Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Vulcan S Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XVS 950 üretilmiyor, tekrar bakın o fiyatlara. XV950 ve XV950A var. Daha net anlaşılabilmesi için;

XVS 950A Midnightstar Görseli

XV 950 Bolt Görseli
    1 seneyi gecti yamaha XVS 950MNS i getmirmeyeli. zevkler tabiki tartisilmaz ancak bolt, MNS in yaninda resmen apaciden bozma cakma motor gibi duruyor. ben cok buyuk hayal kirikligina ugramistim ancak bu kawasaki hepsini unutturdu simdilik. doner donmez alicam bir tane.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XVS 950 üretilmiyor, tekrar bakın o fiyatlara. XV950 ve XV950A var. Daha net anlaşılabilmesi için;

XVS 950A Midnightstar Görseli

XV 950 Bolt Görseli
    Evet öyleymiş,Ben bu konuda cahil kalmışım biraz ama benide yanıltanhem motorların başındaki konuşmalar hem de ekteki linklerde fiyatının 2015 moel olarak olmasıydı.Yoksa bolt ile farklı olduğu biliyorum ama 1300 cc ile karıştırmışım o enteresan ..Bolt siyah olursa ve sissy bar OLMAZSA! gözüme hoş gelyor sissy bar koyulduğu anda gözüme çok tipsiz geliyor ne hikmetse..

Vulcan 900 custom ben de de number one şuan..
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    Test edebilen var mı ? yorumları bekliyoruz.....

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Tam benim tarzımı yansıtan bir motor.
    2 yıldır GV650 kullanıyorum. Biraz daha spor yapılı cruiserlardan hoşlanıyorum. Nitekim GV650den sonra motor performansı olarak ne kadar düşüş yaşarım emin olamıyorum. GV650 80 hp (enjeksiyonlusu).
    Normalde çok canlı renkleri tercih etmesem de yeşili gerçekten güzel gözüküyor. İnternette çok videosunu izledim ve negatif bir şey duymadım.

Birileri alsa da soru bombardınanına tutsam diye hevesle bekliyorum.
    Bu sezon değil ama seneye düşünebilirim inşallah...

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Arkadaşlar Merhaba,
    Yaklaşık 1 aydır Vulcan S kullanıyorum.
    Bu benim ilk Cruiser motorum. Hani artısı eksisi nedir derseniz motosiklet geçmişim pek olmadığı için net cevaplar veremeyebilirim.
    Ancak merak ettiğiniz sorularınızı bu başlık altında cevaplamaya gayret gösteririm. Almayı düşünen, meraklısına en azından ufakta olsa katkımız olur.

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Alıntı Muspel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Yaklaşık 1 aydır Vulcan S kullanıyorum.
    Bu benim ilk Cruiser motorum. Hani artısı eksisi nedir derseniz motosiklet geçmişim pek olmadığı için net cevaplar veremeyebilirim.
    Ancak merak ettiğiniz sorularınızı bu başlık altında cevaplamaya gayret gösteririm. Almayı düşünen, meraklısına en azından ufakta olsa katkımız olur.
    Üstad en çok merak ettiğim. Uzun yol tecrübesi; Yorgunluk veriyor mu? Rüzgar yeme olayı nasıl? Bir de insanların Kawasaki servislerini abarttıkları kadar var mı? Fiyatlar çok mu yüksek?

Teşekkürler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bence ufak bir video çek,motorun sesi,filan merak ediyoruz.almak istediğim bir model,vites geçişleri,hızlanması,olmassa olmaz yakıt tüketimi bunlar ilk başta merak ettiklerimiz.

pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic
    benim arkadaşımın motoru, videoda arkadaşlarımın çok memnun sahibi, referans olarak kullanabiliceğinizi düşünüyorum umarım beğenirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=3xUu...ature=youtu.be

Motosikleti
    Alıntı pitbullcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim arkadaşımın motoru, videoda arkadaşlarımın çok memnun sahibi, referans olarak kullanabiliceğinizi düşünüyorum umarım beğenirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=3xUu...ature=youtu.be
    video güzel teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Merhaba,
    Hayırlı olsun motorunuz
    Ergofit olayından dolayı sorun olacağını sanmam ama 1.90lık birisine ufak gelir mi?
    Benzer maliyetle Yamaha XV 950'de var. Sanki XV 950 daha oturaklı gibi duruyor fakat Vulcan S hacim olarak ne nasıl duruyor tam kestiremiyorum.
    Cam ile kullanıyor musunuz? Mevcut motorumda 130'dan sonra çok rahatsız oluyorum, rüzgar yeme durumu nedir?

Bursa'ya yolunuz düşerse görmek isterdim

Selamlar
    Ersin

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Türkiye'de ergofit uygulaması yok malesef. Üzerinde standart koltuk geliyor (mid reach). peg ve gidon da aynı şekilde standart. Peg ve gidon ayarlanabilir ancak koltuk için aksasuar olarak uzatılmış (extend reach) olanına ekstra para odemeniz gerekiyor.
    Benim boy 185 ve standart olana cuk oturuyorum. Ayaklarım depo seviyesinde iyi tutunabiliyorum. çok ileride kalmıyor. Kol dirseklerimde hafif kırılacak şekilde pozisyon buluyorum. 190 boy için pegleri bi kademe ileri ve gidonla oynarsanız, istediğiniz pozisyonu alabileceğinizi düşünüyorum.
    Açıkçası rüzgar, oturuş pozisyonundan dolayı illaki etkileyecektir ancak bu motor kesinlikle stabil çok iyi yol tutuşu var. hangi açıdan rüzgar yerseniz yiyin kesinlikle yolundan sapmıyor. Ekstra mücadeleye sokmuyor. Zaten aksesuar listesinde 2 tip windshield mevcut uzun ve kısa olarak. Ben gerek görmüyorum şuan için.
    XV950 ile bunu kıyaslamak garip olur. Vulcan S üzerinde paralel twin mevcut. 61 beygir 65nm tork. x950 ise V-twin 52 beygir 79nm tork.
    Ve boyut olarak xv950 den biraz daha büyüktür. resmi sitelerinden ölçülerine bakabilirsiniz. Arka lastikte XV950 den daha geniştir. (150/160)
    Kısacası Vulcan S ile o motor pefrormans açısından karşılaştırılamaz bile.

Motosikleti
    x950 motoruda çok hoş ama otoruş pozisyonu olarak vulcan daha çok hoşuma gidiyor.
    tabi elbette şehir içi yakıt durumu çok önemli emsallerine göre.o noktada açıklayıcı birkaç örnek olsa güzel olurdu yoksa motor çok güzel bence.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Bilgiler için teşekkürler,
    Videoyu izledim, çok bilgilendiriyor güzel olmuş.
    Satınalma hikayesi de ayrı güzelmiş
    Yalnız çantanın fiyatı mantıksızca pahalıymış

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Selamlar, daha önce yurtdışındaki aksesuar listesini inceledim. Kask Kilidi, Vites Göstergesi, USB + çakmaklık girişi, sis farları, sissy bar, portbagaj, yan çanta takımı, 2 boyda ön cam, kawasaki logolu motor blok kapağı gibi pek çok aksesuarını inceledim ama motor koruma demiri göremedim. Hatta full aksesuarlı tanıtımını da izledim ama onda da koruma demiri yoktu. Videoda ise koruma demiri var, Haziran'da gelecek demişsiniz. Bu bizim gibi birkaç ülkeye özel bir üretim mi acaba ? Çünkü Kawasaki'nin Japon, Amerikan vs sitelerinde listede böyle bir aksesuar göremedim. Türkiye sitesinde de yok haliyle. Bu kesin bir bilgi midir ? Bir de bağlantı bölgesi hakkında bir fikriniz var mı ?

Bu motoru almayı kafaya koyduğumdan herşeyini inceledim ama bulamadım. Bilgilendirme yapacak olan arkadaşların düşüncelerini bekliyorum.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Şu ana kadar benim motorumla birlikte toplam 3 vulcan s gördüm, bilgi alışverişi yapamamak zor olmaya başladı

Motosikleti
    yakında barkın bayoğlu vulcan s incelemesi ile karşınızda olacak ,bekleyin ;)

SABAHATTİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA AFRICA TWIN
    Herkese merhaba.
    Ben de yeni aldım (dün). Dün 12 km kadar kullandım.
    İlk motorum. Daha önce hiç motor kullanmadım. Yapacağım yorumlar hiç profesyönelce olmayacaktır.
    İlk söyleyeceğim gaz tepkisi çok fazla. Tabiri caizse dokunmaya korkarak kullandım.
    Düzenli bir bisiklet kullanıcısı olduğumdan yolda hakimiyet neredeyse bisikletten daha iyi.
    Fren ayarına alışmam lazım. Biraz ön fren keskin gibi, arka gayet iyi.

Resim ilave etmek istedim ama nasıl ilave edileceğini anlamadım.
    Misanthrpc bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakında barkın bayoğlu vulcan s incelemesi ile karşınızda olacak ,bekleyin ;)
    yakın derken önümüzdeki 4 sene içinde?

Selam abiler , görüşlerinizi daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim bi süredir inceliyorum , bu motorun yerine şunu alın dediğiniz var mı fiyat olarak epey pahalı zaten aldım mı tam alalım

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Uzun süre incelediğim, görünüşüne hasta olduğum, sırf ABS'li versiyonunu bulamadığım ve çok çok temiz VN 800 Classic denk getirdiğim için alamadığım bir motor Vulcan S. Bunu iilk gördüğümde teknoloji, gelenek ve geleceğin buluştuğu bir tasarım hissi vermişti. Çok beğenmiştim. (Halen de çok beğeniyorum.)

Yeni başlayan arkadaşımızın tespitine katılmıyorum. Denedim, sürdüm. Gayet yerinde bir gaz tepkisi var. Gazı açınca gayet atak. Fakat bu durum örneğin bir MT-07 seviyesinde ya da KTM'lerdeki gibi değil. Gazı açıp kapamalarda insanın içini dışına çıkaracak kadar sert tepki yok. Bu algı sanırım ilk motosiklet olarak edinen arkadaşımızın gaz kontrolünde tecrübe edinmesiyle değişecektir.

"Vulcan" adnın kullanılması aslında V motor olmamasına karşın bu aletin yeni model Vulcan'ları anımsatan ama daha küçük ebatlardaki şase ve tasarımdan ileri geliyor sadece. VN 800 - VN 900 torku /sesi yok. Uzun yolda da abileri kadar rahat olduğunu sanmıyorum. Fakat şehir trafiğinde inanılmaz dengeli, diğer Vulcanlar'dan hafifliği kendini belli ediyor. Ki cruiser tarzı motosikletlerde ağırlık merkezi nedeniyle zaten şahsen Shadow'da olsun VN 800'de olsun tecrübesiz biri olmama karşın hiç ağırlık sorunu yaşamadım. Görece park ettikten sonra duruma göre geri çıkarken kalf kasları ağır motorlarda fazlaca zorlanabiliyor.

Naked motorda kullanılan, paralel çift silindirli bir motorda cruiser tasarım ve oturuşla bence nefis bir melez. Sürerken ve seyrederken malzeme ve işçilik kalitesi tatmin ediyor. kaslı cruiser görünümüne karşın son derece kıvrak, kent trafiğine uyumlu.

Ustalar mazur görsün. Benim kanaatim trafiğe kapalı alanda yeterince (gerçekten yetecek kadar uzun süre) frenleme, dönüş vs. çalışılıp eğitim alınırsa, ayrıca otomobil - bisiklet tecrübesi varsa ilk motor olarak alınabilir. Oturuş rahatlığı vs. mükemmel. Fakat acemilik edip yatırılırsa hakikaten yazık olur, insan üzülür. Bu nedenle bir süre başkaca ucuz motorla vitesli motosiklet tecrübesi yaşayıp öyle almak daha makul olacaktır.

Şu an alır mıyım? VN 800 Classic'in V motorundan gelen torku, sesi, tasarımında otoyolu dolduran heybeti, seyahat konforunu düşününce sanırım almam. Bir sonraki motorum da sanırım VN 900 yahut muadili V motorlu yeni bir alet olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler