Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhaba,

5 Şubat' dan beri hareketsiz kalmış forum Belki sizlere hareket getirebilecek bir konu ile merhaba demek istedim. Çok kısa kendimden bahsetmek gerekirse, sırasıyla Honda NC700S, BMW GS700, Kawasaki ER6F ve tekrar GS700 motorlarına sahip olmuş, ileri seviyede motor tecrübesi olan ama haaytında hiç scooter kullanmamış bir scooter acemisiyim Maalesef mali sorunlardan dolayı şu anda motorum yok. Yaklaşık bir aydır araştırmalar yapıyorum ve kendime uygun bir motor bakıyorum. Kullandığım motorlardan da anlıyabileceğiniz üzere, hem şehir içi hem uzun yol da konforlu bir sürüş beklentisindeyim. Oturuş pozisyonu, rüzgar etkisi ve süspansiyon sertliği gibi koşullar birincil kriterlerim, servis, yedek parça maliyeti de yan etmenler oluyor. Bugüne kadar şöyle veya böyle denediğim scooterlar, burgman 650, xmax250(hiç memnun kalmadım), xevo250(Bayıldım). Ancak arkadaşlar, fiyat performans karşılaştırması yaptığımda SYM joymax250 den de çok meth aldım. Ama motorun menşeinin Çin olması feci rahatsız ediyor. Sizin forumu bir solukta okudum ve gerçekten keyif ve bilgi verici buldum, arkadaşımızın paylaştığı video da gayet güzeldi, ellerine sağlık kendisinin. Şimdi hayatı vitesli motor üzerinde geçen bir kullanıcı olarak bana tavsiyeleriniz neler olabilir. Bana konfor ve güç hissini( Hız değil kastım, tork) sizin motorlarınız diğerlerine kıyasla ne derece geçirebilir. Profil olarak bir dostumuz yazmış, evli çocuklu plaza erkeği diye Aynı katagoride bir erkek olarak, 40 yaşında insan feci konfor düşkünü oluyor, bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz

Herkeze Saygılar Sevgiler
    Özgür
    İlk motorumdu, çeşitli gezilere katıldım, tecrübesizliğime rağmen performansı ve denge hissi sayesinde sürüş grubumda beni utandırmadı,
    Eşimle ve meşhur çantalarıyla birlikte 3 günde İzmirden çıkıp marmara turu yapıp geri geldik,
    Eşimle ve meşhur çantalarıyla birlikte 4 günde Izmirden çıkıp kaş marmaris bodrum yapıp geri geldik.
    Şehir içi işe git gel zaten tartışılmaz rahat,

Konfor ve artçı konforu bagaj hacmi, tork (çok dik rampada artçılı ve yüklü (aşırı)90 km/h düştü), yakıt tüketimi (Ortalama 3,5 - 4 lt yaktık hep, kafadan rüzgar alıp tapa gaz gidince 4,5 - 5 lt gösterdi tüketimi),
    hep mutlu eder,son hız yeter yetmez tartışılır (Inazuma dan hızlıdır)

Ah ulen niye sattım ben bu motoru dedirtiyor insana

Kötü yanlarına gelince sele amortisörü kızdırır, grenaj yurtiçinde yoksa bekletir ve pahalıdır ön tur camı şart, sanırım debriyaj bagalarımı ne o çabuk aşınıyor (emin değilim), artçı kasis çukur çok hisseder, rahatsız olur, uygun ölçüde lastik bulmak kolay değildir.
    ozwizard bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    herkese merhaba, 2017 fuarından bir gözlemimi aktarmak istiyorum.
    honda fuarda bu scooterı en kıytırık,arkalarda bir yerde konumlandırmıştı, özellikle bakmaya gelmediyseniz görmenize imkan yoktu. zaten pek inceleyende yoktu, yalnızları oynadı. yamaha ise rakibine kıyasla bırakın xmax250 yi çok iyi bir yere konumlamayı, xmax 300 ü üzerinde fuarın en güzel mankeni ile tamamen tecrit edilmiş, yamaha önünden geçen herkesin dikkat kesileceği yüksek bir platformda sergiliyordu. bu iki bakış açısı ve vergi dezavantajı ile ülkemizde bu güzel scooter malesef tutulmuyor. malum 2.el sitesinde an itibari ile forza 300 abs den istanbulda sadece 6 ilan varken (bu kalitede bir scootera göre inanılmaz düşük bir rakam)rakibinin 61 adet ilanı var.
    işin özeti bu makinenin piyasası malesef yok, tutulmuyor ve daha kötüsü hondanın bundan bir rahatsızlığıda gözükmüyor.
    ben ise bu scooterı çok beğeniyorum ve aksesuarlı 2. el temiz bir forza için pusuya yattım.
    saygılar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tamam da hiç değilse bu motor satılıyor, Xmax 300'ün bir tane satma şansı yok.

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    Sonunda bende forza alarak muradıma erdim. Sağolsun iyi bir arkadaş denk geldi, temiz 2.el bir araç aldım. Şimdilik alışmaya çalışıyorum, şu an için tek söyleyebileceğim çok rahat olduğu. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da hiç değilse bu motor satılıyor, Xmax 300'ün bir tane satma şansı yok.
    O kadar emin olma...Herkes züğürt değil.
    The Power of The Dreams.

Arkadaşlar merhaba ben forum kullanmayı pek bilmem ama iyi bir forum okuruyum Bayaa bi okuduktan sonra terfi ederek bir iki kelimede ben yazayım dedim ilk olarak elektrikli scutter ile motosiklet kullanmaya başladım sonra yamaha d'LİGHT akabinde pcx 150 ve 2016 nisan ayından beride forza 300 abs kullanıyorum xmax ı da denedim kawasaki j300 üde denedim ama forza gibi konforlu bi makine göremedim. Almak isteyen arkadaşlara da şiddetle tavsiye ederim. Arkaya bir çanta koyup sırt dayama pedide koyunca hanım her yer arabaya binmek yerine motorla gitmeyi tercih ediyor ( keşke hanım kullansa motoru da ben arkada çekirdek çıtlatsam). Eksi tarafı ise stabilize yolda yavaş giitğimden midir nedir dengede durmak için çok çaba harcıyorum. Ama Asfalt yolda ise çok dengeli olduğunu da belirtmek isterim.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Herkese iyi forumlar...

2016 Yaz sezonu X-max Iron Max deneyiminden sonra , bende 2017 Gri renk Forza 300 ABS modelini sipariş vermiş bulundum

Motorun üstüne bir kere oturma şansım oldu selenin alçak olması bana çok iyi bir sürüş konforu sağlayacak gibi geldi inşallah beklediğim gibi olur...

Motovloglardan izlediğim kadarıyla konfor ve gidiş anlamında iyi bir scooter , yakıtta da beni üzmez ise ne ala ...

Gri renkte pek emin değildim işin açığı , Siyahta bayağı hoş geldi gözüme bakalım artık çıplak gözde nasıl gözükecek...

Motosikleti

Heyecan bastı artık , 20 günümüz kaldı inşallah ...

Gelse de hasret son bulsa

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Gri renk en çok hoşuma giden renktir, motor sizi üzmez emin olun sadece balatalar erken bitebiliyor :D

Motosikleti
    Valla beklentilerim bana çok iyi geleceğine dair ...

Motor heyecan işi , içim kıpır kıpır ; sanki ilk defa motor sahibi oluyorum gibi

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    Alıntı OZARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar...

2016 Yaz sezonu X-max Iron Max deneyiminden sonra , bende 2017 Gri renk Forza 300 ABS modelini sipariş vermiş bulundum

Motorun üstüne bir kere oturma şansım oldu selenin alçak olması bana çok iyi bir sürüş konforu sağlayacak gibi geldi inşallah beklediğim gibi olur...

Motovloglardan izlediğim kadarıyla konfor ve gidiş anlamında iyi bir scooter , yakıtta da beni üzmez ise ne ala ...

Gri renkte pek emin değildim işin açığı , Siyahta bayağı hoş geldi gözüme bakalım artık çıplak gözde nasıl gözükecek...
    iyi günlerde kullanın, kazasız belasız.

Motosikleti
    Alıntı sencerkocer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günlerde kullanın, kazasız belasız.
    Çok Sağolun ...

Motosikleti
    Honda Forza 300
    Selam arkadaslar, ben de yaklasik 1 haftadir 2016 Forza 300 sahibiyim Motorla ilgili sorusu olan varsa elimden geldigince cevap vermeye calisirim.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][ur[IMG][/IMG]l=http://hizliresim.com/j8QLbL][/url][/IMG]

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Serxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar, ben de yaklasik 1 haftadir 2016 Forza 300 sahibiyim Motorla ilgili sorusu olan varsa elimden geldigince cevap vermeye calisirim.
    http://<a href="http://hizliresim.co...9z.jpg</a></a>
    http://[ur<a href="http://<a href="h...j8QLbL.jpg</a>[/url]
    allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. çok güzel, yakışıklı duruyor valla :D hayırlı olsun
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Hayırlı olsun ... Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ...

Motosikleti
    Honda Forza 300
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. çok güzel, yakışıklı duruyor valla :D hayırlı olsun
    Tesekkurler ilk iki motorumdan sonra biraz garip geliyor kullanimi vs ama hem diger 2 motorumdan hem de bir scooter icin tahmin ettigimden kat kat daha daha rahat ve kullanisli cikti

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Hayırlı olsun ... Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ...
    Cok tesekkur ederim

http://i.hizliresim.com/BrDnm9.jpg

Heyecan bastı artık , 20 günümüz kaldı inşallah ...

Gelse de hasret son bulsa
    Motor daha gelmedi herhalde bende bekliyorum çünkü Gri Forza Mutluhan bu hafta yada haftaya hafta başında en geç geleceğini belirtti.

Motosikleti
    Alıntı WooWer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor daha gelmedi herhalde bende bekliyorum çünkü Gri Forza Mutluhan bu hafta yada haftaya hafta başında en geç geleceğini belirtti.
    Aynen , Bende Esengül'den Bekliyorum...

Motosikleti
    Honda Forza 300
    Bu arada depoyu 3. doldurusum ve 100km'de 3.3lt'ye dustu tuketim, normalde surekli 3.5lt gosteriyordu 2 haftada 500km yol yapmisim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Arkadaslar bir sey sormak istedim, Forza`si olan arkadaslara bir soru soracaktim,aranizda yuksek cam taktiran var mi? Ben her gun 40km yolu 100km hizla gidiyorum ve motor 80'nin ustune ciktiginda inanilmaz savuruyor, butun ruzgari gogsume yedigim icin motor bir saga bir sola savuruyor. On uzun cam takanlar bu problemi cozuyor mu diye fikrinizi almak istedim. Cunku gercekten katlanilacak gibi degil. Eger bu sikintiyi duzeltiyorsa Givi'nin uzun camini alacagim.

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    Alıntı Serxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada depoyu 3. doldurusum ve 100km'de 3.3lt'ye dustu tuketim, normalde surekli 3.5lt gosteriyordu 2 haftada 500km yol yapmisim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Arkadaslar bir sey sormak istedim, Forza`si olan arkadaslara bir soru soracaktim,aranizda yuksek cam taktiran var mi? Ben her gun 40km yolu 100km hizla gidiyorum ve motor 80'nin ustune ciktiginda inanilmaz savuruyor, butun ruzgari gogsume yedigim icin motor bir saga bir sola savuruyor. On uzun cam takanlar bu problemi cozuyor mu diye fikrinizi almak istedim. Cunku gercekten katlanilacak gibi degil. Eger bu sikintiyi duzeltiyorsa Givi'nin uzun camini alacagim.
    merhaba, bende hondanın tur camı var. uzun cam her türlü avantaj sağlar. özellikle kışın çok işinize yarayacaktır. yakıt tüketiminiz de çok iyi bence şehirler arası tüketim değeri gibi, benim tüketim değerim 3.8 - 3.9 gibi değişiyor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler