Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

benim motordada vardı aynı ses ama muhtemelen amottisorden değildir on teker bilyesi erimiştir bende amortisor dıyodum ama bılye parcalanmış o ses yapıyomuş gerci benimki bi tahmin ama yınede bi servise baktır derım cünkü önemli birşeyy ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mobilet :)
    arkadaşlar bende bu modeli almak istiyorum fakat aklımda şu soru var.mondialde de asya motorda da bu modelden mevcut ama fiyat farklı ve ben birazda rengi sarı olsun istiyorum
    ama tabiki kalite hangisiyse o olur renk 2. planda.SİZCE MONDİAL Mİ ASYA MOTORUN 125 liği mi? lütfen yardım

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Alıntı imailcik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YARDIM !!!
    motorun ön amortisöründen bi gıcırtı gelmeye başladı deli ediyor adamı gacır gucur.
    yağda sıktım gıcırtı kesilmedi.

o ses benim moturu aldiğimdan beri vardı ) hiç kesilmedi

kardes alıcaksan mondial al daha iyi olduğunu söylüyorlar

Motosikleti
    Mobilet :)
    Alıntı muratalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes alıcaksan mondial al daha iyi olduğunu söylüyorlar
    aralarındaki farkı bi çözebilsem karar vericem arkadaşımda çok muammada kaldım böyle

Motosikleti
    KIRMIZI BİBER-SUZUKI BURGMAN 400-

------------------------

Arkadaşım o amortisörden dediğin ses ön tekerlek rulmanında geliyor olması lazım %80 sen yinede baktır aynı sorunu ben aştım sert bir çukura girdiysen rulman bilyaları dagılmıstır...4 tl we 7 tl ye war serviste değiştirmeni öneririm..

Alıntı telecaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi düz yolda 110 km, yokuş aşağı 120 km yi gördüm ben kendi motorumda ve 2 kişiydik...Kullanan kişi ben değildim ve özellikle arkadan km ye baktım.Bu arada kullanan arkadaşın BMW R1200 ü var...))))) Onun heralde rölantisi kadardır diye düşünüyorum ))))))))))
    ona bakrsn kardşm onu hergn bnde yapıorm bmw1200nün olmsna gerk yok

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı CAGDAS16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım o amortisörden dediğin ses ön tekerlek rulmanında geliyor olması lazım %80 sen yinede baktır aynı sorunu ben aştım sert bir çukura girdiysen rulman bilyaları dagılmıstır...4 tl we 7 tl ye war serviste değiştirmeni öneririm..
    Tekerlek rulmanından değil.Sispansiyonu sökün ordaki vidaların rulmanları oraları gres ile yağlayın.Hazır sökmüşken sispansyonun yağınada bakın.Castrol Fork oil de koyarsanız süper olur olmadı ATF koyun
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti

Gaz teli

GAZ TELİNİ DEĞİŞTİREN ARKADAŞIMIZ WAR MI ARANIZDA ARKADAŞLAR ???
    MOTOR SOĞUK HAVALARDA 80 KMDEN YUKARI ÇIKMIYOR HAVA SICAKEN 100KM GÖRÜYORUM ANLAMSIZ BİR SORUN BAŞINIZA BÖYLE BİR SORUN GELDİMİ ARKADAŞLAR....??????
    NOT:KARBÜRATÖRÜN GAZ PİSTON KEÇESİ PATLAMIŞTI DAHA YENİ DEĞİŞTİRDİM MOTORU DAHA DÜNE KADAR TUTAMIYORDUM AMA ŞUAN KÜSTÜ GALİBA

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı CAGDAS16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GAZ TELİNİ DEĞİŞTİREN ARKADAŞIMIZ WAR MI ARANIZDA ARKADAŞLAR ???
    MOTOR SOĞUK HAVALARDA 80 KMDEN YUKARI ÇIKMIYOR HAVA SICAKEN 100KM GÖRÜYORUM ANLAMSIZ BİR SORUN BAŞINIZA BÖYLE BİR SORUN GELDİMİ ARKADAŞLAR....??????
    NOT:KARBÜRATÖRÜN GAZ PİSTON KEÇESİ PATLAMIŞTI DAHA YENİ DEĞİŞTİRDİM MOTORU DAHA DÜNE KADAR TUTAMIYORDUM AMA ŞUAN KÜSTÜ GALİBA
    Subap ayarı bozulmuş olabilir.Soğuk hava alınca motor daha performanslı gitmesi lazım birde ne marka kaç numara yağ kullanıyorsun
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    125 ZN
    Arkadaşlar, bugün motorun yağ değişimini yaptım.Koyduğum yağ Castrol'ün 4T yarı sentetik modeli.Scootarlar için yapılmış bir yağ...22 TL ye satılıyor BP lerde.Motorun gidişi acaip değişti.Hatta sesi bile...Kesinlikle tavsiye ederim.Mondial'in kendi yağlarının çok dandik olduğu duyumlarını aldım.Mümkün olduğunca iyi yağ koymanızı tavsiye ederim.Bu arada ön frenden gıcırtı sesi gelen var mı ?
    senın deyımın uzerıne castrol bayıı ne gıdıp sordum fakat bunun motor ıcın degıl araba ıcın oldugunu soyledıler motorlar ıcın uygun olanın tam sentetık oldugunu soyledıler..

bugun ılk bakımı yaptırdım nıhayet rodajdan cıktım artık nıhayet..arkadaslar sızde aynı seyle karsılasıyormusunuz servısın soyledıgıyle forumdan edındıgım bılgıler bırbırını tutmuyor:

bu motorların 100 km durmadan gıttıgınde sıstıgını ogrenmıstım fakat bugun servıs 4t nasıl olsa bas gıtsın dedı
    castrol 4t yarı sentetık yag koymaktan bahsettım,onlar gelmez bu motora tam sentetık daha ıyı uzun vadelı randıman verır dedı

vs vs seyler ıste ne dıyorsunuz bu duruma kafam karıstı acemı bırı olarak benım

Motosikleti

Sorun çözüldü:)

ARKADAŞLAR ANLATTIĞIM GİBİ MOTORUN ÇEKİŞ SORUNU WARDI BELKİ BAŞINIZA GELMİŞTİR BİLMİYORUM AMA KARBÜRATÖR VAKUM KEÇESİ (LASTİĞİ) PATLADIĞI ZAMAN VEYA BU LASTİK SICAKTAN SEKİL DEĞİŞTİRMİŞ İSE KARBÜRATÖRÜN WAKUM YAPMA İŞLEMİNİ TAM ANLAMIYLA DENGEDE TUTAMIYOR BU YÜZDEN BENZİN VE HAWA KARIŞIMI DENGESİZ OLDUĞUNDAN DOLAYI ÇEKİŞTEN DÜŞÜYOR...VAKUM KEÇESİNİ YİNE DEĞİŞTİRDİM FAKAT BU SEFER TAM DÜZGÜN OTUTTURDUM YOKSA VAKUM KEÇESİ ZATEN İNCECİK BİR LASTİK ŞEKLİ DEĞİŞİVERİYOR SONRA MOTOR GİTMİYOR ÇEKİŞTEN DÜŞÜYOR.. 4 YTL 125 CC UYGUN CHİNE MALI VAKUM KEÇESİ ALDIM AMA PEK KALİTE ARAMAYIN ARKADAŞLAR YEDEK PARÇACILAR ORJİNAL CHİNE DİYOR NE ALAKAYSA...KALİTELİSİNİ BULURSANIZ YEDEKLEYİN ARKADAŞLAR

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:49 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:43 AM ----------

Alıntı cerbeyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senın deyımın uzerıne castrol bayıı ne gıdıp sordum fakat bunun motor ıcın degıl araba ıcın oldugunu soyledıler motorlar ıcın uygun olanın tam sentetık oldugunu soyledıler..

bugun ılk bakımı yaptırdım nıhayet rodajdan cıktım artık nıhayet..arkadaslar sızde aynı seyle karsılasıyormusunuz servısın soyledıgıyle forumdan edındıgım bılgıler bırbırını tutmuyor:

bu motorların 100 km durmadan gıttıgınde sıstıgını ogrenmıstım fakat bugun servıs 4t nasıl olsa bas gıtsın dedı
    castrol 4t yarı sentetık yag koymaktan bahsettım,onlar gelmez bu motora tam sentetık daha ıyı uzun vadelı randıman verır dedı

vs vs seyler ıste ne dıyorsunuz bu duruma kafam karıstı acemı bırı olarak benım

ARKADAŞIM SCOOTERLARA ÖZEL OLARAK KULLANILAN YAĞ....
    CASTROL POWER 1 SCOOTER 4T 10W-40

Daha Fazla Güç

ÜRÜN TANIMI

Castrol Power 1 Scooter 4T 10W-40, kısmi sentetik teknolojisi ile üretilmiş yüksek performanslı, 4 zamanlı scooterlar için özel olarak geliştirilmiş, üstün kaliteli bir motosiklet yağıdır. 4 zamanlı scooter’lar, debriyaj ve vites kutusunun birarada bulunduğu geleneksel 4 zamanlı motosikletlerin aksine, gücü vites kutusu aracılığı ile krank milinden arka tekerleğe iletmek için, kayışla tahrik alan CVT (Kademeli Değişken Transmisyon) kullanır.

Scooter’ların motoru çoğunlukla daha ufak bir alanda ve gövdenin içinde yer alır, çalışma zamanının büyük bir kısmını tam gazda harcar. Böylelikle geleneksel 4 zamanlı motosiklet motorlarından daha yüksek sıcaklıkta çalışır. Benzersiz Castrol teknolojisinin ürünü Castrol Power 1 Scooter 4T 10W-40, gücü açığa çıkaran özel formülasyonu ile scooter’ınızdan yüksek hızda maksimum güç elde etmenizi ve bu gücün sürekliliğini sağlar. Bu sayede diğer geleneksel yağlara göre önemli faydalar sunar.

PERFORMANS SEVİYELERİ
    · API SJ

· JASO MA

KULLANILDIĞI YERLER
    Castrol Power 1 Scooter 4T 10W-40, API SJ ve/veya JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği tüm scooter’larda güvenle kullanılabilir.

KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
    · Gücü açığa çıkaran formülasyonu ile maksimum ve sürdürülebilir bir motor performansı sağlar.

· Hava ve su soğutmalı motorlarda yüksek sıcaklıklarda mükemmel motor performansı sağlar.

· Yağ tüketimini kontrol altında tutar.

· Mükemmel motor koruması sağlar.

· Katalizörlü motorların performans taleplerini karşılar.

Dikkat: Castrol Power 1 Scooter 10W-40 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önemle önerilir.
    AKLINI KARIŞTIRMAK GİBİ OLMAYIM AMA HER USTA USTA DEĞİLDİR...

Motosikleti
    125 ZN
    CAGDAS16 verdiğin bilgiler için herkes adına tesekkür ederim, bende sana katılıyorum.Benimde motoruma koyduğum yağ o.Gerçekten performans çok değişti.Dediğin gibi her usta usta değildir.Bide şöle düşünmek lazım, Castrol mu bunun üzerinde çok araştırma yapmıştır yoksa mahalle arassındaki mondial servisindeki usta mı? Bana tavsiye eden kişi zaten Mondial ustası değil, gerçekten usta olan ve birçok motoru tamir eden bir ustaydı.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Belirttiğiniz konulara dikkat etmeye çalışacağım.
    cscoder : motorun hayırlı olsun.ehliyetsiz sakın çıkma derim, çünkü bir arkadaşım aynen senin gibi kullanıyordu ve polis tarafından çevrildiğinde, gerçekten zor kurtuldu.Bu aralar özellikle motorları çok çeviriyorlar.Ayrıca; şöyle bir durumda var, allah korusun ama olur da bir kaza yaparsın,birine çarparsın falan, işler daha da beter karışabilir.Sakın ola ki ehliyetsiz binme...

Teşekkürler...

Ehliyete başladım bu mesajımdan sonra 25 ekimde sınavım ve 21 kasımdada direksiyon sınavım var işallah alıcam kasım sonu gibi, şimdilik ev-iş arası sürüyorum 2 km. sokaklar arası

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı cscoder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler...

Ehliyete başladım bu mesajımdan sonra 25 ekimde sınavım ve 21 kasımdada direksiyon sınavım var işallah alıcam kasım sonu gibi, şimdilik ev-iş arası sürüyorum 2 km. sokaklar arası
    Hadi bakalım...Hayırlısı Olsun.Dikkatli Kullan,sokak aralarında esnaf dükkanlarını yada mahalle sakinleri halılarını yıkarlar ve yolda sabun vardır.Jilet gibi kayar, aklında bulunsun...

Motosikleti
    125 Zn
    apartmana sokarken bir sinyali eşim diğerini de ben kopardık ön sinyaller hemen japonla tutturduk. sanırım motora çok para vermediğimiz için acımadık hatta kahkahalara bogulduk. servise kadar idare etsinde çok şirin bir motor
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apartmana sokarken bir sinyali eşim diğerini de ben kopardık ön sinyaller hemen japonla tutturduk. sanırım motora çok para vermediğimiz için acımadık hatta kahkahalara bogulduk. servise kadar idare etsinde çok şirin bir motor
    ZN lerin en güzel tarafı o işte...Bişey olduğu zaman,bişey kırıldığı zaman adamı kötü hissettirmiyor... Parça ucuz, motor ucuz...Yada Japonla tutttur gene gidiyor ))))

Motosikleti

125 zn dostluğu

ARKADAŞLAR HERKESİN MOTORUNDA ZAMANLA BAŞINA GELMEYİPTE DİĞER ARKADAŞLARIN BAŞINDAM GEÇEN TECRÜBE VE YAŞAMIŞLIKLA İLGİLİ ARIZA TESPİTLERİNİİZİ BİLGİ PAYLAŞIMI BAKIMINDA YAZARSANIZ HEPİMİZ İÇİN YARARLI OLUR TEŞEKKÜRLER...

BEN PAYLAŞAYIM

MOTORUM ÇEKİŞTEN DÜŞÜYOR DEMİŞTİM DAHA ÖNCE 80 RAMPA ÇIKAN MOTOR 40 KM İLE ÇIKMIYOR SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜM ZAMAN İLK ÖNCE KARBÜRATÖRÜNÜ AÇTIK HEMEN KARBÜRATÖRÜN VAKUM KEÇESİ VAR PATLAK OLDUĞUNU GÖRDÜK...4 TL 125 LİK MOTORLARA GÖRE ALDIM AMA ORJİNALİ KÖTÜ YEDEK PARÇA OLARAK ALDIĞIM DAHA KÖTÜ ERTESİ GÜN YİNE AYNI SORUN TEKRAR SERVİSE GİTTİM AÇTIK KARBÜRATÖR VAKUM KEÇESİ BÜZÜŞMÜŞ KARBÜRATÖR BENZİN VE HAVA KARIŞIMINI DENGELEYEMİYOR...

NEDEN OLACAGINI DÜŞÜNDÜM KARBÜRATÖRE BENZİN ÇEKMEDEN ÇALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIK UNUTTUK YANİ TABİ ÇALIŞMADI MOTOR HALİYLE HORTUMDAN KARBÜRATÖRE NEFES YOLUYLA BENZİN ÇEKTİK AMA KARBÜRATÖR VAKUMU SICAKLIGIN ETKİSİYLE BÜZÜŞMÜŞ OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM ARTIK ESKİSİNDEN DE İYİ DEĞİŞTİRMESİ ÇOK BASİT KOLTUĞU SÖKTÜĞÜNÜZDE YILDIZ TORNAVİDA İLE KENDİNİZ BİLE YAPABİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR...
    AMA BEN KALİTELİSİNİNİ BULAMADIM 125 KARBÜRATÖR VAKUMUNUN DAHA ÖNCE DEĞİŞTİREN ARKADAŞIM VAR MI ???

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    çağdaş motorunun rodajını iyi yaptın mı?
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

slm arkadaşlar ben bişey sormak ıstıyorum 29 ekım de şehitler anısına kortejvar hepınız biliyorusunuzdur . gecen senede katılmıştım ama sankı tek zn kullanan bendım gıbı geldi :D hepsı buyuk motorlardı bu sene sızlerden katılıcak olursa şoyle zn ler bıarada suruş yapsak orda kücük kalmasak yanlarında olurmu acaba

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı şensoy34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben bişey sormak ıstıyorum 29 ekım de şehitler anısına kortejvar hepınız biliyorusunuzdur . gecen senede katılmıştım ama sankı tek zn kullanan bendım gıbı geldi :D hepsı buyuk motorlardı bu sene sızlerden katılıcak olursa şoyle zn ler bıarada suruş yapsak orda kücük kalmasak yanlarında olurmu acaba
    arkadaşım bende eşimle katılcam zn ile
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler