Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

SELAM Arkadaşlar bende aranıza katıldım geçtiğimiz hafta bir zn 125 aldım.Öncelikle hepinize kazasız belasız bir motor ömrü diliyorum.
    Murat WIWI marka sperliği nereden bulabilirm.İstanbulda ikamet etmekteyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mobilet :)
    Alıntı mahtelefel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAM Arkadaşlar bende aranıza katıldım geçtiğimiz hafta bir zn 125 aldım.Öncelikle hepinize kazasız belasız bir motor ömrü diliyorum.
    Murat WIWI marka sperliği nereden bulabilirm.İstanbulda ikamet etmekteyim.
    Hayırlısı olsun dostum Ne kadar aldın motoru? Taksitle mi peşin mi bir de hangi renk aldın

Taksitle aldım 1600 / 12 şeklinde.Aldığım yerde kırmız ve gri vardı bu motorda kırmızının çok güzel durduğunu söylemeliyim.Kırmızı motorun daha bir albenisi var yakışıklı ve cazibeli oluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:14 ----------

elronds selam , öncelikle tatil planın çok güzel olmuş.Bende aynen senin söylediğin şekilde ayvalık üzerine gitmeyi planlıyorum.Hatta ayvalıkta 1 2 gün kalıp dikili candarlı şakran ve bademli taraflarınıda gezeceğim.Bergamayada uğramak planlarım arasında.Aslen izmirliyim istanbulda yaşıyorum.
    Geçtiğimiz hafta içi eyüpten güzelceye (silivri yolunda) gittim geldim.Aynı gün içinde zekeriya köy tarafına gidip orman yolundan kemer burgaz üzerinden eyübe geri geldim.Ortalama 200 kilometre yol yaptım ve inan hiç zorlanmadım.Tek sıkıntı ana yollarda hızlanmam gereken yerlerde hızlananamamak ve bağlantılarda arabaların futursuzca önüme atmaları oldu.
    Tatil planlarını 7 haziran haftasında başlayacak şekilde yaparsan belki bizde konvoya katılabiliriz kız arkadaşımla.
    Bu arada zeytinburnundaki söylediğin yerden yarın siperlik bakmaya gideceğim umarım içime siner ve bende alırım.

Motosikleti
    125 Zn
    Taksitle aldım 1600 / 12 şeklinde.Aldığım yerde kırmız ve gri vardı bu motorda kırmızının çok güzel durduğunu söylemeliyim.Kırmızı motorun daha bir albenisi var yakışıklı ve cazibeli oluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:14 ----------

elronds selam , öncelikle tatil planın çok güzel olmuş.Bende aynen senin söylediğin şekilde ayvalık üzerine gitmeyi planlıyorum.Hatta ayvalıkta 1 2 gün kalıp dikili candarlı şakran ve bademli taraflarınıda gezeceğim.Bergamayada uğramak planlarım arasında.Aslen izmirliyim istanbulda yaşıyorum.
    Geçtiğimiz hafta içi eyüpten güzelceye (silivri yolunda) gittim geldim.Aynı gün içinde zekeriya köy tarafına gidip orman yolundan kemer burgaz üzerinden eyübe geri geldim.Ortalama 200 kilometre yol yaptım ve inan hiç zorlanmadım.Tek sıkıntı ana yollarda hızlanmam gereken yerlerde hızlananamamak ve bağlantılarda arabaların futursuzca önüme atmaları oldu.
    Tatil planlarını 7 haziran haftasında başlayacak şekilde yaparsan belki bizde konvoya katılabiliriz kız arkadaşımla.
    Bu arada zeytinburnundaki söylediğin yerden yarın siperlik bakmaya gideceğim umarım içime siner ve bende alırım.

öncelikle motosikletin hayırlı olsun. burası kocaman bir aile aileye hoşgeldin diyelim, zn nin biraz motor gücü az ama ona da çare buldum, 150 cclik motorla 125 cclik motor yuvası aynıymış bunu servisten öğrendim
    eğer randımanlı şekilde hızlanacaksa ben ileride bundan taktırmayı düşünüyorum. muaneden bir problem olmuyormuş, rodaj dönemindesin dikkat et yavaş gitmeye çalış çok sıkıştırma motoru, sana tavsiyem 3-5 kuruşu hesap etme servis bakımlı bin, gevseyen vidaları felan güzelce sıkarlar, zaten en ağır bakımı 40 lira tuttu oda kayıs vardır. genelde 20 lira tutar.
    Gezi planımızda haziranın ilk haftası olacak inş, bekleriz güzel bir gezi de yapmış oluruz. 1 hafta izin almayı düşünüyorum, taslak olarak hazır ama ayrıntılarına inemedim halen. motoru büyütme gibi bir derdim vardı ama vazgeçtim, çünkü zni serviyorumm gerçekten keçigibi atılgan bir motor arıza da vermiyor, biz hep 2 kişi bindik, sana tavsiyem bakımlarını mert motorda yaptırman yönünde. zaten onlara bi kırmızı zn sizde bakım yaptırıyor dersen onlar beni hatırlar. cam taktırman (30 Tl) faydana olacaktır, taş, kuş, börtü böcek minimuma iniyor, motor dönerken yere daha sağlam basıyor. 4 lü park lambası yaptırdım 30tl ,arka lastiği değiştirdim 60 tl , en yakında ön lastiğimide değiştireceğim.
    kredi kartı geçiyor ve ben servis olarak çok beğeniyorum.
    Hadi keyifli sürüşler. aklına gelen şeyleri sorabilirsin.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı catchme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta motoru nasıl 1462 tl ye aldın sitede 1,637 tl

ayriyetten bu 1,462 ye plaka ruhsat çıkarma işlemleri de dahil mi?
    yok hocam ben peşin aldım motoru, peşin aldığım için plaka ve ruhsat masraflarını düşeriz dediler saoLsunlar. Normalde 1.637TL. biliyorum ama bu plaka ve ruhsat masrafını her türlü yaptırman gerekicek! Bu açıdan bu masrafta 175TL. olduğu için çıkarttığında motor 1.462TL.ye gelmiş oldu yani bana. Onu belirtmek istemiştim. Pazarlık yapmayı unutma, her türlü indirim yapıyorlar! Bana kampanya bitmesine karşın kask kilit ve çantada hediye edicekler. Ancak benim kaskım var. Acaba başka bişeyle değiştirebilirmiyim onu bilmiyorum? Kask yerine Branda gibi vs...

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam ben peşin aldım motoru, peşin aldığım için plaka ve ruhsat masraflarını düşeriz dediler saoLsunlar. Normalde 1.637TL. biliyorum ama bu plaka ve ruhsat masrafını her türlü yaptırman gerekicek! Bu açıdan bu masrafta 175TL. olduğu için çıkarttığında motor 1.462TL.ye gelmiş oldu yani bana. Onu belirtmek istemiştim. Pazarlık yapmayı unutma, her türlü indirim yapıyorlar! Bana kampanya bitmesine karşın kask kilit ve çantada hediye edicekler. Ancak benim kaskım var. Acaba başka bişeyle değiştirebilirmiyim onu bilmiyorum? Kask yerine Branda gibi vs...
    hiç kullanmadan sahibinden.com dan sat. bana 2 tane vermişlerdi. bende 2 sini sattım 70 tlye
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Akşam söylediğin yere gidip bakıcam abi, gerekirse senin gibi 4'lü parkta yaptırabilrim.
    Benim tereddüt yaşadığım topcase olayı neyin güzel olacağına emin olamıyorum.30'luk lappa alıcam ama o zamanda moturun en güzel yeri kesilmek durumunda kalıcak.
    Sizlerin önerisi var mı? Yada sizler neler kullanıyorsunuz?

Motosikleti
    125 Zn
    ben çanta yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum, sırt çantasının kollarını uzatınca zaten artçımın sırt çantası selenin üstüne geliyor, bu motora bence çanta yakışmıyor yinede sen bilirsin.

elronds hızlı reponslar için teşekkür ederim.İnsan bir heves yapıyor ki anlatamam akşam olsada baksam istiyorum ekipmanlara.

Motosikleti
    125 Zn
    ne demek estf. bu motor gerçekten keyif motoru aldığımız zevki artırmak gerek.haftasonları paso geziyoruz 3284 km de yiz beraberce gidiyoruz sanada darısı

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çanta yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum, sırt çantasının kollarını uzatınca zaten artçımın sırt çantası selenin üstüne geliyor, bu motora bence çanta yakışmıyor yinede sen bilirsin.
    Elronds ben siyah deri yan çantalardan taktırdım oldukça güzel durdu. Motor kırmızı olduğu için hoş bir kontrast oluşturuyor. Tek sorun artçı konforunda yaşanır. Ben artçı almadığım için sorun yok. Biz kalabalık bir aileyiz 3 tane oğlum var. Ben motorla gezmeye çıkınca onlar anneleriyle arabayla geliyorlar arkamdan. Çantalı resimleri eklerim bir ara.

Ne kadara mal oldu blitzkrieg?

Motosikleti
    125 Zn
    çantalı resimler olursa fikirlerim değişir belki ama yanımıza hep önemli eşya alıyoruz muhtemelen kilitleride olmayacaktır. haliye taşıdığımız bütün şeyleri motordan inince yanımıza almamız gerekir.Buarada çantayı kaça nereden aldınız öğrenebilirsem sevinirim. artçım var eşim rodajda bile beraberdik

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Ne kadara mal oldu blitzkrieg?
    Ben motoru alırken direk servisten aldım ve taktırdım (130-TL). İki yan çanta + sosis çanta. Emitasyon deri ama kaliteli duruyor. Sosis çantayı arkaya taktırdım. Önde hoş durmadı. Çantalar kilitli değil zaten akesuar olarak düşündüm. Çok fırlama bir hava kattı motora ZN ler komik zaten daha da komik oldu Tavsiye ederim. En azında biryerde mola verdiğinizde eldiven, dizlik gibi malzemelerinizi koyabiliyorsunuz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 ----------

Unutmadan birde siyah elcik püskülleri de taktırdım. Yolda en çok çocuklar bakıyor. Gözleri parlıyor motoru görünce

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:28 ----------

Elronds unutmadan. Geçen hafta senin önerdiğin servise gittim. Siperlik aldım (30-TL) Israrla sordum ZN ye uyuyormu diye. Uyduğunu garanti ettiler. Sonra siperliği benim servise götürdüm siparliğin zn için olmadığını söylediler. Kaybettiğim vakte mi yanayım neye yanayım bilmiyorum. Siperlik serviste duruyor birdaha uğramadım. Hafta içi z.burnunda bir görüşmem var iade edeceğim. Aslında orda motorun üstüne falan tuttu eleman bana da olur gibi gelmişti ama bizim servis takamayız deyince sinirlendim fazla kurcalamadım. Benim servisin söylediği ZN ler için büyük siperlik siparişi vermişler. Yarasa tipi dediler ama ne alaka anlamadım. Choper lere takılıyormuş. Fiyatı 30 civarıymış yakında gelirmiş. Gelince haber verecekler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:39 ----------

Arkadaşlar kusura bakmayın taksit taksit yazıyorum.

http://www.anesmotor.com/?urun-detay...__3_50-10.html

Metzelerin lastiklerini aldım. Henüz taktırmadım. Yurdışı forumlara baktım iyi yorumlar var. Sonuçta "Made in Germany". Taktırdıktan sonra izlenimlerimi yazarım.

Motosikleti
    125 Zn
    hocam bak bu ilan benim ve benim motorum, http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00-km-de/detay
    öyle abes durmuyor, o arkadaşlara götürürsen bence takarlar. ama sizin servis takmak istememiş olabilir. yine forumda okuduğum kadarıyla daha büyük ve uzun olanlar 70-80 90 km hızlarda savrulmasına neden oluyormuş özellikle çarpraz rüzgarlarda. tabii karar sizin. ben memnunum. onlar güzelce uyduruyorlar istersen akşam makro çekiim yapayım ;)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bak bu ilan benim ve benim motorum, http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00-km-de/detay
    öyle abes durmuyor, o arkadaşlara götürürsen bence takarlar. ama sizin servis takmak istememiş olabilir. yine forumda okuduğum kadarıyla daha büyük ve uzun olanlar 70-80 90 km hızlarda savrulmasına neden oluyormuş özellikle çarpraz rüzgarlarda. tabii karar sizin. ben memnunum. onlar güzelce uyduruyorlar istersen akşam makro çekiim yapayım ;)
    Elronds teşekkür ederim. Senin motorun resimlerini basıp götürücem benim servise ve gözlerine sokucam Daha da olmuyo derseler o zaman makro çekimleri yollarsın. Ama o zaman ben resimleri onların neresine sokmalıyım bilmiyorum

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elronds teşekkür ederim. Senin motorun resimlerini basıp götürücem benim servise ve gözlerine sokucam Daha da olmuyo derseler o zaman makro çekimleri yollarsın. Ama o zaman ben resimleri onların neresine sokmalıyım bilmiyorum
    aha da buldum diğer resimi bak sadece bunu bas götür

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    [QUOTE=elronds;2064292]aha da buldum diğer resimi bak sadece bunu bas götür

Abi süper Ben yarın resmi yanıma alıp basarım servisi Niye böyle bir işgüzarlık yaptılar anlamadım.

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Art niyetlilik gibi olmasın ama senin servis galiba kendi getirdiği rüzgarlıkları sana satmaya çalışmış

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı ahmetant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Art niyetlilik gibi olmasın ama senin servis galiba kendi getirdiği rüzgarlıkları sana satmaya çalışmış
    hocam zaten 125 zn nin orjinal siperliği yok hepsi uydurma zaten. benimki bence birazdaha iyi uydu okadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler