Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Honda Spacy Alpha Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    1450 km deyim . Sorun yok. Oldukça keyifli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bizim motorların km dolmazsa bakım aralığı 6 ay mı arkadaşlar?

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorların km dolmazsa bakım aralığı 6 ay mı arkadaşlar?
    Öyle diyor servistekiler, neden 6 ay dedim, "abi yağ özelliğini yitiriyor" dediler.
    Kinetic Pride 80cc -> Mondial 125mt 2005 (9 yıl 24k km) -> Honda Kinetix DX 1995 -> SYM Joyride 200i evo 2012 -> Honda Spacy Alfa 2015 -> Yamaha Nmax 155 2017

sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    spacy ile hep tek kişi 60-70 km hızı geçmem 4,5 litre yakıt ile 200 km den fazla yapmıyor

spacy alfa da 100 km de 2 litreyi hiç geçemedim. Hatta 100 km de 1.6 litre ortalamasını bile tutturduğum oldu bu scooterla tabi tapagaz değil. 20 liralık benzinle 300 km ve fazlası oluyor. diyen var

siz ne diyorsunuz arkadaşlar

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hocam 20 tl ile 300 km hiç görmedim ama benim alet rahat 250 km yapıyor şehiriçinde. çok az fren kullanarak, ani hızlanmayarak ortalama 50 km hızla belki 300 km yakalanabilir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motora ortalama 6000 lira vermişken bu kadar düşünmeyin benzini. Keyfini çıkarmaya bakın
    arodat bunu beğendi.

sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora ortalama 6000 lira vermişken bu kadar düşünmeyin benzini. Keyfini çıkarmaya bakın
    öyle söyleyince fiyatı çok geldi Spacy e devam

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ediyorum, çok faydalı , harika bi tanıtım ve sohpet olmuş

eviLdead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    honda spacy Alfayı Geldigi An ßizim iş yeri almıstı Spacysinin gösterislisi ßaşka ßi artısı yok

Arkadaşlar selam herkese,motorum 4000 km gelmek üzere bakım yaptıran varmı serviste ne yapıyorlar bakımda detay verebilecek varmı.

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Alıntı 14Vangelis92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam herkese,motorum 4000 km gelmek üzere bakım yaptıran varmı serviste ne yapıyorlar bakımda detay verebilecek varmı.
    Bakım genelde yağ değişimi, filtre temizliği yada değişimi, zincir yağlanmaları, çeşitli vida kontrolleri, sinyal ve lambaların kontrolü, titreşim, motordan gelen ses vs. kabaca bir inceleme üzerine olması lazım.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    benim km dolmadı daha 2100'de ama 6 aylık bakım periyodu süresi bitmek üzere garantiden çıkmaması için mecburen götüreceğim. hatta götürdüğümde iyi bi fiyat verirlerse cbr 250'ye geçebilirim

Teşekkürler verdiginiz bilgi için Peki 4000 bakımının fiyatı hakkında bilgisi olan varsa paylaşımda bulunursa çok memnun olurum.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    bugün bayide gördüm kuyruk tasarımı çok güzel. burun kısmı da iyi olaydı alırdım bi tane

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    4000 bakımı ne kadar tutuyor ben de merak ediyorum.

Gerçekten de söylediklerinize katılmamak elde değil. Türkiye'deki scooter modelleri arasında hem özellikleriyle hem de fiyatıyla dikkat çekiyor.

Çin malı motorlarla karşılaştırıldığında uzun dönem kullanılabilecek bir model.

Ama asıl benim dikkatimi Spacy α’da modelinde bulunan bulunan kombine fren sistemi dikkatimi çekti. yol tutuşu ve güvenlik konusu için oldukça önemli bir özellik. Bu özelliğin tüm hafif modellerde olmasını dilerim. Güzel havaların tadını çıkarmak için çok güzel bir model.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ikinci bakima 55 tl verdim arkadaslar. Motor 2127 km de hava filtresi degisimine gerek gormediler yag ve yag filtresi degisti rutin kontroller yapildi. Mtv sini de odedim pazartesi satiyorum aleti. Gercekten sehiricinde cok iyi bir yol arkadasiydi.

neden satıyosun acaba

piaggio fly 100 yada spacy alpha arasında çok git gel yaşıyorum şu aralar spacy teknolojik olarak tamam daha donanımlı ama görünüşüde hiç içime sinmiyo

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    spacy ile alfanin hava filtresi birbirine uymuyor. ikisindede yağ filtresi yok. kayişlarini ve varyatör balatalarini denemedim. benim gibi spacy hava filtresi alip elinizde kalmasin dedim

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Spacy 110 a kıyasla Alpha'yı biraz makyajlamışlar ama tipi hala bozuk. Ön göğüs ile ön çamurluk birbirinden ayrılacak, iki ayrı parça olacak. Aksi halde bu tipsizlik hiçbir şekilde düzelemez.

Çok kullanışlı, kaliteli, uzun ömürlü, uygun fiyatlı, servisi yedek parçası bol ama tipsizlikte de dünya şampiyonu!

Sırf tipi nedeniyle başka markalara yönelmek zoruda kalan pekçok potansiyel müşteriyi kaybettiğinin farkında değil mi HONDA acaba?

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama yine de bunun projesini çizen mühendisin zevkini tartışmaya azmak lazım. Allahaşkına şunun tipini gerçekten beğenen varsa açıkça çıksın ben çok beğendim desin. Diğen özelliklerine hiç bir sözüm yok.

Bir de HONDA TÜRKİYE'ye sormak lazım;

Bu tipsiz yerine şekli şemaili düzgün pekçok scooter varken bunu getirmekte niye ısrar ediyorsunuz? Milletin bunun şeklini beğenmediğinin farkında değil misiniz hala?
    gSol bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler