Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Majesty 400 lük aldıktan berri hiç uğrayamadım bu taraflara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak..öncelikle 100-125-150 cc kategorilerinde bir motor almak istiyorum ve dışarıdan bakıldıgında çok basit durmucak birşey istiyorum öle pizzacı motoru gibi olmasın istiyorum bir kaç kişiden vespa gibi laflar duydum ama ufak bir arastırma yabtıgımda mondial zn(u) diye bir motor gördüm nette.burdada konu açmışsınız ne güzel.sizce alınabilecek bir motor mu.gereksinimlere gelince sadece kısa mesafe git gel yapmayacagım.istanbul - çınarcık arası gidip gelirken zorlanabılırmıyım sizce..hız olsun yakıt olsun gercekten verimli cok merak edıyorum.kısacası tavsıye eden olursa cok sevınırım lutfen bıran once cevap verın

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet avcılardayım ama beylikdüzü-florya falan heryerde olabiliyorum sen nerdesin
    migrosun oralarda diyelim :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı marjinalife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak..öncelikle 100-125-150 cc kategorilerinde bir motor almak istiyorum ve dışarıdan bakıldıgında çok basit durmucak birşey istiyorum öle pizzacı motoru gibi olmasın istiyorum bir kaç kişiden vespa gibi laflar duydum ama ufak bir arastırma yabtıgımda mondial zn(u) diye bir motor gördüm nette.burdada konu açmışsınız ne güzel.sizce alınabilecek bir motor mu.gereksinimlere gelince sadece kısa mesafe git gel yapmayacagım.istanbul - çınarcık arası gidip gelirken zorlanabılırmıyım sizce..hız olsun yakıt olsun gercekten verimli cok merak edıyorum.kısacası tavsıye eden olursa cok sevınırım lutfen bıran once cevap verın
    uzun yol için değilde şehir içi için daha keyifli bi motor ama uzun yoldada kullanabilirsin ben bu cumartesi avcılar-karaburun yaptım sanırım bi 150km kadar dolaştım hiçbir sorun çıkarmadı.diğer 125cc scooterlara oranla biraz daha fazla yakar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

uzun yol için değilde şehir içi için daha keyifli bi motor ama uzun yoldada kullanabilirsin ben bu cumartesi avcılar-karaburun yaptım sanırım bi 150km kadar dolaştım hiçbir sorun çıkarmadı.diğer 125cc scooterlara oranla biraz daha fazla yakar
    peki sıfır mı 2.el mi tavsiye edersin kardeş? sıfır bayilerde 2100 küsür diyor bide sanırım 300 ruhsat sigorta felan masrafı olucak 2500 tl ye patlıcak bana. 2.el de temiz bulmak çok zor içinde şüphe kalıyor nabcam bilmiyorum ama burdaki 400 küsür sayflık yorumları okudum.gercekten cok özendim.

peki sıfır mı 2.el mi tavsiye edersin kardeş? sıfır bayilerde 2100 küsür diyor bide sanırım 300 ruhsat sigorta felan masrafı olucak 2500 tl ye patlıcak bana. 2.el de temiz bulmak çok zor içinde şüphe kalıyor nabcam bilmiyorum ama burdaki 400 küsür sayflık yorumları okudum.gercekten cok özendim.
    bu motor kullanıcıları hemen hemen aynı zevklere sahip oldukları için,öyle apaçi gibi kullanan motoru çok fazla zorlayan olmaz.2.el temiz bulabilirsin ama ben uzun yıllar binerim diyosan 0 almanı tavsiye ederim.Şuda bir gerçekki bi zaman sonra bu motor yetersiz kalıcak daha büyük bi motor almak istiyiceksin onuda göz önünde bulundur.2yıl kullanırım diyosan 0 al bence.bi sezon tecrübe ediniyim keyif alıyım sonra bütücem diyosan 2.el alırsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

bi kaç resim ekliyimde konuya renk gelsin
    ilk foto Slayerrr ın objektifinden 2.si bendenizden

ellerinize sağlık dostum fotolar gerçekten çok güzel..aslında motor büyütmek gibi bir fikrim yok ilerleyen yıllarda arabaya geçerim büyük bir ihtimal.23 yaşında ve nişanlıyım ilerde evlilik çoluk cocuk derdi felan bilirsin.3 yıl sonra evlılık var ondan dolayı motor hevesim hep vardı gidereyim bu eksıklıgı dıyorum.peki forumdakı arkadaslarca toplanıp ZN etkınlgı felan duzenlıyormusunuz kardesim.düşününce gercekten eglencelı bır fıkır gıbı gelıyor bana.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    değerli üyele sizlere bir kaç sorum olucaktır :
    1- Makinaya zarar vermicek derecede en kuvvetli yeni nesli buji markası ve kodu
    2- En kaliteli kayış markas ve kodu
    3- Bir türlü cevap alamadığım bulamadığım lastik genişlikleri en fazla kaç takabilirim
    4- açık hava filitresi takmak istiyorum kaç mm genişliğinde olmalı

bunlara bilgi verirseniz çoooooooook sevineceğiz

ellerinize sağlık dostum fotolar gerçekten çok güzel..aslında motor büyütmek gibi bir fikrim yok ilerleyen yıllarda arabaya geçerim büyük bir ihtimal.23 yaşında ve nişanlıyım ilerde evlilik çoluk cocuk derdi felan bilirsin.3 yıl sonra evlılık var ondan dolayı motor hevesim hep vardı gidereyim bu eksıklıgı dıyorum.peki forumdakı arkadaslarca toplanıp ZN etkınlgı felan duzenlıyormusunuz kardesim.düşününce gercekten eglencelı bır fıkır gıbı gelıyor bana.
    evet çok hoş olurdu,eskiden bu konu üzerinden bir çok buluşmalar etkinlikler yapılmış ama şimdilerde pek kullanıcı kalmadı forumda.İstanbuldan 2-3kişi var ama katılım olursa hertürlü etkinliğe varım
    @BLACK_ICE
    1-ben ngk taktım zaten 5tl motorun içindende ngk çıktı kod unu bilmiyorum
    3-bizim motorların orjinal ebatı 3.50-10 scooter lastiği michelin sm100 vasr bende gayet memnunum ama daha büyük lastik sanırım takılmaz.
    4-açık hava filtresi bizim motorların hava filtresi tipindekiler oluyomu bilmiyorum ama zaten yüksek olan yakıt değerlerini iyice arttırmış olur

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    evet çok hoş olurdu,eskiden bu konu üzerinden bir çok buluşmalar etkinlikler yapılmış ama şimdilerde pek kullanıcı kalmadı forumda.İstanbuldan 2-3kişi var ama katılım olursa hertürlü etkinliğe varım
    @BLACK_ICE
    1-ben ngk taktım zaten 5tl motorun içindende ngk çıktı kod unu bilmiyorum
    3-bizim motorların orjinal ebatı 3.50-10 scooter lastiği michelin sm100 vasr bende gayet memnunum ama daha büyük lastik sanırım takılmaz.
    4-açık hava filtresi bizim motorların hava filtresi tipindekiler oluyomu bilmiyorum ama zaten yüksek olan yakıt değerlerini iyice arttırmış olur
    felon ızdırap gibisin ya aga ben iridium tarzı bujilerden istiyorum birde lastik büyütülebilir ya öyle düşünüyorum en azından abi biliyorum zaten çok yakıyo da napıyım ya gönül istiyo :D biri yazıversin yaaaa onlarıda alıyım :(

Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    felon ızdırap gibisin ya aga ben iridium tarzı bujilerden istiyorum birde lastik büyütülebilir ya öyle düşünüyorum en azından abi biliyorum zaten çok yakıyo da napıyım ya gönül istiyo :D biri yazıversin yaaaa onlarıda alıyım :(
    gerçekler acıdır başlangıç için hoş bi motor ama fazlasını istemek için model değiştirmek lazım bu motorun sınırları belli

Motosikleti
    zn-125
    ben sana 2. al derim neden dersen 0 a hem dunya kadar para vericeksin vergisi trafik falan sonra lastikleri değiştiriceksin ilk aylar hızlı süremiceksin dikkat ediceksin falan falan falan .ama temiz bir 2. el alsan ki ben öyle yaptım direk tam verimli kullanmaya başlarsın.
    forumda kerem motorunu satıyordu ve bence hepimizin motorundan temizdir onunla konuşmanı tavsiye edebilirim..
    istanbul çınarcık arasını bu motor çok rahatlıkla gider. zaten yalovaya kadar feribot sonrasıda bu motor için normal sürüş mesafesi. umarım senin ve bizim forumumuz için hayırlı olur =)

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    wiyy selamlar dostum. nasılsın? nasıl gidiyo hayat.
    fazla yazmıyorsun foruma

Motosikleti
    MONDİAL 125 MT
    iyi günler arkadaşlar ben,mde bir sorum olacak.
    mondial 125 mt scooterim var. 2005 doğumlu devrini aldığım tarih 25.11.2010 hiç muayene yapılmamış motora.ben motorun muayenesini yaptırmak istiyorum. yaklaşık bi 4 senelik gecikmesi olmuş oluyor.herhangi bir cezası varmı.polis yakalamadan yaptırırsan ekstra bi ücret ödemezsin die birşey duymuştum doğrumudur.beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.teşekkürler

0 alsak hangi rengi almayı tercih ederdiniz.. yada hem 0 hemde 2.el iki şekildede dışardan bakıldıgında hangi renk göze daha hoş geliyor acaba ???

Motosikleti
    zn-125
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wiyy selamlar dostum. nasılsın? nasıl gidiyo hayat.
    fazla yazmıyorsun foruma
    selam kerem sagol çok iyiyim umarım senden iyisindir =) bu ara gec geliyorum işten pek yazamıyorum. bu arada pazar günü saat 3 cıvarı cadde de barlar sokagından geçtin mi kerem ? sanki seni gördüm ama galiba nişanlın vardı arkanda tam emin olamadım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:55 ----------

0 alsak hangi rengi almayı tercih ederdiniz.. yada hem 0 hemde 2.el iki şekildede dışardan bakıldıgında hangi renk göze daha hoş geliyor acaba ???
    ben siyah derim ama arkadaşlar ne der bilemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cambaz3261 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar ben,mde bir sorum olacak.
    mondial 125 mt scooterim var. 2005 doğumlu devrini aldığım tarih 25.11.2010 hiç muayene yapılmamış motora.ben motorun muayenesini yaptırmak istiyorum. yaklaşık bi 4 senelik gecikmesi olmuş oluyor.herhangi bir cezası varmı.polis yakalamadan yaptırırsan ekstra bi ücret ödemezsin die birşey duymuştum doğrumudur.beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.teşekkürler
    Yaklaşık polise yakalanmazsan yaklaşık 200 TL masrafın olur. Aylık %5 gecikme zammı oluyor. Ruhsatta yazan ilk muayene geçerlilik tarihi ile aşağıdaki linkten hesaplayabilirsin. Ama ilk muayene geçerlilik süresi trafiğe çıkış tarihinden 3 yıl sonrası olması gerekir. Bazı motorlarda 1 yıl olarak yazıldığı olmuş. Yani 2008 yılı olacak. 2008 değilde 2007 ya da 2006 yazıyorsa önce onu düzelttir yoksa muayenede ödeyeceğin rakam 350 TL'yi bulabilir.
    http://www.tuvturk.com.tr/content/default.aspx?cid=117

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı wiyyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kerem sagol çok iyiyim umarım senden iyisindir =) bu ara gec geliyorum işten pek yazamıyorum. bu arada pazar günü saat 3 cıvarı cadde de barlar sokagından geçtin mi kerem ? sanki seni gördüm ama galiba nişanlın vardı arkanda tam emin olamadım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:55 ----------

ben siyah derim ama arkadaşlar ne der bilemiyorum
    ewet hocam ordaydım o gün ve o saatte
    keşke 2 sohbet etseydik ama kısmet değilmiş.
    havalar düzelsinde bi program yapalım

Motosikleti
    zn-125
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet hocam ordaydım o gün ve o saatte
    keşke 2 sohbet etseydik ama kısmet değilmiş.
    havalar düzelsinde bi program yapalım
    evet kısmet degilmiş ama motor parlıyodu gözümü aldı valla =)
    havalar ısınsın gerçekten artık bir program yapalım diyorum . ama buğün çok üşüdüm ve bu havaları ısınacagı yok gibi =)

Motosikleti
    125 Zn
    bizim takım burda arkadaşlar motorumu sattıktan sonra 4 tekere geçiş yaptım twingo aldım
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler