100 yapması gerekiyomuş başka bi znu bana 100 gördüğünüde söyledi ayrıyetten. Nese Zeytinburnu mert motora gittim anlattım bu kadar km yaptım uzun yolda yaptım bakımlar bitti işte dedi yarın gel yapalım bişiler nese motorun debriajına bakıldı sonra Triger kayışının olduğu yerde bişi var adını hatırlamıyorum demir duvarlak bişi içindede bilye gibi bşiler var nese onu söktürler tornacıya götürdüler bişi yaptılar bakımı yaptılar kayış değiştirelim dedilerde istemedim daha yeniydi ama azcık ipleri çıkmış gittiği kadar dedim bnde nese yapıldı edildi bindim çalıştırdım motor bi garip geldi seside değişti kalkışta hop diye atmıyor seni fakat hızlancak gibi gözüküyodu çok yağmur vardı maximum 80 gördüm o gun yine :D bu gun bastım yine trafik vardı fakat rahatca 90a gelmişti ibre ve gün geçtikçe hızlanıyo sanki ve faydalı bişi gibime geldi 10 20 km fark eder dediler orda bana bi usta 150 lik karbüratör takalım flan dedi işte en son debriaj öyle oldu başka bi problemim yok amortisor sorunumda çözüldü söylemiştim 2 kişi çok süper şekilde akıyo motor biraz g*tu yüksek oldu ama olsn :D Lastikleri değiştirmedim yeni olduğundan bi problem görmedim kontrol edebildğimi düşünüyorum motoru yağmurda yatırdığımda oldu ayrıyetten bütün işler fren kontrolunde bitiyor.

Cnrist: eğer zeytinburnunda oturuyosan sana yardımcı olabilirim.
    [B]İnsan paranın sahtesini yapar, parada İNSANIN ! [/B]

Motosikleti
    Gökhan at bakalım senin şu ufaklığın fotoğraflarını. Sen beni geçicen galiba 2400 km diyosun. Benim daha 5000 km bakımı yeni oldu Motoru 1 hafta çalıştırmadım. Sonra işim vardı bineyim dedim. Çalışmadı 1-2 dk yandan uğraştım ısıttım sonra direk aldı. Biraz kara duman attı. Acaip fena benzin koktu. Ama canavar gibi çalışıyor sorun yok İstanbul'dayım yağmur var. Gezemiycem doğru düzgün.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Bendeki bu motor sevdası soğuktan öldürcek valla hiç durmuyorum Sirkeci taksim b.koy incirli z.burnu esenler valahi benzin dayanmıyo :D Dostm foto çekmedim ama var bi kaçtane hemen ayarlıyorum motorun götü nasıl kalkık onu gör bi foto vardı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

büyük halihttp://c1110.hizliresim.com/11/10/15/9917.jpg

büyük halihttp://b1110.hizliresim.com/11/10/15/9945.jpg

ve alttaki linktekide ben ve eski zn ve znu mu birleştirdiğim bi foto isteyenler bakabilir. :D
    http://c1110.hizliresim.com/11/10/15/9965.jpg

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki bu motor sevdası soğuktan öldürcek valla hiç durmuyorum Sirkeci taksim b.koy incirli z.burnu esenler valahi benzin dayanmıyo :D Dostm foto çekmedim ama var bi kaçtane hemen ayarlıyorum motorun götü nasıl kalkık onu gör bi foto vardı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

http://c1110.hizliresim.com/11/10/15/9917.jpg
    büyük halihttp://c1110.hizliresim.com/11/10/15/9917.jpg
    http://b1110.hizliresim.com/11/10/15/9945.jpg
    büyük halihttp://b1110.hizliresim.com/11/10/15/9945.jpg

ve alttaki linktekide ben ve eski zn ve znu mu birleştirdiğim bi foto isteyenler bakabilir. :D
    http://c1110.hizliresim.com/11/10/15/9965.jpg
    ÜÇ motorda gerçekten çok hoş duruyor. heleki böyle bakımlılarsa. sen motorda tecrübelisin lastiklerin limitlerini bilince sorun olmuyor. ben orjinal lastikleri 11-12bin km kullandım. kullanılır kullanılmaz diye bi şey yok. eski motorunda sisler var. onlar aküye çok yük bindiriyormu merak ettim. birde led bağlamışsın. yağmur yaşta problem yaratırmı. deforme olup iptal olurmu. dayanıklı bişeymi bunlar.

Motosikleti
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay vay motora bak. Çok orjinal olmuş. Arkasıda kalkmış. Hiç sıkıntı olmaz artık. Benimki üstü örtülü vaziyette yatıyor ya. Binmiyorum. İyice italyan hastalığı bulaştı bana. Satıcam kararlıyım. Olmayacak bu böyle.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    ÜÇ motorda gerçekten çok hoş duruyor. heleki böyle bakımlılarsa. sen motorda tecrübelisin lastiklerin limitlerini bilince sorun olmuyor. ben orjinal lastikleri 11-12bin km kullandım. kullanılır kullanılmaz diye bi şey yok. eski motorunda sisler var. onlar aküye çok yük bindiriyormu merak ettim. birde led bağlamışsın. yağmur yaşta problem yaratırmı. deforme olup iptal olurmu. dayanıklı bişeymi bunlar.
    Sisler uzuna bağlıydı aküye hiç zarar vermedi sisler açıkken motoru çalıştırdığımıda hatırlıyorum sislrin tek sorunu ferrari kornası vardı onun sesini azaltıyodu açıkken bide kornaya basınca sisler böyle gidiyodu azcık oda röle olmadığınandır diye düşünüyorumm =)
    Led mevzusunda öyle bişi olma ihtimali yok slikonl var üstünde kapalı yani yapışkanıda iyi tam tampondaki çizginin altına yapıştırdım var olduğu bile belli olmuyo bide bu motorlar için özel sık ve ince bi led birazda pahalı oldu ama kaliteli oldu. =)

Hüseyin geçmiş olsun kardeşim bende sadece burun tıkanıklığıyla atlattım hastalığı salgın olustu artık herkez hasta.. Şuan benimkide brandanın altında uyuyo 2 gündür binmiyorum kar sogukları geldi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Ayrıyette yakında bu znu ya modife baslıcam fena fikirler gelip gidiyor aklıma :D Örneğin o kasanın içindeki sinyallere ufak bi ledle uzaktan bakınca göz gibi gözükebilir yanlara avrupadaki taxiler gibi 2 kat dama yapabilirm öne cam kesinlikle istiyorumda hepsi emanet gibi duruyo bulursam onuda yapıcam devamı sonra :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler