Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selam,
    Ben de bugün Necat Motor'dan aldım bir tane yeşil olanından.
    100 km kadar sürdüm.
    izlenimlerim:
    -Boyum 1:78, motorun boyutuyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, belki 4-5 cm. daha uzun olsam sorun yaşayabilirdim, ama şu an herhangi bir sorun yok, gayet rahatım
    -motor boştayken titriyor, ancak hareket halinde ise hiç rahatsız olmadım,
    rahatsız edici bir titreşimi yok.
    -işçilik- parça kalitesi gayet güzel.
    - gaz tepkimesi, frenler de güzel.

Şu an için iyi ki almışım diyorum, istanbuldaki arkadaşlarla da tanışıp yüzyüze bilgi paylaşımı yapmak isterim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı gpac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,
    Ben de bugün Necat Motor'dan aldım bir tane yeşil olanından.
    100 km kadar sürdüm.
    izlenimlerim:
    -Boyum 1:78, motorun boyutuyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, belki 4-5 cm. daha uzun olsam sorun yaşayabilirdim, ama şu an herhangi bir sorun yok, gayet rahatım
    -motor boştayken titriyor, ancak hareket halinde ise hiç rahatsız olmadım,
    rahatsız edici bir titreşimi yok.
    -işçilik- parça kalitesi gayet güzel.
    - gaz tepkimesi, frenler de güzel.

Şu an için iyi ki almışım diyorum, istanbuldaki arkadaşlarla da tanışıp yüzyüze bilgi paylaşımı yapmak isterim
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın . Motorda belirli bir titreşim mevcut . Ama fazla rahatsız etmiyor . Belirli hızlarda da titreşim oluyor . En çok gidon titriyor . Sürücü selesi , depo ve ayak peglerinde daha az bi titreşim mevcut . Lakin tek silindir bir motor ve torklu bi alet olduğu için titreşiminde olması normal karşılanır .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Merhaba. Plaka işlemlerini nerde yaptırıyorsunuz? Necat motor kendisi yapıyor mu? Onlar yaparsa ne kadar istiyorlar?

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ezio bu motordan aldıysa tamamdır bol bol paylaşım göreceğiz demek. hayırlı olsun.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı xtrabit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Plaka işlemlerini nerde yaptırıyorsunuz? Necat motor kendisi yapıyor mu? Onlar yaparsa ne kadar istiyorlar?

Necat motora arayıp sorabilirsiniz . Belirli bi fark alıp kendileri çıkartabilirler herhalde plaka ruhsat .

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ezio bu motordan aldıysa tamamdır bol bol paylaşım göreceğiz demek. hayırlı olsun.

Teşekkür ederim Selim sağolasın . Aklımda 250 cc'de r25 falan vardı ama nasip olmadı . Bende z 250 sl'e yöneldim . Motor ile şuan 450 km yaptım daha . İlerleyen zamanalrda bol bol paylaşım yapacağım .
    xtrabit ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Motosikleti
    J300
    Motor cıbıl olduğu için çok rüzgar alıyor sanırım. Ninja'nın kafa karenajını satın alsak buna monte etmemiz mümkün olur mu acep? Sanırım far aynı.

Motosikleti
    Motor cıbıl olduğu için çok rüzgar alıyor sanırım. Ninja'nın kafa karenajını satın alsak buna monte etmemiz mümkün olur mu acep? Sanırım far aynı.
    Motor cılız evet , 110 km hızdan sonra rüzgar ile savaşmaya başlıyorsunuz . Ninja'nın kafa karenajı olmaz ne yazıkki bunlara .

Motosikleti
    J300
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor cılız evet
    Cıbıl derken çıplak demek istemiştim :D Cılız da tabi. Zaten bu yüzden istiyorum kendisini. Aralara girip çıkmak kolay olsun istiyorum. Azıcık uzun yola da gidebilsin diye bunu tercih edeceğim. Yoksa YBR alacaktım.

Motosikleti
    Cıbıl derken çıplak demek istemiştim :D Cılız da tabi. Zaten bu yüzden istiyorum kendisini. Aralara girip çıkmak kolay olsun istiyorum. Azıcık uzun yola da gidebilsin diye bunu tercih edeceğim. Yoksa YBR alacaktım.
    Ybr , z 250 sl'den daha rahat olacaktır illaki selesinden dolayı ve yumuşak süspansiyonlarından dolayı ama uzun yollarda canınızı çok sıkar . En fazla stabil 80-90 arası gidiyor commuterler . 90 km'den sonra commuterlerin hepsi bağırmaya bağlıyor ve son devirleri çevirerek yapabiliyorlar anca o hızları . O yüzden 250 cc almak daha mantıklı ve sağlıklı .

Bu arada arkadaşlar z 250sl'im ile yakıt ölçümü yaptım . 100 km boyunca şehiriçi orta devirlerde kullandım 5-7 bin devir arası ve tam olarak 100 km'de 3 litre benzin yaktı .
    xtrabit bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5-7 arası sürmeye dayanamam ben ama yine de çok iyi rakam. Hafif olmasının ve tork değerinin bir sonucu sanırım. Ben aynı devirlerde Inazuma ile 4.1 yaktım. Sonra baktım 4 lt. altına ineceği yok, hiç ölçmeden devam ediyorum 9 bine kadar çıka çıka Bir sonraki emire kadar gezilere katılmama kararı aldım
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-7 arası sürmeye dayanamam ben ama yine de çok iyi rakam. Hafif olmasının ve tork değerinin bir sonucu sanırım. Ben aynı devirlerde Inazuma ile 4.1 yaktım. Sonra baktım 4 lt. altına ineceği yok, hiç ölçmeden devam ediyorum 9 bine kadar çıka çıka Bir sonraki emire kadar gezilere katılmama kararı aldım

Aslında düşük devir gibi geliyor ama ortalama hızımda 100 km arasıydı . Zaten 6. viteste 6 bin devirde 100 km küsür bişey yapıyor hız olarak . Yani şehir içinde sanki cbf varmış gibi kullandım sonuç 3 litre çıktı bende şaşırdım . 3.5 falan bekliyordum . Agrasife bağlayınca ama 4 litreyide buluyor .
    Sokollu bunu beğendi.

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Bugün küçük bir gezi yaptım, hem rodaj hem de vakit geçsin diye Tek başına biraz ürkütücüydü ama değdi sanırım.
    Terkedilmiş bir köy, musalla taşı bile sahipsiz kalmış

Tabiat harikası Emirhan Kayalıkları ve z250sl

Kayalıklara biraz tırmanacaktım (üst taraflarda bir kilise olduğu söyleniyor) ama ne olur ne olmaz; in cin top oynuyor, top mop çarpar diye kara kızı aşağıda tek başına bırakmak istemedim.
    Ezio41, ilkadam ve Safety First bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün küçük bir gezi yaptım, hem rodaj hem de vakit geçsin diye Tek başına biraz ürkütücüydü ama değdi sanırım.
    Terkedilmiş bir köy, musalla taşı bile sahipsiz kalmış
    http://i.hizliresim.com/62j8VE.jpg

http://i.hizliresim.com/ogJ9R7.jpg

Tabiat harikası Emirhan Kayalıkları ve z250sl
    http://i.hizliresim.com/zANY5g.jpg

Kayalıklara biraz tırmanacaktım (üst taraflarda bir kilise olduğu söyleniyor) ama ne olur ne olmaz; in cin top oynuyor, top mop çarpar diye kara kızı aşağıda tek başına bırakmak istemedim.
    Güzel fotoğraflar elinize sağlık . Kaç km oldu kara kız ?

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Güzel fotoğraflar elinize sağlık . Kaç km oldu kara kız ?
    Teşekkür ederim.550 km de şu an. Bitmek bilmiyor, bu gidişle bayrama artık

Motosikleti
    J300
    Terkedilmiş yerler tam benim kalemim. İyi geziymiş, eğlenmişsinizdir.

Ek olarak, Ninja 250SL ile Z250SL arasında gidon turu farkı var mı? Karenaj eksikliğinin uzun yolda sorun olduğunu hep yazmışsınız, bu yüzden Ninja'ya kayabilirim, ancak naked sürüşü olmasını da istiyorum. Yani gidonu epeyce yükselteceğim, alabilirsem ayaklıkları da öne alacağım. Bunlar bir şekilde yapılıyor da, gidon turu Ninja'da kısıtlanmış olabilir mi?

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950

Ek olarak, Ninja 250SL ile Z250SL arasında gidon turu farkı var mı? Karenaj eksikliğinin uzun yolda sorun olduğunu hep yazmışsınız, bu yüzden Ninja'ya kayabilirim, ancak naked sürüşü olmasını da istiyorum. Yani gidonu epeyce yükselteceğim, alabilirsem ayaklıkları da öne alacağım. Bunlar bir şekilde yapılıyor da, gidon turu Ninja'da kısıtlanmış olabilir mi?
    aatrox kardeş, gidon turu farklı değil, Ninja'nın barlar kısıtlamıyor depo veya karenaja gelip. ikisinin de oturuşu sportif, ninja biraz daha eğik. gidon sanırım 3-4 cm daha aşağıda. açıkçası ben hem çalınma riski düşsün hem de kaskosu daha ucuz olsun diye (genelde ss olarak geçiyorsa çok yüksek kasko veya sigorta ücreti istenebiliyor) karenajsız tercih ettim (bi de ninja'nın yeşil çok tırt z250'ye kıyasla) ama bence karenajlı motor, özellikle 100km/s üstü hızlarda uzun süre kullanılacaksa çok daha mantıklı.

gidon yükseltme, ayaklık pozisyonu ile oynama filan işleri tabi kişisel tercih ama düzgün oturuş pozisyonuna alıştıktan sonra en yatık ss'lerin bile rahatsız olduğunu düşünmemeye başladım. tabi kondisyon çok düşük ve kilo/yaş çok yüksek olur kurtarmayabilir ama üst bedeni rahat bırakıp ağırlığı peglere ve depoyu sıkıp bacaklara aktarmaya alışınca epey rahat oluyor.

X-Max'ten buna geçince oha demiştim nasıl olacak bu iş resmen ön tekerin üzerinde gidiyoruz, 2-3 gün aldı sadece alışmak tamamen. Hatta arkadaşın MT-125'ini kullanmıştım Z250'yi almadan acayip önde gelmişti, sonra tekrar bindim epey dikmiş meğer . Yani biraz alışma biraz da doğru teknikle motor kullanmaya bakıyor.

Motosikleti

250 sl'de gidon eğik ve daha aşağıda . Z 250 sl'de ise gidon daha geniş ve rahat bir sürüşü var . Ekstra olarak gidon yükseltme aparatı takılarak daha da konforlu bir sürüş elde edilebilir . Ve z 250sl'in gidonu boru tip gidon olduğu için gidona , çakmaklık , telefon tutucu vb. gibi ürünlerde monte edilebilir . Ayrıca z250sl'in gidonu daha rahat olduğu için şehiriçinde daha pratik olur kullanması . 250sl ise uzun yolda daha iyi olur karenajlı yapısından dolayı .

Ninja 250 sl gidonu ;

[IMG][/IMG]

Ninja z 250 sl gidonu ;

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    J300
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aatrox kardeş, gidon turu farklı değil, Ninja'nın barlar kısıtlamıyor depo veya karenaja gelip. ikisinin de oturuşu sportif, ninja biraz daha eğik. gidon sanırım 3-4 cm daha aşağıda. açıkçası ben hem çalınma riski düşsün hem de kaskosu daha ucuz olsun diye (genelde ss olarak geçiyorsa çok yüksek kasko veya sigorta ücreti istenebiliyor) karenajsız tercih ettim (bi de ninja'nın yeşil çok tırt z250'ye kıyasla) ama bence karenajlı motor, özellikle 100km/s üstü hızlarda uzun süre kullanılacaksa çok daha mantıklı.

gidon yükseltme, ayaklık pozisyonu ile oynama filan işleri tabi kişisel tercih ama düzgün oturuş pozisyonuna alıştıktan sonra en yatık ss'lerin bile rahatsız olduğunu düşünmemeye başladım. tabi kondisyon çok düşük ve kilo/yaş çok yüksek olur kurtarmayabilir ama üst bedeni rahat bırakıp ağırlığı peglere ve depoyu sıkıp bacaklara aktarmaya alışınca epey rahat oluyor.

X-Max'ten buna geçince oha demiştim nasıl olacak bu iş resmen ön tekerin üzerinde gidiyoruz, 2-3 gün aldı sadece alışmak tamamen. Hatta arkadaşın MT-125'ini kullanmıştım Z250'yi almadan acayip önde gelmişti, sonra tekrar bindim epey dikmiş meğer . Yani biraz alışma biraz da doğru teknikle motor kullanmaya bakıyor.
    Ninja'nın yeşili Z'den farklı mı? Ninja'yı canlı göremedim de. İleride yok etmeyi planladığım kallavi bir göbeğim var da, ondan dolayı ayaklık/gidon oynamak istiyorum. Z alırsam da gidon yükseltme ve yakınlaştırmayı hemen alacağım zaten. Ayaklıkları öne almak daha karışık bir iş ama başka motorlara yapılıyormuş, buna da olur heralde. Aldıktan sonra düşüneceğim. Motoru işe gelip gitmenin yanında haftasonları tekirdağ, şile, yılda bi akçay gibi uzun yollarda da kullanmak için alıyorum. Karenajı ben de sevmem, ne kadar ihtiyacım olacağını da bilmiyorum ama gerekirse diye içimde bir endişe var. Çalınma riski konusu daha önce hiç aklıma gelmemişti, o da var. Aatrox teşekkür eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

250 sl'de gidon eğik ve daha aşağıda . Z 250 sl'de ise gidon daha geniş ve rahat bir sürüşü var . Ekstra olarak gidon yükseltme aparatı takılarak daha da konforlu bir sürüş elde edilebilir . Ve z 250sl'in gidonu boru tip gidon olduğu için gidona , çakmaklık , telefon tutucu vb. gibi ürünlerde monte edilebilir . Ayrıca z250sl'in gidonu daha rahat olduğu için şehiriçinde daha pratik olur kullanması . 250sl ise uzun yolda daha iyi olur karenajlı yapısından dolayı .

Ninja 250 sl gidonu ;

http://<a href="http://hizliresim.co...ya.jpg</a></a>

Ninja z 250 sl gidonu ;

http://<a href="http://hizliresim.co...vO.jpg</a></a>
    Teşekkürler. Internette yan fotolarını bulup fotoşopta üst üste koyup karşılaştırdım zaten. Gidon pozisyonu ve karenaj dışında hiçbir farkı yok aletin. Ninja'ya düz gidon takmak nasıl olur bilmiyorum. Zamanında benim emektar zzr600'e ebayden kit bulup boru XT gidonu takabilmiştik, ama onda da gidon turu yine az kalmıştı. Bunlarda gidon turu aynıysa bir yol bulunur diye düşünüyorum. SS sürüşünü hiç sevmiyorum.

Motosikleti
    Ninja'nın yeşili Z'den farklı mı? Ninja'yı canlı göremedim de. İleride yok etmeyi planladığım kallavi bir göbeğim var da, ondan dolayı ayaklık/gidon oynamak istiyorum. Z alırsam da gidon yükseltme ve yakınlaştırmayı hemen alacağım zaten. Ayaklıkları öne almak daha karışık bir iş ama başka motorlara yapılıyormuş, buna da olur heralde. Aldıktan sonra düşüneceğim. Motoru işe gelip gitmenin yanında haftasonları tekirdağ, şile, yılda bi akçay gibi uzun yollarda da kullanmak için alıyorum. Karenajı ben de sevmem, ne kadar ihtiyacım olacağını da bilmiyorum ama gerekirse diye içimde bir endişe var. Çalınma riski konusu daha önce hiç aklıma gelmemişti, o da var. Aatrox teşekkür eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Teşekkürler. Internette yan fotolarını bulup fotoşopta üst üste koyup karşılaştırdım zaten. Gidon pozisyonu ve karenaj dışında hiçbir farkı yok aletin. Ninja'ya düz gidon takmak nasıl olur bilmiyorum. Zamanında benim emektar zzr600'e ebayden kit bulup boru XT gidonu takabilmiştik, ama onda da gidon turu yine az kalmıştı. Bunlarda gidon turu aynıysa bir yol bulunur diye düşünüyorum. SS sürüşünü hiç sevmiyorum.
    Bence boşuna masrafla hiç uğraşmayın ve z250sl alın direk .

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    evet, yeşilleri birbirinden farklı. biri "lime green" diğeri "candy green". Ninja'nın mat ve daha açık, Z'nin parlak ve daha koyu yeşil.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)