Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayışı 10.000 km'ye kadar kullananlar oldugunu okumustum burda.. önceki sayfalarda yazanlar olmustu.. bu arada km hesabını tam anlayamadım bizimkiler km'yi de fazla hesaplıyor..??

aynen oyle çin malı motorların parca kalıtesı haylı dusuk bunu bılıyoruz halıyle km sayacıda yanlıs 4 km yı 5 km dıye olcuyor,kalıbrasyon dedıgımız bır olay var onun ayarının ıyı yapılmamasından dolayı doguyor .sayactakı bu hata yuzunden kımılerımız motorunun az yaktıgını dusunuyor ;)gercı suda bır gercek asıl degerlerde yaktıgı tutarda hıcte fena degıl mesela ben her calıstırdıgımda once motoru ısıtırım bu sekılde ,ayrıca genellıkle ıkı kısı bınerım asagı yukarı 120 bin yakıyor km ye.

kayıs konusunda aydınlattıgın ıcın sagol bu arada bende o 10000 km lere ulascam sanırım o konuda ,servıse ne zmn gıtsem baya temız bakıyorsun dıyor cunku,bıde etraftakı ınsanların nazarı degmese motor hıc sorun cıkarmıycak sankı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:26 ----------

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız göstergesi yüzde 10, km göstergesi yüzde 20 fazla hesaplıyor. kayış kopmadan önce değiştirmek iyidr ben 4000 e bırakmamayı düşünüyorum yolda kalmayalım sonra. zaten bandoo kayış en iyisi taktırma dahil 40 lira. riske atmaya değmez.
    cok haklısın rıske atmaya degmez ama ıste ılk gunku gbı motorun kayısı (abarttım tabı bıraz )
    bırde bu gazıantepte cın malı olmayan bıseyler bulmak cok zor motor ıcın bı sehır dısına cıkabılsem degıstırcem bazı parcalarını ozellıklede far kutusunu ıcı cok cakma dagıtıyor ampulun ısıgını

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selam arkadaşlar, benim merak ettiğim birşey var. zn125 ler demi 2006 girişli hep ?

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, benim merak ettiğim birşey var. zn125 ler demi 2006 girişli hep ?
    malesef...

Motosikleti
    125 ZN
    arkadaslar bugun mıchelın lastıklerı taktırdım ve mest oldum ,yol tutusu bı harıka hatta soyle dıyım duro lastıkler yol tutmuyormus :D
    lastıklere yabancı oldugum ıcın cok kasmak ıstemedım motoru ama abartı olmayan bır hızda on frene asıldıgımda kolay kolay bırakmıyor motor kendını,henuz kasıs emme tepkısını farkedemedım ama mutlaka ıyıdır..
    kesınlıkle hatta sıddetle tavsıye edıyorum daha guvende hısssedıyor ınsan kendını !!

lastıgın goruntusunu bılmeyenler varsa eger lınktekı gıbı http://www.buzmotor.com/SM100.html

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı cerbeyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugun mıchelın lastıklerı taktırdım ve mest oldum ,yol tutusu bı harıka hatta soyle dıyım duro lastıkler yol tutmuyormus :D
    lastıklere yabancı oldugum ıcın cok kasmak ıstemedım motoru ama abartı olmayan bır hızda on frene asıldıgımda kolay kolay bırakmıyor motor kendını,henuz kasıs emme tepkısını farkedemedım ama mutlaka ıyıdır..
    kesınlıkle hatta sıddetle tavsıye edıyorum daha guvende hısssedıyor ınsan kendını !!

lastıgın goruntusunu bılmeyenler varsa eger lınktekı gıbı http://www.buzmotor.com/SM100.html
    oo hayırlı olsun hocam. en iyi lastik taktırmışsınız. 2 tekere de taktırdınız mı? birde lastiği kaça aldınız lastikçi kaça taktı lastikleri.ben arkayı dunlop taktırmıştım, öne michelin düşünüyordum kesinlikle michelin taktıracağım.tekerin düz bassın...
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    125 ZN
    sagol elronds.. tabı ıkı tekerede taktırdım,benım ıcın sızın alabılecegınızden pahalıya mal oldu dedım ya ımkansızlık ..ıkı teker 140 tl ye geldı 10 taksıtle,normalde 120 tl ydı.lastıgı de 5 tl ye taktılar

Motosikleti
    125 Zn
    Bugün otobanda mahmutbey tekstilkent istikametinde saatte 100 km hızla giderken orta şeritte motor aniden gaz kesti. Ben başladım dua okumaya, arkamda da siyah peouget vardı, sinyali çaktım sağa doğru çok sıkışık bir trafik yoktu Allah dan . hızım 50ye kadar düşünce motor bir anda kendini topladı sonra gazı verdim 80 km hızla geldim iş yerine. Niye böyle birşey yaptı anlamadım. Hava sıcaklığı 24 derece bundan mı oldu acaba yoksa, kayışın kopma seslerimi anlayamadım. 3000 deyim bakımıda geldi sayılır. Daha önce sizede aynısından oldumu?
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    kayış koptu mu kopar gider zaten böyle haber vermez, bence benzin den yapmıştır kötü benzin gelince yapar...

Motosikleti
    125 Zn
    anladım kötü benzinden olabilir ozaman. aha kaldık dedim kendi kendime

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen bende de oluyor ama keskin bi yavaşlama olmadı şimdiye kadar .. gazı hiç kesmedigim halde hız kendi kendine düşüyor.. ben de kayıştan şüphelenmiştim acaba arada bir diş mi atlıyor diye ama farklı yerlerden benzin alınca olabilir belki.. ben bikaç kere farklı benzin kullandım opet PO shell falan tek bi yerden almamı soylediler BP'den alıyorum artık..

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    geçen gün arkadaş lastik yüzünden düştü iyi lastik kesinlikle şart arkadaşlar bende en kısa zamanda almayı planlıyorum cünkü gazi birden verdiğimde motor yanlıyor virajlarda özellikle çok riskli

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün otobanda mahmutbey tekstilkent istikametinde saatte 100 km hızla giderken orta şeritte motor aniden gaz kesti. Ben başladım dua okumaya, arkamda da siyah peouget vardı, sinyali çaktım sağa doğru çok sıkışık bir trafik yoktu Allah dan . hızım 50ye kadar düşünce motor bir anda kendini topladı sonra gazı verdim 80 km hızla geldim iş yerine. Niye böyle birşey yaptı anlamadım. Hava sıcaklığı 24 derece bundan mı oldu acaba yoksa, kayışın kopma seslerimi anlayamadım. 3000 deyim bakımıda geldi sayılır. Daha önce sizede aynısından oldumu?

hocam biraz önce servisi arayıp bu yazdıgın problemi ustaya sordum kayışa pek ihtimal vermedi buji veya karbüratörden kaynaklanabilir dedi ayrıca dedigine göre farklı marka benzin kullanmak da pek önemli değilmiş yeterki depo sıfıra inmesin o zaman depodaki artıklar da karışıyor ve motor teklemeye başlıyor.. depoyu doldurunca da bi süre devam ediyor.. ta ki o artıklar bitip de temiz benzin gelene kadar..

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı muratalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün arkadaş lastik yüzünden düştü iyi lastik kesinlikle şart arkadaşlar bende en kısa zamanda almayı planlıyorum cünkü gazi birden verdiğimde motor yanlıyor virajlarda özellikle çok riskli
    buna farklı olarakta bazen "u" cekmek zorunda kalırız ve trafık akar ya o esnada motorunda manevra kıt dıye zorlanırız,o esnada arka frenı gerektıgı kadar sıkıp dıreksıyonu donecegım yone sabıtlıyorum gaz sabıtlıyorum bırazda motor boylelıkle kucucuk bı alanda donuyor bılenınız vardır mutlaka ama ıste sonrasında yola devam etmek ıcın gaz actıgınızde on teker adapte olamıyor o hıza. bugun yenı lastıklerle denedım bunu gazı sonuna kadar actım sıfır fire verdı nerdeyse yuzumde güller actı bıanda :D
    duro ları evde masa nıyetıne kullanıyorum artık

Motosikleti
    125 Zn
    Merhaba arkadaşlar. 3000 bakımım gelmişti dün zeytinburnundaki mert motora götürdüm yanıma castrol yağıda aldım. yağ değişimine para almadılar, ısrarım üzerine kayışımı değiştirdim malum yaz geliyordu kopmasını bekleyemezdim, birde varyantör bilyelerini değiştirtm onlar kırılmış parçalanmış, kalkış anında yüksek titreme ile karşılaşıyorsanız sizde bu bilyeleri değiştirin bosh marka taktılar 10 tl, gevseyen vidaları sıktılar. kayısı bandoo taktırdım ama onlar 4000-5000 e kadar dursaydı dediler yok dedim lütfen değişelim dedim değiştiler. Sonra benzin göstergem aldığımdam beri bozuktu şamandırayı değiştirdilerç onu garantiye sokmuş olduk 25-30 tl miş. frenleri ve gevseyen yerleri sıktılar şuan motor yağ gibi akıyor yolda. özellikle bilyeler değişince daha güzel oldu kalkışları, bazen arkamdaki araçlardan dolayı ani kalkış yapıyordum o yüzden bilyeler kırılmış, gaza bastığımda patır kütür vuruyormuş megerse, siz siz olun motorun arıza yapmasını beklemeyin , yoksa motorunuz yolda bırakır bir takım işlemleri baktırmakta değiştirtmekte yarar var. bu motoru seviyorum ben son çare amatisorlere bakıcam artık onlarıda hafif ayar çektirince 10 numara olur. gaz kesme olayına ciddi değil pislikten olmuş dediler. hadi size de iyi sürüşler...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Arkadaşlar Merhaba Bugün itibariyle bende sizin aranıza katılmış bulunuyorum. Bugün bende gittim bayii ye ödeme yaptım. Motorsikletimi satın aldım. Benimki de kırmızı
    Yarın 19 Mayıs tatili olduğu için plaka ve ruhsat işlemleri Perşembe, Cuma günlerine kaldı, motoruda en iyi ihtimalle artık Cuma günü öğlen bana belirttikleri servisten gidip teslim alıcam. İnşallah kazasız belasız kullanmak nasip olur. Ama size sorum çok iyi bilmediğim bir motor olduğu için ve motor kullanmayıda çok çok ustalıkla bilmediğim için bana ilk sürüşümde sıkıntı yaratırmı diyorum?
    Acaba eve kadar kendim getirebilirmiyim? Bilmiyorum..

Motosikleti
    Mondial 125zn
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba Bugün itibariyle bende sizin aranıza katılmış bulunuyorum. Bugün bende gittim bayii ye ödeme yaptım. Motorsikletimi satın aldım. Benimki de kırmızı
    Yarın 19 Mayıs tatili olduğu için plaka ve ruhsat işlemleri Perşembe, Cuma günlerine kaldı, motoruda en iyi ihtimalle artık Cuma günü öğlen bana belirttikleri servisten gidip teslim alıcam. İnşallah kazasız belasız kullanmak nasip olur. Ama size sorum çok iyi bilmediğim bir motor olduğu için ve motor kullanmayıda çok çok ustalıkla bilmediğim için bana ilk sürüşümde sıkıntı yaratırmı diyorum?
    hayırlı olsun motorunuz. bende önümüzde ki hafta içi 125zn almayı düşünüyorum hatta birkaç aydır araştırıyorum ve burdaki sayfaları tek tek okumaya başladım eğer plaka ve ruhsat işini kendiniz yapacaksanız ne kadar mal olduğunu yazabilirmisiniz işlemler bittikten sonra. ayrıca birçok arkadaş buluşma ve gezi yapmak istemiş sanırım geçen günlerde ve aylarda motoru alabilirsem bütün etkinliklere katılabilirm sanırım sizinle

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Yok arkadaşım benim Plaka ve Ruhsat işlemlerini Bayiinin anlaşmalı olduğu bir takipçi arkadaş halledecekmiş, bunun karşılığında 175TL. ücret istediler. Ayrıca 78TL.lik Bandrol ücretini benim ayrıca yatırmam gerekiyormuş. Onuda halledecez artık. Zaten ben motoru peşin aldığım için Plaka ve Ruhsat işlem ücretini benden almadılar, karşıladılar. Ben motoru 1.462TL.ye almış oldum..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. 2 - 3 hafta evel ben de senin gibi kırmızı ZN sahibi oldum. Benim de ilk motorum ve ben de acemiyim. Çocukluğumda bol bol bisiklet kullandım ama motor tecrübem sıfır. Motoru teslim almaya yalnız gittim. Bayi trafiğin yoğun olduğu bir bölge. Birde motoru teslim ettiklerinde depoda sadece 1 litre benzin oluyor. En yakın benzinci de 2 - 3 km uzaklıkta. Gözüm kesmedi servisteki arkadaşlardan rica ettim biri motoru benzinciye götürdü, depoyu fulletip geri getirdi. Ondan sonra macera başladı... Eve gitmektense motoru araç trafiğine kapalı sahile götürmenin daha uygun olduğunu düşündüm. Bayi'den sahile kadar yaklaşık 1 - 2 km lik bir yol var. Ama sen gel ben o 1 - 2 km yi nasıl indim sen bana sor. yalpalaya yalpalaya trafiği kilitledim. Millet alışmış tabi scooter görünce vızır vızır araçların arasında slalom yapan lahmacun cu kebapçı motorlarına, beni hayretle izlediler. Tehlikeli yerlerde indim motoru ittim falan. Adamın biri "Abi motor çok güzel binmeye kıyamıyosun ha" dedi. Neyse kanter içinde sahile indim. 3 - 4 saat trafiksiz yolda kullandım motoru. Eve giderken motoru benim taşıdığım yerlerde bu sefer beni zn taşıdı. Gene çok heyecanlıydım ama motorun üstünde düşmeden durabiliyordum.
    Önerim şudur ki, benim gibi acemiysen motoru tek başına teslim alma, özellikle trafiği yoğun bir bölgeden geçmek zorundaysan. Zaten önce benzinciye gitmen gerekecek. Trafiğe çıkmadan en az 2 - 3 saat çalış sakin bir yerde. Ve en önemlisi kasksız korumasız binme.
    Tekrar hayırlı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 ----------

Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. 2 - 3 hafta evel ben de senin gibi kırmızı ZN sahibi oldum. Benim de ilk motorum ve ben de acemiyim. Çocukluğumda bol bol bisiklet kullandım ama motor tecrübem sıfır. Motoru teslim almaya yalnız gittim. Bayi trafiğin yoğun olduğu bir bölge. Birde motoru teslim ettiklerinde depoda sadece 1 litre benzin oluyor. En yakın benzinci de 2 - 3 km uzaklıkta. Gözüm kesmedi servisteki arkadaşlardan rica ettim biri motoru benzinciye götürdü, depoyu fulletip geri getirdi. Ondan sonra macera başladı... Eve gitmektense motoru araç trafiğine kapalı sahile götürmenin daha uygun olduğunu düşündüm. Bayi'den sahile kadar yaklaşık 1 - 2 km lik bir yol var. Ama sen gel ben o 1 - 2 km yi nasıl indim sen bana sor. yalpalaya yalpalaya trafiği kilitledim. Millet alışmış tabi scooter görünce vızır vızır araçların arasında slalom yapan lahmacun cu kebapçı motorlarına, beni hayretle izlediler. Tehlikeli yerlerde indim motoru ittim falan. Adamın biri "Abi motor çok güzel binmeye kıyamıyosun ha" dedi. Neyse kanter içinde sahile indim. 3 - 4 saat trafiksiz yolda kullandım motoru. Eve giderken motoru benim taşıdığım yerlerde bu sefer beni zn taşıdı. Gene çok heyecanlıydım ama motorun üstünde düşmeden durabiliyordum.
    Önerim şudur ki, benim gibi acemiysen motoru tek başına teslim alma, özellikle trafiği yoğun bir bölgeden geçmek zorundaysan. Zaten önce benzinciye gitmen gerekecek. Trafiğe çıkmadan en az 2 - 3 saat çalış sakin bir yerde. Ve en önemlisi kasksız korumasız binme.
    Tekrar hayırlı olsun.
    Bu arada motoru çok hesaplı almışsın. Ben 1.800 e aldım (istanbul farkı olsa gerek)

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Eyvallah Blitzkrieg Önerilerini dikkate alıcam, ancak bende senin gibi yapıcam sanırım çünkü motoru teslim almaya gidebileceğim birisi malesef yok Yalnız bir motor sevdalısıyım çevremde
    Ancak kask ve koruma önerini dikkate alıcağımdan emin olabilirsin! Bende daha önce kullandım scooter tarzı motorsikletler ama çok değil. Bakalım ben yavaş yavaş tıngır mıngır kenardan kenardan ve geçebileceğim en sakin trafik yoğunluğu olan bölgelerden geçerek motoru yeni yuvasına getirmeyi planlıyorum. Ama dediğin gibi olcak gibi değilse benzinim bitmiş numarası yapıp itedebilirim

Motosikleti
    Mondial 125zn
    Yok arkadaşım benim Plaka ve Ruhsat işlemlerini Bayiinin anlaşmalı olduğu bir takipçi arkadaş halledecekmiş, bunun karşılığında 175TL. ücret istediler. Ayrıca 78TL.lik Bandrol ücretini benim ayrıca yatırmam gerekiyormuş. Onuda halledecez artık. Zaten ben motoru peşin aldığım için Plaka ve Ruhsat işlem ücretini benden almadılar, karşıladılar. Ben motoru 1.462TL.ye almış oldum..
    teşekkü ederim hayırlı olsun tekrardan..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler