Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı barışo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm bende siyah 125 var sıfır ama yagmur dan dolayı lekeler olusuyor sılıyorum sıldıkden sonra saknı buğulu gb gozukuyor parlamıyor kısaca nasıl yapmam gerekıyor bu arada İstanbul sesınız cıkmıyor hafta sonu turlayalım bır yerlerde toplanalım yokmu kımseeeeeeeeeeeeeeeeee

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:47 ----------

Hayırlı olsun arkadasım kazasız belasız kullanmak nasıpolsun .MTRSH
    ÇBS nin mavi renkli sıvı olarak oto cilası var.Onu tavsiye ederim.Metal aksamada sürebilirsiniz.Çok iyi parlatır ve korur.Su üzerinde durmaz ve kayar gider...;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125zn
    OLUR barışo kardeşim birkaçkişi daha bulmaya çalışalım ben dünden razıyım gelmeye

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar

arkadaşlar motoru kullanmaya başladım ama hız göstergesinde bi soru var sanırım 15 km fazla gösteriyor arkadaş da motoruyla yanımda giderken benim motorun ibresi 50'de arkadaşınki 35'de gösteriyodu onun motor honda cbf serisi yani koskoca honda hata yapmayacağına göre sorun bizimkinde sanırım daha önce de burada bikaç arkadaş yazmış bu sorunu acaba düzeltme imkanı var mıdır yoksa bu gösterge bu motorun çapına göre mi yapılmıştır?

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar

arkadaşlar motoru kullanmaya başladım ama hız göstergesinde bi soru var sanırım 15 km fazla gösteriyor arkadaş da motoruyla yanımda giderken benim motorun ibresi 50'de arkadaşınki 35'de gösteriyodu onun motor honda cbf serisi yani koskoca honda hata yapmayacağına göre sorun bizimkinde sanırım daha önce de burada bikaç arkadaş yazmış bu sorunu acaba düzeltme imkanı var mıdır yoksa bu gösterge bu motorun çapına göre mi yapılmıştır?
    Çin malı motorların göstergeleri malesef yanlış ölçüyor ne yaparsan yap değiştiremezsin.. birde 10 km mesafeli yolu size 15 olarak gösterebilir

nası yani..?? mesafeyi de mi yanlış ölçüyor? şu an göstergede 100 km yaptıgımı gösteriyor bu da mı yanlış..??

TheFantasy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minicooper ,ve palio 'nun km ölçerleriyle karşılaştırdım ,Mesafe ölçümü bire bir doğru çalışmakta , hız göstergesi ise 15-20 km fazla 'dan uçmakta

Derdimiz hız olmadığı için göstergenin bir zararı olacağını sanmıyorum. Bu arada arkadaşlar geçen nette bizim motorlar için paspas gördüm ve buraya bir sorayım dedim. Şu linkte de görebilirsiniz:

http://www.jinlunmotosiklet.com/foto...125T-10_03.jpg

Bence hoş olmuş bulabilsem bir yerde alacağım hemen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:49 ----------

Bir diğer sorum ise şu adreste görebileceğiniz aynaların bizim motorlara uyup uymayacağı: http://www.d2moto.com/SearchResults.asp

Fiyatları uygun. Kargo da kalabalık şekilde alınırsa uygun olabilir. Anlayacağınız benim Zn yi kişiselleştirebilmek için bir şeyler yapmaya çalışıyorum

Motosikleti
    125 ZN
    merhabalar uzun zaman sonra herkese yenıden
    arkadaslar motorlu tasıtlar vergısıyle ılgılı ; sıfır motor aldıgımız zaman plakayı cıkarırken vergısı de odenmıyormu o donenım ?

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Alıntı cerbeyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar uzun zaman sonra herkese yenıden
    arkadaslar motorlu tasıtlar vergısıyle ılgılı ; sıfır motor aldıgımız zaman plakayı cıkarırken vergısı de odenmıyormu o donenım ?
    Aldığın sıfır motorun işlemleri yapılırken ruhsat-plaka-sigorta muameleci ilk dönem vergisini yatırır ama kendin ruhsat sigorta plaka çıkaracaksan sen yatıracaksın.

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    2004 sonundan beri kullandığım Kanuni Hussar'ımı bugün 15.000Km'de iken sattım. Allah için hiç masraf çıkarmadı. Yağını, benzinini koydum gezdim. Ama artık ayrılmanın vakti gelmişti. Zaten bütün "Made in China" motorlar 4-5 yıl gez, sat ya da at tarzı ürünler...

Bir arkadaşımın Asya Motor 125T'si vardı ve 1 ay kadar kullanıp özellikle rahatlığına bayılmıştım. Mondial'de aynı motordan var nasıl olsa gidip alayım dedim. Buradaki (Mondial) bayilerinden birini aradım. Bana ellerinde olmadığını ve bu modelin artık gelmeyeceğini söyledi. Bana sallıyor gibi geldi ama var mı aslı astarı acaba?

Olmazsa gidip Asya motor alacağım. 1850TL'ye tüm masraflar (plaka+ruhsat+sigorta) dahil buldum ama gri renk... Ben siyah istiyorum. Ona da 2000 TL çektiler... Kredi kartına vade farksız 10 taksit.

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı murattolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 sonundan beri kullandığım Kanuni Hussar'ımı bugün 15.000Km'de iken sattım. Allah için hiç masraf çıkarmadı. Yağını, benzinini koydum gezdim. Ama artık ayrılmanın vakti gelmişti. Zaten bütün "Made in China" motorlar 4-5 yıl gez, sat ya da at tarzı ürünler...

Bir arkadaşımın Asya Motor 125T'si vardı ve 1 ay kadar kullanıp özellikle rahatlığına bayılmıştım. Mondial'de aynı motordan var nasıl olsa gidip alayım dedim. Buradaki (Mondial) bayilerinden birini aradım. Bana ellerinde olmadığını ve bu modelin artık gelmeyeceğini söyledi. Bana sallıyor gibi geldi ama var mı aslı astarı acaba?

Olmazsa gidip Asya motor alacağım. 1850TL'ye tüm masraflar (plaka+ruhsat+sigorta) dahil buldum ama gri renk... Ben siyah istiyorum. Ona da 2000 TL çektiler... Kredi kartına vade farksız 10 taksit.
    Doğru olabilir, çünkü forum içerisinde 2010 model yeni MONDIAL motorlardan fotoraflar görmüştüm.Bu modelin yenisi olarak bir model yoktu.Sanırım birde bu model diğerlerine göre daha az satıyorsa,distribütör UĞUR artık getirmek istemiyor olabilir.

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığın sıfır motorun işlemleri yapılırken ruhsat-plaka-sigorta muameleci ilk dönem vergisini yatırır ama kendin ruhsat sigorta plaka çıkaracaksan sen yatıracaksın.
    evet bende aynen boyle bılıyorum plakayı ben cıkarmadım aldıgım yer cıkarmıstı.plaka ekımın 10unda cıkmıstı ama ınternetten plakam MTV sorgusu yaptıgım zaman vade tarıhı 06.11.2009 olan 38TL bır borc gorunuyor kafam karıstı acıkcası varmı bı yorumun ?

yoksa motoru ne zmn alırsam alayım her ıkı donemıde oduyormuyuz..eger o sekıldeyse plaka cıkarılırken ılk donemın MTV sı odenmıs anlamına gelıyor yanı bnm motorum olmadıgı zamankı doneme aıt borc,bunumu anlatmaya calısmıstın yoksa

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    örnek veriyorum; normalde temmuz ayının içinde veya daha önceki aylarda alırsan vergi ödemen lazım. ağustos ta alırsan ocağa kadar vergisi yok. en azından arabalardan öyle biliyorum

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örnek veriyorum; normalde temmuz ayının içinde veya daha önceki aylarda alırsan vergi ödemen lazım. ağustos ta alırsan ocağa kadar vergisi yok. en azından arabalardan öyle biliyorum
    senın verdıgın ornege gore bnm ıkıncı donemın verıgısını odeyerek baslamıs olmam lazım ama o donemın vergısı odenmemıs gorunuyor..ya bnm kıllandıgım konu bulundugum sehırdekı bayının bıraz uc kagıtcı oldugunu dusunuyorum oyle bı adılık yapmıssa bıleyım maksat yoksa 30-40 verılır dert degıl orası

Motosikleti
    125 ZN
    senın verdıgın ornege gore bnm ıkıncı donemın verıgısını odeyerek baslamıs olmam lazım ama o donemın vergısı odenmemıs gorunuyor..ya bnm kıllandıgım konu bulundugum sehırdekı bayının bıraz uc kagıtcı oldugunu dusunuyorum oyle bı adılık yapmıssa bıleyım maksat yoksa 30-40 verılır dert degıl orası
    bende geçen sene ağustos da almıştım ve bende de vergi çıkmıştı.

!!! arkadaşlar !!! kılavuzda diyor ki: " rodaj süresince, uzun süre tam ve yarım gaz kullanmamaya dikkat ediniz, 0-500 km arası uzun süre yarım gazla gitmekten sakının " ... bu ne demek?

bir de; düz yolda kullanırken kalkış esnasında gaz kolunu hafif çeviriyorum ve o şekilde sabit tutuyorum yavaş yavaş hızlanıyor.. biraz fazla çevirip sabit tuttugumda hızlanma daha çabuk oluyor.. bunun yakıt tüketiminde etkisi var mı? kalkış esnasında gaz kolunu nasıl ayarliycaz? kolu bir anda çevircez mi? ağır ağır çevirip devir almasını mı ağlıycaz?

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    evet bende aynen boyle bılıyorum plakayı ben cıkarmadım aldıgım yer cıkarmıstı.plaka ekımın 10unda cıkmıstı ama ınternetten plakam MTV sorgusu yaptıgım zaman vade tarıhı 06.11.2009 olan 38TL bır borc gorunuyor kafam karıstı acıkcası varmı bı yorumun ?

yoksa motoru ne zmn alırsam alayım her ıkı donemıde oduyormuyuz..eger o sekıldeyse plaka cıkarılırken ılk donemın MTV sı odenmıs anlamına gelıyor yanı bnm motorum olmadıgı zamankı doneme aıt borc,bunumu anlatmaya calısmıstın yoksa
    Yazdıklarından anladığım kadarı ile senin vergiyi ödememişler ne internette çıkan borç o ilk dönem borcun
    senin aldığın bayii sana biraz kazık muhabbeti çekmiş ayrıca motorunu ne zaman alırsan al ilk dönemini
    ödersin.

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarından anladığım kadarı ile senin vergiyi ödememişler ne internette çıkan borç o ilk dönem borcun
    senin aldığın bayii sana biraz kazık muhabbeti çekmiş ayrıca motorunu ne zaman alırsan al ilk dönemini
    ödersin.
    Aynı şeyi benim Hussar'ı aldığım otomototest'midir nedir orası da yapmıştı. Hatta motorun şase numarasını bile işletmemişler... Geçen satarken temiz kağıdını almak için ben işlettim.

Aman diyeyim arkadaşlar, MTV'nizi falan zamanında ödemeyi ihmal etmeyin. İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz. Geçen bir arkadaşım 2003'den beri ödemediği MTV'ler için evine tebligat gelince 1000TL'den fazla para ödemek zorunda kaldı ve bu paranın 600 TL'si falan gecikme zammı idi.

Bu arada yaşadığım yer olan Gölcük'de bir Mondial bayi buldum. O 125ZN modelinde sıkıntı olmadığını ve getirtebileceğini söyledi. Ama sadece kırmızı ve gri renk mevcutmuş bu sene :( Ben de, eşim de ısrarla siyah renk istiyoruz. Şu an durum değerlendirmesi yapıyoruz ama siyahını gördükçe içimiz eriyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:24 ----------

Bayileri arıyorum ama hiçbirinin hiçbirşeyden haberi yok... Hep sallama cevaplar :( "Siyah istiyorum..." diyorum, "hay hay" diyorlar ama "internet sitesinden baktığımda, renk seçeneklerinde sadece kırmızı ve gri renk görüyorum." dediğimde ise "dıtttt"

İnsan sattığı şeyle ilgili güncellemeleri biraz takip eder yahu! Türk işi esnaflıktan bir türlü vazgeçemedik gitti.

Bu hafta içi biraz daha araştıracağım olmadı ya gidip Asya motor alacağım ya da Nisan'ı Mayıs'ı bekleyeceğim ki paşaların keyfi gelsin de yeni tip motorları getirsinler...

Arkadaşlar göstergelerde küf oluştu ve fren elciklerinin kromu soyuldu.

Nasıl bi çözüm bulabiliriz ?

Resimde ekledim :

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı ShaDoW_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar göstergelerde küf oluştu ve fren elciklerinin kromu soyuldu.

Nasıl bi çözüm bulabiliriz ?

Resimde ekledim :
    Nalburlarda ve büyük yapı marketlerde satılan Met-Par isimli bir krem var.Onla temizleyebilirsin.Ama bayağı bi uğraştırır.Diş fırçası bu konuda sana bayağı yardımcı olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler