Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    3. viteste 110'u görünce şimdi ben de şok oldum. Eğer gerçekten bu şekilde motorları zorluyorsanız motorun geleceği parlak değil, benden söylemesi.

Yaşadığınız problemi de direk fabrikaya bildirinki yeni gelecek partilerde sorunu çözdürsünler. Herkes yaşıyorsa mutlaka çözümü bulunur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı Boreassix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksimum Antalya-İzmir yaptım. 2 sene boyunca her hafta cuma günü Antalya-Isparta pazar günü Isparta-Antalya yaptım. Hafta içlerinde en az 250 km yol yaptım. Tek sorunum daha önceden de bahsettiğim arka teker mil problemi oldu. Yağını suyunu eksik etmediğim sürece hiçbir problem yaşamamıştım. Ortalama hızım uzun yolda minimum 90 maksimum 130 oldu. (Zaten daha hızlı gitmiyor:D) Yakıta gelirsek bilmiyorum sizler karşılaştınız mı böyle bir yakıtla ama 120 km lik Ispartadan Antalyaya sürüşümün bir tanesinde 9.5 liraya gittiğimi iyi bilirim.( Genelde yokuş aşağı gidiyorsunuz ve hızım ortalama 90' dı.) Maksimum tüketimin de rodaj sürecinde gördüm o da 14 krş'tu km'de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Bir arkadaşımda var Cruiser 250 şu an kullanıyor. Biz de düşündük aynısını. Blackster beyni getirtelim değiştirelim falan diye ama servise bunu sorduğumda uymayacağını ve elektrik sistemine ciddi zararlar verme ihtimalinin olduğunu söyledi. Açık söylemek gerekirse o lafı duyduktan sonra yemedi bunu yapmak :D
    Isparata'ya uğrayacağınız zaman dinlenme rotası olarak yanıma gelin kahve içelim sohbet edelim benimde 2013 model rks 250 cruiserim var gezeriz :D

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isparata'ya uğrayacağınız zaman dinlenme rotası olarak yanıma gelin kahve içelim sohbet edelim benimde 2013 model rks 250 cruiserim var gezeriz :D
    cruiser 250 konusunda da aktif olmanız dileğiyle birleşelim, motorun satıldığını konuda gösterelim, kullanıcısı olmayınca tukaka çöp sanılıyor, deneyimlerinizi paylaşmanız dileğiyle
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Konu hortlarmış resmen motosiklete ait görselleri paylaşacak arkadaşlar var mı ? ön farda değişiklik yapan arkadaşın görüntüsü çok güzel olmuş ellerine sağlık.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu hortlarmış resmen motosiklete ait görselleri paylaşacak arkadaşlar var mı ? ön farda değişiklik yapan arkadaşın görüntüsü çok güzel olmuş ellerine sağlık.
    Teşekkür ederim şuanda dikiz aynası ve sinyaller ile ilgili çalışmam var.en kısa zamanda paylaşacağım.

Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bro seni Allah gönderdi resmen 1100km deyim aynı problemim devam ediyor benim. Aldığım günden beri gaz vermeden çalıştıramıyorum motoru. gaz kesme gibi bir sorun olmuyor bende yada öyle yüksek hızlardayken stop etme olmuyor ama hani diyorsun ya 3.viteste 110 filan resmen şok oldum ben geçtiğimiz hafta düz yolda bastım maksimum 120 gördüm gaz kolu sondaydı yani sen 150-160 diyorsun bu nasıl iştir? Benim ilk motorum o yüzden farklı bir motor kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum fakat motor sesinin rölantideyken hep aynı ritimde çalışması gerektiğini biliyorum bende öyle değil abi bu durum,rölantideyken dinliyorum tık tık tık tık tık yapması gerekirken sanki o ritim bozuluyor. uzun süredir bu mevzunun peşindeyim dediğin parçaları araştıracağım nasıl değiştirmem gerektiğini anlatabilirsen değiştirmek istiyorum bende açıkçası benim rks servisim oldukça zayıf Tarsustaki rks bayisinde bu zamana kadar ne cruiser250 ne de blackster modeli satılmış adam motoru görünce gözleri faltaşı gibi olmuştu kendimin yapabileceği şeylerse yardım edermisin bu konuyla ilgili bana? gaz kelebeği çok illet birşey bu konuyla ilgili kendi problemimi çözebilirsem uzunca bir yazı yazacağım. servise götürdüğümde alacağım cevabı biliyorum ben şimdiden, abi birşeyi yok bu motorun saat gibi çalışıyor kendi branşım elektrik elektronik mühendisliği o yüzden biraz yatkınım bu tarz işlere, cevabın için şimdiden teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

hemde ne kıvranma adeta saç yoldurtuyor
    Hacım az bekle ben yarın aldığım yere gidecem orda birkaç işlemden geçecek. O işlemler de bitsin en detayına kadar uzun bi tamirat süreci anlatacam burda. Ben çok yoruldum bu motordan umarım daha fazla yıpratmaz beni. Kaskolayıp benzini döküp motoru yakmama az kaldı çünkü :D En kötü yarın tüm detayları yazmış olurum. Fotoğtaflarla anlatmaya çalışacam hatta. Saygılar, sevgiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. viteste 110'u görünce şimdi ben de şok oldum. Eğer gerçekten bu şekilde motorları zorluyorsanız motorun geleceği parlak değil, benden söylemesi.

Yaşadığınız problemi de direk fabrikaya bildirinki yeni gelecek partilerde sorunu çözdürsünler. Herkes yaşıyorsa mutlaka çözümü bulunur.
    Hocam motor zorlamak değil benim yaptığım motoru hem uzun yolda hemde şehir içi gayet iyi açtım ve rodajını en dikkatli bitirdiğim ilk motorum. Bide yanacaksa altımda yansın motor 5 hariç her vitesin gaz kesicisi var bu motorda benim bildiğim. 3de 110 görürken hala kesiciye girmediyse devri sonlamadığım anlamına gelir bunu da yapamayacaksa bu motor at çöpe gitsin. Birde fabrika olayını da açıklayayım. Burası çok komik :D Blackster beyni istedik fabrikadan yedek parçada çalışan arkadaşımız bize aynen şunu sordu. "Abi bu beyin şey mi? Hmm şey... Abi neydi adı sen söyle! Yauv abi sen bu beynin fotosunu atsana whatsappdan ya ben bilemedim şimdi onu!!!" Dedi :D ve bize saolsun fotoya rağmen rks cross beyni gönderdi :D Sonra hatanın statör den kaynaklandığını çözdük siparişini verecez başka bir personel açtı telefonu ( bu arada internet üzerinden yedek parça siparişini kayıtlı olarak vermemize rağmen geçiyor bu muhabbetler ) 2. Muhabbet aynen şu... " Yauv abi bu statör dediğin şey öndeki o elektrik kutusunun (konjektörden bahsediyo) bağlantı aparatı mı?!!!" :D fabrikada durum böyle abi. Ben fabrikayı nasıl ciddiye alayım ki şimdi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Ispartada yaşıyorum ben zaten :D Özelden ulaşabilirsen bana telefonları alıp bi iki sohbet edelim Kafelere akarız :D:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Birde #atik216 motor rolantide çalışırken sekmeler olabilir. (Abartmadığı sürece) Bizim makineler rölantiyi otomatik ayarlıyor. Yükselme alçalma seste değişiklik ya da minnacık öksürmeler normal baya. Benim motor şu an direk stop ediyor rolantideyken. Benzin alamadığı için. Bilmiyorum sesini seninkinin tabi ama abartı değilse çok takılma ona.
    polo34 ve atik216 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Motorun deposunu boyayan varmı benzin kaynaklı lekeler var boyamak istiyorum

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz bir şekilde boyatmak istiyorsan servise götür söksünler dıştan boyatırsan hoş durmaz yada diğer taraflara sıçrar.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    benim gibi suni deri kaplatabilirsin.
    exhell bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Rks Blackster
    @boreassix bro bu kesici olayını açıklama imkanın var mı? bizim motorlarda devir göstergesi olmadığı için ben kulakla vites atarım hep yani öyle var var var bağırırken vites atmıyorum böyle yaparakta motoru hantallaştırdığımı düşünmeye başladım bu motorun fabrika verilerine göre maksimum hızının kaç olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    @boreassix bro bu kesici olayını açıklama imkanın var mı? bizim motorlarda devir göstergesi olmadığı için ben kulakla vites atarım hep yani öyle var var var bağırırken vites atmıyorum böyle yaparakta motoru hantallaştırdığımı düşünmeye başladım bu motorun fabrika verilerine göre maksimum hızının kaç olduğunu nasıl öğrenebiliriz?
    Hacı valla fabrika dip gaz verilerini hiç bilmiyorum ama varsan baksan 130 falandır. Kesici muhabbeti şöyle abi. Senin km 1000 i geçmişti sanırım yani rodajın ağır evresi bitmiş. Motor boştayken durağan haldeyken gazı sonuna kadar asıl ve 2-3 saniye asılı tut sonunda gazın bittiğini ve son gazın tekrarladığını duyacaksın aha o kesici. Yani sana diyo ki bundan yukarı çıkarsan motoru eline alırsın o yüzden kesici koydum ki motoru patlatma diyo. Devri sese göre ayarlayacaksın zaten mecbur. Zaten devir saati olsa bile ona bakıp vites attırman seni kazaya götürebilir. Devir saati olsa da sese göre vites attırmak en mantıklısı. Ben motorumun rodajında yüzdelik oranla anlatmak gerekirse %85 falan yarım gaz düşük devir kullandım ama bu lanetlerin öyle bir sıkıntısı var ki hep böyle kullanırsan makine alışıyo ve rodaj bittikten sonra bi basayım artık dediğinde bi bakıyosun 110-120 kalıyo motor. Ben şöyle yaptım abi. Yüzde 85 sakin sürüm düşük devir yüzde 15 dip gaz olmasa da yüksek devir hızlı sürüş.(Düz yolu bulduğum zaman bastım yani) Hal böyle olunca motor hem açıldı hem de sağlam bi rodajdan geçti. Bir de motorum gitmiyor diyorsan sana tavsiyem şudur. Uzun yola çık. Uzun derken en az bi 100 km git ya da git gel. Mümkün mertebe düz yol olsun. 4. vitese tak 5 e atma asılabildiğin kadar asıl gaza. Bu şu demek değil bütün yolu dip gaz git! Aman diyim bomlar motor :D Bi 5 km asıl 10 km 5 e at seyrinde 100-110 git sonra tekrar 4 e asıl dip gaz topukla sonra 5 e tak rahatlat motoru. Anlatabildim mi bilmiyorum. Benim motorum da aynı seninki gibiydi hatta daha kötüydü. Statör problemi yüzünden ben 60 ı geçemedim ilk 600 km boyunca. Buda motorumun inanılmaz hantal olmasına sebep oldu. Bütün rodaj sırf 60 gittim. Sonra statörü düzelttik sırf asıldım yine olmadı. 2 hafta önce yaklaşık 700 km lik bi yol yaptım klübümle. Isparta-Fethiye-Antalya-Isparta güzergahında inan motor orda açıldı. 2500 küsürlerde yani. Aradan 2000 km geçti açamadım bi 700 km uzun yol yaptım bebek gibi açıldı. Sana da tavsiyem o dur.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gibi suni deri kaplatabilirsin.
    Depoyu yakından çekip atarmısın hocam? bu hafta yapacağım çünkü işlemleri. Eğer hoşuma giderse mobilyacıda yaptırayım

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Depoyu yakından çekip atarmısın hocam? bu hafta yapacağım çünkü işlemleri. Eğer hoşuma giderse mobilyacıda yaptırayım
    bizim konuda fotolar var ama yakından da çekerim...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim konuda fotolar var ama yakından da çekerim...
    Senin fotoğrafları gördüm çok güzel olmuştu ellerine sağlık. Zaten o motorun en baba kullanıcısı sensin Tekeriniz düz bassın. Model üzerine aksesuar takan fotoğraf paylaşacak arkadaşlar var mı ?
    polo34 bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve bu ilk mesajım.
    Ehliyetimi 20 gün sonra alıyorum ve motor arayışlarına başladım. 4 aydır takip ettiğim blackster modeline bakıyorum. almak istediğim motor 1. sırada blackster fakat buradaki yazılanları okudukça açıkcası korkmaya başladım. Bu motoru aldıktan sonra devamlı uğraşmam gerekcek mi? yok yolda motorun durması, bir çok arızasını servisin bile neden kaynaklandığını bilmemesi vs. Eğer ki bu motordan vazgeçersem 2. sırada bajaj avenger var. En azından motorla hiç bir şikayet yolda kalması filan falan yok. Bütçem sıkıntılı. İşe devamlı gidip gelmek gezmek için alıyorum motoru ve yanımda devamlı eşim olucak. beraber aynı yerde çalışıyoruz sonuçta, böyle olunca da kask korumalıklar montlar pantolonlar vs herbirisinden 2 tane alıcağımdan sonuçta bu bile masraf olucak. o yüzden fazla. 10bin tl üzeri çıkamıyorum ne yazıkki. Hyosung gv250 bile ikinci el bakıyorum yeri geldi 9-10 civarı.
    motoru alıpta kullanan arkadaşlar bu motorun fabrika kaynaklı arızası varmı? yada devamlı çıkan bi sıkıntısı çözüp çözemeyeceğim? bana bi yardımcı olursanız bu konuda çok sevinirim.
    İstanbul ümraniye de oturuyorum

Bence bunu ilk önce İstanbulda ki bayi ve servislerle görüşmelisiniz. Bayide motoruda iyice incelerseniz. Kuba motor ürünlerinin arkasında duran bir firma bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Blackster kullanan bir arkadaşım var öyle kronik bir arızası yok motorun ve çok memnun. Tabi ki ürün bu sene yeni çıktığı için servisler motoru çok tanımıyor o yüzden sorun çıktığında çözmekde zorlanıyorlar anlasığım kadarıyla. Görsel olarak çok güzel göz dolduruyor iki kişi binmek için de gayet ideal. Bana göre gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir motor.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı moto_sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bunu ilk önce İstanbulda ki bayi ve servislerle görüşmelisiniz. Bayide motoruda iyice incelerseniz. Kuba motor ürünlerinin arkasında duran bir firma bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Blackster kullanan bir arkadaşım var öyle kronik bir arızası yok motorun ve çok memnun. Tabi ki ürün bu sene yeni çıktığı için servisler motoru çok tanımıyor o yüzden sorun çıktığında çözmekde zorlanıyorlar anlasığım kadarıyla. Görsel olarak çok güzel göz dolduruyor iki kişi binmek için de gayet ideal. Bana göre gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir motor.
    Sizde birkaç kişi gibi sadece kubanın modellerine yazıyorsunuz, firmadanmısınız merak ediyorum

genele yazayım, sizlere akıl vereyim, forumda bajaj'dan Ekrem bey var, malının arkasında durmuş, tüm saçma sapan şikayetleri cevaplıyor, keşke küba da öyle yapabilse, bajaj satış olarak kısa zamanda patladı gitti, küba'da getirdiği motorlara güveniyorsa diyip bırakayım ...

Alıntı moto_sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle cevap verdiğin için sağol fakat beni pek tatmin etmedi.
    motoru alan arkadaşlarda sonuçta motoru inceleyipte araştırıpda alan insanlar hatta aldıkları bayilerde servisten yana hiç bir sıkıntı yaşamayacaklarını sözünü bile almışlardır buna eminim ama gel görelim alıpda aman siz böyle hata yapmayın diyorlar. Adam sana malını satana kadar abicim çekiyor sattıktan sonrada biz bilmiyoruz oluyor. Ben bundan bahsediyorum. Polo34 arkadaş doğru söylüyor bajajın servisten yana sıkıntısı yok hertürlü soruya cevap buluyorsun.
    Ben bu motoru alıp kullanan arkadaşlardan olumlu olumsuz cevap bekliyorum alınırmı alınmazmı ilk kez motor alacak olan arkadaşlar için

Motosikleti
    Rks Blackster
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır peşine düştüğüm olayı bugün açıklığa kavuşturdum 1100km dir bu problemi yaşıyordum,tekrar paylaşayım belki hatırlamayanlar vardır,motoru ilk çalıştırmada gaz vermezsem stop ediyordu ve ışıklarda durduğum zaman stop ediyordu(yine gaz vermezsem).bayağı araştırma yaptım enjeksiyonlu motorlarda rölanti ayarı hava ayarı karbüratör ayarı filan yok, bunların hepsini beyin otomatik yapıyor.öğrendiğim kadar anlatayım yanlışım varsa düzeltin benimotor bloklarını birbirine bağlayan boğaz kelebeği(ingilizce throttle body) denen bir parça var ve bu parçanın üzerinde yaylı bir vida var,bu vidayı sıkarak gevşeterek motorun hava filtresinden gelen havayı almasını değiştirebiliyoruz. dün motorun sele kısmını ve deposunu söktüm.yakıt deposunun kablosunu çıkarmaya korktum belki aşağı akar tüm yakıt diye(çekvalf var deselerde güvenemdim:) herneyse araya bir takoz koyarak depoyu yukarıda tuttum ve elime düz tornavida alarak kelebekteki vidayı sadece çeyrek tur gevşettim, ve motor tek marşta gaz vermeden çalıştı+ rölantideki sesi değişti.

bu işlemden sonra motorun içerisinden çıkan takım çantasından buji anahtarını aldım ve bujilere bakayım dedim,bujileri söktüm ama açıkçası hiçbirşey anlamadım bujilerim sizce şuanda ne durumda? bilen bir arkadaş beni aydınlatırsa sevinirim

neyse motoru toplama evresinde şu depodaki kronik hata olan sola çekme olayını çözeyim dedim. Depoyu yerine oturttum ilk önce vidaları elimle yerine oturttum ilk önce sağ tarafı tamamen sıktım anahtarla ve sonra sol tarafı sıktım ve bu şekilde biraz daha ortaya yaklaştırabildim depo yönünü halen çok hafif bir sola kayma var ama eskisi kadar rahatsız etmiyor

birde orjinal dikiz aynalarını değiştirdim,çok güzel gösteriyor arkayı onunla alakalı en ufak problemim yoktu fakat bu elcikteki dikizler daha çok hoşuma gidiyor o yüzden bir atraksiyon yapayım dedim bunları aldım şimdilik memnunum hem titreşimden fazla etkilenmiyor hemde arkayı güzel gösteriyor

yenilikler ve gelişen olaylar ile bilgiler aktarmaya devam edeceğim. Herkese Hayırlı cumalar Tekeriniz düz bassın
    polo34 ve kaanklky bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı ThunderStorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle cevap verdiğin için sağol fakat beni pek tatmin etmedi.
    motoru alan arkadaşlarda sonuçta motoru inceleyipte araştırıpda alan insanlar hatta aldıkları bayilerde servisten yana hiç bir sıkıntı yaşamayacaklarını sözünü bile almışlardır buna eminim ama gel görelim alıpda aman siz böyle hata yapmayın diyorlar. Adam sana malını satana kadar abicim çekiyor sattıktan sonrada biz bilmiyoruz oluyor. Ben bundan bahsediyorum. Polo34 arkadaş doğru söylüyor bajajın servisten yana sıkıntısı yok hertürlü soruya cevap buluyorsun.
    Ben bu motoru alıp kullanan arkadaşlardan olumlu olumsuz cevap bekliyorum alınırmı alınmazmı ilk kez motor alacak olan arkadaşlar için
    çevrende iyi bir servis varsa A markası B markası farketmez, bu motor klasik çin çöplerinden değil, ben mecidiyeköyde motosikletsepeti.com'a gidiyorum, memnunum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

merhaba arkadaşlar uzun zamandır peşine düştüğüm olayı bugün açıklığa kavuşturdum 1100km dir bu problemi yaşıyordum,tekrar paylaşayım belki hatırlamayanlar vardır,motoru ilk çalıştırmada gaz vermezsem stop ediyordu ve ışıklarda durduğum zaman stop ediyordu(yine gaz vermezsem).bayağı araştırma yaptım enjeksiyonlu motorlarda rölanti ayarı hava ayarı karbüratör ayarı filan yok, bunların hepsini beyin otomatik yapıyor.öğrendiğim kadar anlatayım yanlışım varsa düzeltin benimotor bloklarını birbirine bağlayan boğaz kelebeği(ingilizce throttle body) denen bir parça var ve bu parçanın üzerinde yaylı bir vida var,bu vidayı sıkarak gevşeterek motorun hava filtresinden gelen havayı almasını değiştirebiliyoruz. dün motorun sele kısmını ve deposunu söktüm.yakıt deposunun kablosunu çıkarmaya korktum belki aşağı akar tüm yakıt diye(çekvalf var deselerde güvenemdim:) herneyse araya bir takoz koyarak depoyu yukarıda tuttum ve elime düz tornavida alarak kelebekteki vidayı sadece çeyrek tur gevşettim, ve motor tek marşta gaz vermeden çalıştı+ rölantideki sesi değişti.
    bu ayarı kurcalamak lazım bende açık hava filitresi var, sanki 100 civarı yakıt yetmiyor gibi bana geliyordu, fazla hava hissediyorum ...

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)