Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Honda Spacy Alpha Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alfa (Pgm-Fi CBS ESP IS ACG)
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğuz Hocam bence Alfa'yı da aldığımız fiyatın üstüne satacağız. bayi en az 6000 TL fiyat beklediğini söyledi önümüzdeki ay için. Ben aslında pcx bakıyordum, pcx'e geçen ay 200 TL zam gelip alfa da uygun fiyattan piyasaya girince bunda karar kıldım.

Gelelim izlenimlere. Motor inanılmaz rahat. trafikte çok güzel. 105 CC olmasına rağmen gazı açtığımızda gayet atik. deneme amaçlı 70'e kadar çıktım. Daha fazla basmadım malum rodajdayız. çok fazla rüzgar aldığını fark ettim. Ayrıca ss'den sonra sağ ayağım bir türlü alışamadı. sürekli sağ ayağımın altında arka fren varmış gibi ayağım kasılıyor Bu rahatlığa alışmam biraz zaman alacak sanırım. İlk skuter tebrübem çünkü. Dün 25 km yol yaptım. Trafikte girilmeyecek aralara girdim, her yerden geçiyor namussuz. Yalnız yine demene amaçlı bakalım kobine fren nasıl çalışıyor diyerek sadece arka frenle kullandım, arka fren ve kombine olarak kullandığı ön fren bana biraz yetersiz geldi. Yalnız aynı anda ikisini de sıktığımda çok güzel duruyor. Eski Spacy'de durum nasıldı bilmiyorum.

Mor renk aldığıma çok memnunum. Bayağı bir kişi kaça aldın, bu yeni model mi diye sordular. Çok ilgi çekiyor. Mor renk ile o bildiğimiz kurye motoru havasından çıkıyor, yalnız ileride sürtme veya kaza durumlarında sorun yaşayabiliriz. zaten honda servisleri boya yapmıyor, bir de kırmızı pcx'te olduğu gibi beyaz grenajlarla kırmızı grenajlar arasında uçurum olursa vay halimize.

Ben motoru beğendim. şimdi merak ettiğim konu yakıt tüketimi. servis 1 lt. yakıt koyduğunu söyledi. ben de ağzına kadar doldurdum 24 TL'lik aldı. Bizim motorda yedek depo yok sanırım? Kullanma klavuzunu iyi bir okumamız lazım. hayırlısı olsun.
    linkinpark hocam tekrar hayırlı olsun,

fiyat konusunda benim tahminimde bu yönde çünkü bu teknolojide ve honda marka bir motor için fiyat gerçekten uygun bende sağlam bir zam geleceğini tahmin ediyorum. pcx çok güzel bir motor ancak ortasının dolu olması büyük dezavantaj ayrıca ortasının dolu olması rüzgarda baya sorun oluyordu, birde pcx'te tek kişiyle amortisörler bana sert geliyordu, önceki motorum spacy olunca ondaki rahatı bulamadım zaten alfa çıkmasaydı da eski spacy alacaktım. Kısacası pcx almadım diye sorun etme bence

linkinpark hocam ss'den sonra sağ ayak fren arıyor ama alfaya alıştıktan sonra da vitesliler rahatsız edecektir eski spacy'nin harika frenleri sayesinde eşimle çok ciddi bir kazadan kurtulduğumu hatırlıyorum iki frene aynı anda asıldım ve en ufak bir savrulma ve kayma yapmadan yavaşlamıştı motor.

Şuana kadar mor rengini beğenmeyen hiç olmadı bilakis güzel durduğunu söylediler, zaten bu kasadaki far tasarımı ve burnunun biraz daha kısaltılması şahsi kullanıma uygun hale getirmiş motoru. pcx'in parçaları pahalıydı ama spacy için aynı durum söz konusu olmaz diye düşünüyorum, internette en çok parçası olan motordu spacy

Evet benimde en çok merak ettiğm konu yakıt tüketimi bende 20TL'lik attım içine 55km yaptım herhangi bir oynama olmadı göstergede, rodajda biraz fazla yakabilir takip edeceğiz bakalım..
    linkinpark20 ve muvodo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da eskisi gibi alçak mı acaba? Spacy yere çok yakındı bu yüzden başta kasisler olmak üzere her türlü tümsekte altı yere vuruyordu, 2 kişi binince hiç çekilmiyordu bu sürtmeler. Ben sırf bu yüzden satmıştım.
    Hocam artık kullanıcı olduğumuzdan cevap verebiliyoruz. ben motora tek bindim boy 1.78 kilo 74 kasislerden geçerken kaldırıma çıkarken, hatta garajda motosiklet için yaptığımız tümsekten geçerken altı hiç sürtmedi. Bu duruma çok sevindim. 2 kişi binince ne olur bilemem.

Motosikleti
    Almayı düşünen arkadaşlar için motorun genel özelliklerini verelim;

motorda artçı için açılır kapanır ayaklık mevcut,
    sinyallerde sesli hatırlatma mevcut,
    start-stop sistemi,
    ACG (Alternate Current Generator) marş sistemi (marş motorunun olmaması, şarj dinamosu aynı zamanda marş motoru)
    Pgm-Fi enjeksiyon sistemi,
    ESP (enhanced Smart Power) (torkun tüm devirlerde dengeli dağıtılmasını sağlıyor),
    Kombine fren sistemi (Combined Braking System) (arka frene basınca ön ferninde belli oranda tutması),

bunlar önceki spacy modelinden farkılıkları (Pgm-Fi hariç)

sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    çok donanımlı bir scooter olmuş
    görüntü olarak eski Spacy den pek bir farkı yok
    jant ebatlarını yakıtı arttırır diye büyütmüyorlar büyük ihtimal
    Spacy 110 Alfa ya 15" veya 16" jant koysalar yakıt ne kadar fark eder

Suzuki Adress ön arka 14"
    Kmyco People One 125i ön 16" arka 14"
    görüntü, nispeten büyük jant, yakışıklılık olarak bence Spacy 110 Alfa dan öndeler ama
    yeni özellikleri, sağlamlığı, parça bulunabilirliği, parça fiyatları, servis bakımından Spacy de iyiydi bakalım Spacy 110 Alfa da nasıl olacak

alan ve kullanan arkadaşlara hayırlısı olsun diyorum kazasız belasız sürüşler diliyorum

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı oguzkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, bende yeni spacy alfa sahibi oldum, bws'yi test etme imkanım olmadı ancak sağlam ve estetik bir motor olduğu kesin dış ülkelerde bu motorun baya bir meraklısı var bir ara youtube'dan araştırmıştım adamlar çok ilginç modiyifiyeler yapıyorlardı, Türkiye'de hakettiği ilgiyi görmeyen bir motor bunda belkide yamaha'nın fiyatlandırma politikası etkili olmuş olabilir. Güç farkı motor hacminin fazla olması ve yanılmıyorsam bws'nin 4 sübaplı olmasından kaynaklanıyordur.

Ben spacy alfadan şuan için memnunum çünkü daha önce eski spacy ve pcx sahibiydim ve gayet memnundum sorunsuz motorlardı, pcx'i satılığa çıkardığımda 3 günde satıldı ve müthiş bir talep vardı aldığım fiyatın üzerinde satmıştım..
    Sizinde motorunuz hayirli olsun güle güle kullanın
    Linkinpark20 arkadaşında dediği gibi sanırım kombine fren, arkayı sıktığımızda ön freni gereginden az sıkıyor. Örnegin %90 arka %10 ön gibi.
    Belkide bana bu yüzden frenler bws nin yanında çok vasat gelmiş olabilir. Ayarlama ile ön frene biraz daha ağırlık verilebilirse belkide daha iyi olabilir ama çok inceleyemedim açıkçası.

bu modeli başka ülkedede satamazlardı zaten. hondanın scooter modellerinde alınabilecek iki model var. pcx ve forza gerisi yalan.

Motosikleti
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu modeli başka ülkedede satamazlardı zaten. hondanın scooter modellerinde alınabilecek iki model var. pcx ve forza gerisi yalan.
    Zannedersem bu yorumu motorun görünümü ile ilgili olarak yapıyorsunuz, haklılık payınızda var ama her motorun iyi ve kötü yanları oluyor, bence bu motorun olumlu özellikleri daha ağır basıyor ayrıca honda bu modeli sadece Türkiye'de satmak için üretmemiştir

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    2012 de sıfır pcx aldım esp li olandan 3000 km olmadan sattım , spacy alsaydım hala biniyodum
    oguzkaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Görüntü olarak motor gerçekten çok gariban. Ben ilk iki motosikletimde tamamen şekle yürüdüm ve hata yaptığımı anladım. Bu sefer sadece mantığımla hareket ettim. Motorda herşey var, sadece şekil yok. karar sizin.
    oguzkaan, sweetblood ve muvodo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Görüntü olarak motor gerçekten çok gariban. Ben ilk iki motosikletimde tamamen şekle yürüdüm ve hata yaptığımı anladım. Bu sefer sadece mantığımla hareket ettim. Motorda herşey var, sadece şekil yok. karar sizin.
    Ben de aynısını yaptım ( daha şekil diye).Spacy alma arefesinde ucuz mucuz diye kymco agility 125 aldım,tam bir kütük, fıtık olmadan satttım yine spacy almaya karar vermişken pazarlamacı pcx i kakaladı o da rahatsız, En son daelimi aldık, şehir içi o da çukurlarda rahatsız edici ( 80 kilo nun üstündekilerde genelde amörtisörlerden yana bi rahatsızlık olmuyo gördüğüm kadarıyla ), aklım yeni spacy de, tribünleremi oynucaz kendi rahat ve konforumuza mı, zamanla insan anlıyo kendi rahatını
    linkinpark20 ve oguzkaan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı muvodo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynısını yaptım ( daha şekil diye).Spacy alma arefesinde ucuz mucuz diye kymco agility 125 aldım,tam bir kütük, fıtık olmadan satttım yine spacy almaya karar vermişken pazarlamacı pcx i kakaladı o da rahatsız, En son daelimi aldık, şehir içi o da çukurlarda rahatsız edici ( 80 kilo nun üstündekilerde genelde amörtisörlerden yana bi rahatsızlık olmuyo gördüğüm kadarıyla ), aklım yeni spacy de, tribünleremi oynucaz kendi rahat ve konforumuza mı, zamanla insan anlıyo kendi rahatını
    Benimde bir önceki motorum pcx'ti tek kişiyle amortisörler çok yoruyordu ancak iki kişi oldu mu gayet rahattı. bende o dönemde bir önceki motorum olan spacy'yi çok aramıştım.

motor alma aşamasında kymco agility'yi baya araştırmıştım, genel şikayet amaortisörlerin sertliği ve frenlerin sıkıntılı olmasıydı.

motorun üzerindeyken şekli şemali çokta önemli olmuyor. 4 motordan sonra motorcu için rahatlık, ekonomi, parça fiyatları ve bulunabilirliği ile ikinci elinin güçlü olması gibi etkenlerin uzun vadede daha önemli olduğunu anlamış bulunuyorum
    sweetblood, muvodo ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bugün 75 km yaptım ve resmen aşık oldum motora. hızlanma çok güzel oturuş, o rahatlık, iyiki almışım dedim. frenler kombine kullanılırsa güzel. lastikler de beklediğim kadar kötü çıkmadı ama yağmurda muhtemelen kötülerdir. bir daha kolay kolay supersport almam. beğenmediğim iki nokta var. birincisi lastik ebatları çok küçük olduğundan en ufak çukurda baya sallanıyoruz. bir de kasislerde zıplıyoruz ikincisi ise aynalara bir türlü alışamadım. çok kötü bir görüş açısı var. ayrıca tam ayarlıyorum, motoru park ediyorum, döndüğümde yine ayar istiyor. halbuki vidaları da tamamen sıkılı. bu iki husus haricinde motordan çok memnunum. bu arada motor 100 km oldu ama benzin ibresinde oynama olmadı.
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün 75 km yaptım ve resmen aşık oldum motora. hızlanma çok güzel oturuş, o rahatlık, iyiki almışım dedim. frenler kombine kullanılırsa güzel. lastikler de beklediğim kadar kötü çıkmadı ama yağmurda muhtemelen kötülerdir. bir daha kolay kolay supersport almam. beğenmediğim iki nokta var. birincisi lastik ebatları çok küçük olduğundan en ufak çukurda baya sallanıyoruz. bir de kasislerde zıplıyoruz ikincisi ise aynalara bir türlü alışamadım. çok kötü bir görüş açısı var. ayrıca tam ayarlıyorum, motoru park ediyorum, döndüğümde yine ayar istiyor. halbuki vidaları da tamamen sıkılı. bu iki husus haricinde motordan çok memnunum. bu arada motor 100 km oldu ama benzin ibresinde oynama olmadı.
    Benim canavarda 70km oldu bu motoru seviyorum çünkü çok rahat tek sıkıntı tekerlek ölçüleri hocam cukurlarda ki o zıplama arkada tek amortisör olmasından kaynaklanıyor fazla esneme yaptığından zıplama hissi veriyor aksi durumda bu kadar rahat olmazdi motor. Gazı fazla açamıyorum ancak çok istikrarlı hızlanıyor. Benzin göstergesi bende de daha oynamadi şu an için iyi maşallah.
    Bu gün garajda kontak anahtarı yuvası üzerinde ki yazıların fosforlu olduğunu fark ettim bu da ufak ama güzel bir ayrıntı olmuş.
    Ayrıca park halinde el freni oldukça kullanışlı, zaten bu motorda eski spacyden farklı olarak ufak ama güzela ayrıntılar eklenmiş. ..
    Kısacası motor alacaklara tavsiyem dir..
    muvodo ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    iki motor sattım kütür kütür çukurlara girip çıkmaktan bıktığım ve motor kullanmaktan nefret ettirdiği için bu durum,bu üçüncü motorda aynı, üç motorda da çukura denk gelince (ki aksi mümkün değil Ankara nın yolları berbat)gidonda çok anormal bi sarsıntı ve iğrenç bi rahatsızlık ve sonucunda motordan nefret etme,spacy keyf motoru, sizlerde ayrıca teyit etmiş oldunuz, teşekkürler
    oguzkaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Eski spacy göre artıları az değil aslında, özellikle motor gücü 5.7kw tan 6.4 kw a yükselmiş. Bu %12 lik bir artış hiç fena değil.
    Eski spacyi ve alpha yı kullanmış aradaşlar performans konusundaki değişim için ne diyorlar acaba ? Net olarak hissediliyor mu ?

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski spacy göre artıları az değil aslında, özellikle motor gücü 5.7kw tan 6.4 kw a yükselmiş. Bu %12 lik bir artış hiç fena değil.
    Eski spacyi ve alpha yı kullanmış aradaşlar performans konusundaki değişim için ne diyorlar acaba ? Net olarak hissediliyor mu ?
    pcx'ten önceki motorum spacy'di, pcx'in motorunun hava soğutmalı hali diyebiliriz alfa için. eski spacy kalkışlarda biraz zayıf kalıyordu gazı açtıkça ağır ağır ama istikrarlı bir şekilde hızlanıyordu, alfa bu hacimde bir motor için çok canlı hem alt devirlerde hemde hızlanması çok seri, aslında bu normal bir durum çünkü motor eSP ile tamamen yenilenmiş durumda.

eSP'yi yabancı sitelerden biraz araştırdım hatta bunları toparlayabilirsem kısa bir yazı olarak ekleyeceğim, özetle adamlar sürtünmeyi azaltmak ve motoru nispeten soğuk tutarak performans artışı sağlamak için birçok yenilik yapmışlar, ben pcx'ten aşina olduğum için (gazı açtığında adeta ok gibi fırlayan bir motordu taki 105km/s'e kadar) eSP'yi görünce hemen alfayı tercih ettim
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için.
    Özellikle yakıtınında çok düşük olması süper bişey. Biraz daha zaman geçsin 100 km de kaç lt yaktığı bilgileri gelmeye başlar inşallah.

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için.
    Özellikle yakıtınında çok düşük olması süper bişey. Biraz daha zaman geçsin 100 km de kaç lt yaktığı bilgileri gelmeye başlar inşallah.
    rica ederim s.e.c. kardeşim, motoru kullandıkça paylaşacağım yakıt tüketimini inşallah..

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    full depo 25 TL'ye doluyor bu gidişle 300'ü görürüz diye düşünüyorum. 225-250 gibi benzin alırım ben.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla honda ne getirirse satıyor.eşya taşımak ve şehir içinde ikinci motor yapılmak için ideal sonuçta honda güvencesi hernekadar 3 sınıf ülkesi gibi görüp çinden model seçip getirsede ihtiyaç var ülkemizde .para kazanmak için kaliteyi düşürmeyi önemsemiyorlarsa hayırlısı ..anlayan anladı

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler