Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Honda Spacy Alpha Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam,ben motoru bu gün aldım.normal spacy almaya gitmiştim bunu görünce ve aradada fazla fiyat farkı olmayınca bunu aldım.daha önce kymco super 8 vardı.ona kıyasla yol tutuşu biraz kötü,lastik ebatından heralde.yanlız benim sormak istediğim şey bir şey var,okuduğum kadarıyla motorlarda rodaj dönemi var,bu gün motoru alırken bayinin ustasına rodaj dönemi nedir ne değildir dedim,usta bana "yok rodaj falan bin bas kafana göre git" dedi.heralde motor honda olunca durum değişiyor diye başka bişe demedim ama burda gördümki yine rodajdan bahsediliyor.bu rodaj denen şey şehir efsanesimi yada eski teknolojide yapılması gereken ama yeni teknolojide gerek kalmayan(eksi telefonların 16 saat şarjda kalma durumu gibi) bir şeymi anlayamadım. ustanın dediğine göre ben şu anda 10km de olan motorumla "ulan bu kaç basıyo acaba" diye teste bile kalkışabilirim.varmı bu konuda bilgisi olan ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı qarayel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,ben motoru bu gün aldım.normal spacy almaya gitmiştim bunu görünce ve aradada fazla fiyat farkı olmayınca bunu aldım.daha önce kymco super 8 vardı.ona kıyasla yol tutuşu biraz kötü,lastik ebatından heralde.yanlız benim sormak istediğim şey bir şey var,okuduğum kadarıyla motorlarda rodaj dönemi var,bu gün motoru alırken bayinin ustasına rodaj dönemi nedir ne değildir dedim,usta bana "yok rodaj falan bin bas kafana göre git" dedi.heralde motor honda olunca durum değişiyor diye başka bişe demedim ama burda gördümki yine rodajdan bahsediliyor.bu rodaj denen şey şehir efsanesimi yada eski teknolojide yapılması gereken ama yeni teknolojide gerek kalmayan(eksi telefonların 16 saat şarjda kalma durumu gibi) bir şeymi anlayamadım. ustanın dediğine göre ben şu anda 10km de olan motorumla "ulan bu kaç basıyo acaba" diye teste bile kalkışabilirim.varmı bu konuda bilgisi olan ?
    Kardeş troll müsün yoksa hiç mi bilmiyorsun ? Her motosikletin rodaj dönemi vardır kitapçıkta yazar. Şehir efsanesi falan değil yani.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Hayırlı olsun , Her ne kadar öyle söylensede kitapçığı bi okumakta fayda var,yeni motor genelde ilk 1000km fazla zorlanmaz değişik devirlerde kullanılır, motor zorlanmaz,mümkün mertebe ani fren ve gaz açmadan kaçınılmalıdır, parçalaların özellikle motor ,frenler birbirine alışma süreci vardır denir genelde.

teşekkür ederim muvoda
    bi tarafta forum müdaimleri bi tarafta honda yetkili servis teknisyeni,cidden insan kime inanacağını şaşırıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Kardeşim KİTAPCIĞI OKU KİTABI ONCA PARA VERDİN BİR KİTAPÇIK MI OKUMUYORSUN NEYSE SEN BAS GİTSİN BAKALIM KAÇ YAPIYOO
    muvodo bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    5 gün boyunca Bursa yağmurlu gösteriyor gazlayamayacağız yahu.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    100 cc altı olaymış iyiymiş.

oguzkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alfa (Pgm-Fi CBS ESP IS ACG)
    Rodaj içten yanmalı motorlar için önemli bir dönemdir, çünkü silindirde üretimden kaynaklanan ve gözle görülemeyen kılcal kanallar mevcuttur bu kanallar ilk kilometrelerden itibaren piston tarafından silinmeye başlar ve motor rahatlar. İşte bu aşınma döneminde motoru zorlamak ve motora hararet yaptırmak bu aşınmanın haddinden fazla olmasını ve motorun ilerleyen kilometrelerde yağ yakmasına sebep olmak anlamına geliyor. Bazıları ben ilk günden itibaren motoru zorluyorum herhangi bir sorun olmuyor deseler de ilerleyen kilometrelerde sorun yaşamaları olasıdır. Bunun için rodaj döneminde sürekli aynı devirde gitmemek, yüksek devirlere çıkmamak, motora hararet yaptırmamak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 cc altı olaymış iyiymiş.
    yıllık yaklaşık 100tl vergi ödemeyecektik ancak böyle düşük cc'li motorlarda performans açısından birkaç cc'nin bile önemi büyük..

Motosikleti
    Arkadaşlar Sapacy alfa'ya 200TL zam gelmiş, şuan ki fiyatı 5.800-TL..

Tüm modellerin fiyatlarını bu linkten görebilirsiniz..
    http://honda.com.tr/App_Assets/Fiyat...let-150402.pdf

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    zaten bekliyorduk şaşırtmadı. bence önümüzdeki ay 5950'ye sabitlerler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bugün 70 km yol yaptım alet 170 km oldu ve yorumum:Bu alet bi harika dostum! İbre yeni yarıya dustu. Bu gidişle 1 depo ile 300 yapacak. Farkında olmadan a noktasından b noktasına gitmenin en ekonomik yolunu bulduk😃
    oguzkaan ve muvodo bunu beğendiler.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Rodaj konusunda; kitapçık yok mu aga? Açıp okumak bu kadar mı zor. Buraya yazana kadar 50 kez okunur o kitapçık. Bilmem nerdeki bilmem kim usta 150 tane mühendisten daha mı iyi bilecek?
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim motorda 100km oldu şuanda benzin göstergesi bir çizgi azaldı, gerçekten az yakıyor ki bunun daha ilk kilometreler olduğunu düşünürsek linkinpark hocam dediğin gibi 300km gidecek gibi görünüyor bu da 100km'de 2 litre'ye denk geliyor. Ayrıca bu motor çok rahat kilometre arttıkça daha rahatlıyor motor ve hızlanması gerçekten çok iyi adamlar 110cc'den 125cc performansı çıkartmışlar..
    muvodo ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Benim motor 210 km oldu, işe artık spacy ile gidip geldiğimden beri performansım arttı, daha mutluyum resmen

yalnız 300'ü görebileceğimi düşünmüştüm ama şuan ilk koyduğum benzin baya azaldı bugün yine benzin alacağım bakalım kaç liralık yakmış. 300'ü göremeyeceğiz yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

215 kmde fulledim ve tam 19 tl'lik benzin aldı. Çok ekonomik gerçekten.
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim motor 280km ulaştı 200km'de benzin aldım (ikinci depo) hesabıma göre 100km'de 2 litre benzin tüketmiş, ilk depo için sonuç çok iyi. Motor açılmaya başladı gaz tepkisi gittikçe iyileşiyor, hız olarak şuana kadar en fazla 60km'a kadar çıktım daha gitmek istiyor ama olmaaazz 37 litre Givi topcase bağladım, rüzgarlı havada kullandım motor ilginç bir şekilde hiç savrulmadı, ayrıca lastik performansı gayet iyi yalnız bu yorumum kuru hava için geçerlidir.

Zaman geçtikçe tüketim ve motor hakkındaki görüşlerimi yazmaya devam edeceğim. (inşallah)
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    benim motor 450 km oldu. en son 215 km'de fulletmiştim bugün 440 km'de yine fulledim ve tam 20 TL'lik benzin aldı. alete benzin zammı falan koymuyor müthiş ekonomik. kullandıkça daha çok bağlanıyorum bu skutıra.
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bugün kardeşimle bir fsm fink daha sonra da gölyazı yaptık. ben 75 kiloyum kardeşim 52 kilo. rodajda bitti alet 570 km'de. rüzgara karşı ki feci bir rüzgar vardı, ilk kez otobanda bu denli rüzgarda sürdüm, maksimum 100 km'ye kadar çıktı. hafif yokuşları 80 km ile çıktım. dik yokuşlarda 70 km'ye kadar düştü daha fazla düşmedi. özellikle yokuşa hızlanmadan girdim ne yapacağını görmek için. performans gayet yeterli. pcx'in rüzgarda dediğiniz gibi ne denli sallanabileceğini bu yolculukta anlamış oldum.
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    bugün test ettim, motor değilde oyuncak kullanıyomuş gibi, yarım kaskım koltuk altına sığmadı, spacy lere sığıyo, bisiklet kullanmaktan kolay,çok hafif ve çok minik, kasislerde yaylanıyo,ondan inip benim motora binince uzunyol motoruna biniyomuşum gibi geldi,,inince kucakla al , balkona at , parçala yeniden birleştir, hobi motoru gibi bişey , öncam takılmıyo dedi satıcısı, benim motoru satıp alıyım diyorum,bi türlü dekarar veremiyorum, el freni spacy ler de daha net. bunda denedim tutmadı bi türlü , satıcı çocuk ayar yapmak gerekiyo dedi

Kask kancasi acik uclu oldugu icin canta, torba gibi seyleri iyi tutmuyor. Spacy'e uygun yayli karabina tarzi kapali kanca nerden bulabilirim?

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    lastikleri değiştirmek istiyorum ama bir türlü istediğim kalitede orjinal ebat lastik bulamıyorum.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler